» »

Problem po čiščenju računalnika

Problem po čiščenju računalnika

monster-x ::

Pozdrav!

Nisem prepričan, če ta tema spada sem, pa vseeno. Imam sledeči problem. Včeraj sem se lotil generalnega čiščenja računalnika (ja, malo očistil prah pri ventilatorjih in to) in po končanem opravilu zadevo nazaj sestavim in ko prižgem začne nekaj piskati. Mislim si, da sem kaj ga polomil, ko sem sestavljal. Pogledam procesor in opazim, da sem ga nehote malenkost okrušil. Ok, gremo na servis. Tam dela normalno. Priporočajo reset BIOS-a in ko to naredim sicer malo dlje zdrži, a še vedno začne piskati (potem se izklopi in piska, tako da pomaga samo izklop napajalnika). Nato dam ven grafično in zaženem računalnik ter nič ne začne piskati (čeprav mislim, da to ni krivo -- ali pač?). Dam grafično nazaj in zopet začne piskati. Sicer je enkrat prišlo do uvodnega menija v Windows (večinoma celo ko sem v BIOS-u odpove), tako da predvidevam, da ni nič odpovedalo (ali pač?) in da se le kaj pregreva, samo pojma nimam kaj bi lahko bilo, ker je vse na istem mestu -- tako kot prej. Včasih računalnik zdrži brez obveznega izklopa in piskanja celo minuto, včasih pa po nekaj sekundah. Je možno, da je kaj crknilo (/se pregreva/ima prenizko voltažo (BIOS sem resetial in ima vse default voltažo in frekvenco)).

Piski so pa enako dolgi, takisto pa premori med njimi (en dolg pisk, en dolg premor, en dolg pisk, en dolg premor, ...). Imam pa Abit NF7-S, Athlon XP 2500+ (Barton jedro), ATi Radeon 9700 Pro.

Za odgovore se zahvaljujem že vnaprej.

LP, monster-x.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

xabre ::

A maš mogoče displaj s številkami na plati, kot recimo 8rda+, pa iz tega razberi za kaj se gre?
Ali pa poglej na web, kaj ti bios govori, ker ponavadi so ti piski definirani za posamezne napake.
Procesor je zanič>:D :D

Vikking ::

**Abit NF7-S Beep Codes
Basic Beep Codes for ABIT AWARD BIOS Motherboards

No beep at all - this means your motherboard is dead, either due to a defective or underpowered power supply, poorly seated CPU or RAM, or a dead-on-arrival board


One beep - board is working fine


One long beep then machine shuts down - faulty, improperly installed or missing CPU


1 short(Beep) System booting is normally


2 short(Beep) CMOS setting error


1 long - 1 short(Beep) DRAM ERROR


1 long - 2 short(Beep) Display card or monitor connected error


1 long - 3 short(Beep) Keyboard Error


1 long - 9 short(Beep) ROM Error


Long(Beep) continuous DRAM isn't inserted correctly


Short(Beep) continuous POWER supply has a problem


A two-tone siren, generally caused by overheating or out of specification voltages

1 Beep - DRAM Refresh Failure
The system is having problems accessing the system memory so it can refresh it. Refreshing is performed on all system memory to keep its contents active.
Recommendations
Troubleshoot the motherboard (use this guide)
Check the RAM for errors using a memory test (e.g. Memtest86)
Check the power supply
Check for system overheating
RMA the motherboard and/or RAM

upam da ti bo tole kej pomagalo!!!

monster-x ::

Sem še enkrat primerjal piskanje in ugotovil, da je to verjetno vzrok: A two-tone siren, generally caused by overheating or out of specification voltages. Samo pojma nimam zakaj je to, ker nastavitve so v BIOS-u vse default, če pa hočem zvišati/znižati voltažo mi pa že prej ugasne (in začne piskati). Se komu sanja, kaj bi lahko naredil?

xabre: Plata nima ekrančka, procesor pa ni zanič, ker je na servisu deloval.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Zgodovina sprememb…

xabre ::

Kaj pa baterija, ki napaja spomin bios-a?
Si probal drug napajalnik?
Da ti ni v kaki reži ostal košček praha pa ni dobrega stika. Razdti pa še enkrat posesaj ali spihaj s kompresorjem. Pa z občutkom seveda:D
In pa hladilnik od CPU si pravilno obrnil, dobro pritrdil in namazal s termalno pasto, kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xabre ()

iNN ::

Men se je to dogajal in je bil ram kriv, k je, kuj ko sm ga prizgal zacel piskat in sm ga seveda kuj ugasnu in ko sm odpru kisto in potipov use dele (grafo, ram, proc.) sm ugotovu da je ram zelo vroc (zgleda da ga nism dobr notr dau) no in sm use vzel vn in mal spihov dal nazaj not in stvar je delala.

Se nekej bi povedu, baterija, ki napaja spomin BIOS-a nima veze vsaj ne pri teh novih platah, pri starih ce si vzel baterijo ven se je BIOS resetiru. Pri novih je pa, kokr sm jest to profesorja razumu, vse zapisano v EEPROM-u oz. EPROM-u, nevem kaj je razlika :) sam vem da se na to ne da vplivat tut ce vzames baterijo ven. Zato ker tako ko nanovo prizges komp se vsebina ki je v temu mikrokontrolerju takoj zapise v BIOS. Mozno pa je da ni stika med konektorjam (tisto kovinsko ploscico) in baterijo. Ceprov to nevem kaj se zgodi ce ni stika.

Glede zadnjega dela posta nism preprican ce sm vse prov napisov, mozno je da sm ustrelu kaksnega kozla :) , ker se na te stvari se ne spoznam prav dobro :) .

monster-x ::

xabre: Napajalnika nisem razstavljal. Razstavil sem le hladilnik od CPU-ja, hladilnik od northbridge-a in pa vent na grafi. Ostalo sem pustil pri miru. Ja, hladilnik in termalna pasta je v redu.

l!nK: Ramov se med čiščenjem nisem niti dotaknil.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

iNN ::

aha ja pol pa sorry, jest ti ne znam vec pomagat.

PI ::

Predlagam ti, da še enkrat preveriš, če je hladilnik dobro fiksiran, pravilno obrnjen, s termalno pasto pa tudi ni treba pretiravati. Namaži čisto malo (pikica). Upam da bo delalo.

Lp B

monster-x ::

Mi je v sredo dosadilo in sem komp odnesel na servis, tako da sedaj dela. Baje je bil kriv hladilnik, čeprav se mi še zdaj ne sanja, kaj sem narobe naredil. Vseeno hvala za pomoč. :-)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Alec999 ::

mogoce si hladilnik na procesorju narobe obrnu (180 stopinj) .. tud me se je to ze zgodil :8)

Lp,
Alec999

sash ::

Verjetno si imel slab stik in se je procesor ugasnil ter tako preprečil nadaljno škodo - se je men tud zgodilo ko sem blok "prenežno" pršraufal. :|
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Xserces ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

chucki ::

Are u drunk? :D

solatko ::

Kaj si pa potem sploh razdiral, če sploh nobene od važnih stvari nisi očistil. Piskanje pomeni, napaka na RAM-u. Razdri kompletno vse, s procesorja vzemi hladilnik, očisti staro termalno pasto, dobro spihaj ležišča procesorja, ramov, grafične in okolico, pa ne sesat ampak spihat, če nimaš druge možnosti, imajo v Conradu stisnjen zrak v pločevinki.
Potem pa lepo počasi in po navodilih (user manual za matično) lepo zloži skupaj. Poglej tudi v kakšnem stanju so kondenzatorji, glede na starost mašine. Če boš vse prav naredil, mora delat.

Xserces ::

hahah solatko failu:D poglej datum k je un to meu:D

solatko ::

Bo pa kakšnemu drugemu prav prišlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalo se ne prižge, pisk tišina pisk tišina...

Oddelek: Strojna oprema
6603 (557) BlaY0
»

Računalnik z RAID poljem se noče obuditi v življenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
51207 (1141) ibozic
»

porodne težave računala

Oddelek: Strojna oprema
331831 (1374) dustphoenix
»

BEEEEP...BEEEEP...BEEEEP ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
202304 (1899) prestopnik
»

Piskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
141427 (1291) Bessie

Več podobnih tem