» »

Težava pri ozemljitvi el. kitare!

Težava pri ozemljitvi el. kitare!

bosko1333 ::

Imam težavo z Bass kitaro in sicer, ko jo priključim na ojačevalec mi v zvočnikih vedno brni:O. Ko pa se dotaknem strune pa slišim rahel pok in brnenje skoraj popolnoma izgine. Ko pa spustim struno pa spet začne brnet:(.
Rad bi natančne izvedel kaj se tu zares dogaja in kako težavo rešit.

LP

hans2 ::

Zdravo,
Poizkusi vezati navaden kondenzator par pF med vhod in maso ojačevalca.Včasih je pomagalo.
LP

popster ::

z glasnostjo na kitari in na ojačevalcu probaj zmanjšat ta šum ki je verjetno statika

-valvoline- ::

Če brni to je frekvenca omrežja 50hz(ali 100hz če se prenaša iz napajalca ojačevalnika če ima grecov usmerjalnik). Al kitara ma posebej napajanje al pa se napaja prek ojačevalnika? Če ma posebej potem kabl za signal itara-ojačevalec poveži tako da gre samo avdio signal,mase med obema ne povezovat.

Zgodovina sprememb…

bosko1333 ::

Bom poskusil.

Sicer pa sem še nekaj ugotovil... Ko držim strune in primem radiator me fajn trese (ko mam kitaro priključeno na ojačevalec. Če nimam se ne zgodi nič).

Gapi ::

Če vtikač od ojačevaca v vtičnici obrneš za 180 stopinj je isto?
No person is rich enough,to buy back his past.

tony1 ::

Tole da te strese ko primeš za ozemljen radiator nikakor ni normalno. Rabiš štromarja, ki ti bo preveril delovanje hišne napeljave... Pa previdno, da ne bomo brali kaj o Žalah... :|

Duhec ::

Možno je, da je nekaj narobe v sami stenski vtičnici 220V~.
Poizkusi ojačevalec priklopiti v drugo vtičnico, če bo isto. Mogoče ni ozemljena pravilno ali pa sploh ne.
Pokliči štromarja, da preveri.

Tear_DR0P ::

a imaš ozvočenje priključeno na več različnih napajalnih vtičnic? ojačevalec na eno in zvočnike na drugo, po možnosti pa imaš še vmes mešalko in ojačevalec s tretjo in četrto vtičnico?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Invictus ::

Zgleda ti manjka ozemljitev na vtičnici.

Oz. še bolje, ozemljitev je vezana na nulo. Recept za katastrofo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

videc ::

Poišči na internetu članke o ozemljitvi kitare in to naredi. V nasprotnem se lahko zgodi, da te bo zelo streslo enkrat.
1.
2.
3.
http://alexplorer.net/guitar/basics/gro...>0.

lobo_feroz ::

Kot so ti že napisali ostali, vtičnica najbrž ni ozemljena. Poleg tega je najbrž v ojačevalcu napaka (umazanija, slab kondenzator?), da je masa pod napetostjo.

Duhec ::

Invictus je izjavil:

Zgleda ti manjka ozemljitev na vtičnici.
Oz. še bolje, ozemljitev je vezana na nulo. Recept za katastrofo ...

Včasih so bile vse inštalacije takšne, v bistvu je to "ničenje".
Lahko ima problem, da nula ni na istem potencialu kot je ostala inštalacija (vodovod, centralna...) ali pa je celo ničenje izvedeno s fazo, kar je smrtno nevarno.
Že običajni fazni preizkuševalec (fazenbrifer) bi hitro pokazal anomalijo.

bukev ::

večina instalacij, ki so bile narejene pred več kot petdvajsetimi leti so narejene na ta način, pa ni nobene hude katastrofe zaradi tega.

Invictus je izjavil:

Zgleda ti manjka ozemljitev na vtičnici.

Oz. še bolje, ozemljitev je vezana na nulo. Recept za katastrofo ...


Menim, da je vsaj tretjina stanovanj in hiš v Sloveniji takih. Če je zadeva narejena kvalitetno, je povsem varna. Je pa res, da je instalacija z ločeno ozemlitvijo in ničlo varnejša.
lp

bosko1333 ::

Thx za odgovore, samo bi rad nekaj še dodal...

- V bistvu ni el.kitara, ker je bass kitara :) (električna sem napisal zato ker pač ni akustična)
- Ojačevalec je v bistvu Aktivna mešalka
- Pasivni zvočniki 40W (2x)
- Pa še en virtualni V-AMP ojačevalec, ki mi daje samo efekte pa ostale nastavitve
P.S.
Vse je na isti vtičnici!

Torej kaj sem ugotovil:
V hiši je res v elektriki nekaj zmrdano, ker smo že meli neke težave z računalnikom. Včasih tudi antena od kablske trese.

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Potem pa nujno pokliči kvalificiranega električarja !

tony1 ::

...preden se komu kaj zgodi. Ker tole stanje absolutno ni normalno.

Zvezdica27 ::

lp,

upaj, da se bo dalo zadevo rešiti na omarici, vasčih so delali čudeže, ki se sedaj skrivajo pod ometi ali pa bogve kje...

Drugače pa gre lahko tudi za fantomsko napajanje (neke vrste aktivno ojačevanje signala prek mešalke) - izklopi ga na mešalki, slabo mešalko itd. Ali je bas aktiven ali pasiven?

Načeloma pa nikakor ne bi smelo tresti, tako da je ozemljitev logičen zaključek, drugi je pa slaba mešalna (stik nekje).

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel pod napetostjo?

Oddelek: Omrežja in internet
296334 (5313) Utk
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418395 (5616) settler
»

Vibriranje prenosnika ob dotiku

Oddelek: Pomoč in nasveti
294871 (4310) francek1
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559149 (7918) Pyr0Beast
»

stena me trese

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81445 (736) zlabo

Več podobnih tem