» »

Katero satelitsko anteno kupiti

Katero satelitsko anteno kupiti

WinXP ::

Enkrat kmalu bom kupoval satelitsko anteno pa me zanima sledeče:

1. ) kolikor vem je bolje če je premer kroŽnika čim večji?
2. ) enkrat smo imeli doma satelitsko anteno a se več ne spomnim, imela pa je še receiver z daljincem ki se je na pritisk na daljinca antena obračala (to je nekdo montiral)

Zdaj pa kako je s tem receiverjem? 8-Oali se to kupi posamezno ker jaz sem gledal za model 60-80 cm anten sat parabola. In kot vem tukaj ne dobiš zraven receiverja le krožnik in kljuko da anteno pričvrstiš na zid...

Primer sat antene parabola s prečnikom 80 mm:
lastnosti:
pridobitek antene 38 db
oddaljenost nosilca 53cm
impedanca 75 ohm
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

floyd1 ::

Ja, čim večji.
Seveda kupiš sprejemnik posebej. Kakor tudi LNB (tisto "kuglo" v sredini) za anteno. Ne vem, če vsi, a dobri modeli imajo to krmiljenje za motor antene že vgrajeno. Potem ti ostane samo še, da si daš programe, ki so na enem satelitu, skupaj. Ker drugače lahko porabiš kako uro, da se sprehodiš čez vse kanale (če se ti antena non-stop obrača). Je pa menda kar težko nastavit anteno in motor, da ti lovi več satelitov. Mislim sam, pusti stručkote z opremo. Dvojni LNB in sprejem le 2 satelitov je tudi dobra varianta namesto motorja - preklop je trenuten, ne pa tisto čakanje, da motor zasuče anteno...
PS: Na tem področju sem sicer ostal zadaj (ni več interesa), a se še spomnim, da je dober stari analogni "Humax IRCI 5400" prav lepo sukal anteno na strehi (pri kolegu).

lebang1 ::

Koliko veliko anteno je odvisno kateri satelit bi rad sprejemal...
Če boš gledal astra / hotbird je 80cm čisto dovolj.

Če nameravaš kakšen satelit ki je bol na robu sprejema, potem lahko kupiš anteno od 100.

Če bi rad da bi se antena obračala rabiš Rotor DiSEqC

Pa če nimaš še nič doma, poglej za kakšne komplete.

fpbs ::

Najboljša rešitev se mi zdi je antena Torodial T90, na katero lahko namestiš kar 16 LNBejev. Kar se pa na splošno tiče satelitskega sprejema se pa v kratkem obeta (še letos) SAT-IP sprejem, ki bo omogočal dostop do satelitskega signala poleg televizorjem tudi tablicam, telefonom, PCeju...

floyd1 ::

lebang1, ker imam kolega, ki je "taler" kupoval 3x (in motor 2x), je po mojem pač boljše že v štartu kupit nekaj večjega. Mala antena je bila v dobrih vremenskih pogojih ok, v slabših pa je "zaškripalo". Pozam še dva modela, ki sta potem menjavala krožnike. In če menjavaš, najmanjši krožnik lahko prodaš le še za drobiž.

lebang1 ::

floyd1 je izjavil:

lebang1, ker imam kolega, ki je "taler" kupoval 3x (in motor 2x), je po mojem pač boljše že v štartu kupit nekaj večjega. Mala antena je bila v dobrih vremenskih pogojih ok, v slabših pa je "zaškripalo". Pozam še dva modela, ki sta potem menjavala krožnike. In če menjavaš, najmanjši krožnik lahko prodaš le še za drobiž.


Jaz imam že 20 let isti krožnik - 80cm.
Zadeva deluje, le ko je hud dež pač odpove...

WinXP ::

Jaz bi rabil en čisto enostaven nasvet...

Anteno bi rad da je 90 cm,večjega premera zato da bolje lovi,in da je v kompletu tudi RECEIVER z daljincem oz.ta rotor ali kaj je da se antena obrača... kje dobiti ugodnejšo ponudbo KATERI MODEL VZETI?
Vse kar vem je da mora krožnik biti čim večji in da mora biti zraven receiver z daljincem in da se potem antena obrača ko lovi Astra/HotBird,,,to pa je vse kar vem... ZA MODEL MI SVETUJTE8-O,a je kaj na ceneje.si... Lahko tudi rabljeno na oglasniku...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupil bi Satelitsko. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5015117 (13577) mumbo
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128223 (29585) chrush
»

Total TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5113592 (11690) fulgur
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215466 (13798) BlackHole
»

digitalna satelitska

Oddelek: Loža
83281 (3097) Tody

Več podobnih tem