» »

racunalnik pri vklopu piska...

racunalnik pri vklopu piska...

CandyMan ::

Helo
Imam eno težavo. Zmeraj ko zjutraj prižgem računalnik mi začne piskati??(zvok SIRENE) ko prižgem računalnik se hkrati prižge tudi monitor. Če pa monitor pred vklopom računalnika izklopim mi pa računalnik po enem resetu spet zapiska nato pa ne več. Ta težava je zelo nadležna! Če bi kdo mogoce vedu kva bi lahko blo nj mi prosm pove! Tnx
mam pa Abit plato pa celerona 300, 400 rama, 24GB disk,voodoo3 3000, win xp(prej so bli 98 in je blo isto!)Probov sm ze isklopt u biosu fan alarm pa je biu ze izkloplen.
Tnx se 1x za use odgovore.
Lp

Mr.B ::

Piski so kakšni ? Ali je sirena konstantna ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

freejack ::

Za piskanje v računalu, je ponavadi zaslužen slab stik pri komponentah. Poskusi vzeti ven (iz osnovne plošče) in ponovno vstaviti, recimo grafično, rame (če imaš več kot eno ploščico, poskusi tudi zamenjati mesti), za vsak primer pa preveri, če je vso kablovje na svojem mestu.

CandyMan ::

da. sirena je konstantna. sem ze probal uzet vn vse rame in graficno pa se zmeri piska

R33D3M33R ::

Potem pa še PCI naprave poskusi.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

s030825 ::

Mislim, da je težava v slabe stiku kakšne komponente ali pa vodila PCI ne znajo nasloviti pravilnih IRQ-jev za kartice, ki jih poseduješ. To je pač probolem znanega Plug n Play. Včasih dela - Včas pa ne. Poskusi drugačen vrstni red razširitvenih kartic v tvoji mašini . Poskusi jih vstaviti tako, da bo med njimi en prazen slot. Veliko sreče :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem po čiščenju računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161865 (1080) solatko
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334771 (4435) luka9
»

Problem pri sestavi računalnika

Oddelek: Strojna oprema
71059 (926) Dead_Eye
»

Zacelo se je z "no signal" na monitorju...

Oddelek: Pomoč in nasveti
61966 (1831) jkleme2
»

BE 6 II piskanje

Oddelek: Strojna oprema
13812 (685) Samson

Več podobnih tem