» »

Izdelava forumov

Izdelava forumov

MasterKiD ::

Kako bi lahko naredil, da bi se uporabniki registrirali in potem lahko naredili na mojem hostu svoj forum z mojimi oglasi v headerju... Iščem nekaj takega kot je MojForum.. In sicer forum bi si naredil v 3.X.XX

Kurzweil ::

Downloadaš poljuben forum, ga modificiraš, spremeniš/dodaš header in predvsem CSS, osebno sem nekoč tudi vse .gife custom naredil, da ni izgledal forum še eden od generičnih.
To narediš na serverju, prej pa poskrbiš (že ob installu), da bom imel potrebno bazo. Stvar je zelo preprosta, če pa imaš kakšno vprašanje pa kar na dan z njim, najprej pa si jo izberi... upam da nimaš vizije izdelati vse od začetka, kar sicer ni neka znanost, ampak škoda zapravljanja časa, ker 99% forumov tako umre čez čas

MasterKiD ::

Kurzweil je izjavil:

Downloadaš poljuben forum, ga modificiraš, spremeniš/dodaš header in predvsem CSS, osebno sem nekoč tudi vse .gife custom naredil, da ni izgledal forum še eden od generičnih.
To narediš na serverju, prej pa poskrbiš (že ob installu), da bom imel potrebno bazo. Stvar je zelo preprosta, če pa imaš kakšno vprašanje pa kar na dan z njim, najprej pa si jo izberi... upam da nimaš vizije izdelati vse od začetka, kar sicer ni neka znanost, ampak škoda zapravljanja časa, ker 99% forumov tako umre čez čas




Ja.. Ampak kako naj naredim naprimer, da se uporabnik registrira in tam vpiše npr. mojforum.blabla.si ali pa npr. blabla.si/forumsvoj pa bo tam postavljen njegov forum, ki ga bo po želji urejal...

Gandalfar ::

No dajva po korakih:

- linux racunalnik imas?
- gor ti tece mysql, apache/nginx?

Dobro. Zdaj rabis DNS vnos, ki pravi *.domena.si kaze nate.

Ko pride request do tvojega serverja se zgodi:

- nginx pogleda ali ima vhost - neki.domena.si, ce je - servira tisti forum
- ce ni, sprozi default stran, ki ima wizarda za postavitev novega foruma.

Je pa verjetno nekaj dela s tem, sam se bos dost naucil.

MasterKiD ::

Gandalfar je izjavil:

No dajva po korakih:

- linux racunalnik imas?
- gor ti tece mysql, apache/nginx?

Dobro. Zdaj rabis DNS vnos, ki pravi *.domena.si kaze nate.

Ko pride request do tvojega serverja se zgodi:

- nginx pogleda ali ima vhost - neki.domena.si, ce je - servira tisti forum
- ce ni, sprozi default stran, ki ima wizarda za postavitev novega foruma.

Je pa verjetno nekaj dela s tem, sam se bos dost naucil.



Imam Windows.

Kurzweil ::

Ja če hočeš naprimer da bo spletni naslov www.masterkidforum.com si boš moral registrirat domeno.
To kar ti omenjaš pa je pod-domena, primer www.masterkidforum.poddomena.com, ki pa jih lahko imaš teoretično poljubno in se uporablja, da imaš več variacij neke stvari, naprimer eden od znanih forum hostingov je:

www.forumsland.com

za registracijo mojega in naprimer tvojega foruma pa bo uporabil poddomeno naprimer:

www.forumsland.masterkid.com
ali naprimer za mene
www.forumsland.kurzweil.com

...tisto kar je pa za znakom / pa je mapa oz. direktorij na serverju

Kar se samih forumov tiče pa je rešitev malo morje... torej upam, da si dobil odgovor, če je še kaj vprašaj

HardFu ::

mimogrede, www.masterkidforum.com je tudi poddomena
http://codeable.io

Kurzweil ::

OK sorry, pa gremo šablonsko, čeprav mu s tem nič neboš pomagal

1. level domain: .com, .si, .org...
2. level je to kar praviš
3. level je to kar js pravim

pomembno je samo do da razume, da ni to glavna domena ampak je še ena poddomen od poddomene... škoda časa in prostora v temi za teoretiziranje in BTW še vseeno je to kar sem jaz napisal poddomena od tiste domene od katere sem se orientiral jaz, a ni to razločno videno?

Gandalfar ::

> Imam Windows.

No nic hudega. Se zmeraj lahko vse to poganjas gor, samo malo bolj tecno bo.

algo ::

Verjetno iščeš TOLE --> http://www.phpbbhs.com/index.html

Samo, ker sem danes dobre volje naj ti povem, da je ponujanje brezplačnega gostovanja forumov izguba časa. Konverzija je porazna + ko se ti gor našopajo spamerji (kar se bodo slej ali prej - tko je pri vseh phpBB forumih pa lahko narediš še takšno zaščito, varnostna vprašanja itd. itd. itd.) boš z brisanjem izgubil toliko časa, da te bo glava bolela. Da sploh ne omenim izdelavo varnostnih kopij, gostovanje (minimalno VPS), updejtanje itd. vse to je pri veliki količini forumov zelo mukotrpno delo, ki se finančno ne izplača. Sem imel leta tak servis potem sem pa vse skupaj poslal v maloro (ogromno forumov, uporabnikov vendar porazna konverzija, še stroškov gostovnaja nisem pokril kaj šele vloženega časa).

V tak biznis bi šel, če bi sam razvil kakšen light-weight forum platformo za gostovanje s seveda lastnim forumom ne pa nekim opensource z milijon datotekami in vsem vidnim kodo, ki jo vidio vsi in slej ali prej pride do odkritja varnostnih lukenj in spammanja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

MasterKiD ::

algo je izjavil:

Verjetno iščeš TOLE --> http://www.phpbbhs.com/index.html

Samo, ker sem danes dobre volje naj ti povem, da je ponujanje brezplačnega gostovanja forumov izguba časa. Konverzija je porazna + ko se ti gor našopajo spamerji (kar se bodo slej ali prej - tko je pri vseh phpBB forumih pa lahko narediš še takšno zaščito, varnostna vprašanja itd. itd. itd.) boš z brisanjem izgubil toliko časa, da te bo glava bolela. Da sploh ne omenim izdelavo varnostnih kopij, gostovanje (minimalno VPS), updejtanje itd. vse to je pri veliki količini forumov zelo mukotrpno delo, ki se finančno ne izplača. Sem imel leta tak servis potem sem pa vse skupaj poslal v maloro (ogromno forumov, uporabnikov vendar porazna konverzija, še stroškov gostovnaja nisem pokril kaj šele vloženega časa).

V tak biznis bi šel, če bi sam razvil kakšen light-weight forum platformo za gostovanje s seveda lastnim forumom ne pa nekim opensource z milijon datotekami in vsem vidnim kodo, ki jo vidio vsi in slej ali prej pride do odkritja varnostnih lukenj in spammanja!


Tako je. Ne saj jaz bi naredil nekaj malce drugačnega. In sicer neaktivne forume brisal (avtomatsko). Pa naprimer varnostna vprašanja...

algo ::

MasterKiD je izjavil:

algo je izjavil:

Verjetno iščeš TOLE --> http://www.phpbbhs.com/index.html

Samo, ker sem danes dobre volje naj ti povem, da je ponujanje brezplačnega gostovanja forumov izguba časa. Konverzija je porazna + ko se ti gor našopajo spamerji (kar se bodo slej ali prej - tko je pri vseh phpBB forumih pa lahko narediš še takšno zaščito, varnostna vprašanja itd. itd. itd.) boš z brisanjem izgubil toliko časa, da te bo glava bolela. Da sploh ne omenim izdelavo varnostnih kopij, gostovanje (minimalno VPS), updejtanje itd. vse to je pri veliki količini forumov zelo mukotrpno delo, ki se finančno ne izplača. Sem imel leta tak servis potem sem pa vse skupaj poslal v maloro (ogromno forumov, uporabnikov vendar porazna konverzija, še stroškov gostovnaja nisem pokril kaj šele vloženega časa).

V tak biznis bi šel, če bi sam razvil kakšen light-weight forum platformo za gostovanje s seveda lastnim forumom ne pa nekim opensource z milijon datotekami in vsem vidnim kodo, ki jo vidio vsi in slej ali prej pride do odkritja varnostnih lukenj in spammanja!


Tako je. Ne saj jaz bi naredil nekaj malce drugačnega. In sicer neaktivne forume brisal (avtomatsko). Pa naprimer varnostna vprašanja...


Milsim, da phpbbhs vse to že omogoča + en kup dodatnih funkcionalnosti. Samo kot sem že omenil. Težko je vzdrževati že samo 1 phpbb 3 forum, kaj šele 1000+ sploh, ko ga zavohajo kakšni spam boti. Nadležno je tudi dodajati nove teme, kasnejše updejte in kompatibilnost itd. pač na prvo oko se mogoče ne vidi delo ampka ga je OGROMNO. Ko sem jaz fural v tujini eno podobno zadevo sem imel res ogroooooomno forumov ampak kot sem že omenil, sem že pred leti vse opustil, ker pač ni bilo računice. Ti pa se odloči kakor hočeš. Začetni vložek je razmerom majhen cca. 60eur skripta + VPS (cca. 30EUR/mesec) tko da poskusiš lahko pa mogoč teb bolj uspe kot je meni ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286862 (10154) hariscorale
»

WORDPRESS.ORG - vzdrževanje strani ?

Oddelek: Izdelava spletišč
111615 (1120) Gandalfar
»

Kako naj izdelam svoj forum?

Oddelek: Izdelava spletišč
101047 (763) inbox

Kje je najboljše gostovanje?

Oddelek: Izdelava spletišč
215956 (4885) Gandalfar
»

php,cgi,sql?

Oddelek: Izdelava spletišč
81291 (1063) KrCbelca

Več podobnih tem