» »

Zacelo se je z "no signal" na monitorju...

Zacelo se je z "no signal" na monitorju...

jkleme2 ::

Zivjo

Imam naslednji problem. Ko prizgem racunalnik, mi na monitorju napise no signal (ni kriv monitor), Ko malo bolje pogladam, opazim da gorijo kar vse mozne lucke na ohisju. Torej racunalnik se sploh ne zazene pravilno, ampak nic ne piska ali kaj podobnega, kar bi mi povedalo vzrok napake. Enkrat se mi je to ze zgodilo, vendar je ob ponovni vstavitvi vseh kartic zacuda spet vse delovalo. Mislil sem si da je kriv prah. Zdaj sem pa ze vse odklopil (kartice, diske, rame, zamenjal graficno) in se zmeraj ne dela. Sumim maticno plosco ali procesor (tega pac nisem vzel ven). Imam maticno KuDoz7. Je imel kdo podobne izkusnje ali pozna resitev? Hvala.

Lith ::

žal v tem primeru ko nič ne piska pomeni samo dve stvari:
- crknil procesor in zato ob vklopu plošča ne ve kaj naredit in tudi ne piska
- crknila plošča, zato ne pomaga tudi dober procesor, ker ob vklopu ne dobi pravega 'signala'
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

ali3n ::

Mnja.. jaz bi na tvojem mestu še enkrat (vem da si že, ampak...) razstavil kišto in jo še enkrat natančno sestavil (preveril da vse "sedi" tako kot mora); magari daj not samo nujne stvari (proc, ram grafična)...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Realman ::

V vasekm primeru poglej ce graficno sedi do konca v slotu.Samo v tem primeru, je skoraj v 80%, da je procesor mrknil, vsaj po mojih izkusnjah.
Seveda, ni pa recen, ce ne preizkusis vseh komponent nikoli ne ves.

jkleme2 ::

Cudi me samo to, da se mi je to enkrat ze zgodilo, ampak ko sem malo "predrmal" racunalo je spet delovalo. Tako da bi lahko bil kak slab stik. Vendar mi to zdaj na zalost ni pomagalo. Dal sem tudi drugo graficno na drug slot - PCI, tako da bo najbrz treba neki zamenjat (procesor, maticno) :(

MaJaJaJa ::

Ja, jaz imam ISTI problem.
Sprva sem ga reseval tko, da sem malce segrel racunalnik in ko je stvar enkrat prisla v winse je blo vse ok. Zdaj pa ne pomaga nic vec - ko pade temperatura procesorja pod 42C se racunalnik ugasne, lucke gorijo, ugasnes ga lahko le z izklopom iz elektrike..

Kaj je slo se ne vem, bom pa probal ogrevati (s fenom :D ) le plato in sele nato dam notr mrzel procesor brez ventilatorja, pa bom kmalu ugotovil kaj je slo...ker ventilator pac ne hladi le procesorja ampak tudi plato pod njim in temperatura pada tudi na plati sami..

jkleme2 ::

Nazalost je bila kriva plosca. Saj bi za podobno vsoto denarja (kot za nova maticno) dobil saj novejsi procesor, ki ga imam zdaj. :(

No vazno je da zdaj spet deluje. Kupi kdo staro maticno z manjso okvaro? Ce ne drugace, za okras? :)

Hvala vsem sodelujocim. Bye.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se prižge, a ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
455089 (4270) m0LN4r
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354864 (2992) Riff
»

Računalnik ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
253277 (2910) Fif55
»

Kako ugotoviti, kaj ne funkcionira?

Oddelek: Pomoč in nasveti
134108 (3863) monster-x
»

Mrtev računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
251416 (1150) Yohan del Sud

Več podobnih tem