» »

Kako slabo je to?

Kako slabo je to?

Sony-Tech ::

Ne dolgo nazaj sem kupil nov računalnik.
Vse lepo in prav, dokler nisem opazil temperatur v SpeedFan-u.
Zanima me kako slabo je to: (slika temperatur, ko igram Battlefield 3) - http://shrani.najdi.si/?40/v3/4ywvhcaF/...

Moj računalnik:
grafična kartica - Sapphire Radeon HD 7850 2GB
procesor - Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
matična - ASRock Z77 Pro4
disk - Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB - SATA3 - 6Gb/s
napajalnik - XFX Core Edition PRO 550W - 80+ Bronze
ram - Corsair ValueSelect 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
ohišje - .Rasurbo Vort-X USB 3.0

Slika ohišja (imam en ventilator - spredaj): http://www.dinokomp.si/product_info.php...

miraldi ::

Meni se zdijo čist normalne temperature. Probaj še z HW monitor men je boljši program.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

bluefish ::

Čisto kul.

Tisti ogenjček naj te ne prestraši. V programu je namreč možno določiti, pri kateri temperaturi se prikaže. SpeedFan ima pač neke privzete vrednosti, ki pa z dejanskimi komponentami nimajo veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

stock ::

Se strinjam s prejšnjimi posti. Je pa videt, da imaš original hlajenje in se tisti mali ventilatorček muči na vse pretege. Sicer pa dokler te ne moti glasnost ventilatorja to sploh ni problem :)

Sony-Tech ::

Torej ni potrebe po nakupu dodatnega ventilatorja?

bluefish ::

Zaenkrat ne.

shadeX ::

Heh sedaj se spomnim mojega bivšega računalnika ( Intel Pentium 3Ghz - stock ventilator ), ki je delal povsem normalno. Zadnje čase oz. kar zadnje leto je pa vedno ( predvsem poleti ) piskal ventilator na vse pretege. Uporabil sem speedfan za pregled temperatur in skoraj nisem upal verjeti očem. CPU core je kazalo 90 stopinj. No tisti računalnik je imela do 14dni nazaj še moja punca. Sedaj ga imam jaz za torrente..pa kak ts strežnik. Uglavnem skoraj nisem upal verjet da ima tako temperaturo tako sem še v biosu pogledal in je bilo kar točno. Nemorem verjeti da ga še ni kaj "skurlo", ker je moral kar leto ali dve laufat na takih stopinjah. Na offical pentium strani pa piše da ta procesor prenese temperaturo max 75 stopinj če se ne motim.

Sicer ker na začetku tega ni delal, sumim da bom moral zamenjati pasto. Vendar važno da stvar laufa. sam je pa nadležno ker ventilator piska :D

amigo_no1 ::

Potem si imel "slavno" P4 Prescott serijo, dodaj še visoke sobne temperature in si na takoj 70-80°C.
List of Intel Pentium 4 microprocessors @ Wikipedia

Čeprav se meni P4 2.66 z intel stock hladilnikom na 2800 rpm ni grel na več kot max 50-60°C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Sony-Tech ::

Najlepša hvala za odgovore. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234113 (11328) BaRtMaN
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728749 (6148) Vuli
»

Možno pregrevanje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101044 (811) solatko
»

Racunalnik zamrzne pri igranju iger???

Oddelek: Pomoč in nasveti
181322 (1131) rok-tocak
»

neki glede speedfan

Oddelek: Pomoč in nasveti
321484 (998) dadooo

Več podobnih tem