» »

Okvara računalnika

Okvara računalnika

Razerzone ::

Pozdravljeni!

Zanima me kaj bi lahko slo narobe ob menjavi ventilatorja na procesorju, da sedaj racunalnik ne dela? Sicer se prizge za nekaj sekund in vsa procedura vziga gre normalno ampak v roku 10-15 sekund se vse ustavi kot bi zmanjkalo elektrike. Ali je mozno, da sem pri montazi poskodoval procesor ali kaj podobnega? Prosil bi za pomoc in se zahvaljujem za odgovore.

BALAST ::

Predvidevam, da si priklopil ventilator na hladilniku v CPU hladilniškem vtiču na matični plošči, ker če nisi, ima računalnik privzeto proceduro, da ustavi sistem, če ni aktivnega hlajenja na procesorju.

Razerzone ::

Ja, to sem priklopil ventilator se vrti normalno, nekaj casa lahko celo v biosu gledam koliko obratov ima, preden izklopi vse... Ali je mozna poskodba maticne?

BALAST ::

Tudi to ni izključeno. Največja okvara pri sestavljanju računalnika je ponavadi ČLOVEŠKI FAKTOR. ;)

Zato ti svetujem, odklopi vse KABLE na MATIČNI in jih ponovno namesti na svojo mesto, če to ne gre ponovi proceduro, da odklopiš kable in vse komponente, predvsem procesor in rame v tvojem primeru.

Razerzone ::

Upam da nisem naredil veliko skode, se posebej ker je ocetov racunalnik:P Bom danes poskusil z odklopom vseh komponent, potem pa sporocim kako se je obneslo! Hvala za nasvet!

lali12 ::

Hladilno pasto si pa namazal 8-O.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Razerzone ::

Prodajalec ventilatorja mi je rekel da ni potrebna ker naj bi bila na ventilatorju ze namazana, res pa da nisem odstranil stare z procesorja. Sem potem poskodoval procesor?

lali12 ::

Še enkrat odstrani hladilnik, očisti ploskve in na novo namaži hladilno pasto ( res na tanko ), sestavi in še enkrat probaj.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

evilmark18 ::

mislim da ti je sel napajalnik!!!30_50e :D
oz malenkost poskusi zamigati oz primakniti kabele za strom v kisti...
lohka da si tam kaj zbrkljav in je prislo do stika,,,...

TOP ::

Kar se tiče proca,ga ni treba ven jemati,ker je brez veze.Naredi tako kot ti je BALAST napisal,sam proc pusti na miru,ker ni on krivec.Upam da si ga pustil primiri.Moraš pa vedet je zima in statike je ogromno,zato upam da si prej se razelektriv,ker če ne je šla plata,upam da se motim.Poročaj

Opkow ::

Pa ima nov ventilator vse 3 zicke do konektorja? Ker ena zica je kontrolna, s katero plata ugotovi, ce se ventilator vrti. Ce je ni (obicajno je rumena), potem plata ugasne vse skupaj, kljub temu, da se je vent vrtel. Pojdi v BIOS in izkljuci to kontrolo. Ceprav to ni ravno priporocljivo.

Razerzone ::

Napajalnik je star mogoce 2 meseca, ne verjamem da je sel on. Mozno je edino da je kaksen kabel zrahljan. Hm to za 3 zicke ne vem tocno ampak sem poskusil tudi z izklopom te kontrole in je zadeva enaka. Mislim, da bo kar to da je plata sla. Poskusil sem s ciscenjem stare termalne paste s procesorja, ampak ne pomaga. Zdaj mi ostane edino se vse kable z maticne iztakniti in jih potem vrniti... Bom poskusil s tem jutri, ker se racunalnik nahaja na drugi lokaciji.

akasa ::

Am imeu sem enak problem in sicer na matični Asus m2n-e, procesorju amd 5200+ in hladilnikom ultra120extreme.
Ker rač ni delo sm zamenjau hladilnik z orginalnem in rač je deloval. Zamenjaj hladilnik z prejšnim.

BALAST ::

To je pa zelo nenavadno, kaj misliš da je bila na procesor tako velika sila in je podnožje delalo kratek stik med pini procesorja?

Razerzone ::

Akasa sem ze poskusil, tudi s starim hladilnikom se ugasne. Mislim da ni druge kot to da je nekaj slo.

akasa ::

BALAST je izjavil:

To je pa zelo nenavadno, kaj misliš da je bila na procesor tako velika sila in je podnožje delalo kratek stik med pini procesorja?


Ja možno bi bilo ker se se kr upogne matična. Problem sm pa rešo tako da sm kupo nou hladilnik.;((

st0jko ::

Si priklopil dodatno napajanje za procesor (če matična to zahteva)?
Če ti uspe včasih do biosa prit, preveri temperaturo procesorja.
Mogoče si slabo namestil hladilnik in se pregreje.
Kupi pasto in nanovo nanesi na procesor.
Si pravilno priklopil vse kable od ohišja za reset, power led,...
Probaj odklopit iz matične in elektrike vse diske, optične enote, disketnike...
Odklopi tudi vse usb naprave.
Odklopi računalnik iz elektrike in vzemi baterijo od biosa ven za minuto.




Če nič od tega ne pomaga... :8)

Razerzone ::

Na zalost nic ni pomagalo, zato je racunalnik na servisu, bomo videli kaj sem pokvaril. Hvala vsem za odgovore, ko dobim s servisa sporocim!

blažekk189 ::

meni pa pise:Reboot and Select proper boot device or Insert Boot Medianin selected Boot device and press a key. pa nevem kej je okvarjeno na mojem računalniku oz. kaj to pomeni !!

če mi kdo ve povedati kaj je z mojim računalnikom mi naj pove: blazekk_189@hotmail.com:(

fosil ::

Si mogoče pozabu CD v CD-ROM pogonu?
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ugasnil med pregledovanjem BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131759 (1533) solatko
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276640 (6072) lucky13
»

Problem z računalnikom

Oddelek: Strojna oprema
16962 (668) Bleeh
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513381 (2807) DT232
»

računalnik se užge in se po nekaj sekundah ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
232035 (1577) Pyr0Beast

Več podobnih tem