» »

Router se ne poveže!! Mogoče kdo ve zakaj?

Router se ne poveže!! Mogoče kdo ve zakaj?

smash ::

Kolega je naročnik ADSL-ja preko ponudnika Sinfonika. V nastavitvah v routerju sem pod WAN (pppoe) nastavil uporabniško ime ter geslo ter poizkušal povezati router, vendar nikakor ne gre. Če pogledam pod status, vedno piše da je disconnected. Mogoče kdo ve če sem še kaj pozabil, ker nimam izkušenj z adsl-i.

Modem mislim da je neki edimax...

amigo_no1 ::

V routerju kloniraj mac naslov edimaxa.

Mr_Globus ::

router nima kaj delat z MACom od modema. Prevei če nima stalnega IPja ker pol daš static IP namesto pppoe

JaKi ::

Hm ... med brskanjem sem ujel, da so uporabniki Sinfonike dobili novega skrbnika - SiOL ... Ima to mogoče kaj zveze? Preveri ...
Errare humanum est, in errore perservare stultum.

DJShock ::

hmm najprej bi bilo lepo vedeti za kateri router gre.
preveri ali imaš statičen ip ali dinamičen
ker če imaš dinamičen potem bo potrebno nastaviti tudi kakšen port saj boš imel NAT probleme
recimo imaš dinamičnega pojdi pod Network Connections TCP/IP in si izberi IP
če gre za siol naj bi zadeva izgledala takole IP 192.168.1.100
255.255.255.0
192.168.1.1
DNS: 193.189.160.11
DNS2: 193.189.160.12 (če imaš siol)

lahko da ima ruter po defoltu 192.168.0.1 ali 192.168.1.1 odvisno od routerja
v routerju moraš nastavit isto in tvoj ip 192.168.1.100 in oba DNS naslova in na 20s ponovno klicanje
če še vedno ne gre mi prosim povej za kateri router gre ker bo potrebno v vsakem primeru nastavit še porte če boš hotel downlod-at preko torrentov drugače boš mel NAT problem

smash ::

ima statični IP...a to pomeni, da ga je treba vpisat , al je še vedno treba izpolnit pppoe...ker se mi zdi da je pri adsl vedno treba izpolnit pppoe, siol ali kdorkoli ti pa potem dodeli vedno isti IP oz. drugacen v primeru dinamicnega...povejte ce se motim

tud to me zanima zakaj je treba klonirat mac adreso..kaj so pri adsl-ju vezani na mac adrese?? ker pri pppoe dostopu tega ni..

zaenkrat se ne morem povedat za kateri router gre...bom sporocil ko dobim informacijo

bartmatej ::

Jaz ti bom napisal za Siol, ampak mislim da je pri nas za vse ADSL ponudnike enako ker gre itak prek Telekoma(z nekaj izjemami).
Tudi če imaš statični IP vpišeš samo username in password in na podlagi tega ti Siol vedno dodeljuje isti IP.
MAC cloning se uporablja pri kabelskih ponudnikih.
Predlagam ti da najprej povežeš PC direkt na modem in probaš vzpostavit PPPoE povezavo z računalnikom da vidiš če ti sploh dela(možno da Sinfonika oz. Telekom še kaj ni vklopil).

LP Matej

DJShock ::

če maš statičnega potem ne gre skozi pppoe ampak moraš nastavit v ruterju da imaš povezavo preko statičnega ip ja, gre za mal drugačno zadevo pa tudi nastavitve se malo spremenijo

smash ::

no da razjasnim zadeve...ko sem prišel en drug dan h kolegu , se je router povezal brez problema...čeprav ima statični IP, je treba še vedno določiti pppoe ter vpisati usernam in geslo...statičnega ip-ja se ne vpiše nikamor, ker ni potrebe...tolk da veste

BlueRunner ::

@DJShock: DNS-a na SiOL-u sta 193.189.160.13 in 193.189.160.23 (vir: http://pomoc.siol.net/). Sicer pa je zaželjeno, da PPP(oE) in DHCP odjemalci uporabljajo pač tiste DNS strežnike, ki mu jih ISP-ji podtaknejo. Vse ostalo ima navado slej kot prej crkniti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napaka 651

Oddelek: Omrežja in internet
144087 (3782) miraldi
»

Router in Wireless system?

Oddelek: Omrežja in internet
253636 (3396) ToJo
»

Problem z switchom

Oddelek: Omrežja in internet
201329 (1018) amigo_no1
»

[Debian] pppoeconf problem

Oddelek: Operacijski sistemi
101380 (1266) 'FireSTORM'
»

router + staticni IP - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
102970 (2847) McHregec

Več podobnih tem