» »

700 MB CDRW?

700 MB CDRW?

Narcos Satanicos ::

A kdo ve zakva ne morm na 700 MB CDRW posnet 700 MB podatkov? Probou sm tri različne firme pa je zmeri isto, samo okol 660 MB gre gor.

uporablam Nero in Liteon 16102B, firmware je najnovej.

BaRtMaN ::

Zato ker je to CDRW. Pri formatiranju se porabi ponavadi 100 MB, ne vem zakaj, bo kdo drug povedal.
Sam pa z nerotom snemam na CDRW kot na navaden CD: dam na CD (ISO) in lepo zapečem - sem pred kratkim overburnal CDRW. :D

Highlag ::

Mislim, da moraš kot pri navadnih CD-jih vklopiti "overburning" in povečati minutažo CD-ja.

Do izgube prostora pride le če uporabljaš CD kot disketo - MtRainer in podobne zadeve.

(sic) ::

Jaz lahko zapečem na RWja 700 brez KAKRŠNIHKOLI problemov...
tako, da malo preveri, ker mora it

Veiztex ::

Js mam plextorja in nerota pa normalno zapecem 700 mb podatkov na 700 mb rw. Me pa zanima kako zapect 800 ali 900 mb CD.
>:D

noraguta ::

hmm ovisno kak file sistem uporabljas. Ce udt(universal data format) ima kaksnih 15 % overheada. Ce pa ISO pa nebi smalo bit problemov.

Narcos Satanicos ::

Ma ja sj dela..., samo ne vem zakva Nero še zmeri neki teži: "not enough space... do you want Nero to finalize it... bla bla..."

Hvala vseen.

dolmar69 ::

Pozdravljeni vsu ki ste že obupali nad svojimi pekači in seceda cd-ji.
Najprej vas morem opozoriti, da vsi tle na forumu govorijo kako se da zapečt 800 MB in več, sam neki mal stvari nastaviš pa gre...Ja seveda gre samo nihče ni omenil kakšno vrsto podatkov snema na cd-je.....tu pa je mal problem v sporazumevanju...
No naj vas obvestim da se res da zapečt 800 MB ali več, le imaš dovolj velik medij, samo to mora biti AVDIO CD ne pa DATA CD. Vsaj jaz nisem nikjer zasledil da bi kdo to kdaj omenil.
Naj vam razložim razliko...npr. imamo CD 80 min in na njem piše 700 MB....potem p imamo 90 min CD na katerem pa ne piše kapacitete (vsaj jaz sem opazil da nikjer) no ta pa ima kapaciteto 703 MB.....Ha ha ha ha za dvojno ceno smo kupili isti CD, res so dobri ti trgovci nimam kej rečt....
Razlika pa je v tem:En sektor CD-ja je sestavljen iz 2352 Bytov.
Pri Audio CD-jih se vsi porabijo za audio zapis.Pri Data CD-jih pa se nekaj prostora porabi za korekcije napak in tako uporabna kapaciteta pade na 2048 Bytov.
74 min CD je sestavljen iz 74 x 60 x75=333000 sektorjev in če je vsak sektor velik 2048 Bytov( DATA CD) znese to skupaj 650,1 MB.
Če pa je sektor velik 2352 Byta (AUDIO CD) pa znaša kapaciteta 746,6 MB. Iz tega se pa dobi tudi različna hitrost odčitavanjain sicer 176 kB/s za AUDIO in 150kB/s za DATA.
IN KAJ SLEDI IZ TEGA:
74 min CD = 650 MB data podatkov= 750 MB audio zapisa
80 min CD = 700 MB data podatkov= 807 MB audio zapisa(smartbuy 16X preizkušeno!!!)
90 min CD = 703 MB data podatkov= 908 MB audio zapisa
Prikaže jih pa samo 790MB (traxdata 24X preizkušeno!!!)
Od tega pa nekaj prostora zasedejo ostali podatki.
Tako upam da sem vam pomagal s temi nekaj informacijami, in da boste vedeli da ni problem v pekaču niti v programu ampak samo v kapaciteti medijev. No ne smemo pa pozabiti da se vse konča pri 80 tih minutah, na to je pa nastavljeno tudi večina pekačev in programov.
Lep pozdrav

BaRtMaN ::

Kul post, mam pa eno pripombo: pri 90 min medijih je več prostora, ker je sled bolj zbita skupaj in zato daljša, a lahko prihaja zaradi bližine sledi do več jitterja. Da pa pokaže, da je na tem mediju samo 703 MB, je pa kriv Nero. Po moje sta notri samo kapaciteti za 74 in 80 min, saj mislim da 90 in 99 min mediji niso v Orange Book (sej je ta?).

iration ::

Jaz bi samo dodal, da malo več uporabljajte funkcijo v Nero CD Speed-u: Extra->Overburning Test. To je zelo uporabno in se mi zdi da tudi zelo natančno pove, koliko točno boš spravil gor na CD.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

jest10 ::

Pa se da kako prepričati pekač da bi tudi data pisau bolj nagosto?

BaRtMaN ::

Pekač pri overburningu ne peče bolj 'nagosto', temveč izrabi nekaj minutni prazen prostor na koncu CDja, ki se uporablja za ne-vem-kaj-že (nekaj z olajšanjem bralca CDja). In overburning deluje tako za AudioCDje, kot za podatkovne CDje.

jest10 ::

To vem. Sam a bi se dalo podatke pisati enako na gosto kot muziko?

SasoS ::

Saj ni gostota večja. Pri data cd-jih so dodani biti za odpravljanje napak. Saj ne želiš da se tvoji podatki spremenijo v neuporabno zaporedje ničel in enic kmalu po koncu peke?

krneki ::

Če bi kdo rad pisal po CDjih brez verifikacijskih bytov lahko pogleda sem.

jest10 ::

Če lahko muzika zdrži zakaj polej nebi tudi podatki

SasoS ::

Zato ker če se pri muziki spremeni 1 bit, to ne opaziš. Če se spremeni nekaj bytov boš to zaznal recimo kot en majhen prask...če se pri programu spremeni 1 bit ne moreš z njim nič. Video je malce manj imun...ampak vseeno lahko sprememba enga byta povzroči freeze frame v divxu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nero in zapisovanje na 870mb(99min) CD

Oddelek: Programska oprema
91540 (1434) iskra
»

kaj s filmčki velikosti 701MB

Oddelek: Pomoč in nasveti
311904 (1322) fahrenGONE
»

Overburning v Nerotu

Oddelek: Programska oprema
81100 (965) falotXP
»

800 MB le 702...

Oddelek: Strojna oprema
241517 (1210) CaqKa
»

900+ MB na 800 MB (90 min) CD-ju?!?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81050 (884) Han

Več podobnih tem