» »

remote desktop

remote desktop

rko ::

hoj!

zanima me kako na "host" racunalniku v windowsih vklopim remote desktop connection. Se pravi z nekim comp. bi se rad priklopil na drugega. ko se želim povezat mi ta sporoči da "host2 računalnik nima vklopljene te funkcije.

zanima me kje lahko to vklopim? Sem predelal že cel help!

LP
Rok

robee ::

Če je drugi comp server, mu je treba instalirati terminal services, če je XP postaja, pa remote assistance.
Toplo priporočam programček RAdmin, ki ima več možnosti dostopa (full control, read, telnet, ftp) in deluje oooodlično, zažene se kot servis, zato user ne rabi biti prijavljen, da prideš do njega. :D

Tarzan ::

Nč se ni treba zaje..vat. Morš met posnete na vseh računalnikih WIN XP, potem pa na tistem, ki bi ga rad nadzoroval na daljavo desno klikni na my computer, izberi zavihek remote in obkljukaj allow remote,.......

Tako jaz nadzorujem kar nekaj računalnikov in deluje super! v resnici potem sploh ne rabiš veliko monitorjev:D , vse deluje preko enega strežniškega računalnika.

rko ::

ja ok zdel dela zadeva! Vprašanje pa je sledeče:
Na sereverju, ki ima instalirane win 2000 server se lahko logiram brez problema, preko administrativnega gesla, prav tako pa se lahko oseba ki je fizično pred serverjem prav tako logira pod administratorjem (istem računom).

Kako bi tudi to izvedel v XP pro?
Ko se zlogiram na win xp, se ta mašina odlogira, zato da se lahko uporabnik remote accesssa logira nanj. Kako bi odpravil problem, tako da bi lahko nanj dostopal enako kot na server (brez log off-a)

LP
rok

ToniT ::

Se ne da! To je možno samo na strežniških sistemih, kar pa XP pro ni.

Asgard ::

probaj vnc to je zelo ql programck, pa se free je


http://www.uk.research.att.com/vnc/

andrej ::

fantje, NE mesat Remote Desktop in Remote Assistance. To sta dve razlicni zadevi, ceprav uporabljata isto tehnologijo.

toniT: sicer to po defaultu res ni mozno, je pa en kolega napisal program, ki "skreka" XP-je tako da je tudi mogoce.evo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TeamViewer nedosegljiv, vdor kljub pričevanjem uporabnikov zanikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5315033 (9261) Saul Goodman
»

Remote Desktop vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
5709 (644) huelz
»

Vodenje službenega kompa kar od doma

Oddelek: Pomoč in nasveti
71140 (1000) urban99
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323105 (2693) CaqKa
»

Windows xp

Oddelek: Programska oprema
7924 (773) andrej

Več podobnih tem