» »

tezava z hladilnikom procesorja+ ponovno zaganjanje racunalnika

tezava z hladilnikom procesorja+ ponovno zaganjanje racunalnika

unknown12435 ::

pozdravljeni!

kot sem omenil v naslovu teme imam probleme z racunalnikom(tako z strojno opremo kot z programsko stranjo) in sicer racunalnik sem normalno prizgal ampak pri zagonu pride samo do tja kjer ti pise "dobrodosli"(winows xp) in potem se na novo zazene in to se skos ponavlja. to je bila uvodna tezava. kasneje sem odprl "skatlo" in hotel malo pregledati in sprobati ce je slo kaj od strojnega dela in sem ugotovil, da je podnozje od hladilnika zlamano in se je hladilnik odmaknil iz procesorja. v biosu sem pogledal temparaturo procesorja in je bila 77 stopinj. sedaj me pa zanima ce je ponovno vziganje racunalnika povezano z ne hlajenjem procesorja. v vsakem primeru bom moral kupiti novo podnozje ali pa cel hladilnik z podnozjem ampak zanima me ce je lahko to vzrok ali bom moral za tezave z ponovnim vziganjem najti drugo resitev.

prosil bi za vsakrsno mnenje, pomoc in se v naprej zahvaljujem
lep pozdrav

AlienRR ::

Če maš v BIOSu 77°C na IHS potem imajo jedra vsaj ~5°C zraven. Ugasne se ti prevetivno, da toplota ne poškuduje procesorja.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

unknown12435 ::

AlienRR je izjavil:

Če maš v BIOSu 77°C na IHS potem imajo jedra vsaj ~5°C zraven. Ugasne se ti prevetivno, da toplota ne poškuduje procesorja.


potem takem so bila moja ugibanja glede povezave teh tezav pravilne in naj bi po menjavi podnozja(ki bo seveda nov in sposben drzati hladilnik na pravem mestu) tezave izginile.

zanima me se ce je mozno razbrati iz strojne opreme katero podnozje moram sedaj kupiti?

in ce imam naprimer ze drug komplet hladilnika in podnozja in zamenjam vse skupaj bo vredu hladilo proccesor ali je nakup hladilnega sistema odvisen tudi od tipa procesorja?

amigo_no1 ::

Poglej katero MB imaš (račun, na sami plati).

unknown12435 ::

evo najdo MB : NFORCEm4-a
socket: AM2 - je to samo za procesor ali tudi za hladilnik?

unknown12435 je izjavil:

evo najdo MB : NFORCEm4-a
socket: AM2 - je to samo za procesor ali tudi za hladilnik?


dobro sem se ze poducil :) hvala vsem za odgovore :)

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Kako ti je uspelo poškodovati podnožje hladilnika ?

unknown12435 ::

tudi sam ne vem tocno, hladilnik ni bil nikoli menjan ali kaj podobnega ampak je preprosti zatič bil zlomljen :) zanima me še kje bi lahko kupo samo podnozje in ali ce ne dobim samega podnozja in kupim nov hladilnik ali je podnozje prilozeno.. kolikor gledam na netu so samo hladilniki in nikjer ne pise da je podnozje prilozeno :)

amigo_no1 ::

Ja, pri custom coolerjih dobiš zraven kit za montažo.

unknown12435 ::

evo sem dobil hladilnik za probo in zgleda da ni bil problem v hladilniku.

racunalnik se prizge do loadanja potem pa se vedno na novo zaganja... sem probo v safe modu zagnat dela isto.. sem probo z opcijo, da naj se v vsakem primeru prizge in ne da se ugasne da zasciti sistem in sem dobo blue screen, da je neki z hardwar-om.

kakšna ideja kaj bi blo fuč.. rami in disk niso :D mogoce graficna?

amigo_no1 ::

Kondenzatorji ?

btw, NFORCEm4-a ni MB, temveč čipset.

5er--> ::

A daš termalno pasto med procesor in hladilnik?

amigo_no1 ::

Če je hladilnik trdno montiran bi moralo delati bp tudi brez paste.

unknown12435 ::

Kondenzatorji so vsi na pogled ok.. ni noben napihnjen.
Nisem dal termalne paste ampak sem kar na prejsne ostanke ko so ostali gor na trdo pritisnil samo zacasno dokler ne odkrijem kje ticijo tezave, temparatura procesorja je pa okoli 45 stopinj +-.

se kaksne ideje kaj bi lahko bilo narobe ?

Brias ::

se pravi prides lahko normalno v winse in klikas all around ce obenem drzis ventilator gor?

unknown12435 ::

ne ne pridem do windowsow :) sam do "dobrodosli" ! pol pa se na novo zazene in tako dalje..

unknown12435 ::

zamenjo sem disk z drugim software-om in je delalo

vzrok tezav: software
resitev: windows repair oz. boljsa moznost da vse na novo se nalozi :)

to sem napisal ce bo kdo se kdaj imel enake tezave, da bo vedel kaj je meni pomagalo :)

hvala vsem za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekateri hladilniki ukrivljajo Intelove Skylake (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7717816 (12746) PrimozR
»

Visoke temperature (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
645290 (4341) David2
»

Okvara računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
192086 (1766) fosil
»

Temperatura CPU-ja 74 °C?????!!!!!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51023 (859) alesek86
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955158 (3874) Timmah

Več podobnih tem