» »

Brnenje membrane

Brnenje membrane

Temo vidijo: vsi

dynr la ::

Pozdrav,
zanima me kako se da rešiti problem z brnenjem membrane? Namreč če dam bass čez polovico in malce bolj na glas kakšen bolj močan komad se začne membrana slišat in je zelo moteče.

korenje3 ::

po moje rabiš kakšne bolj kvalitetne zvočnike.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

dynr la ::

ma ne uredu so sam tole me pa mau zmot učasih.

Janac ::

haha, to ti brni trafa - slabo dimenzionirano napajanje.

mihec87 ::

Se mi zdi da fanta moti popačenje in ne brnenje trafota..Proti temu pač ni druge kot da zmanjšaš glasnost ter izklopiš razne bassboost funkcije.

Janac ::

mihec87 je izjavil:

Se mi zdi da fanta moti popačenje in ne brnenje trafota..Proti temu pač ni druge kot da zmanjšaš glasnost ter izklopiš razne bassboost funkcije.


brnenje trafota se pojavla tudi v ojacevalcih nad 2 jurja, on ma pa verjetno speakerje iz lidla za 10eur hahah....

mihec87 ::

Ne porajtaš a...

Da ni problem v brnenju pač pa pačenju zvoka oz hreščanju basa nad neko glasnostjo-samo napačen izraz je uporabil...

Janac je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Se mi zdi da fanta moti popačenje in ne brnenje trafota..Proti temu pač ni druge kot da zmanjšaš glasnost ter izklopiš razne bassboost funkcije.


brnenje trafota se pojavla tudi v ojacevalcih nad 2 jurja, on ma pa verjetno speakerje iz lidla za 10eur hahah....


Potem je to sranje v lepi škatli za 2keur..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Janac ::

aha torej je prislo ensporazuma. Ti zagotavljam da jegova trafa brni saj tudi v mojem. Brni pa verjetno zaradi razlicnih ozemljitev imas preklopln na isti razdelilec=?

mihec87 ::

Janac je izjavil:

aha torej je prislo ensporazuma. Ti zagotavljam da jegova trafa brni saj tudi v mojem. Brni pa verjetno zaradi razlicnih ozemljitev imas preklopln na isti razdelilec=?


Logično da brni nikjer nisem rekel da ne..napisal sem samo da njega to verjetno ne moti, brnenja se tudi med igranjem ponavadi ne sliši razen če je res vse v falusu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Janac ::

ja seveda bodo bassi hrescal na bass +45 pri 150Vol, znizaj glasnost predno kaj skuris...

Siddh ::

če je temo odprl kakšen amater je celo možno da vibrira slabo narejeno ohišje, ker za bas je redko da hrešči, ali pa da stvar clipa


pi pawr ::

A to je v kilogramih?


Ponivno poskusi s kakim vsaj 320 kbps mp3jem ali pa flac.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pi pawr ()

Janac ::

Siddh je izjavil:

če je temo odprl kakšen amater je celo možno da vibrira slabo narejeno ohišje, ker za bas je redko da hrešči, ali pa da stvar clipa


bass vedno hresci... saj je ojacevalnik verjetno neka ZNJ klasa in pac ne zmore...itak ej to verjetnot ak anrjen da sam neki sumi

Siddh ::

bas hrešči nekak bolj mehko ali kako bi rekel, ponavadi se ne sliši zaradi nižjih frekvenc


mihec87 ::

Večkat je problem da majo ljudje vklopljene bassboost funkcije,equalizer narejen da so basi+visoki nabiti,slaba kvaliteta komada ter že sam komad z norimi basi pa nabije in začne hreščat...Eni to slišijo drugi pa sploh ne porajtajo...

floyd1 ::

Če govori o clippingu bo kmalu izvedel, kako se stvar konča ;).

einstein :P ::

Janac je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Se mi zdi da fanta moti popačenje in ne brnenje trafota..Proti temu pač ni druge kot da zmanjšaš glasnost ter izklopiš razne bassboost funkcije.


brnenje trafota se pojavla tudi v ojacevalcih nad 2 jurja, on ma pa verjetno speakerje iz lidla za 10eur hahah....



Haha, v življenju sem imel že nešteto ojačevalcev, poceni in dragih in še nikoli nisem zaslišal brnenja ubogih malih transformatorčkov, ki so v ojačevalcih. Brnenje tako malih transformatorjev se komaj ali pa sploh ne sliši tudi, če imaš uho čisto zraven. Prvič slišim za kaj takega. Tudi če bi močno obremenil tisti mali trafo se brnenja skoraj nič nebi slišalo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

ne ker vseeno brni tudi ce nimam prikloplene speakerje

http://www.audio-kontakt.com/forum/view...

veselo branje in BTW govora je o ojacevalcu katera nejgova redna cena je 450EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

einstein :P ::

eni mojih prvih zvočnikov 2.1 so bili 22€ in trafo ne brni, pa če daš uho čisto zraven, vam pa brni amp za 450€?! lol. očitno je notri vgrajen cenen trafo, ki mora biti zelo slabo navit, da tako brni, kot ti opisuješ. bogve, če nimaš kakšnega kratkega stika kje.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

floyd1 ::

dynr la: Predvajaš slučajno z gramofona, ki je blizu zvočnikov :8)?

čuhalev ::

dynr la je izjavil:

Pozdrav,
zanima me kako se da rešiti problem z brnenjem membrane? Namreč če dam bass čez polovico in malce bolj na glas kakšen bolj močan komad se začne membrana slišat in je zelo moteče.


Si prepričan, da gre za membrano, ker pri meni doma se prej sliši ropotanje rešetke nad štedilnikom kot membrano? Morda pa se ti je kakšen notranji lesni element odlepil.

Siddh ::

system fidelity ma in se čudi da mu nekaj brni, mene bi čudilo da sploh dela


The Player ::

Lep pozdrav!

imam podoben problem, kot ga zgoraj omenja uporabnik dynr la.

Lastim si zvočnike Philips SPA 5300. Skratka, bass imam na wooferju točno na polovici in če predvajam kak komad z močnejšimi bassi, nizkimi toni se sliši kot, da bi se membrana wooferja nekam zabijala al pa, se sliš kokr da gre neki v resonanco, glasnost imam na 1/3, če dam glasnost manj kot 1/3, potem problemi izginejo. A je to normalno?

neki sm bral, da je to normalno za nizkocenovne zvočnike in, da je posledica tega "šuma" zabijanje membrane, ne vem kam.

bom probal prpopat kak video ali pa najti kaj na youtubu

The Player ::

evo, primer iz youtuba



dela nekaj takega, čim zvišam glasnost zvočnikov (imam identičen primer, le da nimam zvoka klikanja) (glejte od okoli 45 sekunde)

zna kdo razložit, v čem je problem? Je to normalno ali ne? kako popravit?

Mogoče ima dynr la isti problem kot jaz, a ni znal razložiti.

hvala!

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Tale mackie ima nekaj z tuljavo narobe+napol prekurjen..

Ti imaš samo problem da enostavno sistem ne zmore takšnega komada predvajat tako glasno in enostavno membrana skače po svoje ob nadaljevanju z takim početju potem dobiš to kar je zgoraj na posnetku..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

The Player ::

mihec87 je izjavil:

Tale mackie ima nekaj z tuljavo narobe+napol prekurjen..

Ti imaš samo problem da enostavno sistem ne zmore takšnega komada predvajat tako glasno in enostavno membrana skače po svoje ob nadaljevanju z takim početju potem dobiš to kar je zgoraj na posnetku..


se pravi mal dnarja mal muske, škoda, če bi to vedu, bi si kej boljžga nabavu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako rešit brnenje v zvočniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232795 (1915) neverjetni99
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382814 (2237) 2mlavric
»

Težava pri ozemljitvi el. kitare!

Oddelek: Zvok in slika
173192 (2864) Zvezdica27
»

brni v zvočnikih. pomagajte!

Oddelek: Zvok in slika
222982 (2612) zavajon
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016137 (10076) FlamE#7

Več podobnih tem