» »

Temperatura CPU-ja 74 °C?????!!!!!!!!

Temperatura CPU-ja 74 °C?????!!!!!!!!

alesek86 ::

zdle sm probu igrco splinter cell pandora tomorrow, pa mi je temperatura CPU-ja na hitro poskočila iz 54 na 74 °C, zato sm takoj zaprl to igro. Če bi nadaljeval, bi verjetno šla temperatura še bol gor...kaj bi blo vzrok temu? je pa Intel Pentium DualCore 2.66 GHz.

hvala za pomoč

Lp, aleš

UNIVERZUM ::

že 54 je veliko, a imaš stock cooler?

Koliko je star pc? Je že sestavljena konfiguracija (ko si ga kupil), ali si sam sestavljel doma?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

rk7254 ::

Ali si komaj sedaj začel spremljati temperaturo?
Je bilo nekaj časa nazaj enako?

Razlogov je lahko več:
V primeru, da si jemal hladilnik dol z proca, si ga verjetno dal slabo nazaj gor ali pa si dal preveč/premalo paste (v vsakem primeru na novo namaži pasto, AS5 če imaš aluminijast hladilnik, če pa imaš bakrenega pa uporabi Coollaboratory liquid pro (naj ti pomaga kakšen prijatelj, ki je to že počel)).
Lahko, da ti nagaja ventilator ali pa je hladilnik poln praha.
Mogoče imaš konkaven IHS (pomaga samo brušenje/šmirglanje). Pošlataj hladilnik z roko, če je res tako vroč (pazi da se ne opečeš), če ni, potem lahko da ti temp senzor ne kaže pravilno ali pa je hladilnik slabo nameščen oziroma imaš konkaven IHS.

Vedi pa, da se ti starejši inteli kar grejejo, vendar je 74+ stopinj res malo veliko, vsekakor pa, če uporabljaš stock hladilnik ti močno priporočan, da ga zamenjaš s Scythe Infinity. Kompatibilen je z vsemi podnožji in ti bo prišel prav tudi ko boš menjal sistem, pa še zelo tih je. Ima pa seveda tudi eno slabo stran, to pa je njegova velikost (preveri, če ti "gre" v ohišje).
V Nemčiji stane slabih 40EUR.
Lep Pozdrav...

Samson ::

Hehe...

rk7254: Vedi pa, da se ti starejši inteli kar grejejo, vendar je 74+ stopinj res malo veliko, vsekakor pa, če uporabljaš stock hladilnik ti močno priporočan, da ga zamenjaš s Scythe Infinity...


Nima ravno starega procesorja. Verjamem da je tale hladilnik zelo dober ampak da ga priporocas za vsak procesor kjer kdo pojamra bi clokek skor reku da jih ti izdelujes (vem malce sem zloben). >:D
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

rk7254 ::

Iz tele teme sem sklepal kaksen procesor ima Link in ti so res pečke... :)

Kakor ga priporočam bi res lahko kdo posumil da delam za njih, hja mogoče me pa vzamejo ... ;)
Lep Pozdrav...

alesek86 ::

hladilnik je stock tu gor...zdej sploh ne upam zalaufat igre, kr me je strah, da bi procesor prevec segrel, pa bi crknu...

ko sm potipu hladilnik, je bil kr dost vroc, nism mogu met prsta ve; kot sekundo gor...

a ce bi dal drug hladilnik, bi blo res bols? kolk pa sploh pride tak hladilnik u slo? a se ga da dobit?

Lp, ales


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394870 (2705) alexa-lol
»

c2d e6300 Kateri hladilnik kupit

Oddelek: Kaj kupiti
292664 (2664) brdi
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997255 (3660) kuglvinkl
»

Rabim hladilnik za C2D, ki bo resnično hladil

Oddelek: Navijanje
141659 (1239) Golden eye
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579717 (7852) Jst

Več podobnih tem