» »

Spletno gostovanje

Spletno gostovanje

galu ::

Iščem nekega gostitelja za nekaj (max) 3 spletne strani. Rad bi imel lastno domeno, torej. X.si / X.com ipd. Najlepše bi bilo torej, da je nekaj brezplačnih registracij domen že v paketku.:D

Gor bo med drugim šibal tudi Wordpress, kar se pa tiče jezikov, je važno da ima tiste osnovne, nobenega luksuza ni treba. Ter seveda... Da je čimcenejša.:)

Predlogi?
Tako to gre.

bluefish ::

Če je važna cena, potem tujina.

Letalec ::

Brezplačnih registracij domen v paketu ne boš dobil. Dobiš lahko zgolj brezplačno gostovanje registriranih domen (velika razlika). Ker omenjaš wordpress in klasične jezike, domnevam da gre tu za PHP in MySQL. Koliko uporabnikov pričakuješ? Če gre za strani ki se loadajo enkrat na teden bo dobro vsako gostovanje. Sicer bo treba dati kakšen sold več, in si izbrati spodobnega gostitelja.

Trenutno smo ravnokar menjali gostitelja ene spletne strani. Bil je sicer zelooo poceni, ampak brez supporta. Poleg tega smo imeli težave s poganjanjem wordpressa ki se je na njihovem strežniku iz neznanih razlogov sesuval. Ko smo prišli do zaključka da je za probleme z wordpressom res kriv hosting, smo takoj menjali. Trenutno smo na "hitrost.com"(pardon za reklamo). Osnovna cena nekje srednja, hitrost visoka in support super. Hočejo pa te odirati za bombončke. Recimo remote dostop do baze 2.4€ na mesec. Ponekod je to đabe in vključeno v osnovni paket.

galu ::

Mnja, bolj ali manj PHP, MySQL, JS, kaj Ajaxa.. Namen mam tudi delat kaj s pythonom, ampak vidim, da ima python podporo le malo ponudnikov.

Stran pa nebi bila kaj ekstremno obljudena. V bistvu zgolj nek site, ki bi predstavljal določeno ponudbo.
Tako to gre.

Gandalfar ::

Vzames webfaction al pa dreamhost, placas za eno leto vnaprej in je to to.

Meizu ::

Vzameš en dober free webhosting, postaviš domeno, potem pa vidiš. Če je obisk strani večji, kot ga tvoj hosting premore, nemudoma menjaš na hitrejšo opcijo.

galu ::

Gandalfar je izjavil:

Vzames webfaction al pa dreamhost, placas za eno leto vnaprej in je to to.


Nekam draga se mi zdita.:|

Res bi rad pišel čim ceneje skozi (pod 4€/mesec najbolje... 5€ je max - za začetek).

Trenutno pa uporabljam Zymic (free) in je precej dober, glede na to da je zastonj. Le Wordpressa več kot očitno ne mara, saj ga niti ne pusti skozi FTP (server me disconnecta med procesom).8-O
Tako to gre.

Meizu ::

Poglej ostale freehosting variante no.

overlord_tm ::

galu je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Vzames webfaction al pa dreamhost, placas za eno leto vnaprej in je to to.


Nekam draga se mi zdita.:|

Res bi rad pišel čim ceneje skozi (pod 4€/mesec najbolje... 5€ je max - za začetek).

Trenutno pa uporabljam Zymic (free) in je precej dober, glede na to da je zastonj. Le Wordpressa več kot očitno ne mara, saj ga niti ne pusti skozi FTP (server me disconnecta med procesom).8-O


Kolikor se spomnim je imel hostgator nekako tako ceno ...

galu ::

Pa res.. Pa še Python in Ruby podporo ima, za dobre 3€/mesec.

Najprej bom si nekje (kjer je najceneje) registriral .si/.com domeno, potem pa jo prenesel na en free server in videl kako bo, potem pa na plačljivega. A je ta prehod med web hosterji glede iste domene kompliciran?
Tako to gre.

Tody ::

Ni, maš pa lahko downtime, ker si vzamejo do 48 ur za osvežitev vseh DNS-jev.

mk818764 ::

neoserv ::

Ceneje gre vedno :) Ampak pri takih cenah se vedno vprasam, kaj stoji v ozadju, se pravi:
- kako je z backupi
- kako je s podporo (ti odgovorijo v nekaj minutah, urah, dneh, tednih, nikoli?)
- koliko uporabnikov je natlacenih na en streznik
- etc.

Najceneje ni vedno najbolj ugodno.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Gandalfar ::

Ali imajo shell support? Ali podpirajo wordpress kot fcgi proces. Pri koliko RAM-a te ubijejo..

bluefish ::

@GaŁu: za kateri hosting si se potem odločil?

techfreak :) ::

Gandalfar je izjavil:

Ali imajo shell support? Ali podpirajo wordpress kot fcgi proces. Pri koliko RAM-a te ubijejo..

Za 3$ bi imel shell, fcgi proces in še velik RAMa bi želel?

mk818764 ::

neoserv je izjavil:

Ceneje gre vedno :) Ampak pri takih cenah se vedno vprasam, kaj stoji v ozadju, se pravi:
- kako je z backupi
- kako je s podporo (ti odgovorijo v nekaj minutah, urah, dneh, tednih, nikoli?)
- koliko uporabnikov je natlacenih na en streznik
- etc.

Najceneje ni vedno najbolj ugodno.


Če prebereš ponudbo, tam so vsi odgovori, ki te zanimajo. Vse o samem delovanju in tudi o garanciji če nisi zadovoljen. Jez gostujem pri enem drugem ponudniku, ki je majčkeno dražji(2,99$/mesec), pa nikoli problemov, odziv takojšen.
Naši slovenski ponudniki se ne morejo primerjat v ničemer.
Vsaj glede na izkušnje pri domovanje.com, kjer gostuje kolega.

Gandalfar ::

techfreak :) je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Ali imajo shell support? Ali podpirajo wordpress kot fcgi proces. Pri koliko RAM-a te ubijejo..

Za 3$ bi imel shell, fcgi proces in še velik RAMa bi želel?


Ne vem. Neo-servy tega nikjer ne napisejo. Kar pomeni, da ko stvari nehajo delat se lahko samo jebes in isces novega ponudnika.

galu ::

bluefish je izjavil:

@GaŁu: za kateri hosting si se potem odločil?


http://www.arvixe.com/

Do zdaj nimam nobenih pripomb, razen pozitivnih.:)
Tako to gre.

techfreak :) ::

Ne vem. Neo-servy tega nikjer ne napisejo. Kar pomeni, da ko stvari nehajo delat se lahko samo jebes in isces novega ponudnika.

neo-serv je že v eni temi povedal, da za SSH ni zanimanja, glede RAM in ostalih resourceov pa je verjetno tako kot pri ostalih: ko boš porabljal preveč boš že vedel, če ne drugače pa s preklicem računa.

Večina ponudnikov pač ni tako kul kot Webfaction. Se ne hvalijo s tem kar niso (ne ponujajo unlimited vsega), omogočajo uporabo PHP, Django, Rails in še veliko drugih aplikacij, omogočajo SSH dostop z možnostjo prevajanja programov, ter so odprti glede tega, kaj uporabniku privzeto ponujajo (imajo objavljen seznam PHP modulov, Python verzij, ...).

Medtem ko si pri drugih lahko srečen, če sploh dobiš dostop do Pythona preko CGI, lahko tu poganjaš svoje aplikacije, ki strežejo vsebino.

Slučajno veš še za kakšnega alternativnega ponudnika? Osebno ga do zdaj še nisem našel, razen VPS ponudnikov.

Gandalfar ::

Dreamhost se neki sili. Bi znalo tud bit ok.

Webfaction je kar zanimiv, sicer te po prstih, ko zacnes prevec RAM-a kurit ampak se vse da zmenit. "Kompajlam gcc" :)

mk818764 ::

Za https povezavo večinoma želijo dedicated ip. Mogoče ve kateri, če to ponuja zastojn v sklopu paketa?
Aja, pa vsi imajo sedaj da vplačaš naprej. Jaz sedaj plačujem mesečno(KLIK), ravno zaradi tega, da če me razočarajo, da pobegnem drugam. Zaenkrat v vseh teh letih me niso niti 1x razočarali. Žal pa je upload na strežnik prepočasen, pa tudi doplačilo je za dedicated IP.

techfreak :) ::

Shared gostovanja ponavadi ne ponujajo zastonj dedicated ip-jev.

Gandalfar ::

> Za https povezavo večinoma želijo dedicated ip. Mogoče ve kateri, če to ponuja zastojn v sklopu paketa?

Naceloma ni treba, ce ti je vseeno za IE6 userje na XP-ju (da nimajo https). Najdi si hosting, ki to razume.

mk818764 ::

lahko kaj več poveš o tem?

Gandalfar ::

Server Name Indication @ Wikipedia

btw: neo-serv, a bi odgovorili na moja vprasanja?

Ali podpirate fcgi procese za PHP?
Koliko rama mi date za procese?
Ali podpirate memcache za caching?
Ali so vase baze oz. podatki na SSD diskih? Koliko moram doplacat, da to dobim?
Kaksne so vase backup politike in kako dostopam do teh backupov?
Kako je s potsgresql podporo in python procesi? Post-gis?

Ali je to vse nekaj kar si lahko naklikam skozi cpanel ali pa moram tezit na supportu?

Zgodovina sprememb…

neoserv ::

@Gandalfar: nisem vedel, da so vsa vprasanja namenjena meni, oprosti. Odgovori sledijo:

1. PHP: suphp
2. RAM: Privzeta vrednost je 1 GB, po potrebi ga povecamo, tudi brezplacno ce se gre za kratkotrajno spico (recimo mesec ali dva). Je pa mozno dobiti tudi vec spomina s prehodom na vecji paket, ampak do sedaj smo imeli samo nekaj uporabnikov, ki so imeli potrebe po toliksnih kolicinah.
3. memcache: namescen
4. Baze niso na SSD diskih ampak na 15k SAS. Obenem imajo strezniki po 48GB rama tako da vseeno delujejo zadeve bliskovito. Streznike s SSD planiramo, vendar je to vecja investicija in bo preteklo se nekaj vode pred tem.
5. Rezervne kopije: vedno drzimo 3 rezervne kopije. Dnevna se dela vsak dan ob 1. uri zjutraj in do nje lahko prides preko cPanel-a. Tedenska se kreira ob nedeljah in je prav tako dosegljiva preko cPanel-a. Na voljo je se mesecna kopija na off-site lokaciji, ki jo na zeljo uporabnika posredujemo mi.
6. PostGreSQL baze so podprte in jih nekaj uporabnikov celo uporablja (preko cPanel-a). Prilozen je tudi phpPgAdmin (za MySQL pa phpMyAdmin). Python in post-gis nista podprta.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

mk818764 ::

galu je izjavil:

bluefish je izjavil:

@GaŁu: za kateri hosting si se potem odločil?


http://www.arvixe.com/

Do zdaj nimam nobenih pripomb, razen pozitivnih.:)


Kak je kaj upload speed? Ker jaz mam porazno 65 Kbit/s. Zdaj mi bodo dali na UK serverje(iz USA) pa da vidimo, če ne grem drugam.

galu ::

Čudno..

Meni doseže bandwidth omejitev (cca 1.1MB/s).
Tako to gre.

Gandalfar ::

neo-serv : zanimiv, hvala.

mk818764 ::

danes sem začel selit stran iz starega strežnika na novi strežnik
Problem je nastav v kodiranju.
vse imam kodirano v utf-8, na starem serverju vse ok, ko pa to selim na novi strežnik pa ne delajo šumniki razen če prekodiram v utf-8 without bom.
pa seveda še ročno moram nastavit browser na utf-8, da mi delajo šumniki. To se mi zdi nespremljivo, saj večina tega ne nastavlja pri nas pa broserju privzeto nastavijo na windows-1250(očitno iz OS),tako da ne vem kaj naj naredim. Pa kaj ma tu poleg veze server?
Kako naj naredim, da bo zadeva delovala brez nekih dodatnih nastavitev?
vse fajle da grem spreminjat se mi ravno ne ljubi, pa še vedno ne deluje, če si oporabnik ročno ne nastavi browserja.
Aja novi server je pri http://www.arvixe.com (serverji v US).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mk818764 ()

Mavrik ::

Pogosto je problem ker ti HTTP strežnik (Apache, ngnix javlja) napačen encoding.
The truth is rarely pure and never simple.

mk818764 ::

kako lahko rešim problem?

marS ::

TasteHosting - personal plan 1 free domeno za eno leto 2,49€; hosting max dveh domen; business plan - hosting neomejeno domen, 1 free domeno for life, 3,49€...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

boho ::

Sam imam 3 predstavitvenih spletnih strani, katere pa imam razpršene pri različnih ponudnikih gostovanja. Ker načrtujem, da bom naredil še 2 strani, sem se odločil da bi vseh 5 združil pri enem ponudniku gostovanja.

Ker so predstavitvene strani majhne, bi recimo potreboval približno 100MB prostora na eno stran. Rabil bi PHP podporo, MySQL baze pa sploh ne (Mogoče 1, 2 bazi v prihodnosti).

Gledal sem: domovanje.com, hitrost.com, hostko. Pri vseh teh ponudnikih bi dobil ustrezno ponudbo za srednji paket (ceno okoli 60€ / leto). Problem je edino ker ponujajo za to ceno samo 5 gostujočih domen. V primeru da bi hotel še kako stran narediti, bi moral doplačati cca 2€/mesec (~ 20€/letno) za dodatno domeno.

Ali mogoče poznate kakega ponudnika gostovanja, ki bi ponujal več gostujočih domen za podobno ceno na leto (okoli 60€ / leto).

Tody ::

Če te ne moti tujina dreamhost in hostgator.

boho ::

Hvala. Verjetno se bom res odločil za tujino, saj pri nas nisem opazil poceni ponudbe za 10 domen ali več.

techfreak :) ::

galu ::

mk818764 je izjavil:

kako lahko rešim problem?


http://stackoverflow.com/questions/9138...
Tako to gre.

neoserv ::

@boho: (samo FYI) Pri nas bomo v kratkem povečali pakete, tako da boš lahko na Zelenem paketu imel 6 domen, na Modrem pa 12. Nadgradnja bo brezplačna za vse.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

mk818764 ::

galu je izjavil:

mk818764 je izjavil:

kako lahko rešim problem?


http://stackoverflow.com/questions/9138...


Sem odpovedal gostovanje in so mi vrnili denar. Namreč njihovi admintratorji so mi rekli, da moram prekodirati strani. Imam več kot 1000 fajlov...hehe, raje zamenjam hosting, kot grem prekodirat.

@0neo-serv
Ne vem če sem spregledal ali nimate podrobneg seznama kaj vse ponujate, kot je recimo
TUKAJ

neoserv ::

@mk818764: tukaj lahko vidiš primerjavo paketov gostovanja, kjer je naštetih večina featurjev. Ampak tudi ta seznam ne vsebuje čisto vsega, tako da če te zanima kaj konkretnega, kar potrebuješ, kar vprašaj.

ps. Kmalu bomo ponudili tudi SSH dostop in SVN/GIT tools, kar bo verjetno olajšalo življenje spletnim razvijalcem.

Oboje je sicer na najnovejšem strežniku že nameščeno in deluje, ampak delamo še na odpravi enega nadležnega hrošča v zvezi z "jailed shell" in cPanel-om.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

techfreak :) ::

Danes zjutraj sem imel manjšo težavo pri dodajanju domene na WebFaction račun in ugotovil, da imajo zelo hitro podporo (sem jih sicer prvič kontaktiral):
Ticket je bil poslan ob 02 Sep 2012 12:27 AM, odgovorjen (in problem rešen) pa ob: 02 Sep 2012 12:33 AM. Dvomim, da bi pri nas imeli tako hitro reševanje težav, sploh pa ob takšni uri.

Edit: čas je GMT +00.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376285134 (8426) hariscorale
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623305 (2122) Lonsarg
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014315 (8131) Netrunner
»

Slovenski ponudniki spletnega gostovanja za Python aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
153729 (3300) techfreak :)
»

Domenca ali Domovanje

Oddelek: Omrežja in internet
255649 (4878) neoserv

Več podobnih tem