» »

Racunalnik zamrzne pri igranju iger???

Racunalnik zamrzne pri igranju iger???

rok-tocak ::

ZIVJO VSEM!!!

Ne vem kako glih razlozit,vendar vsakic ko zazenem malo bolj zahtevno igro kot je heroes of might and magic 5, need for speed underground 2,doom3 in podobne mi racunalnik zamrzne po parih minutah igre!!!

Probal sem ze z defragmentacijo diska,ki pa ni uspel...........samo parkrat mi je ratalo da takoj po zagonu igre zazenem opravitelja opravil in grem nazaj v igro......ponovim kake 5krat in nato dela igra brez da bi racunalnik zamrznu.

Res bi rabu pomoc...........kakrsnokoli.........PROSIM

Mam pa pentium 4,1gb rama,3GHz,graficna pa je 256mb in je geforce verzija 6200.
Ce je treba se kej navest al pa razlozit......kr napiste,pa bom probu dopisat.

LP, Rok

neres ::

Najbrž se ti pregreva grafična. Poglej s SpeedFan-om koliko je remote temp.

rok-tocak ::

remote2 kaze 45 stopinj??? to al kasn drug info morm razbrt?

neres ::

Ja, mislim da je to grafična. 45 ni dosti, niti za idle, pomojem. Sicer pa poglej če je še kaka višja temperatura. Temp2 je najbrž procesor.
Dobro bi blo videt temperature med igranjem, ker takrat se zvišajo.
Če ne pa poskušaj odpret kišto, da je bolj prezračena, in igrat.

rok-tocak ::

cpu je okol 64,local na 44,hard disk 0 je na 47, HD1 pa na 51.

Sm ze probu odpret komp pa se isto zgodi.

seljo ::

lej to je tako kot pri meni zmrzuje v igrah. So rekl ida se greje nastimal dodatne ventilatorje in nic dall nove driverje in nic vglavnem nekdo je nesposoben na servisu.. pa da ne bo pomote pogovarjamo se o novi masini.
u zivotu sve se vraca sve se placa

neres ::

Meni se zdi 64 precej, sploh če je to pod idle. Ampak ne vem kake so normalne temperature za P4, tako da naj kdo drugi pove.

Lahko poizkušaš zalaufat superpi in če ti bo javlo napako je najbrž procesor ali pa ram.

rok-tocak ::

sm zagnou pa mi za use napise finished pa u okncku PI calculation is done....to je pol ok?

M-man ::

Poizkusi v biosu AGP speed iz 8x dati na 4x.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

rok-tocak ::

bom probu in sporocim kako je!

Se tole un program super pi sm dau na 32mb da racuna in je sla temp kompa na 85 in je rdece...........to normalno al je prevec?

Zgodovina sprememb…

schwabspenk ::

To je pa preveč. Jaz imam tud P4 3.4 pa še navitega precej, tud grafično in rame. Pa mi pride temparatura proca max na 57 stopinj. Tu nekje do 60 bi naj bilo normalno. Jaz bi najprej pogledal če je cooler na procu pritrjen ok, potem če je dosti paste gor itd. Pomoje se pregreva proc.

LP:))

rok-tocak ::

joj! ne najdem tega agp...........grem na advanced pa video configuration in mam sam na izbiro al agp al pci........to je use.

A se to kje drugje pogleda in nastima speed??

M-man ::

Poglej na google kako se za tvoj model osnovne plošče v biosu spremeni ta agp nastavitev. Drugače bi pri stopinjah, ki jih imaš, tudi jaz rekel, da je to problem. Naloži si SpeedFan in si pri nastavitvah (Configure) vklopi Log in pri Temperatures (spodaj odkljukaš Logged), katere podatke naj ti beleži (v tvojem primeru temperaturo procesorja). Potem pa pojdi igrat igre in po zmrznitvi (restart) poišči SpeedFan folder v Program files in odpri log datoteko (je v Excel formatu). Ostane ti le še, da pogledaš kakšne so bile zadnje temperature.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

rok-tocak ::

sm zele naredu to........agp se nism utegnu,sm pa obkluko tole na fan speed............igrou 30 minut unreal tournament 2004.........se je pregrel na 86 stopinj

M-man ::

Odpri ohišje, očisti ventilator... - na vsak način poizkusi znižati temperaturo in potem znova testiraj. Če bo pri nizkih temperaturah še vedno zmrzoval, je pa vzrok nekje drugje. Najprej se torej loti nižanja temperature.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

rok-tocak ::

ce odstranm stranski del ohisja (samo na eni strani se da), pade temperatura na 55 stopinj.......zgleda da mam 4-5 ventilatorjev.........fan speed mi pa mer RPM-je sam pr fan 1 in se enkat pr fan1.............29rpmjev in 2360rpm-jev.

Pri ostalih pise 0 rpm-jev. Se zmeri mam previsoko temperaturo :-(

schwabspenk ::

Nujno sčisti cooler na procesorju! Mislim, da ti procesor nebo več dolgo držal tako visoke temparature, četudi je prescott.

LP:)

M-man ::

Pri ostalih pise 0 rpm-jev. Se zmeri mam previsoko temperaturo :-(
Improviziraj recimo s sobnim ventilatorjem. Za začetek je bistveno, da ugotoviš ali je to zaradi temperature ali ne. Kasneje boš pa že v eni od mnogih tem našel kakšen pameten nasvet kako ohladiti svoj računalnik.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

rok-tocak ::

ste mel prou, z manjso temperaturo delajo igre in ne zamrzne komp...........ko pa med igro dam nazaj gor stransko ohisje pa zamrzne po 1 minuti...........tko da ja,problem je u temperaturi

Sam morm rect da jst sm tak komp dubu, temp je bla skoz taka in igre so delale neki casa..........zdej pa ne vec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234129 (11344) BaRtMaN
»

ventilatorji za hlajenje komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
231276 (967) Just-1n
»

Temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
291907 (1508) joker16_7
»

neki glede speedfan

Oddelek: Pomoč in nasveti
321486 (1000) dadooo
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222161 (1475) xenon74

Več podobnih tem