» »

Pritožbe

Pritožbe

Temo vidijo: vsi
««
44 / 71
»»

xmetallic ::

https://slo-tech.com/novice/t734444/p61... Vnovično pristransko moderianje s strani moderatorja AndrejO. Moj protifeministični komentar je izbrisan medtem ko dva izrazito feministična komentarja, kljub opozorilom nanje, ostajata v temi. Pa ne mi prodajat zgodbice da gre za osebni napad, ker komentarja na katera sem opozoril v temi "opozori moderatorja" ravno tako vsebujeta napad na določeno populacijo.

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

xmetallic je izjavil:

https://slo-tech.com/novice/t734444/p61... Vnovično pristransko moderianje s strani moderatorja AndrejO. Moj protifeministični komentar je izbrisan medtem ko dva izrazito feministična komentarja, kljub opozorilom nanje, ostajata v temi. Pa ne mi prodajat zgodbice da gre za osebni napad, ker komentarja na katera sem opozoril v temi "opozori moderatorja" ravno tako vsebujeta napad na določeno populacijo.

Tvojega osebnega napada tukaj ne bom ponavljal, sem pa v izbrisano objavo po točkah napisal vse tri razloge zaradi katerih sem jo izbrisal, da boš bolje razumel kaj pomeni imeti z temo povezano argumentirano debato, brez osebnih napadov in to takšno, kjer izrazi dosegajo vsaj minimalen nivo kulture.

Pritožbo posledično zavračam, ker si z objavo očitno kršil 2.2 člen Pravil, ne pa zato, ker bi me brigalo zakaj si misliš, da grob osebni napad predstavlja "protifeminizem".

xmetallic ::

AndrejO je izjavil:

Tvojega osebnega napada tukaj ne bom ponavljal, sem pa v izbrisano objavo po točkah napisal vse tri razloge zaradi katerih sem jo izbrisal, da boš bolje razumel kaj pomeni imeti z temo povezano argumentirano debato, brez osebnih napadov in to takšno, kjer izrazi dosegajo vsaj minimalen nivo kulture.

Pritožbo posledično zavračam, ker si z objavo očitno kršil 2.2 člen Pravil, ne pa zato, ker bi me brigalo zakaj si misliš, da grob osebni napad predstavlja "protifeminizem".

Že res, da je komentar bil off topic. Pa vendar ni bil edini tak, a le edini, ki je bil izbrisan. Če se že greš off topic policaja zakaj ne brišeš tudi off topic komentarje drugih udeležencev? Še linke do njih sem ti podal v sosednji temi.

Poldi112 ::

Dobro jutro.

Ravno ste mi brisali temo [izbrisana tema], ki sicer res vsebuje zgolj link:
https://fair.org/home/william-blum-us-p...

je pa to link, ki govori o smrti borca za svobodo govora ter o propagandi, ki kot po navadi sledi ob takih primerih v Fake news. In mislim da v tem kontekstu ni ravno premerno, da se temo briše (bom pa super vesel, če napišete novico) samo zato, ker pravila pravijo, da bi jo moral še pisat zraven ali nekaj v tem smislu.

Zadeva se definitivno tiče pereče teme, ki bi se morala zadevati vseh, ki jih skrbi svoboda govora.

Lep pozdrav.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BladE_ ()

zmaugy ::

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

Zakaj?

https://slo-tech.com/forum/t70507/p6147...


Saj si dovolj casa na forumu, da ves zakaj ....

Zaradi neargumentiranja in zaradi postanja videoposnetka brez kakrsnegakoli komentarja, opisa, razlage, ...

zmaugy ::

Prosim za razlago:

1. Način izbrisa (navadni uporabniki lahko predlagajo izbris postov nekomu ki nima naziva?).
2. Razlog izbrisa.

https://slo-tech.com/forum/t735808/p615...

Hvala.

Poldi112 ::

Zbrisali te mi temo utrinki s hladne vojne. Lahko lepo prosi izvem zakaj?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Oz. tole je kot obrazložitev:


Yuri Bezmenov-Deception Was My Job 1,5h
YT
"I Feel Very Democratic Today" ... :)

Ker tale video, ki naj bi bil obrazložitev, sem včeraj tudi pogledal, in mi nič novega ne pove. Torej, ponovno, zakaj. Rabil sem 3 leta, da se prebijem čez zahodno propagando. Še kak teden, da za nazaj zbrskam vse relevantne citate, ki bodo na primerih prikazali delovanje zahodne propagande (temu so namenjeni komentarji - bi iskal citate nyt, pa se bojim, da bi bil zbrisan, ker sami linki niso ok...).

Oni rus v yt o propagandi je precej tk tk. Sem pred leti bral (na priporočilo Smrekarja1) Disinformation. Moj post ni namenjen zagovarjanju komunizma - namenjen je odpiranu oči kolegom na formumu, ki veselo konzumirajo pravljice o komunistični/teroristični nevarnosti, medtem ko efektivno ne gre za nič drugega kot norlanizacijo vmešavanja zda v interne zadeve držav. Hkrati je tudi dosti citatov, ki pokazejo, da se zgodovina ponavlja. V bistvu je cela zahodna propaganda en Orwell in komentarji naj bi to nakazovali.

Na kratko, pričakoval bi malo več kot udarec pod pasom z linkom enega ruskega vohuna. A sem kje mogoče zagovarjal komunizem?

Kakorkoli, lep in svoboden dan še naprej.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

shadeX ::

zmaugy je izjavil:

Prosim za razlago:

1. Način izbrisa (navadni uporabniki lahko predlagajo izbris postov nekomu ki nima naziva?).
2. Razlog izbrisa.

https://slo-tech.com/forum/t735808/p615...

Hvala.


Glede #1, ti verjetno mod "potihoma" dodeli možnost, da drugi lahko glasujejo za izbris tvojega posta (čeprav nimaš naziva). Ker po defaultu tega na novo narejen profil nima, je to skoraj zagotovo to. Videno že dostkrat.

zmaugy ::

Bom počakal na uradni odgovor, saj gre za pravno zelo korekten in transparenten forum...

Poldi112 ::

Pozdravljeni.

Lahko pričakujem odgovor na vprašanje, zakaj se je konkretno brisalo Utrinke s hladne vojne?
[izbrisana tema]
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mavrik ::

zmaugy je izjavil:

Bom počakal na uradni odgovor, saj gre za pravno zelo korekten in transparenten forum...


Men sicer zgleda kot bug. Mi pa tudi zgleda da so vsi štirje uporabniki imeli prav: tvoje sporočilo je na absolutno prenizkem nivoju.


Čeprav nisi natančno opredelil, po vaših členih, zakaj se je tema zaprla, ti dam prav, zaradi tega, ker je šla v medsebojno blatenje.

Če bi pa razumel res temo, ki sem jo odprl, bi pobrisal vse komentarje, ki niso v skladu s temo,
in zaradi česa je prišlo do medsebojnega obračunavanja.

Si pa dokazal, da si le hlapec ostalih adminov, ki pljuvajo po temi in v njej.

In s tem dobiš upravičen razlog za izbris teme. (ker vsi ki so pljuvali po temi, so vaši administratorji na vaši spletni strani)


Tvoji dve sporočili nimata ne repa ne glave, enako kot izbrisana tema. Malo kopiraš tekst, malo nas vse osebno napadaš in žališ, malo nabijaš... a je vse ok s tabo? Tema, ki je sestavljena samo z osebnega obračunavanja, nekako nima neke dodane vrednosti za ta forum, še posebej če ti kot OP ignoriraš prošnje sodelujočih da jim razložiš kaj točno si sploh mislil s prvim sporočilom.

Poldi112 je izjavil:

Pozdravljeni.

Lahko pričakujem odgovor na vprašanje, zakaj se je konkretno brisalo Utrinke s hladne vojne?
[izbrisana tema]


Mislim da so vsi glasovalci bili enako zmedeni kot jaz - kaj točno je ta tvoj topic sploh bil? Zgleda kot nekaj kar zgenerirajo spamboti - neki naključni izrezki citatov, vse je v angleščini, brez uvoda in zaključka ali povezovalne niti. Nikjer nisi pokazal kaj je sploh fora tega sporočila, kakšno debato pričakuješ ali kaj želiš povedati.

Tema je bila izbrisana z glasovanjem ker dejansko zgleda kot nek spam z GMail kaslca.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

Poldi112 ::

Mavrik je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Bom počakal na uradni odgovor, saj gre za pravno zelo korekten in transparenten forum...


Men sicer zgleda kot bug. Mi pa tudi zgleda da so vsi štirje uporabniki imeli prav: tvoje sporočilo je na absolutno prenizkem nivoju.


Čeprav nisi natančno opredelil, po vaših členih, zakaj se je tema zaprla, ti dam prav, zaradi tega, ker je šla v medsebojno blatenje.

Če bi pa razumel res temo, ki sem jo odprl, bi pobrisal vse komentarje, ki niso v skladu s temo,
in zaradi česa je prišlo do medsebojnega obračunavanja.

Si pa dokazal, da si le hlapec ostalih adminov, ki pljuvajo po temi in v njej.

In s tem dobiš upravičen razlog za izbris teme. (ker vsi ki so pljuvali po temi, so vaši administratorji na vaši spletni strani)


Tvoji dve sporočili nimata ne repa ne glave, enako kot izbrisana tema. Malo kopiraš tekst, malo nas vse osebno napadaš in žališ, malo nabijaš... a je vse ok s tabo? Tema, ki je sestavljena samo z osebnega obračunavanja, nekako nima neke dodane vrednosti za ta forum, še posebej če ti kot OP ignoriraš prošnje sodelujočih da jim razložiš kaj točno si sploh mislil s prvim sporočilom.

Poldi112 je izjavil:

Pozdravljeni.

Lahko pričakujem odgovor na vprašanje, zakaj se je konkretno brisalo Utrinke s hladne vojne?
[izbrisana tema]


Mislim da so vsi glasovalci bili enako zmedeni kot jaz - kaj točno je ta tvoj topic sploh bil? Zgleda kot nekaj kar zgenerirajo spamboti - neki naključni izrezki citatov, vse je v angleščini, brez uvoda in zaključka ali povezovalne niti. Nikjer nisi pokazal kaj je sploh fora tega sporočila, kakšno debato pričakuješ ali kaj želiš povedati.

Tema je bila izbrisana z glasovanjem ker dejansko zgleda kot nek spam z GMail kaslca.


No, za smrekarja vemo da glasuje proti vsemu, kar je proti njegovi propagandi. Cilj teme je bil pa prikazati resnico hladne vojne s pomočjo citatov, ker če bi napisal, da je šlo evektivno za Vojno amerike za svetovno prevlado - kdo bi mi pa verjel? In text bi moral podkrepiti s toliko citati, da bi postalo čisto nepregledno. Pa sem potem zgodbo sestavil zgolj z relevantnimi citati, in jih pospremil z Orwelovin komentarjem, s katerim zahodni mediji perejo nas.

Link na prvi del je bil tudi po mojem kar zgovoren. Ampak ok, če mora biti črno na belem, bo pač črno na belem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

Poldi112 ::

Evo Mavrik, sem napisal še text, pa sem bil spet v trenutku izbrisan.
Kolonializem po ameriško - part deux: Resnica o hladni vojni

Je resnica, podkrepljena z linki na deklasificirane uradne dokumente, prehud zalogaj za za ST?

Lahko prosim ponovno obrazložitev, kaj zdaj še manjka?

EDIT, pardon, post je zakljenjen, ne brisan.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

zmaugy ::

Mavrik je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Bom počakal na uradni odgovor, saj gre za pravno zelo korekten in transparenten forum...


Men sicer zgleda kot bug. Mi pa tudi zgleda da so vsi štirje uporabniki imeli prav: tvoje sporočilo je na absolutno prenizkem nivoju.


Saj veš tisto o mnenjih... Drugače pa gre za malce dolgoročne perspektive in verjamem da za nekatere ni prijetno biti soočen s tem.
In ne verjamem niti slučajno, da je šlo za bug. Sicer je malce smešna takšna akcija zaradi upravičene kritike FB in nekaterih njegovih fenbojčkov, ampak hej, nikoli se ne ve, ane...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

xmetallic ::

https://slo-tech.com/forum/t735698/149

@Maverik. Dvojna merila. "Osebni" napadi so bili dvostranski, ukrepi pa zgolj enostranski? Še posebej očitna pristranskost, saj so prve provokacije (ki ravno tako kršijo pravilnik) priletele iz nasprotnega brega. Kaj ko bi v duhu enakopravnosti, ki jo tako radi zagovarjate, začeli tudi enakopravno deliti sankcije? Ali še bolj smiselno, kaj ko bi sankcije najprej podelili osebi, ki je s provokativnim osebnim napadom, ki ni v skladu s pravilnikom, sprožila val replik?

TheOgrin ::

Vidim da tukaj lahko pritožbo dam.
Napisal sem oglas da prodajam ker nekaj stvari in ga je moderator AndrejO izbrisal, češ da je preprodaja, kakor sem bral pravila nikjer specifično ne piše kaj točno je preprodaja in po čem se moderatorji ravnajo glede tega, zgleda da je to bolj na hojladri narejeno in vsak moderator dela po svoje kakor mu zapaše.
(''upravičen razlog'' je zelooooooo širok pojem, še posebej ker ti ga ne pove ko izbriše oglas, to da je samo napisal ''preprodaja?'' ne pove nič, ne napiše kaj je treba narediti, ne napiše zakaj se je tako odločil, baš ga boli kurac)

Bom pa obrazložil zakaj ni preprodaja, vidim da 20. člen o tem govori, je pa zanimivo da moderator ni tega napisal ko je izbrisal oglas, pomoje prelen za te zadeve.
Je mu opravičeno če ni vedel da obstajajo ljudje ki imajo družine ki so večje od 3 članov. Nas je ''malo'' več in jaz sem tisti ki je računalničar v družini in tako tudi ''tech support'', tako da dobim računalnike za popravljati od familije in pa če si kupijo novega mi dajo svojo staro kišto, in to je tudi to kar prodajam, nekatere stvari so od teh starih kišt, tista B85 itx plata in pa i5-4690 so bili v lan party mašini ki sem jo naokoli nesel, dell laptop sem pa sam uporabljal, zdaj imam drugega.

Če hočeš dodatno obrazložitev povej.

AndrejO ::

TheOgrin je izjavil:

Vidim da tukaj lahko pritožbo dam.
Napisal sem oglas da prodajam ker nekaj stvari in ga je moderator AndrejO izbrisal, češ da je preprodaja, kakor sem bral pravila nikjer specifično ne piše kaj točno je preprodaja in po čem se moderatorji ravnajo glede tega, zgleda da je to bolj na hojladri narejeno in vsak moderator dela po svoje kakor mu zapaše.
(''upravičen razlog'' je zelooooooo širok pojem, še posebej ker ti ga ne pove ko izbriše oglas, to da je samo napisal ''preprodaja?'' ne pove nič, ne napiše kaj je treba narediti, ne napiše zakaj se je tako odločil, baš ga boli kurac)

Bom pa obrazložil zakaj ni preprodaja, vidim da 20. člen o tem govori, je pa zanimivo da moderator ni tega napisal ko je izbrisal oglas, pomoje prelen za te zadeve.
Je mu opravičeno če ni vedel da obstajajo ljudje ki imajo družine ki so večje od 3 članov. Nas je ''malo'' več in jaz sem tisti ki je računalničar v družini in tako tudi ''tech support'', tako da dobim računalnike za popravljati od familije in pa če si kupijo novega mi dajo svojo staro kišto, in to je tudi to kar prodajam, nekatere stvari so od teh starih kišt, tista B85 itx plata in pa i5-4690 so bili v lan party mašini ki sem jo naokoli nesel, dell laptop sem pa sam uporabljal, zdaj imam drugega.

6x matična plošča
8x CPU
2x grafična kartica
7x disk
2x prenosnik

To ni tipičen mali oglas, ker bi lahko predstavljal to, kar si opisal in tudi pospeševanje (pre)prodaje rabljenih komponent.

Glede na tvojo razlago ocenjujem, da je oglas OK in, da ne krši pravil uporabe foruma. Sem odbrisal.

Saul Goodman ::

https://slo-tech.com/novice/t736536/p61...

Težko se obvladuje na forumu. Nivo debate drastično pada s pomočjo žaljivk, ko se ne strinja s sogovornikom. prav tako neprestano poziva k odstranjevanju uporabnikov s foruma.

Zgodovina sprememb…

moose_man ::

Ni pritožba, je vprašanje (ki pa najbrž ni vredno svoje teme): ali lahko kako "undo"-jam klik na "Predlagaj izbris"? Veckrat se mi je ze zgodilo, da sem po nesreci kliknil nanj.

Poldi112 ::

Povsem informativno - zakaj se ne briše greznice?

Ko jaz naredim par strani dolg argumentiran povzetek, je po 2 troll komentarijh tema zaklenjena. Propagandni troli, ki kakškoliko možnost resne debate utapljajo v driski tipa
https://slo-tech.com/forum/t736658/p617...

pa ne dobijo niti naziva, medtem ko osnovno pravilo tega formua (bojda) - argumentirana debata - vene ko roža v puščavi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

zmaugy ::

Zakaj je bilo brisano od tu dalje?

https://slo-tech.com/forum/t70507/p6174...

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

Zakaj je bilo brisano od tu dalje?

https://slo-tech.com/forum/t70507/p6174...


Zato ker je blo brisano ze od mal prej.

zmaugy ::

BigWhale je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Zakaj je bilo brisano od tu dalje?

https://slo-tech.com/forum/t70507/p6174...


Zato ker je blo brisano ze od mal prej.


Zakaj? Meni se je zdelo brez razloga, razen tega da je nekdo malce iz nagajanja kliknil na “predlagaj izbris” za vostoka, iz česar je potem vse sledilo.

49106 ::

Zakaj ne zaklepate tem, ampak jih kar brišete? (Fašizem ni upravičen, če idiot (ali dva) serje po temi) Ali obstaja način kako pogledati vsebino, ki je izbrisana?

https://slo-tech.com/forum/t736879/49

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mavrik ::

49106 je izjavil:

Zakaj ne zaklepate tem, ampak jih kar brišete? (Fašizem ni upravičen, če idiot (ali dva) serje po temi) Ali obstaja način kako pogledati vsebino, ki je izbrisana?

https://slo-tech.com/forum/t736879/49


Predvsem ker nisem opazil da je očitno troll post v resnici začetek teme - sem odbrisal.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Poldi112 ::

Zakaj ta driska še nima naziva? Ter ali ne bi bilo počasi smiselno razmisliti o banu?

https://slo-tech.com/forum/t543795/p618...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mavrik ::

Poldi112 je izjavil:

Zakaj ta driska še nima naziva? Ter ali ne bi bilo počasi smiselno razmisliti o banu?

https://slo-tech.com/forum/t543795/p618...


Ker ga še nisem videl. Hvala, fixed.
The truth is rarely pure and never simple.

Poldi112 ::

Dobro jutro.
Mislim da bi bil počasi že čas, da za Smerkarja dobimo opcijo predlagaj izbris.

https://slo-tech.com/forum/t654718/p618...
https://slo-tech.com/forum/t654718/p618...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Pa še ena. To naj bi bili problemi človeštva, ne loža...
https://slo-tech.com/forum/t654718/p618...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Še en primer Smerkarjeve argumentirane debate:
https://slo-tech.com/forum/t654718/p618...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

TheOgrin ::

Mene pa ponovno zanima zakaj je bil moj oglas izbrisan iz strani moderatorja AndrejO? Nazadnje je rekel da je oglas vredu, zdaj sem ga ponovno dal gor ker sem nekaj komponent prodal in sem hotel tiste izbrisati da me ljudje ne klicarijo za to. In seveda kar naenkrat je bil izbrisan, na zasebno mi ni napisal nič tako da pišem zdaj tukaj, kaj je bilo tokrat narobe da si izbrisal?

AndrejO ::

TheOgrin je izjavil:

Mene pa ponovno zanima zakaj je bil moj oglas izbrisan iz strani moderatorja AndrejO? Nazadnje je rekel da je oglas vredu, zdaj sem ga ponovno dal gor ker sem nekaj komponent prodal in sem hotel tiste izbrisati da me ljudje ne klicarijo za to.

V vsakem naslednjem oglasu se je pojavilo nekaj novih komponent, česar tudi s tvojo prvo razlago ni možno razložiti.

TheOgrin je izjavil:

In seveda kar naenkrat je bil izbrisan, na zasebno mi ni napisal nič tako da pišem zdaj tukaj, kaj je bilo tokrat narobe da si izbrisal?

27.3. pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih, elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

TheOgrin ::

AndrejO je izjavil:

V vsakem naslednjem oglasu se je pojavilo nekaj novih komponent, česar tudi s tvojo prvo razlago ni možno razložiti.

m3a in procesor 9950 pašeta skupaj ker sta bila skupaj v isti mašinci prej, p55 in 2x4gb rama so bili tudi skupaj, zdraven je tudi bil i3 530, samo ga nisem napisal ker te procesorji niso nič vredni, sodimm ram sem pa najdel v predalu, skupaj z SSDjem, za teste sta bila, 64gb SSD ni vreden skoraj nič, je pa najlažje testirati z SSDji zakaj mašina zafrkava kot pa da probaš inštalirat windows na navadne diske.
Mislim če hočeš lahko vse nafukam gor naenkrat, kakšno stvar sem pozabil da sploh imam, kakšno sem najdu in jo testiral če res dela, tole p55 sem testiral ker nisem bil prej prepričan če je delala, m3a je bila še v mašini ki je prej nisem razstavil, napajalnike nisem niti gor dajal, večinoma so itak tisti usrani lc power 420w al pa 500w, nič kaj vrednega, sej imam še par matičnih ki bi jih prej stestiral predno jih dam gor, kakor vem delajo, samo po dveh letih ko so bile spravljene nisem prepričan več in nočem nedelujočih stvari dati naprej...

Sam lej, kar si pač misliš, sem že nekaj ljudi videl dati gor oglase ki so zgledali preprodajalsko samo so še vedno tam, tako da kakor ti zapaše.

Poldi112 ::

A lahko za tega nacija dobimo možnost izbrisa?
https://slo-tech.com/forum/t736658/p618...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

optimist40 ::

Pozdravljeni!

Danes sem prvič pisal temo na tem forumu, ta tema se mi zdi zelo pomembne narave za javnost ker je opozorilnega namena za določene prevarantske strani katere sem opisal. Nisem se zavedal da ne bi smel dodati še ostalih primerov istega prevaranta. Če bi to vedel, potem enostavno ne bi dodajal več dodatnih povezav, za to se opravičujem. Nato sem dobil kar naenkrat napisano:

"Do novih uporabnikov, ki v svojih prvih objavah morebiti oglašujejo, smo malce bolj strogi. Sem najprej počakal in ko si začel objavljati še druge strani istega ponudnika, sem pobrisal. V kolikor se ne strinjaš z izbrisom kot posledica s prikritega oglaševanja, lahko uporabiš pritožbe. - Tilen "

Vsekakor se ne strinjam z tem ukrepom ker se jaz tega nisem naredil namerno, in tudi s tem nisem imel druge koristi kot to da sem uspešno uspel obvestiti javnost katera bo zdaj ,dokler bo izbris deloval ostala brez teh pomembnih informacij v zvezi z temi prevarami ki se pogosto dogajajo. V kolikor ta izbris ne bo popravljen bo tukaj edino profitirala ta omenjena prevarantska mreža in ne slovenska javnost kot bi se spodobilo, če smo pošteni. Jaz lahko brez težav pobrišem vse ostale dodatne primerljive povezave za katere sem tu obtožen da so teževa, ker vse te povezave sploh niso pomembne. Vendar pa menim da je moja trenutno izbrisana objava še kako pomembna in upam da jo boste lahko tudi nazaj popravili in vrnili v prvotno obliko, v kolikor so povezave res problem jih niti ne rabim dodati če je to treba.. Žal pa nisem mogel vedeti da g. Tilen že izvaja neke ukrepe proti meni, ker tega nisem imel kje videti in tudi nisem videl dokler nisem opazil da je vse postalo kar naenkrat rdeče...

Lepo Bi Vas Prosil, Če lahko zadevo ugodno razrešite in mojo objavo povrnete v prvotno stanje, Hvala!

To pa je objava ki naj bi bila tako sporna, prosim presodite sami če se vam zdi da jaz dejansko s tem delam komu reklamo kot mi je bilo rečeno, še enkrat Hvala za Razumevanje!

"Pred slabimi 2 tedni se mi je zgodilo da me je med navadnim brskanjem po netu samodejno naenkrat odprlo začetno stran za neke vrste hitre zmenke: "skrivni flirt.com". https://www.skrivniflirt.com/ Glede na to da sem ze dolgo samski in pred tem nisem še nikdar uporabljal tovrstnih strani, sem se za hec odločil da bom pa to stran kar preveril in pogledal za kaj se gre. Stran naj bi bla namreč brezplačna, plačati je treba le v primeru da si želiš z ostalimi profili dopisovati/komunicirati. Vsako poslano sporočilo stane približno 1.20 eur, tako za moške kot ženske.

Potem ko sem izpolnil vsa vprašanja sem tako prišel na glavno stran. Odločil sem se pogledati kakšna je ponudba in ugotovil da je za moj iskalni kriterij skupaj preko 20 nadpovpračno privlačnih ženskih profilov samo v moji regiji kateri kažejo na to da so zainteresirani za hitre zmenke z osebo ki jim bi bila všeč. Ponudba je zgledala več kot dobra zato sem si hitro izpolnil svoj profil ter naložil čim lepšo svojo sliko in sem nameraval počakati da me kakšna od njih sama ogovori, da ne bi zapravljal za tiste ki jim itak ne bi bil všeč.

Že v prvih par urah sem tako dobil kar nekaj ponudb ki so mi bile všeč, nekatere so bile vsaj navidez že dokaj direktne in odločne, druge pa malo manj. Vse skupaj je delovalo več kot interesantno zato sem se odločil da bom uložil prvih 30 evrov... Vendar sem si pa pred tem odprl še en lažni ženski profil na tej strani, tako da vidim če je to sploh možno in ali ženke res plačujejo pa to. S tem sem pogledal tudi kakšna je moška ponudba da vidim kakšne naj bi bile sploh moje možnosti. Ugotovil sem da so moški profili neprimerno slabši od ženskih In moj profil se mi je zdel neprimerno boljši od večine zato sem na žalost začel verjeti da so moje možnosti tako še boljše kot sem si najprej mislil, zato sem hitro uložil začetni kapital in se posvetil odgovorom na prejeta sporočila...

V naslednjih par dneh so se ponudbe kar nabirale in postal sem že rahlo izbirčen in celo sam sem ogovoril profil ki mi je bil najboljši. In tako sem začel komunicirati z nekaj najlepšimi in navidezno najobetavnimi profili. Stvar je začela zgledat zelo obetavna in hmalu sem moral uložiti že naslednjih 30 evrov. Do takrat ko sem končno dojel da je vse to le navadna prevara sem zapravil skupaj okrog 150 evrov in vem da nisem edini ki je ostal brez denarja na ta način. Zato tudi to pišem da pomagam tistim ki bi se lahko ujeli v to past in se temu tako raje izognejo.

Odgovori teh lažnih ženskih profilov so praviloma kratki in hitri. Čeprav so nekatera sporočila na videz zelo direktna in kažejo na to da si želijo čim hitrejšega dogovora, se ta komunikacija vedno nato nepotrebno zaplete in je treba tako brez potrebe zapravljati. Na začetku sem se zapletel v pogovore z par interesantnimi profili, pogovori so začeli biti vedno daljši, zmenek pa se je vedno bolj oddaljeval. Zato sem začel predlagati da zamenjamo način komunikacije in delamo to naprej na nek neplačljiv način. Prav vsakič sem ugotovil znova da jih drugačna komunikacija niti najmanj ne zanima. Bilo je vseh vrst izgovorov. Zato sem postajal vedno bolj prepričan da je nekaj tukaj zelo narobe. Nakar sem se odločil, za tem ko sem večino denarja že zapravil brez enega samega uspeha, da bom vsako naslednje sporočilo ki ga komu pošljem napisal tako da bom povedal da sumim da gre za večinoma lažne profile ki se pogovarjajo brez pravega interesa in da sem pripravljen komunicirati naprej le na brezplačni način ali pa nič. Dodal sem svoj E-mail in fb naslov. Ugotovil sem tudi da če napišeš svoj mail naslov ali besedo facebook v sporočilu, pride to do naslovnika napisano kot xxx xxx xxx, torej neuporabno. Zato je treba napisat tako: fb namesto facebook in E-mail: "enaslov afna g m a j l pika c o m" da pride do cilja. Niti eden izmed 20+ profilov ki sem jim bil očitno zanimiv in sem jim jaz potem poslal tako sporočilo se ni odločil na koncu za komunikacijo ki sem jo predlagal.

Nekaj profilov je sicer sporočilo da me bodo kontaktirali na moj način, skupaj trije, vendar nobeden ni tega na koncu tudi naredil. Velika večina vseh teh navidezno zainteresiranih profilov je mojemu sporočilu le odgovorila na en ali drugi neumen način in poskušala nadaljevati komunikacijo naprej preko te iste prevarantske strani, kot da sploh nisem predlagal ničesar....

Na koncu sem zaključil da so skoraj vsi ženski profili lažni, medtem ko moški profili delujejo dokaj resnični, a tudi tam je verjetno nekaj lažnih vmes brez dvoma. Sam nisem našel niti enega samega ženskega profila za katerega bi lahko predvideval da je resničen. Svoj profil na tej strani sem seveda končno tudi izbrisal in naslednjič bom zagotovo dobro premislil preden se spustim v kaj podobnega....!

Ko sem še malo raziskal o tem naprej, sem ugotovil da ima Podjetje "Festivus Media BV", ki je lastnik strani "skrivniflirt" še precej drugih podobnih strani ki jih je samo v Sloveniji še kakih 5, medtem ko ima pa to podjetje še nešteto drugih strani vse povsot po svetu in vse so narejene po istem kopitu kot je "Skriviflirt". Le imena so rahlo drugačna a podobna, šablona strani, način plačila in celo cena kreditov na teh staneh je povsot enaka. In na nekih tujih forumih ki se ukvarjajo z prevarantskimi zmenkarskimi stranmi, je to podjetje vsekakor omenjeno kot prevara ki je.


Za konec si preberite še to kar piše na skrivniflirt strani pod "pogoji uporabe", kar vsekakor potrjuje to kar sem na koncu tudi sam ugotovil...
5.2
"Ta stran je namenjena razvedrilu in zabavi. Izrecni namen te strani niso srečanja v živo. Stran se uporablja za spoznavanje ljudi in za flirte z drugimi privlačnimi člani ali imitiranimi uporabniškimi profili. Festivus Media BV si izrecno pridržuje pravice do pošiljanja sporočil na to stran z ustvarjenih profilov. To so lažni profili, s katerimi se ni mogoče srečati v živo."

///////////////////////////////////////////////////////////////

Do novih uporabnikov, ki v svojih prvih objavah morebiti oglašujejo, smo malce bolj strogi. Sem najprej počakal in ko si začel objavljati še druge strani istega ponudnika, sem pobrisal. V kolikor se ne strinjaš z izbrisom kot posledica s prikritega oglaševanja, lahko uporabiš pritožbe. - Tilen

Pritožbe
spremenil: Tilen (danes ob 10:14:53)
spremenil: Tilen (danes ob 10:13:45)
spremenil: Tilen (danes ob 10:13:02)
spremenil: Tilen (danes ob 10:11:26)
spremenil: Tilen (danes ob 10:09:10)
izbrisal: Tilen (danes ob 10:08:10)
ustvarilo: optimist40 (danes ob 07:42:32)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Tilen ()

optimist40 ::

Ok, hvala! A to pomeni zdaj da to pritožbo ponovno pošljem, tokrat z povezavo namesto besedila, in prejšnjo vlogo najbrž izbrišem kajne?

Tilen ::

optimist40 je izjavil:

Ok, hvala! A to pomeni zdaj da to pritožbo ponovno pošljem, tokrat z povezavo namesto besedila, in prejšnjo vlogo najbrž izbrišem kajne?

Ponovno objavljaš svoje linke tudi tukaj po nepotrebnem in podvajaš prvotno temo v loži, brez da bi sploh dobil odgovor na pritožbo. Jaz svojega stališča ne spreminjam, lahko te pa kdo drug pomilosti, če si ga prepričal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

optimist40 ::

"Skrivni Flirt in podobne strani so prevara"
Skrivni Flirt in podobne strani so prevara

V pravilih piše jasno da je treba argumentirati svoje Argumente z povezavami. Jaz sem tokrat uporabil povezavo samo enkrat na samem začetku in niti enkrat več kasneje. Nisem menil da delam domnevno skrito oglaševanje ! Ker iz tvojega prvega izbrisa to ni bilo razvidno

"Do novih uporabnikov, ki v svojih prvih objavah morebiti oglašujejo, smo malce bolj strogi. Sem najprej počakal in ko si začel objavljati še druge strani istega ponudnika, sem pobrisal. V kolikor se ne strinjaš z izbrisom kot posledica s prikritega oglaševanja, lahko uporabiš pritožbe. - Tilen"

Ja, sem res omenil z besedo še dve dodatne prevare ki jih tvoj Prijatelj Festivus Media BV ima v lasti, vendar nisem objavil njegove strani kot take. In ni nekega racionalnega razloga zakaj bi bilo to sploh sporno saj je bilo cel čas iz konteksta popolnoma razvidno da ne gre tukaj za prav nobeno oglaševanje ampak za podrobno zgodbo Lažnega Oglaševanja tvojih prijateljev Festivus Media BV.

Izbris se mi zdi Krivično dejanje na celi črti in iskreno upam da ne odraža rutinskega delovanja SloTech Foruma ker če ga. pomeni da smo tu v resnih moralnih težavah. Informacije ki sem jih podajal so vse popolnoma resnične in posledica mojih lastnih lahko dokazljivih izkušenj ki sem imel z tem spornim Podjetjem in njihovo "Skrivni Flirt" aplikacijo. Kar sem napisal je bilo vse popolnoma pošteno povedano v upanju da s tem izobrazim splošno javnost ki ima vso pravico o tem vedeti. Z tvojim izbrisom si direktno onemogočil naravno pravico prebivalstvu do obveščenosti o nevarnosti ki se tega prebivalstva še kako tiče in ga pogosto tudi direktno ogroža.

Rad bi videl da bi imel kdo izmed primerno vplivnih moderatorjev tu na SloTech Forumu dovolj poguma da to krivico popravi tako kot se Spodobi. Vendar sem hkrati tudi zelo skeptičen da se bo to tudi dejansko zgodilo ker so očitno pritiski mednarodnega podjetja kot je Festivus Media BV očitno preveliki da bi se jim kdo tukaj sploh drznil postaviti po robu.

Tako je moje mnenje, in mislim da nisem ravno daleč od resnice z mojim predvidevanjem, drzi???

optimist40 ::

Pritožba proti ukrepom g. "Tilen" in posledičnega izbrisa moje teme.

"Skrivni Flirt in podobne strani so prevara"
Skrivni Flirt in podobne strani so prevara

V pravilih piše jasno da je treba argumentirati svoje Argumente z povezavami. Jaz sem tokrat uporabil povezavo samo enkrat na samem začetku in niti enkrat več kasneje. Nisem menil da delam domnevno skrito oglaševanje ! Ker iz tvojega prvega izbrisa to ni bilo razvidno

"Do novih uporabnikov, ki v svojih prvih objavah morebiti oglašujejo, smo malce bolj strogi. Sem najprej počakal in ko si začel objavljati še druge strani istega ponudnika, sem pobrisal. V kolikor se ne strinjaš z izbrisom kot posledica s prikritega oglaševanja, lahko uporabiš pritožbe. - Tilen"

Ja, sem res omenil z besedo še dve dodatne prevare ki jih tvoj Prijatelj Festivus Media BV ima v lasti, vendar nisem objavil njegove strani kot take. In ni nekega racionalnega razloga zakaj bi bilo to sploh sporno saj je bilo cel čas iz konteksta popolnoma razvidno da ne gre tukaj za prav nobeno oglaševanje ampak za podrobno zgodbo Lažnega Oglaševanja tvojih prijateljev Festivus Media BV.

Izbris se mi zdi Krivično dejanje na celi črti in iskreno upam da ne odraža rutinskega delovanja SloTech Foruma ker če ga. pomeni da smo tu v resnih moralnih težavah. Informacije ki sem jih podajal so vse popolnoma resnične in posledica mojih lastnih lahko dokazljivih izkušenj ki sem imel z tem spornim Podjetjem in njihovo "Skrivni Flirt" aplikacijo. Kar sem napisal je bilo vse popolnoma pošteno povedano v upanju da s tem izobrazim splošno javnost ki ima vso pravico o tem vedeti. Z tvojim izbrisom si direktno onemogočil naravno pravico prebivalstvu do obveščenosti o nevarnosti ki se tega prebivalstva še kako tiče in ga pogosto tudi direktno ogroža.

Rad bi videl da bi imel kdo izmed primerno vplivnih moderatorjev tu na SloTech Forumu dovolj poguma da to krivico popravi tako kot se Spodobi. Vendar sem hkrati tudi zelo skeptičen da se bo to tudi dejansko zgodilo ker so očitno pritiski mednarodnega podjetja kot je Festivus Media BV očitno preveliki da bi se jim kdo tukaj sploh drznil postaviti po robu.

Tako je moje mnenje, in mislim da nisem ravno daleč od resnice z mojim predvidevanjem, drzi???

Mavrik ::

optimist40: Dajmo se nekaj zmenit - če je vsebina primerna za izbris, potem bodo kopije te vsebine tudi primerne za izbris. Že s tega načela me je resno imelo da bi tvojo pritožbo zavrnil.

Ampak recimo da z iztočnico teme ni nič narobe, tako da sem temo odbrisal. Nimam pa kaj veliko upanja da bo vzpodbudila kvalitetno debato. Bomo videli če je imel Tilen prav ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

FormerUser ::

Mavrik je izjavil:

optimist40: Dajmo se nekaj zmenit - če je vsebina primerna za izbris, potem bodo kopije te vsebine tudi primerne za izbris. Že s tega načela me je resno imelo da bi tvojo pritožbo zavrnil.

Ampak recimo da z iztočnico teme ni nič narobe, tako da sem temo odbrisal. Nimam pa kaj veliko upanja da bo vzpodbudila kvalitetno debato. Bomo videli če je imel Tilen prav ;)


Tema ni dostopna, vsaj meni pravi, da je fuj...

optimist40 ::

Pritožba proti dejanjem/ukrepom ki jih je naredil "Tilen" kot to sam potrjuje v odgovoru na moj komentar spodaj...

Hmm, sem bil zelo zadovoljen ker sem mislu da Google ob iskanju besede "skrivni flirt" takoj odpre povezavo direktno na to temo, vendar sem se na žalost zelo motil. Odpre namreč temo ki je bila včeraj izbrisana, torej to: [izbrisana tema] !

Ob kliku na povezavo pa napiše da tam ni kaj najdet ker je stvar za nekakšno blokado pa to...

A ni to nekam čudno, da odprte delujoče teme z praktično istim naslovom nekako ne najde, medtem ko pa izbrisano temo z lahkoto najde?

A mi lahko kdo pomaga to razumet? Ker meni se ne zdi to preveč logično, ali realno...? A bi blo možno da je kdo to namerno preprečil na kak način morda? Jaz se ne spoznam na rač. tolk da bi to vedu, sam ena razlaga more bit, kaj ne?


Tilen :: ravnokar citiraj
#
Poskrbel sem, da tvoje oglaševanje ne deluje, kot si si zamislil. A ni to fino? ;)

Čudno, da te to tako zelo moti. Še na med over net so te pobrisali. Lahko si vesel, da ta tema še živi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


optimist40

Meni se zdi to dejanje podlo in grdo! Koristno Splošno Izobraževanje za Javnost je smiselna razlaga moje teme, nikakor pa ne oglaševanje, to je vsem jasno. Edino nekdo ki ima interes da se prevara čimbolj nemoteno nadaljuje bo pripravljen narediti kaj takega kot je to naredil g. Tilen. Ni druge razlage tuki !

Zato ne vem če je to kar je naredil Tilen sploh del Forumovih orodij ali ne? Pošteno pa bi bilo če lahko kdo pri tem kako pomaga in omogoči javnosti pravico do izobrazbe o prevari katera se javnosti Tiče.

Hvala !

Tilen ::

Temo sem ti izbrisal, ker je podvojena in ti bom pobrisal tudi vse nove, če jih boš še naprej podvajal. Google te ne mara. Boš moral tudi tam odpreti pritožbo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

optimist40 ::

Na med Over Netu So moje teme vse v Ok. Tisto kar je bilo tam zbrisano sem eno od obeh sam zbrisal, druga pa je bila enaka in bi jo tudi sam zbrisal, le da takrat tega še nisem znal...

NMH ::

takole zgleda, ko se navadni uporabniki delajo norca iz administratorjev na tem forumu:




Izkoriščanje sistema, kjer lahko nekdo odpre več accountov, počaka nekaj časa in potem briše poste drugih (res brihten sistem).

Potalajte jim nazive in ne bodo več mogli kilikat "predlagaj izbris".

Easy solution.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

Mavrik ::

:D
The truth is rarely pure and never simple.
««
44 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Prijavljanje napak (strani: 1 2 3 470 71 72 73 )

Oddelek: Slo-Tech
3644485218 (3851) Ishiwatta

Pravila

Oddelek: Slo-Tech
92148 (1714) BigWhale

Več podobnih tem