» »

Domenca ali Domovanje

Domenca ali Domovanje

Klemen2801 ::

Pozdravljeni,

odločamo se za ponudnika gostovanja in potrebujemo zanesljivega in dostopnega ponudnika. V ožji izbor smo dali Domenco in Domovanje. Zanima me, kakšne izkušnje imate z njimi in kaj najbolj priporočate.
Najlepša hvala za odgovore.

Prijeten dan,
Klemen

popster ::

Nimam sicer izkušenj, bi pa priporočal lastnost da lahko plačuješ vsakih 10 let.

Gost ::

Cenejšega.

chrush ::

Pozdravljeni,

Gostovanje imam od leta 2007 prepuščeno podjetju domovanje.com Bil sem zadovoljen, nudili so vse kar sem za nemoten dostop in dela na strani potreboval. Pravzaprav razen plačevanja računov z njimi drugega kontakta nisem imel do letos. Konec meseca maja sem poklical prvič na njihovo pomoč uporabnikom in jih prosil za nadgradnjo php verzije. Rekli so, da ni nobenega problema in bodo zadevo speljali. Nihče mi ni omenil, da jim moram poslati še pisno zahtevo, ampak ker do sredine junija nisem dobil nobenih povratnih informacij, sem mislil, da bo najbrž krivo to in da so mi pozabili povedati, da rabijo tudi pisno prošnjo. Prav, pošljem pisno prošnjo nekje v sredini junija. Odgovorijo mi, da bodo postopek speljali (nič niso omenili, da je kak postopek že v obdelavi) in me o tem obvestili. Ker do sredine julija ni bilo narejenega nič, sem poslal replay na njihov mail, da me zanima, kako daleč je nadgradnja. Poslali so mi, da bo taisti dan potekala nadgradnja predvidoma v nočnih urah, v kolikor želim točno določeno uro, pa jim naj javim. Odgovoril sem jim, da lahko nadgradnjo naredijo ob katerikoli uri in da naj mi sporočijo, ko bo nadgradnja narejena. No, ta dan potem nadgradnja ni bila narejena, ampak šele naslednjo noč. Ker so točno vedeli, za kateri domeni potrebujem nadgradnjo (obe sta na istem paketu gostovanja), bi pri nadgradnji lahko poizkusili, če deluje. Poslali so mi samo sporočilo, da je bila nadgradnja izvedena in naj preizkusim, ali stran deluje. No obe strani nista delovali in sta bili posledično nekaj časa nedosegljivi. Takoj sem jim poslal sporočilo, da strani nista dostopni in da je moralo priti do neke težave. Tekom dneva so mi odgovorili, da je bilo moje sporočilo posredovano osebi, ki je nadgradnjo delala in da me bodo obvestili, ko bo znanega kaj več. Prav, ampak strani sta bili nedosegljivi že dva dni. Tule pa počasi meni začne kuhati, ampak prav, pustimo to. Pošljem sporočilo, da me zanima, v čem je težava. Zvečer dobim odgovor, da bodo php ponovno downgradali na staro verzijo in da je problem v eni od domen, ker sem imel nameščeno inštalacijo nekega cmsja (niti nima veze katerega). Skupno sta bili spletni strani nedosegljivi že dobra dva dni. Ponovno jim pošljem sporočilo, ali naj sam pobrišem cms, ki naj bi bil razlog težave in mi odgovorijo celo v roku 5ur, kar je za prejšnje odgovore časovno rekord, da bi pomagalo. Tako sem pobrisal in jim tudi sporočil, da je pripravljeno na ponovno nadgradnjo php verzije. Spet njihova oguljena fraza, da bodo sporočili, ko bo nadgradnja opravljena. In danes smo 23.7, pa še nič.
Zanima me, ali nadgradnja poteka res tako komplicirano in počasi?
Gostovanje imam do meseca novembra plačano, ali naj po tem roku zamenjam gostitelja?
Sem preveč zakompliciran in naj pustim, da strokovnjaki naredijo, kar pač zahtevam?
Ne predstavljam si, da bi bil slo-tech 3 dni nedosegljiv in druga stran, ki naj bi začela obratovati s prvim julijem, bo pač začela s prvim ne vem katerim?

Kaj bi naredili vi?

Še podatki o gostovanu:
Operacijski sistem	Linux hosting-5.domovanje.com 2.6.18-274.3.1.el5.028stab094.3 #1 SMP Thu Sep 22 13:24:07 MSD 2011 x86_64
Web server	Apache
PHP verzija	5.2.17
PHP vmesnik	apache2handler
MySQL verzija	5.0.58-log
PHP-Fusion verzija	7.02.05
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chrush ()

pegasus ::

Če živiš na shared hostingu, potem si na milost in nemilost prepuščen operaterjevi presoji o nadgradnjah raznih phpjev in podobne krame.

Če želiš imeti nad tem kontrolo, potrebuješ lastno izvajalno okolje, ergo, virtualc. In ker si stiskač za ceno, je odgovor VPS. Torej, Domenca.

Glej tudi.

Daedalus ::

Za najem VPS-a al pa fizične mašine se splača pogledat Hetzner - link. Slovenske hosting providerje odsvetujem - predrago, pa zelo v k... support. Se ne splača, na kratko.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

chrush ::

No, to je že bolj sprejemljivo.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Gandalfar ::

Webfaction v resnici nekaj vmes. Managed hosting kjer imas dostop do shella in ce si pogumen si tudi svoj gcc skompajlas gor. Pa fanaticno dober support :)

extr3m3 ::

Naj prvo omenim da ne delam reklame - za nikogar. Sam gostujem pri ponudniku Zabec.net, in sem izredno zadvoljen. Sam support je odličen, sam pristop do stranke prav tako.

Morda cene res niso konkurenčne kot v tujini, vendar moje menje je, da so vredni vsakega evra.
o_O

urosc ::

Pozdravljeni,

dovolite, da se predstavim. Sem Uroš Čimžar, direktor Domovanje d.o.o.

Med spremljanjem objav o našem podjetju, sem opazil ponovno odprtje te teme, tako da sem si danes odprl uporabniški račun.

Pregledal sem delo sodelavcev na tehnični podpori in že pred nekaj dnevi smo se odzvali na težavo, ki jo je izpostavil crush.

To seveda ne spremeni dejstva, da v tem primeru naša odzivnost ni bila dobra. Tudi jaz osebno sem z njo nezadovoljen. V podjetju smo tako že spremenili nekatere procese in upam, da te spremembe odpravljajo možnost, da se to še kdaj ponovi.

Še enkrat bi se opravičil za nivo storitve, saj se res trudimo, da je naša tehnična pomoč uporabnikom dobra.

Zdaj, ko sem član foruma, sem pa seveda za vsa vprašanja, pripombe ali kaj drugega na voljo prek ZS.

chrush ::

Naj še sam dodam, da smo na koncu zaplet z nadgradnjo korektno rešili in verjamem, da bomo v bodoče uspešno sodelovali. Dobil sem tudi 2. meseca brezplačnega gostovanja.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

neoserv ::

@Daedalus: po cem pa sklepas, da je v Sloveniji zanic support? Ravno to je prednost gostovanja v Sloveniji (poleg pinga), namrec da imas vedno lokalen support, se pravi telefon in e-mail in odgovore v nekaj minutah.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

čuhalev ::

V petih letih, kolikor časa imam VPS, ni bilo sploh potrebe po kakršni koli podpori, ker zadeve dejansko delajo, razen za podporo pri plačevanju, ko sem šel na manjši paket in so mi omogočili dobropis za že plačan paket.

Ping 13 ms pa tudi ni nekaj problematičnega.

Itak pa zna človek razumeti, kaj lahko dobi za svoj denar. Če je poceni, potem vem, zakaj je poceni.

Wox ::

neoserv je izjavil:

@Daedalus: po cem pa sklepas, da je v Sloveniji zanic support? Ravno to je prednost gostovanja v Sloveniji (poleg pinga), namrec da imas vedno lokalen support, se pravi telefon in e-mail in odgovore v nekaj minutah.

Ti delaš na Neo-serv-u?
Commodore 64

techfreak :) ::

čuhalev je izjavil:

V petih letih, kolikor časa imam VPS

Kje pa imaš VPS?

Daedalus ::

@Daedalus: po cem pa sklepas, da je v Sloveniji zanic support? Ravno to je prednost gostovanja v Sloveniji (poleg pinga), namrec da imas vedno lokalen support, se pravi telefon in e-mail in odgovore v nekaj minutah.


(Boleče) izkušnje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

čuhalev ::

techfreak :) je izjavil:

čuhalev je izjavil:

V petih letih, kolikor časa imam VPS

Kje pa imaš VPS?


Pri večih ponudnikih in, ko sem našel cenejšega, sem se preselil. Imel sem Linode, ki je sicer drag 13 EUR (na leto se pač nabere), ampak ima odličen vmesnik. Sedaj imam Edis, ki ima katastrofalen vmesnik (če ga lahko tako poimenujem), ampak je pol cenejši.

Sicer pa http://www.lowendbox.com/

neoserv ::

@Wox: Da. Saj se vidi iz podpisa :)

@Daedalus: Nis(m) vsi enaki. Tudi v USA se najdejo horror zgodbe s podporo.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Wox ::

@neo-serv: Ste vi resna firma? Kako je z poporo? Cene za VPS se začnejo kje?
Commodore 64

techfreak :) ::

V njihovi ponudbi nimajo VPSja. Sicer pa boš moral za ugoden VPS pogledati izven Slovenije, recimo IntoVPS ima zadovoljne uporabnike na tem forumu.

Wox ::

Hvala.
Commodore 64

neoserv ::

Res je, zaenkrat nimamo VPS, se orientiramo bolj na ponudbo kvalitetnega shared hostinga.
Smo pa resna firma s tradicijo (glej podpis), kar kazejo tudi pohvale uporabnikov na nasi strani.

O VPS se razmisljamo, ker to za seboj potegne marsikaj. Zaenkrat nacrtujemo high performance shared hosting za zahtevnejse uporabnike, ki jim vseeno ni do tega, da bi sami administrirali OS, PHP, *SQL, nadzorno plosco, e-mail, itd.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Daedalus ::

@Daedalus: Nis(m) vsi enaki. Tudi v USA se najdejo horror zgodbe s podporo.


Do sedaj imam recimo s free servisi na he.net zelo dobre izkušnje - odzivni čas < 1 uro. Takisto s Hetzner, od klika "Hočem nov dedicated server" do logina rabijo celih 30 min do max 1 uro.

Res je, zaenkrat nimamo VPS, se orientiramo bolj na ponudbo kvalitetnega shared hostinga.


Za moje potrebe shared hosting ni. VPS al pa bare metal mašine.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

neoserv ::

Super, od obeh, ki si jih omenil, slisim samo dobre stvari.
Glede VPS - nisem ti prodajal gostovanja :) Ocitno si zahtevnejsi uporabnik in potrebujes vec kot shared.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

techfreak :) ::

neoserv je izjavil:

Res je, zaenkrat nimamo VPS, se orientiramo bolj na ponudbo kvalitetnega shared hostinga.

Kako je lahko kvaliteten ponudnik shared gostovanja brez podpore za Ruby in Python web frameworke?

neoserv ::

Po mojem mnenju se kvaliteta ne meri po tem, koliko razlicnih stvari omogocas ampak po tem, kako obstojece stvari delujejo.

Povprasevanja po PHP/MySQL je sicer cca. 95%, za RoR 4% in Python 1%. V tem tudi tici razlog, da tega (zaenkrat) ne nudimo.

Poizkusali smo sicer z RoR cca 2 leti nazaj, vendar je bila takrat tezava ze v sami nami nadzorni plosci (cPanel), ki tega ni v celoti podpirala. Sicer obstaja moznost, da RoR v naslednjih mesecih ponovno omogocimo, ker delamo na tem da ponudimo se SSH dostop (per user basis) in SVN/GIT orodja. S tem bi bilo delo z RoR dejansko udobno.

Pythona pa zaenkrat ne vidim pri nas, preprosto zato ker ga ne poznamo dovolj in ga ne moremo kvalitetno podpreti.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286411 (9703) hariscorale
»

Gostovanje spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
233856 (1153) starfotr
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516517 (7437) next3steps
»

Slovenski ponudniki spletnega gostovanja za Python aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
153748 (3319) techfreak :)
»

Gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
153676 (3324) _Dejan_

Več podobnih tem