» »

Pooblaščeni servisi

Pooblaščeni servisi

Dajarra ::

LP.
Eno leto sem že lastnik Seat Ibize. Avto ima le 3000km ker ni bil vožen skoraj nič. Počasi bom moral narediti servis pri pooblaščenem serviserju. Ker se servis dela na 1 leto ali 15 000km me zanima sledeče. Ker imam le 3000km prevoženih, ali bom moral plačati enako ceno za servis kot nekdo ki bi imel 20 ali 30k. Meni verjetno ni potrebno menjati olja oziroma je treba le preverit če vse štima..

Upam, da je razumljivo in tudi da mi ne bo potrebno plačat polne cene. Ve kdo kakšna je?

Hvala

-žiga- ::

Kljub kilometrom, bo šlo za normalen redni servis in cena bo enaka kot če bi imel narejenih 15.000 km. Olje se tudi zamenja.

Dajarra ::

Samo to je kar nekaj, da mi bojo pri 3000km menjali olje..Vem, da iz njihovega vidika je to ekonomsko logično in jih boli patak samo vseeno..

Invictus ::

Če nimaš denarja za servis, zakaj sploh kupuješ nov avto?

In mogoče ti pojem stroškov avta še ni jasen? Da to ni samo nakupna cena in bencin?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

black ice ::

Si si že sam odgovoril. Eno leto ali 15000km. Ne vidim razloga zakaj bi zaradi manj prevoženih km moral plačati manj. Cena ne variira.

Seveda pa ti ni potrebno servisirati na predpisane intervale vendar se potem ne huduj kako slaba znamka je Seat. ;)

Dajarra ::

Kdo je kje pisal, da mi niso jasni stroški pri avtomobili?

Samo nelogično mi je, da mi bojo menjali olje pri 3000k km.

Mavrik ::

Pri novem avtu je hitra menjava prvega olja zelo normalna in priporočljiva.
The truth is rarely pure and never simple.

black ice ::

Dajarra je izjavil:

Samo nelogično mi je, da mi bojo menjali olje pri 3000k km.

Nič ni nelogično, samo pomen besede 'ali' ti ni jasen.

blackbfm ::

S tem oljem se precej pretirava, edina stvar ki je važna je samo to da ne pade pod minimum. S kilometri ali pa starostjo pa komot pretiravaš (v razumnih mejah :).

Kar se pa garancije tiče je pa druga pesem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Good Guy ::

Če misleš avto prodajat v letu ali dveh vozi avto na uradni servis zaradi štempla.


V nasprotnem primeru olje menjaj sam oz pojdi do najbljižjega avtomehanika pri katerem tudi opravljaj vsa popravila.

LeQuack ::

Redni servis je še najmanjši strošek pri avtu, sploh ker je garancija pri novem avtu pogojena z njem, tako pač je. V primerjavi z izrednimi servisi, ki lahko nastanejo, je to zanemarljiv znesek. Potem so tu še gume, gorivo, registracija in zavarovanje, stroškov kolikor hočeš. Če hočeš šparati na avtu, je najboljši nasvet, da ga nimaš, ker avto je strošek, včasih sicer nujen.
Quack !

SaXsIm ::

Ponavadi se prvo olje že tako ali tako menja prej, zaradi možnosti, da ostanejo kakšni delci v motorju. Prav tako ti ne priporočam, da šparaš na menjavi olja, sam bi se osebno raje držal krajših intervalov, kot daljših. Je sicer malo drugače, če se res nič ne voziš, ampak potem se raje vprašaj, če sploh potrebuješ avto.
SaXsIm

stock ::

Heh 10000€ za nou auto pol pa nočmo dat 100€ za servis. Za avto je bolje če olje menjaš, potrebe pa ni, sploh vkolikor avto ne bo nikoli srečal rdečega polja, potem lahko kot je bilo omenjeno le dolivaš 10let da ne bo pod minimumom pa bo autek laufal ;)

BTW je kolega mel ravno obratno 25kkm pa je rekel ah teh par taužnt več.. bo mal potrpeu pa da delam skos enkrat letno. Torej prvi servis-menjava olja šele po tolkem času TCE motor, verjamem da bo drugi lastnik nastradal.

Dandanes proizvajalci hočejo prav to, ker motorji so vzdržljivi in 200k naredi vsak, potem pa je tako čas za menjavo ne..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

pviran3 ::

Olje skozi čas izgubi lastnosti in ga je priporočljivo menjat tudi, če se ne voziš

blackbfm ::

Če misleš avto prodajat v letu ali dveh vozi avto na uradni servis zaradi štempla.


štampiljko si daš izdelat za par eur pa si štempljaš kakor ti paše..ne dajat prevelik pomen tem stvarem.

kalko ::

Hkrati pa še vdre v Seatovo servisno bazo in doda podatke o servisu. Mala malica. :D

šernk ::

mi več pomeni pogovor s človekom, ki avto prodaja, kot pa servisna knjižica in kaj vem kaj še vse.

smo včeraj enega kupili na način videno kupljeno. človeka se enostavno ni dalo dobiti na laži, vse probleme, ki je imel z avtom je praktično sam povedal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Good Guy ::

blackbfm je izjavil:

Če misleš avto prodajat v letu ali dveh vozi avto na uradni servis zaradi štempla.


štampiljko si daš izdelat za par eur pa si štempljaš kakor ti paše..ne dajat prevelik pomen tem stvarem.


ne vem a si tak butl al se sam delaš da si..

štempl seveda nič ne pomeni, kot kupec se gre preverit ali tej servisi res veljajo tudi na sam sedež kjer se naj bi tej servisi opravljali


mi več pomeni pogovor s človekom, ki avto prodaja, kot pa servisna knjižica in kaj vem kaj še vse.

smo včeraj enega kupili na način videno kupljeno. človeka se enostavno ni dalo dobiti na laži, vse probleme, ki je imel z avtom je praktično sam povedal.


ti si pa še bl zelen na tem področju ane :))

first_line ::

Pred nakupom avta sem se točno pozanimal kaj so tipični problemi te znamke/modela, sem vse preveril in prešnofal, prodajalec je bil zaupanja vreden človek,... pol leta kasneje pa 8-O

K sreči znam sam popravljati, imam dostop do poceni kosov in svašta. A vseeno pri nakupu rabljenega vozila ni 100%, prej 25% možnosti da si dobil zadovoljivo.

šernk ::

ti si pa še bl zelen na tem področju ane


seveda, zato smo pa imeli s seboj nekoga, ki se na zadeve spozna in ve kako in kaj pogledat. čez pol leta pa lahko VSAKEMU avtu odpove karkoli ;)

tu govorimo od kolesnega ležaja do turbine. slednje je pač pri nakupu treba pričakovat (pred vsemi okvarami ni obrambe...lahko imaš še 10.000 potrdil iz servisa) in se zato kupi avto 1k€ cenejši kot ga misliš. lahko gremo pa stavit kaj bo najprej šlo, ker se obraba tudi ujema s časom povedane menjave :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

energetik ::

Olje je dobro menjati na 1 leto, tudi če je malo prevoženih. Pozimi se hitro ustvarijo kakšni kondenzi in pri pri malo voženi mašini se lahko nabere v olju nekaj vode.

Sicer pa je najbolj ugodno, da znaš kakšno stvar sam postorit, na primer zamenjat olje. Ne vem, zakaj imajo avti v navodilih za uporabo napisano, kako lahko sam menjaš olje, če ti potem zaradi tega ne velja garancija?
V glavnem, jaz redne servise delam sam in me pride okoli 50€/leto (olje, filtri) ter 2h časa. Praktično zanemarljiv strošek. Glavni strošek je bencin in zavarovanje. Izrednih servisov pa pri Hyundaiu itak ni. :D

amigo_no1 ::

Pri novem avtu bi jaz menjal prvo olje v max 3 mesecih, če imaš avto za voziti in ne kot spomenik !

balocom ::

10 let nazaj je bil prvi servis na 2 ali 3 tisoč km, zakaj? najbrš zaradi opilkov, ki se brusijo ob utekanju motorja. Pa ne se čudit če ti kaki deli na avtu, ki so iz gume hitreje pocrkajo kot drugim, ker je avto praktično stal.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

TOP ::

Dajarra je izjavil:

Kdo je kje pisal, da mi niso jasni stroški pri avtomobili?

Samo nelogično mi je, da mi bojo menjali olje pri 3000k km.

Nelogično ni,ker mašina je še nova in se naberejo smeti in razni opilki,zato se iz preventive menja olje.Prvi servis ne bo drag ne se bat,odvisno kam boš peljal sam tam ene 200e pa računaj.

šernk ::

Good Guy je izjavil:



mi več pomeni pogovor s človekom, ki avto prodaja, kot pa servisna knjižica in kaj vem kaj še vse.

smo včeraj enega kupili na način videno kupljeno. človeka se enostavno ni dalo dobiti na laži, vse probleme, ki je imel z avtom je praktično sam povedal.


ti si pa še bl zelen na tem področju ane :))



amater se oglaša po 14ih dneh :P
avto še vedno deluje in je ob nakupu imel le eno skrito napako, ki bo stala nekje med 20 in 100€, ko se ugotovi kaj je vzrok. Priklop na tester je žal povedal premalo, da bi vedeli kaj je vzrok, se bo pa v prihodnosti h enemu od tistih slabih mehanikov peljalo, da se pride zadevi do dna ;)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bobby ::

ok, jermen se menja na 5 let ali 100000km (recimo). zakaj če se mnaredil samo 30 000 km? ker prepari, ker izgubi svojo integriteto. isto je pri olju pa čeblajte kakor čte. ok ,res je, da v tvojem primeru bi olje res lahko bil menjan na 2 leti ampak,.. potem garancija se ne pritožuj, če bo kaj narobe.
kot drugo, ali je ekonomično kupovat avto v tvojem primeru? več zmečeš za registracijo+nakup avta pa še potencialne servise v 10ih letih, kot če bi se s taxijem vozu. ok če imaš preveč €, pol te tud servis ne bi smel skrbet, kar pa sklepam da ni tako, če odpiraš temo na forumu. torej, prodaj avto pa se voz z LPP/busi/taxiji/vlaki., ali pa ne odpiraj tem na to neumnost.
sorry, nedeljski voznik, ki je manj kot nedeljski voznik.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis avta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28849381 (21429) blackbfm
»

Motorno olje za avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9614431 (12061) jest10
»

Prilivanje motornega olja ali menjava? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911022 (9604) bbbbbb2015
»

Menjava olja Kia Ceed (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6613891 (12323) fikus_
»

Obraba avtomobila in servis ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6511285 (10203) Utk

Več podobnih tem