» »

Pri zaprtem ohišju računalnik ne dela

Pri zaprtem ohišju računalnik ne dela

Equinoxe ::

Pred kratkim sem kupil še 256 Rama (sedaj 512) in mrežno 10/100.
Ko sem vse skupaj vstavil notri in lepo zaprl ohišje se računalnik prižge dela in potem se resetira. Ko se resetira pa samo nekakjkrat beep-ne in ne nic slike od sebe. Ko sem tako veckrat probaval ram ven pa not itd. sem ugotovil da ce je ohisje (ena stranica) odprto, potem dela BP!
Cim dam nazaj stranico pa kmalu umre.
Se mi morda kaj pregreva?
V XP-jih mi je javil da je bil driver od grafične kao kriv za sesutje.
Drugače pa imam AMD 1,3, HD 60 Gb, 512 SDRAMA in GeForce 440 64Mb.

Kaj naj storim?

LP in hvala za morebitne plodne predloge...:\

mile ::

temperatura v zaprtem ohišju je ?

rakusj ::

kaj pa če bi pogledal kako je z ozemlitvijo?
Jst bi reku, da se ti plata kje ohišja dotika...posebej če si ram mal na silo not prtisnu...

AngelOfDeath ::

po moje pa se ti nekaj pregreva

SkIDiver ::

Točno tako. Nekje imaš stik. Malo preglej cel PC. Če je potrebno ga razstav na pra faktorje pa ga lepo začni noter nazaj dajat. Prvo na plato proc pol na njega hladilnik pol rame. Pol plato v ohišje pol povež plato pa diske, cd pogone in disketnik z plato. Vtakni notr vse kartice: zvočna, grafika, itd. Nato daj notr napajalc priključi na plato nato na disk, cd pogon, itd . Sedaj pa laufaj in opazuje. Pa ko boš ime vse odzunaj preglej vse kable od napajalnika, če ni kje izolacija poškodovana pa matično ploščo preglej, da nima kje nedovoljenega stika z ohišjem. Če ne dela vse pošraufi vn pa zlož na mizo in zalaufej zadevo na mizi. Sam ne na kovinski mizi:D Najbolje bo da pod ploščo podstavš časopisni papir.

SkIDiver ::

Poskusi prvo zagnat brez novih komponent pol pa dodaj 1x ram drugič mrežno. Mogoče je kateri od teh dveh novitet kriv.

Equinoxe ::

Hvala za odgovore.
Problem je v pregrevanju. Po izdatnem testiranju in probavanju sem ugotovil da nove komponente nimajo vpliva na delovanje (razen tega, da se sedaj racunalik pregreva).
Ko imam zaprto ohisje je okoli seveda manj zraka in se ta bolj segreje, tako da racunalnik zdrzi kvecjemu eno uro. Ko pa je odprto ohisje pa zdrzi neomejeno, razen ce tudi v prostoru ni prevroce (vceraj sem tempereturo v prostoru zelo povecal in je spet umrl ;( ).

Hvala se 1x! :)

AngelOfDeath ::

po treba večji pretok zraka narest :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432107 (1775) solatko
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612504 (9212) CoreySteel
»

Temperatura grafične med igranjem

Oddelek: Strojna oprema
494794 (4029) Sssaga
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505279 (4327) lordgreg
»

Problem z Radeonom 9500 Pro

Oddelek: Strojna oprema
361387 (900) Sycroft

Več podobnih tem