» »

ITC začenja preiskavo 13 proizvajalcev strojne opreme zaradi kršitev patentov

ITC začenja preiskavo 13 proizvajalcev strojne opreme zaradi kršitev patentov

PC World - Patentni postopki in tožbe, ki jih vlagajo lastniki programskih patentov, vedno bolj nakazujejo, da je sistem potreben temeljite prenove. Patentirane so že tako osnovne funkcionalnosti, da je pravzaprav nemogoče izdelati napravo, ki ne bi kršila nobenega patenta, četudi bi proizvajalec prav vse dele razvil sam. Nove dokaze za nesmiselnost trenutnega sistema ponuja včeraj začeta preiskava, ki jo je ameriška Komisija za mednarodno trgovino (US ITC) sprožila zoper 13 podjetij na podlagi pritožbe Patriot Scientific in še dveh podjetij zaradi domnevnih kršitev patentov. ITC je priljubljen organ za tovrstno preigravanje, saj odločitve sprejema hitreje kakor sodišča, hkrati pa ima možnost naložiti prepoved uvoza v ZDA.

To pot je problematičen patent 5.809.336, ki sicer ni programski patent, a vseeno pokriva zelo splošno področje. Patent namreč opisuje mikroprocesor, katerega takt (oziroma frekvenca) se med delovanjem spreminja v odvisnosti od obremenjenosti. Patriot Scientific, ki ničesar ne proizvaja, ampak se ukvarja z licenciranjem intelektualne lastnine (uveljavljen izraz za takšna podjetje je patentni troli), je pritožbo vložil zoper Samsung, Acer, Nintendo, Amazon.com, Barnes & Noble, Garmin, HTC, Huawei Technologies, ZTE, Kyocero in LG. Problematične naprave so vse mogoče, od pametnih telefonov in tabličnih računalnikov do konzol, modemov in tiskalnikov. Patriot Scientific skupaj s Technology Properties in Phoenix Digital Solutions pričakuje odredbo o prepovedi kršitve patentov (cease and desist letter), sicer pa prepoved uvoza in prodaje izdelkov. Preiskava bo trajala 45 dni, nato pa se bo ITC odločil, kako naprej.

11 komentarjev

bsaksida ::

To je že vse bolano. Patenti za protokole, logotipe in software/hardware kot celoto se mi zdijo pametni.
Patenti za Imena, Dezijn pa do ene mere.
Na primer ko je Apple hotel registrirati besedo "app" kot blagovno znamko se mi zdi nesmiselno. Pa dezijn res ni treba kopirati, sam za današnje čase je to težko doseči, če hočeš da zgleda zelo lepo in atraktivno.
Patenti kot to tgoraj in majhen software ali pa celo software, ki je bila spisana z samo 100 vrsticami je nesmilno, ker ni problem napisati podoben ali enak program.

To je moje mišlenje in verjetno (Sam tudi ne vem kok jih je ozirma katere so) nisem pokril vsa območja.

Truga ::

Meni se tud spreminja v laptopu frekvenca glede na obremenjenost. Kje so tozbe proti intelu/amdju ali pa linuxu/windozam/OSX ki s tem upravljajo? Aja, sej res. Ta velikih se ne upajo tozit.

gruntfürmich ::

kršitve patentov? ah kje pa...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kocco ::

@Truga sej tud toženi niso glih majhni - samo domači niso... V bistvu se mi dozdeva da je tkole eni velik proti drugim velikim mal polena mečejo pod noge. Samo zaradi dejstva, ker jim sistem to dopušča. In vsem je to čist kul, saj padejo protitožbe, sodišča so zaposlena, država dobiva denar, tožniki in tožitelji se medsebojno obdarujejo, denar kroži skratka...

PaX_MaN ::

Truga je izjavil:

Meni se tud spreminja v laptopu frekvenca glede na obremenjenost. Kje so tozbe proti intelu/amdju ali pa linuxu/windozam/OSX ki s tem upravljajo? Aja, sej res. Ta velikih se ne upajo tozit.

Za tavelike najprej dnar rabjo.:D

raufnk ::

glede majhnosti toženih ... Samsung na primer je IZJEMNO velik!
lp raufnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raufnk ()

Truga ::

Smo vidl u prejsnji temi, ja, kako se folk zaveda kok je samsung velik. :P

Markoff ::

Truga je izjavil:

Meni se tud spreminja v laptopu frekvenca glede na obremenjenost. Kje so tozbe proti intelu/amdju ali pa linuxu/windozam/OSX ki s tem upravljajo? Aja, sej res. Ta velikih se ne upajo tozit.

Patriot Scientific, ki ničesar ne proizvaja, ... je pritožbo vložil zoper Samsung, Acer, Nintendo, Amazon.com, Barnes & Noble, Garmin, HTC, Huawei Technologies, ZTE, Kyocero in LG
Tile našteti se tebi zdijo majhni? Resno, si ti na kakšnem bad tripu ali si samo povsem nerazgledan?
Samo za primer: Notable Samsung industrial subsidiaries include Samsung Electronics (the world's largest information technology company measured by 2011 revenues). Se pravi samo ena od podružnic Samsunga je največje IT podjetje na svetu, merjeno v prihodkih. Samo ena od njih. Skupaj ima 344.000 zaposlencev. Samo Samsung.
Vzemi raje kakšno žaro in jo izprazni na sebi (AKA posipaj se s pepelom).

Truga je izjavil:

Smo vidl u prejsnji temi, ja, kako se folk zaveda kok je samsung velik. :P

Bad bad trip, kot bi rekli Kenijci...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

3p ::

Kakšno je torej aktualno stanje v ZDA: če je nekomu uspelo prigrebsti patent za očitno zadevo, a potem "prior art" tak patent izniči ali ne?

SplitCookie ::



Stara zadeva

FaxMachine ::

Patente ukinit ali omejit na ventilsko tehniko in poljedelsko orodje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia toži Samsung in Qualcomm, hoče prepoved prodaje Samsungovih telefonov

Oddelek: Novice / Tožbe
117198 (6008) zmaugy
»

Bela hiša razveljavila prepoved uvoza starejših Applovih izdelkov

Oddelek: Novice / Tožbe
357841 (6348) bojsi
»

Kako peljati patentno vojno

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
63971 (2719) antonija
»

HTC najverjetneje krši Applove patente z Androidom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5821140 (19186) Icematxyz
»

LG terja prepoved prodaje PS3 v ZDA

Oddelek: Novice / Tožbe
104655 (3896) spirit

Več podobnih tem