» »

Katero kolo kupiti ali ne?

Katero kolo kupiti ali ne?

sceh ::

Mojo kolo je zdaj staro 6 let... Ker imam od rojstnega dneva denar sem se odločila da si bom morda kupila novo, vendar nisem prepričana... Kolo sem morala dati na popravilo, ker so bile bremze čisto zanič( niso več prijele). Tudi drugi deli kolesa (kolesi, veriga,...) so bili v slabšem stanju ker sem ga uporabljala tudi pozimi (v snegu)za sprehode s psom. Če bi si kupila novo kolo bi bilo po vsej vrjetnosti gorsko(tudi trenutno kolo je gorsko)...
Ali še naj počakam par let ali ne? Trenutno so tudi v kolesarski trgovini znižanja...
Hvala.

joze67 ::

To je pa čisto odvisno od potreb.

Zavore (če so navadne V) se pač obrabijo in guma postane trda; to ni "popravilo", ampak menjava potrošnega materiala in te čaka, kakršnokoli kolo boš kupila.

Veriga je v slabšem stanju, ker je nisi namazala. Dobiš tisto sintetično olje in pred zimo namažeš verigo, menjalnik ipd.

Skratka, če ti kolo razen tega ustreza, ni tehničnega razloga, da bi kupovala novega. Moje je staro 25 let, pa še kar dela. Če pa bi želela novo kolo, je stanje starega precej irelevantno.

Znižanja so pa k deci - če zamudiš eno, pride drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 498 99 100 101 )

Oddelek: Šport
5001759322 (1230) Relanium
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329512 (8210) GizmoX
»

Nabava novega kolesa.

Oddelek: Šport
4714328 (10835) dolenc
»

Kupil kolo - razpada

Oddelek: Loža
434803 (3682) jype
»

Treking kolo 58-62cm

Oddelek: Šport
212973 (2629) mr1two

Več podobnih tem