» »

Windows update nedosegljiv zaradi menjave Siolovega modema

Windows update nedosegljiv zaradi menjave Siolovega modema

Barti ::

Na domači mreži sem imel Siolov Sagem modem in za njim Linksysov router, na katerem je bil aktiven DHCP strežnik. Vse je delalo OK. Potem je šel Siolov modem v maloro in zamenjali so mi ga za Gennet OxyGEN modem, ki nima aktiviranega DHCP serverja in samo posreduje povezavo. Od takrat naprej mi ne dela windows update, windows hotmail, tracert na www.microsoft.com pade po cca. 23 hopih, ne dela you tube predvajanje filmskih inserov, vse ostalo pa dela.

OS je win7 ultimate 64 in če se z računalnikom povežem preko telefona direktno na internet, mi windows update dela. Torej je napaka nekje med modemom in routerjem - mogoče kakšna nastavitev na firmware-ju?

Ve kdo kaj bi lahko bilo narobe?

p.s. Nimam virusov, itd... (ne da bi vedel).

5er--> ::

Kako pa zgleda, če se s telefonom povežeš na svoj Wifi in poskusiš dostopat do zgoraj omenjenih stvari?
PS: po mojem imaš kakšno zalego ali pa čudne dns nastavitve.

amigo_no1 ::

Kako dela brez routerja ?
Imaš priključen kabel v ETH 1-2 ?
Si že izklopil modem iz elektrike in počakal kako minuto ?
Je modem v bridge modu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Barti ::

5er--> je izjavil:

Kako pa zgleda, če se s telefonom povežeš na svoj Wifi in poskusiš dostopat do zgoraj omenjenih stvari?
PS: po mojem imaš kakšno zalego ali pa čudne dns nastavitve.


Wi-fi na telefonu ali routerju. Na telefonu dela, na routerju nisem poskusil.

Za viruse sem pregledal z raznimi orodji in ni nič, DNS nastaviteve so iste kot prej (definirani trije DNS serverji)

amigo_no1 je izjavil:

Kako dela brez routerja ?
Imaš priključen kabel v ETH 1-2 ?
Si že izklopil modem iz elektrike in počakal kako minuto ?
Je modem v bridge modu ?


Brez routerja dela. Kabel je v 1. Izklopil in resetiral sem ga že, ali je v bridge modu pa nisem pogledal. Mora biti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Barti ()

amigo_no1 ::

Če ni imaš dvojni routing.Ispjevi "modemi" so zadnje čase ponavadi modem+router.
Če imaš router ga daj, ja (ali pokliči na isp helpdesk in ga bodo dali na daljavo, lahko še vprašaš če je na voljo kakšen now FW za modem).

Kaj javi:
start meni/run/ nslookup

in
start meni/run/ cmd / ipconfig /all

1 dns je dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Barti ::

Aha, ne želim uporabljati wi-fi, zato nisem preveril. In tudi, če bi tako delalo, to ne bi uporabljal.

Barti ::

amigo_no1 je izjavil:

Če ni imaš dvojni routing.Ispjevi "modemi" so zadnje čase ponavadi modem+router.
Če imaš router ga daj, ja (ali pokliči na isp helpdesk in ga bodo dali na daljavo, lahko še vprašaš če je na voljo kakšen now FW za modem).

Kaj javi:
start meni/run/ nslookup

in
start meni/run/ cmd / ipconfig /all

1 dns je dovolj.


nslookup javi

Dafault sever: unknown
Adress: IP routerja

ipconfig/all javi IP računalnika in routerja in da je DHCP omogočen na routerju. Na modemu je router izključen - ga je ISP izključil

amigo_no1 ::

Sedaj priklopi še router (v wan port) in ga skonfiguriraj, pppoe pod "WAN / Internet -> Type" če si pri Siolu.

Kaj sedaj javi nslookup, ipconfig /all ?

siolova dnsja sta 193.189.160.13 in 193.189.160.23:
http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/in...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

OmegaBlue ::

Na linksys routerju nastavi MTU na 1492.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

amigo_no1 ::

Če izbereš pppoe gre ponavadi avtomatsko na 1492 ?

Barti ::

amigo_no1 je izjavil:

Sedaj priklopi še router (v wan port) in ga skonfiguriraj, pppoe pod "WAN / Internet -> Type" če si pri Siolu.

Kaj sedaj javi nslookup, ipconfig /all ?

siolova dnsja sta 193.189.160.13 in 193.189.160.23:
http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/in...


Priklopim router (Linksys) ali modem v WAN port? Ni mi jasno, kaj si želel povedati, da ne bom napačno delal.

amigo_no1 ::

Priklopi oba, iz modema v router v wan port in potem dalje na pc.
Kateri Linksys (točen model) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Barti ::

OmegaBlue je izjavil:

Na linksys routerju nastavi MTU na 1492.


Je nastavljeno tako.

amigo_no1 je izjavil:

Priklopi oba, iz modema v router v wan port in potem dalje na pc.
Kateri Linksys (točen model) ?


Saj tako je v osnovi priključeno. Iz modema Eth1 v WAN port routerja in iz portov na routerju do računalnika. WRT54G v2.2, v osnovi ni originalen firmware, ampak dd-wrt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Barti ()

axee ::

Imel sem že podobne težave z Amis-ovimi modem/router/drek kombinacijami, ki so po parih minutah crknili oz se nehali odzivati na DNS requeste. Ugotovili smo, da očitno ne zdrži "veliko" DNS zahtev.

Poskusno na routerju nastavi, da naj ne request-a IPja preko wan porta (DHCP) ampak nastavi na statičen IP Nastavi isti IP, ki mu ga je modem prej podelil, DNS server pa naj NE bo modem temveč SIOL-ovi DNS serverji (193.189.160.13 in 193.189.160.23).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Barti ::

axee je izjavil:

Imel sem že podobne težave z Amis-ovimi modem/router/drek kombinacijami, ki so po parih minutah crknili oz se nehali odzivati na DNS requeste. Ugotovili smo, da očitno ne zdrži "veliko" DNS zahtev.

Poskusno na routerju nastavi, da naj ne request-a IPja preko wan porta (DHCP) ampak nastavi na statičen IP Nastavi isti IP, ki mu ga je modem prej podelil, DNS server pa naj NE bo modem temveč SIOL-ovi DNS serverji (193.189.160.13 in 193.189.160.23).


Hvala za info, da si imel tudi ti že podobne probleme. Preden začnem nastavljati, bi rad razčistil: DHCP server je aktiven na linksys routerju, IP na wan portu je že fiksen. Na modemu DHCP server ne dela, torej mu ga modem ne dodeljuje. DNS serverji so že vpisani ročno in so siolovi oz. še drugi. Je to drugače, kot ti predlagaš?

axee ::

Aha, no moja rešitev deluje pri tistih modem/ruter kombinacijah. Ponavadi so tako švoh, da ne zdržijo DNS zahtev, in zato je boljše na ruterju nastaviti serverje kot da vsi requesti letijo na modem. Samo pomislek, ker sem že imel težave zaradi tega. Očitno pri tebi to ni problem.

Barti ::

Hoj

Na isto strukturo povezave modema in routerja sem vezal drug računalnik in windows update dela. Iz tega bi lahko sklepal, da je prvi računalnik, na katerem update ni delal, okužen, itd. Če pa tega slednjega povežem preko mobitela v internet, pa vse dela brez problemov.

Kaj je v nastavitvah takšnega, da preko LAN-a zadeva (windows update) ne dela, preko GPRS dela, drug računalnik preko LAN-a pa tudi lahko dostopa do windows update.

NeMeTko ::

Če sem prav razumel, ti je vse lepo delalo, nakar si zamenjal router in so določene reči prenehale delovati.

Nekje omenjaš traceroute na www.microsoft.com. Naj ti povem, da meni pokaže timeout že pri 10. hopu - torej nekje blokirajo icmp pakete, kar pa ne pomeni, da je www.microsoft zato nedosegljiv.

Bolj se mi poraja, da imaš problem z firewall-om v win7.
Vsakič, ko računalnik povežeš na mrežo preko neke nove variante, te sistem vpraša, ali je to omrežje podjetja, domače omrežje ali neko javno omrežje. Glede na odgovor, ki ga takrat podaš, se bo aktiviral ustrezni profil v Windows Firewall-u. Tisto vprašanje se hitro spregleda, enako hitro se tudi potrdi 'javno' namesto 'domače' lokacije. Vendar to lahko zadošča, da ti na tej povezavi določene funkcionalnosti niso na voljo.

Preveri v tistem centru za omrežne povezave, kaj ti kaže pri tvoji aktualni povezavi. Temu ustrezno potem še preveri nastavitve v Windows Firewall-u.

Priklopi se na internet preko telefona in preveri, kaj ti tam pokaže, kakšno vrsto omrežja uporabljaš. Če se razlikuje od tiste preko routerja, ustrezno popravi povezavo preko routerja.

Barti ::

Nastavitev omrežja je domače, kar je OK. Napaka, ki jo dobim pri povezavi na windows update je Koda 80072EE2 (če komu to kaj pomaga).

Povezavo preko telefona moram preveriti in javim.

Barti ::

Omrežna povezava preko telefona je zelo podobno konfigurirana. Maska je enaka, DHCP in DNS serverja delujeta na prehodu, NetBIOS TCP/IP je omogočen, zelo podobno, le IP naslovi so drugačni.

Čudno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232873 (2258) NeMeTko
»

Sinope 568 in wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
2147633 (25055) Spajky
»

xbox 360 & windows media player

Oddelek: Konzole
233463 (2610) astras
»

Router se ne poveže!! Mogoče kdo ve zakaj?

Oddelek: Omrežja in internet
92360 (2202) BlueRunner
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212355 (2004) gumby

Več podobnih tem