» »

BSOD

BSOD

zigabezjak ::

Zdravo .. mam problem z blue screenom..
pa res več nem kaj naret... rami niso krivi , driveri ne .. računalnik mel na servisu ..
3 dni po servisu računalnik delal normalno zaj pa spet na vsaki 2 uri bsod...



če se kdo spozna hvala za pomoč..
  • zavaroval slike: Mavrik ()

blackbird42 ::

chkdsk c: /f

zigabezjak ::

am.. vpisal pa mi je samo računalnik restartalo ? naj bi blo zaj bolše al kaj ta komanda pomeni ? :P

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Probaj stranico stran od ohišja...verjetno se plata pregreva.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

zigabezjak ::

hm ja je neka vroča ja ... :) in kaj bi blo lahko krivo za to ? ..

filip007 ::

Ninam cajta, prihtoličarje...8-)
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

AlienRR ::

You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

zigabezjak ::

ja sej nevem več.. na servisu je reko da z rami ni nič narobe...

krispe ::

Največ možnosti je, da je kriv RAM. Obstaja tudi možnost, da je kriva programska oprema ali trdi disk.

Zaženi memtest 86+ in pusti da laufa čez noč, formatiraj računalnik in poglej če se problem še pojavlja.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

zigabezjak ::

ja RAM povsej verjetnosti ni kriv mam 4 različne v stavke za rame .. pa 4 rame .. probal sn že vse možno ampak vedno isto pa dogaja se mi že na vsakih 30 min sn opazo... :/ bom pa zagnal toti memtest :) upam da napiše kaj je narobe.. :P

kamuee ::

Kolk jest vem so pri BSOD 95posto krivi rami. Zaženi memtest in testiraj vsako ploščico posebej al pa naenkret, test mora trajat kar dolgo, najbolš da pustiš da čez noč laufa, vsaj ene 5-6 ur takrat se vse pokože kaj je narobe. Sm imel zlo podobn problem. SO bli rami krivi, poslal nazaj reklamacijo, zdej čakam na nove.

Plato preveriš tako da si zlowdaš program za diagnostiko plate od proizvajalca plate, potestiraš in vidiš da ni kej slučajno narobe na plati.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

Obvezno stestiraj plato, lahko so porti skurjeni al pa kak čip al kaj podobnega. Zato prevedi da se zazihraš..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

draciel ::

Jaz ti svetujem, da daš ven vse rame ter enega pustiš. Nato delaj test na njemu. Lahko tudi delaš kar ponavadi. Vsako ploščico testiraj posebej.

sem skoraj siguren da so rami. tam na servisu pa rečejo kar nekaj. samo da nekaj rečejo stranki nazaj. itak si mislijo: "ta se pa ne spozna"

zigabezjak ::

am nwm za rame sn že vse probo pa ne pomaga .. torej matična .. kje pa bi lahko najšo test za P5Q PRO matično.. ker ne najdem.:)

Zgodovina sprememb…

kamuee ::

Probaj izklopit DVD rom lahko je tudi on vzrok za BSOD ampak sm skor ziher da so rami hin.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Grizzly ::

Taka situacija mi je pa poznana. Imel računalnik na servisu, obkrivili so vse živo, od virusov (ki jih mogoče sploh ni bilo) do nevem česa, na koncu napake niso našli niti v garancijskem roku (45 dni). No, po tolikšem času sem imel pravico že do novega računalnika, ampak tudi na to so ne-radi pristali. Na žalost, takrat nisem imel dovolj znanja, da bi se zadeve sam lotil.

Nisi še povedal, če je računalnik nov ali star, koliko časa je delal v redu, kdaj in kako se je začelo...

Za začetek bi na tvojem računalniku pognal kakšen Benchmarking ali nekaj, kar bi računalnik čim bolj obremenilo, potem pa bi gledal odziv. Drugo kar lahko narediš: prenesi kakšno distribucijo Linuxa - Live CD, sprobaj in poročaj kako tam dela. Lahko za probo daš tudi kakšno drugo verzijo Windowsov.
Če nič od tega ne pomaga, potem gre verjetno za hardwarsko napako. Če imaš na voljo še kakšen računalnik: po 1 komponento (diski, ram, razširitvene kartice) odklopi iz svojega računalnika in jo priklopi v drugega. Potem začni komponente kombinirat. Če v drugem računalniku delajo vse komponente, potem je problem verjetno v osnovni plošči.

Raznih programov za testiranje strojne opreme ti pa ravno ne priporočam. Tudi moj računalnik so testirali, laufal nekaj dni skupaj in na koncu je izpisalo OK.

andrej02 ::

Naloži tale program: http://www.nirsoft.net/utils/blue_scree...
Pa poglej kater driver povzroča BSOD. Ali pa kar print screen naloži, da ti bomo lažje svetovali.
Možno, da grafična crkuje.

Duhec ::

Kot prvo napiši celotno konfiguracijo, posebno grafiko in katero verzijo grafičnega gonilnika imaš trenutno nameščen.
Osebno bi deinptaliral, restartal komp in ponovno inštaliral grafiko.
Lahko tudi po tem postopku:
http://support.microsoft.com/kb/329293
Poročaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen, na novem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
312366 (1518) meuludine
»

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
528003 (6660) Jst
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326610 (6003) smotanc
»

Memtest najde napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
192554 (2065) Clubraider
»

Nakljucno resetiranje racunalnika (asus p45, hd 4870...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
332095 (1250) Mordecai

Več podobnih tem