» »

pomoč SQL in PHP

pomoč SQL in PHP

nivesb93 ::

Zanima me, če je kakšna elegantnejša rešitev oz. če obstaja že kakšna PHP funkcija, ki bi tabelo "zgenerirala" v obliko, ki jo zahteva sql funkcija IN. Pa še vprašanje, če je kdo že delal kaj s PHPExcel-om, bi tudi potrebovala pomoč:)
lp
 
$array_news_id = $_POST['news']; 
$size = count($array_news_id);

    $array = "";
for ($i = 0; $i<$size; $i++)
    {
        if($i == $size-1)
        {
             $array = $array.$array_news_id[$i];
        }
        else
        $array = $array . $array_news_id[$i] . ",";
    }

$query = "SELECT nu.id_user, nu.id_newspaper, u.first_name, u.second_name, u.street_address, u.street_number, u.description, c.name, c.id_city, n.ntitle, c.zipcode
FROM cities c INNER JOIN users u ON c.id_city = u.id_city INNER JOIN newspapers_users nu ON u.id_user = nu.id_user
INNER JOIN newspapers n ON nu.id_newspaper = n.id_newspaper WHERE (u.first_name LIKE '%$firstname%') AND (u.second_name LIKE '%$secondName%') AND (u.street_address LIKE '%$streetAddress%') AND (u.id_city LIKE '%$city%') AND (u.street_number LIKE '%$streetNumber%') AND (nu.id_newspaper IN ('$array'))";

startQuery($query);  

usoban ::

$array = join(',', $news_ids)

carota ::

Implode; primeri so spodaj.

Ziga Dolhar ::

+1 na caroto, implode().

Bi bilo pa v tvojem primeru zelo fino najprej preveriti isset($_POST['news']) in is_array($_POST['news']).
https://dolhar.si/

nivesb93 ::

Hvala za odgovor. Brez skrbi, da sem preverila, če spremenljivke niso bile nastavljene, samo se mi ni zdelo smiselno kopirati celotne kode:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nivesb93 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

php echo problem

Oddelek: Izdelava spletišč
71019 (602) chrush
»

GT200 s porabo 250 W

Oddelek: Novice / Grafične kartice
464859 (2858) Senitel
»

SQL problem

Oddelek: Programiranje
91460 (1297) Bossek
»

Izpis iz MySQL v html tabelo - problem

Oddelek: Izdelava spletišč
91252 (1095) markz
»

MySQL & PHP napaka..

Oddelek: Programiranje
211653 (1468) lordgreg

Več podobnih tem