» »

Obraba avtomobila in servis ??

Obraba avtomobila in servis ??

1
2
»

1b0r ::

Res imaš izbiro, ne morem imet cel dan radio na glas ali slušalke/zamaške v ušesih. Je pa sigurno res, da imam najraje popolno tišino, kot je recimo trenutno, samo piš vetra ob odprtem oknu slišim že vsaj pol ure (EDIT, 21:15 sem slišal tekanje zgornjih). Če grem ven, me seveda ne moti, če se kak otrok ali pes zadere, doma je problem, ker moraš cel dan to poslušat.

Tukaj v moji okolici je glede hrupa nemogoče. Otroci v zgornjem stanovanju od 8-ih zjutraj do 20:30 skačejo po stanovanju (pa tudi od 23-ih do 23:30 se sliši, verjetno odrasla dva, zdaj po 21-i verjetno še otroka, ker se navajata vedno bolj pozno iti spat, čeprav sta šele 4 in 8-10), če je za dretje dobro izolirano, za tekanje nikakor ni. Preseljeni 2 leti in pol nazaj, prej so bili Angleži, ki so bili samo parkrat na leto za dopust.
Potem sosedovi otroci, drugače glasni kot hudič, ampak zadnje 2 meseca sem jih slišal samo 10 dni nazaj. Pomoje se bojijo novega soseda, kar sem preslišal pogovor med tamalim in mamo. Preseljeni 1 leto in 2 meseca nazaj, prej je bila samo stara mama, ki je pokosila enkrat na mesec ali imela kak obisk ali dva na leto.
Potem psi, ne vem kdo točno ga je po novem dobil, ampak je glasen kot hudič. Ga pa zdaj vsaj čez noč nekam pospravi, ker 1 mesec nazaj me je zbudil tudi ob treh ponoči.

Če taki kot si ti uživate v takem hrupu, tudi prav, ampak meni je bolj normalno da te to moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1b0r ()

Utk ::

Kaj jamras, ce ne bi pol place zapravil za avto s katerim naredis par jurjev letno in si v njem 25 minut na dan, bi si lahko privoscil stanovanje z dobrimi okni in debelami stenami.

1b0r ::

Jaz bolj opažam, da preveč časa preživim na Slo-Techu, tako da bom še za drugi račun vpisal random 20-mestno geslo (sigurno je sigurno, sem ga že za GrimReaper račun 5 dni nazaj), ker neke koristi od pisanja na tem forumu itak nimam, samo dan se mi krajša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1b0r ()

hojnikb ::

cas da se preselis ven iz mesta nekam na samem v kaksno hiso. Mir in tisina zagotovljena. samo z jamranjem nebo nic bolse.

Ali si pac najdes job in 8h+ na dan sigurno nebos rabu poslusat sosedov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Netrunner ::

Tilen je izjavil:

Zato, ker si odprl temo samo zato, da slišiš, kar želiš slišat.


:) Pa ti si smešen. Daj razjasni mi kaj sem hotel slišat ? Kaj človek ne more odpreti ene teme in nekaj vprašat ter predebatirat brez da se pojavijo troli kot si ti?

bambam20 je izjavil:

Zato, ker tovarna oz. proizvajalec postavi določena pravila, ki morajo biti upoštevana in izpolnjena dokler je avto v garanciji. Po preteku te jih seveda ne zanima, tudi če ti menjavaš olje na 10 let.


Imaš prav, vendar kaj ima to veze z podanim primerom?

krneki0001 je izjavil:

Zakaj? Največji problem motorja je mrzel vžig, drugi največji je kratka relacija.
Oboje boš delal vsaj 2x na dan. Avto boš vžgal, se odpeljal 3km do službe in ugasnil avto. Avto se ne bo niti ogrel na delavno temperaturo v tem času, torej boš imel stalno povečano obremenitev motorja. Pri povečani obremenitvni motorja pa se menjava olja (redni servis) vsaj prepolovi.


Tega se zavedam da mrzli vžigi in kratke razdalje škodijo motorju. Tega mi ni treba povdarjat, lahko pa priporočaš kaj povezano z mojim vprašanjem in sicer kako oz. koliko pogosto servisirati avto v danem primeru. Iz napisanega bi lahko razbral da naj ga delam raje na pol leta oz vsakih 1000km.

SimplyMiha je izjavil:

Če si ne moreš privoščiti letne menjave olja, si tudi avta ne moreš privoščiti.

Imaš prav. Vendar ne škodi če malo šparaš in ne menjuješ prej kot je potrebno.

Kaj res ne gre brez kreganja in off topic postov? Prav nikjer? .. v nobeni temi ? Kam je zašel ta slo tech ?

hojnikb ::

nabavi si elektricni avto. nimas menjav olja pa se cenejsi €/km
#brezpodpisa

Netrunner ::

hojnikb je izjavil:

nabavi si elektricni avto. nimas menjav olja pa se cenejsi €/km


Bi si vzel onega malega dvoseda od renoja al kar je če ne bi bil mesečni najem baterije 50€, ostala izbira pa je izven cenovnega ranka.

hojnikb ::

kaksen imas sploh cenovni okvir ?
#brezpodpisa

Netrunner ::

do 7k

hojnikb ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

evo, nebo treba nikol menjat olja ;)

pa se registracija/zavarovanje bo drobiz.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SimplyMiha ::

A EV pa nima gibljivih delov?

bambam20 ::

Netrunner je izjavil:



Imaš prav, vendar kaj ima to veze z podanim primerom?



Točno s tem, ker tebe zanima zakaj moraš avto v garanciji vozit na menjavo olje. Zaradi uveljavljanja garancije.

Ko je izven nje ga ne rabiš.

IL_DIAVOLO ::

hojnikb je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

evo, nebo treba nikol menjat olja ;)

pa se registracija/zavarovanje bo drobiz.


6k za to sajtrgo?

hojnikb ::

ni menjav olja tho :)
#brezpodpisa

LeQuack ::

Utk je izjavil:

Kaj jamras, ce ne bi pol place zapravil za avto s katerim naredis par jurjev letno in si v njem 25 minut na dan, bi si lahko privoscil stanovanje z dobrimi okni in debelami stenami.


Nobeno stanovanje nima tako debelih sten, da bi zadušil ves zvok, zato je kvaliteta življenja v bloku še vedno predvsem odvisna od tega kakšne sosede imaš, ne pa kakšne stene. Če imaš še tako hudo nadstandardno stanovanje pa ima tvoj sosed 1kW hišni kino z basom, ti ne bo čisto nič pomagalo.
Quack !

Utk ::

Razlike med stanovanji so velike. Ze stara okna pomenijo veliko razliko. Ce gremo v ekstreme ti pa tudi hisa nic ne pomaga, razen ce imas 500m do prvega soseda.
Pa nima veze, beri njegove zapise, iz avtov je naredu doktorat, ceprav je 25 min na dan v njem, o stanovanju v katerem je 23 ur in 35 min pa niti minimalnega premisleka kaj bi se dalo naredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis avta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28847489 (19537) blackbfm
»

Motorno olje za avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9613336 (10966) jest10
»

Prilivanje motornega olja ali menjava? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910236 (8818) bbbbbb2015
»

Menjava olja Kia Ceed (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6612977 (11409) fikus_
»

Menjava olja ob vožnji na kratke razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7011954 (9753) krneki0001

Več podobnih tem