» »

Obrezovanje dečkov v Sloveniji

Obrezovanje dečkov v Sloveniji

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3
...
5

neres ::

Ravnokar sem naletel na članek, ki med drugim prikazuje delež obrezanih po svetu, in Slovenija je uvrščena dokaj visoko. Na Wikipediji se boljše vidi, vsaj 20% naj bi bilo obrezanih.

Vedno sem mislil, da je to praksa samo pri muslimanih in židih, katerih v Sloveniji ni niti 3% (moških in žensk skupaj).
Se mogoče motim in se to dela tudi pri ostalem prebivalstvu? Ali gre za napako pri tistih podatkih?

mtosev ::

zame je to zloraba otrok. zakaj imajo pravi starši odločiti, če bo otrok obrezan al ne
to se mi nikakor ne zdi prav in če se pravilno spomnim je tudi varuhinja človekovih pravic proti obrezovanju
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

black ice ::

Včasih je obrezovanje potrebno tudi zaradi zdravstvenih razlogov.

Mesar ::

Predlagam to vprašanje za naslednjo anketo na ST.
Your turn to burn!

St235 ::

Obrezovanje je pogosto posledica zdravniške odločitve in nikakor ni ozko povezano z vero.

neres ::

No, seveda se lahko dela iz zdravstvenih razlogov, ampak še vedno se mi zdijo številke sumljivo visoke napram drugim evropskim državam.

Mesar je izjavil:

Predlagam to vprašanje za naslednjo anketo na ST.

+1 (ženske obiskovalke pa naj glasujejo glede na lastna opažanja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Yugos ::

Janac ::

cemu obrezujejo sploh?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Mavrik ::

Dvignite nivo debate. To vključuje tudi verske frustracije.
The truth is rarely pure and never simple.

mcgeek ::

Moje mnenje.. Obrezovanje je popolnoma nehumano dejanje. Sploh ker otrokom starim nekaj dni, običajno to počnejo brez anestezije.
Sploh pa so potem kot odrasli, pri spolnosti prikrajšani za marsikateri občutek - ter so veliko bolj neobčutljivi.

Izjema so seveda morebitni resni zdravstveni razlogi, zaradi katerih je to potrebno storiti. To pa je običajno že pri starejših otrocih oz. pri odraslih.

St235 ::

Sploh pa so potem kot odrasli, pri spolnosti prikrajšani za marsikateri občutek - ter so veliko bolj neobčutljivi.

Maš za to kakšno utemeljitev ali bolj po občutku?

Drugače pa se mi zdi čudno, da slo odstopa od EU povprečja. Možno, da je zadeva čisto metodološka (imajo eu države okol 19%, mi pa pač malenkost več in pridemo čez 20% ali pa imajo slabe podatke.

Drugače pa če prebereš članek maš zbrane zdravstvene argumente zakaj je obrezovanje koristno. In nima to popolnoma nobene veze z verskimi nebulozami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bluefish ::

St235 je izjavil:

Drugače pa če prebereš članek maš zbrane zdravstvene argumente zakaj je obrezovanje koristno.
S tem, da mnogi našteti argumenti v razvitem svetu odpadejo, vsaj ob skrbi za normalno higieno - tudi omenjeno v članku na primeru Nizozemske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mcgeek ::

Tako je, ne živimo v neki nerazviti državi - in seveda upam, da večina Slovencev nima problemov s higieno.

Moje mnenje je, da se ljudi ne sme pohabljati samo zato, ker morda zaradi tega pade kak odstotek možnosti okužbe s spolno prenosljivimi boleznimi. Zakaj nam potem ne odstranijo še kakega dela telesa, samo zato, da v prihodnosti morda ne bo kakega problema.

Glede večje neobčutljivosti pa takole.. predstavljaj si razliko med stalno pokritim in stalno odkritim ter izpostavljenim vsem možnim dotikom oblačil, celo življenje. Sicer pa vprašaj koga, ki to pozna iz prve roke, jaz ne. :-)

St235 ::

Se popolnoma strinjam. Moj namen je bil, da naj kdo končno prebere članek in lahko razpravljamo o konkretnih zadevah ne pa da se zganja verski rant in nestrpnost.

pegasus ::

mcgeek je izjavil:

Sploh pa so potem kot odrasli, pri spolnosti prikrajšani za marsikateri občutek - ter so veliko bolj neobčutljivi.

To je kvečjemu prednost - samo poglej, koliko žensk jamra, da njihovim tipom prehitro pride.

joze ::

Dejte no nehat delat težavo kjer je ni.
Je kdo od vas, ki se vam to zdi katastrofa in pohabljanje obrezan? Jaz sem, in sicer iz zdravstvenih razlogov pa nisem imel zato nikoli nobenih težav, prav nasprotno, zdi se mi izvrstno, čisto in preprosto.
Imam tudi dva otroka s podobno medicinsko indikacijo in oba sem dal obrezat lahkega srca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joze ()

mcgeek ::

pegasus je izjavil:

mcgeek je izjavil:

Sploh pa so potem kot odrasli, pri spolnosti prikrajšani za marsikateri občutek - ter so veliko bolj neobčutljivi.

To je kvečjemu prednost - samo poglej, koliko žensk jamra, da njihovim tipom prehitro pride.

Ta problem pa ni več samo fiziološki, temveč je predvsem psihološki. Sicer pa se vsak sam lahko odloči kako bo/bi reševal tak problem.

joze ::

Da ne bo pomote, tudi jaz sem proti obrezovanju brez tehtnega(zdravstvenega) razloga.

SplitCookie ::

joze je izjavil:

Dejte no nehat delat težavo kjer je ni.
Je kdo od vas, ki se vam to zdi katastrofa in pohabljanje obrezan? Jaz sem, in sicer iz zdravstvenih razlogov pa nisem imel zato nikoli nobenih težav, prav nasprotno, zdi se mi izvrstno, čisto in preprosto.
Imam tudi dva otroka s podobno medicinsko indikacijo in oba sem dal obrezat lahkega srca.


Jajaja

In kaj je bil ta grozen zdravstveni razlog ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

neres ::

St235 je izjavil:

Drugače pa se mi zdi čudno, da slo odstopa od EU povprečja. Možno, da je zadeva čisto metodološka (imajo eu države okol 19%, mi pa pač malenkost več in pridemo čez 20%

Dvomim. V Franciji naj bi bilo 14%, pa imajo tam precej več določnih družbenih skupin (Afričanov, muslimanov..) kot pri nas.

pegasus je izjavil:

mcgeek je izjavil:

Sploh pa so potem kot odrasli, pri spolnosti prikrajšani za marsikateri občutek - ter so veliko bolj neobčutljivi.

To je kvečjemu prednost - samo poglej, koliko žensk jamra, da njihovim tipom prehitro pride.

Verjetno je to jamranje vseeno blažje od jamranja da njihovim tipom "ne vstane".

@joze: Jaz se povsem strinjam, če so zdravstveni razlogi. Sicer pa se mi ne zdi ravno ok. Ampak seveda ne morem govorit iz nekega kulturnega vakuma..
So pa npr. v Nemčiji to prakso prepovedali (mogoče sicer ne dokončno).

Manu ::

mcgeek je izjavil:

Moje mnenje.. Obrezovanje je popolnoma nehumano dejanje. Sploh ker otrokom starim nekaj dni, običajno to počnejo brez anestezije.
Sploh pa so potem kot odrasli, pri spolnosti prikrajšani za marsikateri občutek - ter so veliko bolj neobčutljivi.


Obrezovanje ni nehumano dejanje (le zakaj bi bilo?). Nehumano mogoče v primerih, kjer ga opravijo neusposobljeni ljudje na boleč način.

mcgeek je izjavil:

Glede večje neobčutljivosti pa takole.. predstavljaj si razliko med stalno pokritim in stalno odkritim ter izpostavljenim vsem možnim dotikom oblačil, celo življenje. Sicer pa vprašaj koga, ki to pozna iz prve roke, jaz ne. :-)


Motiš se, ko govoriš o 'neobčutljivosti'. Žal pišeš nesmisle, ker pišeš nekaj na pamet. Pri obrezovanju ne gre za, kakor si ti zmotno predstavljaš, popolno odstranitev kožice.

No, mogoče je to res ko gre za obrezovanje pri verskih obredih ... ne bi vedel. Pri medicinskem posegu pa ni tako. Je glavica kar pokrita s kožico, le da je kožice precej manj.

Moje osebno mnenje glede obrezovanja je tako, da bi obrezovanje moralo potekati v okviru zdravstvenih posegov. Tudi odločitve v zvezi s tem naj bodo iz istih namenov. Zdravstvo je že tako napredovalo, da takšnih verskih obredov (ki so včasih predstavljale tudi zdravstvo) niso več potrebni in so zgolj ostanek preteklosti.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

joze ::

SplitCookie je izjavil:

joze je izjavil:

Dejte no nehat delat težavo kjer je ni.
Je kdo od vas, ki se vam to zdi katastrofa in pohabljanje obrezan? Jaz sem, in sicer iz zdravstvenih razlogov pa nisem imel zato nikoli nobenih težav, prav nasprotno, zdi se mi izvrstno, čisto in preprosto.
Imam tudi dva otroka s podobno medicinsko indikacijo in oba sem dal obrezat lahkega srca.


Jajaja

In kaj je bil ta grozen zdravstveni razlog ?


Ob erekciji glavica ni šla ven, ker je bila kožica preozka.....bi rad poizkusil???

SplitCookie ::

Stupid people will do stupid things.

Pohabljanje otrok neglede na to kakšen je razlog. Ne moreš sprejemati takih škodljivih odločitev na mestu drugih.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Good Guy ::

joze je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

joze je izjavil:

Dejte no nehat delat težavo kjer je ni.
Je kdo od vas, ki se vam to zdi katastrofa in pohabljanje obrezan? Jaz sem, in sicer iz zdravstvenih razlogov pa nisem imel zato nikoli nobenih težav, prav nasprotno, zdi se mi izvrstno, čisto in preprosto.
Imam tudi dva otroka s podobno medicinsko indikacijo in oba sem dal obrezat lahkega srca.


Jajaja

In kaj je bil ta grozen zdravstveni razlog ?


Ob erekciji glavica ni šla ven, ker je bila kožica preozka.....bi rad poizkusil???


Dude, that's not erection :|

joze ::

Good Guy je izjavil:

joze je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

joze je izjavil:

Dejte no nehat delat težavo kjer je ni.
Je kdo od vas, ki se vam to zdi katastrofa in pohabljanje obrezan? Jaz sem, in sicer iz zdravstvenih razlogov pa nisem imel zato nikoli nobenih težav, prav nasprotno, zdi se mi izvrstno, čisto in preprosto.
Imam tudi dva otroka s podobno medicinsko indikacijo in oba sem dal obrezat lahkega srca.


Jajaja

In kaj je bil ta grozen zdravstveni razlog ?


Ob erekciji glavica ni šla ven, ker je bila kožica preozka.....bi rad poizkusil???


Dude, that's not erection :|


 Mogoče si boš lažje predstavljal...

Mogoče si boš lažje predstavljal...

mcgeek ::

@Manu Iz verskih razlogov odstranijo celotno kožico. Iz medicinskih ni nujno. Iz verskih razlogov običajno pri dojenčkih ni anestezije (vsaj države tretjega sveta). Pa ne mi reči, da je to humano in da dojenčki ne čutijo bolečine. Iz medicinskih razlogov je.

Starši po mojem mnenju ne bi smeli imeti pravice, da odločajo o tem, razen če je problem zdravstven.
Vsaka oseba, ki pa se je sposobna sama odločati, pa to pri sebi lahko stori kadarkoli želi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

joze ::

Stanju se reče fimoza in verjemi, da ni prijetno. Če ti slučajno uspe glavico spravit ven, pa obstaja verjetnost, da se ti zgodi parafimoza, kar pomeni, da ti kožica ostane pod glavico in močno stiska penis. Ustavi se prekrvavitev in stanje je urgentno.
Verjemi, da si ne enega ne drugega ne želiš poizkusit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joze ()

papak ::

Za trdobučneže: V osnovni šoli smo mel sistematski pregled, dohtarca ti je vzela penis v roke pa malo raztegnila kožico, probala če gre gor pa dol, pa je bil naslednji na vrsti. Skoraj vedno se najde kakšen za katerega menijo, da bi v prihodnosti imel težave s kožico, pa ga napotijo na kirurgijo in je zadeva rešena.

Ostalo sta pa ze joze pa mcgeek napisala. Kaksen obcutek na glavici (in kako ma potem to v glavi urejeno) ma pa jud al pa musliman me pa ne zanima. Za rastafarjance, kjer baje bohnedej odrezat kej takisto ne. Že vejo.

Edit: Sem ošvrknil wikipedio ... noter lepo piše, da so npr. v VB preveč obrezoval, ker je bila postavljena napačna diagnoza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: papak ()

St235 ::

SplitCookie je izjavil:

Stupid people will do stupid things.

Pohabljanje otrok neglede na to kakšen je razlog. Ne moreš sprejemati takih škodljivih odločitev na mestu drugih.


normalno ,enako kot je mučenje, če se operira volčje grlo ali štrleča ušesa. Samo mučenje otrok in starši nimajo pravice poseči v zadevo.

gendale ::

men se tudi zdi 20% malo visoka št za slovenijo, je pa res da ne gledam penisov vsak dan

moje mnenje o obrezovajnu - če je potrebno iz zdravstvenih razlogov, ne vidim čisto nobenega problema, iz verskih razlogov pa bi imo moralo biti dovoljeno šele po 18 letu + samoplačniško
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BlueRunner ::

V ZDA je ravno pred kratkim njihova Ameriska Akademija Pediatrov izdala smernice po katerih je obrezovanje pri deckih lahko ugodno za njihovo zdravje, vendar pa te dobre strani niso toliksne, da bi se to priporocalo. Odlocitev tako se vedno ostane v rokah starsev.

Ni to ravno neka leva scena, da se jo bi zanemarilo.

Kar se tice obrezovanja zaradi "verskih razlogov", pa vsaj v Tori menda ni niti na najmanjsi nacin nakazano, da se pri obrezovanju ne bi smelo uporabljati anestezije, kar pomeni, da tudi judi s tem ne bi smeli imeti tezav. Vendar pa je to znova stvar odlocitve starsev.

Kar se tice tega, do koliksne mere lahko starsi odlocajo o otroku, pa je menda splosno merilo to, da odlocitve ne smejo biti v otrokovo skodo. Za obrezovanje deckov, ce se poskrbi za anestezijo, skoda ni razvidna.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Mravljinčarji so nežne duše,
v rilec skriti pesniki,
ne poznajo prave suše,
samo morje, luno, par kitar.

No, čeladar, to je druga sorta,
maraton odprtih kart,
brez ogrevanja nabada,
ker obvlada nizki štart.


Pravi moški si da odrezati tisto kožico, ki samo v napoto hodi.;)

O.

NeMeTko ::

Tudi medicinsko se včasih pretirava. Poznam primer, ko je zdravnik poslal dečka na operacijo, tam pa kirurg tik pred posegom presodil, da poseg ne bo potreben (z malo več sile potegnil kožico, pa je šla preko glavice - kar si drugi prej niso upali).

Kar se tiče verskega obrezovanja, mislim da ni posebnega problema, ko je zadeva enkrat 'opravljena', bolj problematično pa je samo 'opravilo' in način izvedbe.

Pri židih, naj bi se to opravilo na osmi dan po rojstvu (če je otrok zdrav in ni nedonošen). Če to opravi kirurg po medicinskih standardih, načeloma nebi smelo biti nekih 'travmatičnih posledic'. Morda so za strogo vernega žida celo hujše psihične posledice, če nebi bil obrezan. Kljub temu pa nasprotniki trdijo, da se tudi pri tako starem otroku spomin na bolečino vtisne v podzavest.

Druga zgodba je, če se ta poseg opravlja v začetku pubertete, kot to počno muslimani,potem pa naredijo še celo fešto iz tega, po možnosti brez upoštevanja nekih medicinskih standardov ali pa celo anestezije.
Poseg v tem starostnem obdobju je za moje pojme vprašljiv, saj so travme pri določenem številu mladostnikov predprogramirane (ali sploh obstaja kakšna statistika o tem?).
Prepovedati pa bi morali vsakršne posege, ki ne upoštevajo osnovnih medicinskih norm higiene in oskrbe.

Pogosto pa tudi ženske dodatno zakomplicirajo vso stvar, saj jih je kar nekaj, ki obrezan moški ud smatrajo za nekaj nenaravnega, grdega, nekaj kar je treba skrivati. Če potem obrezan moški naleti na takšno žensko, ki ji lahko iz obraza prebere zgražanje, ko ji prezentira svoj ponos, se stvari zagotovo zakomplicirajo.

Prav to pa je tudi dokaz, da 'borba proti obrezovanju' v resnici ni izključno humane narave, ampak se izza nje skriva tudi kopica nerazumevanja, netolerance in ignorance.

Kljub vsemu, pa danes ljudje vse manj upoštevajo neke verske zapovedi in jih prav z veseljem kršijo. Resno dvomim, da bi v našem okolju oče (ne mislim pri tem na neke ortodoksne vernike), ki ima 'trajne posledice' zaradi obrezovanja, to vsiljeval svojemu otroku, zgolj zato, ker to vera narekuje. Nasprotno pa verjamem, da bo oče, ki zaradi obrezovanja ni imel težav, to želel 'podariti' tudi svojemu sinu (pri židih je to baje eno največjih daril...).

Če govorimo o verski svobodi, to tudi prepostavlja neko mero zdravega razuma pri izvajanju te verske svobode. Popolna prepoved obrezovanja bi marsikje kršila ustavno zagotovljene verske pravice. Bi pa bilo potrebno zakonsko urediti, da stvari ne morejo preiti preko meril, ki jih predpisuje zdrav človeški razum (npr. posegi brez anestezije in higiene).
Če se z zakonom prepove obrezovanje, potem bo potrebno prepovedati tudi luknjanje ušes za uhane, pri katerem marsikatera mati nima prav nobenih pomislekov, pa tudi ni ravno neboleč, še manj pa potreben poseg na zdravem telesu.

Če nisi žid ali musliman, je teško razumeti, kaj obrezovanje za te skupnosti pomeni in se hitro znajdeš na tiru obsojanja, da se gre za nekaj povsem nepotrebnega. Vendar bi nam morala ravno strpnost in toleranca dati vedeti, da je to nekaj, kar morajo te skupnosti same urediti, saj ne gre za neke zaostale neizobražene 'marginalce', temveč v mnogih primerih tudi za visoko izobražene ljudi, ki znajo prav dobro sami presoditi, kaj je prav in kaj ni.

Okapi ::

Pogosto pa tudi ženske dodatno zakomplicirajo vso stvar, saj jih je kar nekaj, ki obrezan moški ud smatrajo za nekaj nenaravnega, grdega, nekaj kar je treba skrivati. Če potem obrezan moški naleti na takšno žensko, ki ji lahko iz obraza prebere zgražanje, ko ji prezentira svoj ponos, se stvari zagotovo zakomplicirajo.
Če tole slučajno ni v celoti zraslo v tvoji domišljiji (ali v domišljiji koga drugega), pa sigurno takih žensk ni "kar nekaj", ampak so to kvečjemu čudaške izjeme. Kar se žensk tiče, je tista kožica vsekakor čisto odveč.;)

O.

korenje3 ::

po moje imajo tisti, ki si ga niso obrezali zaradi zdravstvenih razlogov, zelo majhne.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jype ()

Sakin ::

Jaz do sedaj še nisem doživel, da bi se kateri zdelo to da sem obrezan, nenaravno. Kakšnih hudih psihoz tudi nimam, tako da je to larifari.
Naprimer, da se izvajanje obrezovanja iz verskih vzrokov prepove pri nas (čeprav se ne bo, ker nima skoraj nobeden jajc se za to javno zavzemati), se bomo judje lepo nasmehnili in šli svoje otroke obrezat v Italijo. Za reakcijo muslimanske skupnosti pa še ne vemo :)
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

amigo_no1 ::

Okapi
Ne sanjaj o ženski kožici.

Okapi ::

O kakšni ženski kožici pa ti zdaj bluziš?

O.

Mipe ::

Tudi jaz imam fimozo. Prvi seks je bil nepozaben, pa ne v prijetnem smislu. Še danes kolebam, kaj mi je pomembnejše: seks ali kožica.

imagodei ::

Razteguj jo.
- Hoc est qui sumus -

SplitCookie ::

Popolna prepoved obrezovanja bi marsikje kršila ustavno zagotovljene verske pravice.


Pravica do svobodne veroizpovedi != pravica do pohabljanja drugih


Vendar bi nam morala ravno strpnost in toleranca dati vedeti, da je to nekaj, kar morajo te skupnosti same urediti, saj ne gre za neke zaostale neizobražene 'marginalce', temveč v mnogih primerih tudi za visoko izobražene ljudi, ki znajo prav dobro sami presoditi, kaj je prav in kaj ni.


Not really. Vere se nimajo kaj mešati v življenja kogarkoli. Že širjenje vere bi moralo biti ilegalno, kaj šele pohabljanje s takim izgovorom.

To, da so nekaj počeli v preteklosti na nobeden način ne opravičuje dejanj v sedanjosti
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Mipe ::

imagodei je izjavil:

Razteguj jo.

Sem vprašal urologa, je rekel, da ne bo šlo.

SplitCookie ::

Kolikokrat na mesec orgazmiraš ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

amigo_no1 ::

Okapi je izjavil:

O kakšni ženski kožici pa ti zdaj bluziš?

O.

https://slo-tech.com/forum/t532912/p369...

imagodei ::

Mipe je izjavil:

imagodei je izjavil:

Razteguj jo.

Sem vprašal urologa, je rekel, da ne bo šlo.

Jaz nisem imel diagnosticirane fimoze, sem pa imel v otroštvu in zgodnjih najstniških letih precej težave spravit kožico čez. Mazanje z enim domačim zvarkom (pojma nimam, kaj je bilo, morda kaj na bazi olivnega olja?) in pridno raztegovanje (v tistih letih običajno to ni preveč zoprno opravilo) je v nekaj mesecih pomagalo.
- Hoc est qui sumus -

ABX ::

Zakaj imam občutek da z obrezanim tičom imajo več težave tisti ki niso obrezani?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SplitCookie ::

Tako kot tudi ženske nimajo raka na testisih.

Koža je tam z razlogom zaščite, hoditi brez nje je kot da bi te nekdo stalno 'drkal'.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

T-h-o-r ::

St235 je izjavil:

Obrezovanje je pogosto posledica zdravniške odločitve in nikakor ni ozko povezano z vero.

jp, predvsem v muslimanskih državah je zaradi zdravstvenih razlogov opravljenih praktično 100 % posegov

in v državah, kjer je veliko muslimanov, a niso edina kategorija :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

folfy ::

papak je izjavil:

Za trdobučneže: V osnovni šoli smo mel sistematski pregled, dohtarca ti je vzela penis v roke pa malo raztegnila kožico, probala če gre gor pa dol, pa je bil naslednji na vrsti. Skoraj vedno se najde kakšen za katerega menijo, da bi v prihodnosti imel težave s kožico, pa ga napotijo na kirurgijo in je zadeva rešena.


Kolk se jaz spomnim je pri nas blo to tako, da smo pobiči not hodli, pa se drli ko živine, ker če ti ni šlo "gor pa dol", je pač na silo ruknila in je peklo ko svinja. Na kirurgijo pa niso koga pošiljali :D

Drugače pa če je obrezovanje opravljeno pri kirurgu oziroma tako kot more bit, nimam nič proti, vseno iz katerega razloga. Vem pa za ena par, ki je otroka odpeljal kar k eni starki, ki je to sama opravila. :/

NeMeTko ::

Okapi je izjavil:

Če tole slučajno ni v celoti zraslo v tvoji domišljiji (ali v domišljiji koga drugega), pa sigurno takih žensk ni "kar nekaj", ampak so to kvečjemu čudaške izjeme. Kar se žensk tiče, je tista kožica vsekakor čisto odveč.;)O.

Poglej malo, koliko moških ima zelo čudno stališče glede tega (čeprav bi morali bolje vedeti). Samo preleti malo poste, pa vidiš vrsto čudnih opazk, ki niso niti približno na mestu. Verjemi, da žensk ni prav nič manj, ki jim niso stvari najbolj jasne okoli tega.

Ljudje pač imajo predsodke, ker se s stvarmi niso nikoli soočili. Tako, kot je nekdo komentiral, da imajo z obrezanimi tiči največ problemov tisti, ki niso obrezani in se z njim popolnoma strinjam.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sim kartica prevelika

Oddelek: Loža
153072 (2121) grandioso74
»

Obrezovanja žensk/deklic je zločin (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
57832166 (16101) T-h-o-r

Več podobnih tem