» »

Račun/garancija Mobitel

Račun/garancija Mobitel

RejZoR ::

Zanima me če na računu oz garancijskem listu telefonov kupljenih pri Mobitelu navajajo IMEI številko?
Pač me zanima če je naveden kakšen podatek, ki nedvoumno povezuje aparat in račun/garancijo.

Thx
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Na garancijskem listu je ponavadi nalepka s podatki o telefonu, zraven dopisejo samo se datum prodaje in stempelj od operaterja. Na samem racunu pa ni IMEI stevilke.

RejZoR ::

No sej, pa na garancijskem listu. Kupujem enga rabljenega, ki ima garancijo, pa se mal informiram kako preverit, da vse štima, da ne bo pol kakšnih čudnih problemov, če bom hotel uveljavljat garancijo pa se kaj ne bo ujemalo... Nimam pa naročnine niti še nisem jemal telefona na naročnino pri operaterjih, tko da ne vem kako izgledajo dokumenti in kaj navajajo na njih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

Pri mobitelu ne napisejo na racun IMEI-a. Imajo tak sistem, da preverijo stevilko racuna in imajo oni v svoji bazi IMEI, ki je vezan na ta racun.

RejZoR ::

Hm, se pravi na terenu ne morem preverit če je vse ok...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

Na garancijskem listi, ce je potrjen, pise IMEI.

RejZoR ::

Aha, pol sem narobe razumel. Na računu ni IMEI podatka, je pa na garancijskem listu. Da pa povežem slednja dva pa samo preverim datum. Če je isti je najverjetneje vse ok.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

Verjetno lahko s samo enim ali drugim ze uveljavljas garancijo. Takda, ce dobis racun+potrjeno garancijo ne boš imel nobenega problema. Če pa je neizpolnjen garancijski list potem pa rabiš račun.

Dr_M ::

Ne strasit ljudi po nepotrebnem.

Od samsunga garancijski kartoncek recimo zgleda takole.
Ko prides na servis, mu das tole in to je to. Racuna nisem nikoli kazal.
Ce pa neses na Mobitel center, ga pa itak imajo v racunalniku (sicer bi ga moral imeti tudi servis, ampak so precej tecni glede tega)

RejZoR ::

Najlepša hvala obema. Sem izvedel točno tisto kar me je zanimalo :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

kaj kupuješ?

knesz ::

kmetek je izjavil:

kaj kupuješ?

Telefon.

kmetek ::

model kateri? :)

bond007 ::

Ka misliš kirga šerlok? http://slo-tech.com/forum/isci/?q=RejZoR

kmetek ::

si potem klical na ram2?

RejZoR ::

Ne. Sem samo preveril IMEI pod baterijo in preveril garancijski list če se ujema. IMEI koda je tud napisana na sami škatlici telefona. Če se vse troje ujema je pomoje ok.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija pri spletnem trgovcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11513843 (11515) kratos
»

Popravilo telefona galax s2 - garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
161508 (1205) Hayabusa
»

Servis Telefona - nepotreni stroški (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5110416 (9024) Sandi204
»

nepotrjena garancija, brez računa.

Oddelek: Loža
82445 (2124) St235
»

garancija brez računa ?

Oddelek: Loža
155866 (5101) cortez

Več podobnih tem