» »

Mreža win 2k - win 2k ne deluje

Mreža win 2k - win 2k ne deluje

SkIDiver ::

Ne deluje mi mreža med dvema win 2k sistemoma. Kabl je pravilen gre pa za povezavo dveh pc-ju med samo. Prvi ima internet drugi pa samo mrežno. Povezavo vzpostavi v mreži pa vidi samo samega sebe? Ima kdo idejo kaj bi lahko bilo narobe? Okvara na mrežni karti? Ip-je sem sam nastavil. Ime skupine je urejeno prav tako imata vsak svoje ime v mreži a vendar ne deluje. Kaj je težava vsemu temu?

ali3n ::

poglej v tale post . Slikce z nastavitvami so za Win2000-Win2000 + ADSL internet connection sharing. More delat.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SkIDiver ::

ali3n ja to sm ti že enkrat po mailu pisov. Kot prvo je bla napaka pri kablu. Sedaj je kabl ok ker sem ga šel iskat v štacuno kjer mi ga je naredil. Mreža pa še vedno ne dela pa da je ne vem kaj. Je možno da ima kateri od njiju kaj z biosom veze ali čem drugim? Mogoče Norton Antivirus česa kriv, ker deluje na prvem PC-ju ki ima pipico v svet.

Jz ti povem kot bi bla med sabo zakleta ter zakleta na mrežo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

ToniT ::

A maš na katerem računalniku Combo kartico (UTP in Koax)?

SkIDiver ::

Na obeh je Level One UTP na PCI vodilu. Mam pa eno zanimivost. Na drugem PC-ju sem prklopu disk z XP-ji gor in zadevo zagnal in ker je na tistem disku naložen Motherboard monitor, ki naj bi se zagnal z windowsi se ne zažene. Ko pride v winse mi sporoči da se zaradi nečesa ne more zagnat. Okno ni error okno ampak je sam obvestilo. Vsaj piše ne error. Zadeva se ni pojavljala dokler ni bil priklopljen na mrežo. je možno, da je kaj narobe z mrežno kartico? Sam mi na prvem pc-ju pošilja pakete na drugem jih pa ne. Kontrolne lučke grijo na obeh.

ToniT ::

Poglej v event viewer, tam verjetno piše razlog, zakaj se zadeva ne zažene.
Probaj na drugem računalniku pingat 127.0.0.1. Če to dela, preveri ip adreso na drugem računalniku.
Kaj pa pravi Device Manager?

SkIDiver ::

Device manager pravi da dela vse vredu. Kje je event viewer? Ping z 127.0.0.1 dela ok k sm to že probal. Sam to ni ok. Če pingam 192.168.0.1 in obratno takrat izgubi vse 4 pakete. Sem 100% da je neki narobe v hardware-u. Bom popoldne pograbu obe mrežni pa šu probat frendu zadevo. Pa bomo vidl, če je problem v kateri izmed kartic.

ToniT ::

Event viewer je v Administrative tools.
Kaj pa če pingaš svojo adreso?
Pa preveri še adreso na drugem računalniku
(command prompt - ipconfig /all)

SkIDiver ::

Ip adreso je poštiman. Če iz 192.168.0.1 pingam 192.168.0.2 in obratno izgubi vse pakete.

ToniT ::

Potem pa je hardver!

ali3n ::

probi kartice prestavit v druge reže... če se da, se izogibaj skrajnih dveh - čist spodnje in čist zgornje
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SkIDiver ::

Bom poskusil. No danes ko sem zaganjal PC v xp-ji in mreža ni delovala se je MBM zagnal lepo grez kakih težav in sporočil. V event viewer sem pogledal in našel kr ene par erorjev. Bom postal same opise v času popoldneva.

Kakšna ideja kaj bi lahko bilo od hardwera narobe? Mogoče pci slot na katerem od PC-jev ali pa sami mrežni kartici?

SkIDiver ::

ali3n ej dobiš za pir al pa dva. Genau dela. Mrežno sm iz spodnjega prestavu v en slot višje na pci vodilu zagnal XP-je nastavu IP-je k so ga XP-ji avtomatsko ko sm prestavu mrežno probal in PC-ja sta se vidla v mreži. Sedaj morem zrihtat samo še net. To še ne dela. Kak nasvet???

ali3n ::

no fino...
nastavitve: glej tale post na STju po potrebi pa pokukaj še semle za WinXP in semle za Win2000 .
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SkIDiver ::

No zadeva sedaj lepo dela brezhibno. Hvala vsem, ki ste pomagali z ali3nom sva pa že obračunala:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statični IP problem !

Oddelek: Pomoč in nasveti
241793 (1560) Invictus
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161604 (1440) lojze_car
»

mreza v win98SE NE DELA da se ubijem pa se comp na smetisce vrzem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131365 (1103) DamoskinoS
»

ADSL in mreža blemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
131358 (1192) Betek
»

tcp/ip problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
212211 (1900) tac

Več podobnih tem