» »

RADEON 8500 => 9100 flash => USPEH!

RADEON 8500 => 9100 flash => USPEH!

||_^_|| ::

Ponosno izjavljam da sem najverjetneje prva oseba v naši kuri ki je modala radeon 8500 v radeon 9100. Če je pa kej haska pa še nevem>:D
  • spremenil: ||_^_|| ()

Trubadur ::

???8-O
A ni r8500 isti kt r9100?
Berite Thomasa!

VASkO ::

je ja, drugo marketinsko ime samo ima, da bi se vidlo, da je hitrejsi od 9000/pro

||_^_|| ::

Očitno temu ni čist tako>:D

Moj rezultat:



kuglvinkl ::

core/Mem sta ostala enaka?
Your focus determines your reallity

||_^_|| ::

aha

neki123 ::

Tak pomp zarad 118 pik razlike. A ste mal ubrisan al kaj ? Mislm da je za take plac na Studencu 48, Ljubljana Polje.

||_^_|| ::

Kakorkoli, če koga zanima kako mal zbolšat stvar nej praša>:D

Sunna ::

kaj si sploh spremenil ?

||_^_|| ::

flashu sm z biosom od 9100.

~Panter~ ::

Kerga radeona pa maš? Oz. si imel :D jest mam herculesovga 8500LE flashanga na 8500, a je možnost da bi to deloval? Sicer ne vem če bi se kej preveč trudu, sam tko uprašam.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

||_^_|| ::

jst mam original ATI. Pomoje bi tut hercules delu. probi.

SuperHik ::

men Herculesovega 8500le (64MB) ni uspelo flashat na 9100,

vsakič mi napiše da je to naroben BIOS za to grafično kartico.

Cya
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

||_^_|| ::

morš dat force flash

Primoz78 ::

Jaz mam radeona 8500 Ati retail 64 MB rama...mislim da bi moglo delat...>:D A mi lahko poves kje se da dobit ta flash progi in pa bios ?

lp primoz

||_^_|| ::

mam kr v paketku vse tuki. Če pa hočeš ti pa pošlem posebi fajle. Za ta link boš rabu eno prazno disketo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Primoz78 ::

Ne ne sej bo kar tko ql...najlepsa ti dala :D ...aja a to pol morem z zagonsko disketo it pa pol ta file zagnat al kar v windowsih ?...driverje na novo nalozis al kar samo zazna ?

lp Primoz

||_^_|| ::

tole zažen in te bo prašal za disketo. Dej disketo not in ti bo nrdil zagonsko disketo. Pol pa sam reseteri pa bo bootu iz diskete (morš met naštiman v BIOSu da ti z diskete boota), pol pa flashi, pol rabš pa še driverje (najbolš catalyst 3.0)

para-site ::

bom probal še na moji Sapphire 8500le danes...
povem rezultate

Yacksy ::

A ni razlika med 8500, pa 9100 v tem, da slednji podpira 8X AGP. A ni ta standard omogočen hardversko? Mal iz trte izvito se mi zdi, da bi lahko le en nov BIOS spremenu standard AGP-ja, ki ga kartica podpira.

Drgač pa, svaka ti čast. Sej fora OC tut ni vedno v pikah, ampak tut v tem, da si nekaj sam naredil. Le tako naprej

SuperHik ::

sem uspešno flashal moj Herculesov 8500LE na 9100.

V 3DMarku sem pridobil 200 pik, ne da bi karkoli spreminjal.
TV out, tut normalno dela.

over and out !

Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

wind ::

jaz sem tudi uspesno flashal mojega radeona 8500 v
9100 :)

para-site ::

meni sicer dela, zanima pa me katere driverje uporabljate... z enimi starimi omega mi dela, catalyst 2.5 pa noče instalirat? bom probal najnovejše 3.0 whql pa bomo vidli.

VASkO ::

pozor! da nebi kdo svojega 8500/LE 128MB s tem biosom flashal

||_^_|| ::

Uporabljam catalyst 3.0

Za 128MB kartice rabte drug bios!!(sam opozorilo>:D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

ferdo ::

jzt mam herculesa8500le flashan v 8500

v čem je sploh fora v tem biosu poleg oznake 9100 ?

se je mogoče kdo ŽE poglobil v to?

je kakšen Slo-techar k je tako grafino že uspel flashat? v 9100?

.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

||_^_|| ::

Jst sm jo flashu, a nisi prebral postov? pa še dva druga tut.
Uglavnem, pridobil sm 118 3dmarkov, pa velik lepš je k piše radeon 9100 namest 8500 povsod. 8-)

ferdo ::

bom jzt to še mal počekeru po netu....

ni vsaka pasja kost užitna!

PS: a veš mogoče za kakšen forum na netu na to temo?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

ganzi ::

a bi lahko to tut js probu?
Mam radeon 8500le 128mb ddr mislm da je saphire
Kje pa dobim tzaprav bios pa use to kar je na zgornem linku?

||_^_|| ::

Tist moj link je sam za 64MB verzije.
Več bote najdl tuki.

ferdo ::

Well i tried it.

Edited the packs bios to 280/280 that my card currently seems to run normally. Horrible errors in OpenGL [ D3D seemed to work just fine.. no garbage there but it did hang up in 3Dmark ]. Then i thought that maybe the BIOS got fubared by my editing.. flashed the orignal 275/275 bios and no errors what so ever.

Didnt try to o'c it but when i did run UT2k3 benches i got ~ the same score that before [ minor differences, but the card was running 275/275 vs 280/280 ]. So no huge performance gain there.

Guessing the 9100 bios is using bit faster timings and dont overclock like the 8500 bios does.

So if you want a Radeon 9100, you can have it by BIOS upgrade.

Pe-Te

tko, tole je brezveze.
če že bi flashu grafično bi jo v cifro 8800 ne pa v 9100:D
nekako se mi zdi izkrivljeno....serija pač, ki je samo marketing.

imeti hitrejše timinge in slabši OC

ali

imeti počasnejše timinge in boljši OC

pa smo na istem...samo zejbavat se morš in grizt nohte da nebi slučajno šlo kaj narobe ko bomo porinili disketo v disketnik.

vsak pa naj zase razmisli, če se mu splača, jzt nebom.
kr potem najbrš nebom pršu na 310/310
probat pa tut ni greh, lahko se pa kej zalomi.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

vmlejnik ::

ka se sploh se kje da dobit radeona 8500le 64mb bulit by ati? al pa kako bolso firmo? Lp

mat3j ::

ce si iz mb-ja mas za 32 jurčkov Herculesa 3d prophet FDX R8500 v BIG BANGu vsaj jaz sn ga tam kupu pred 1 tednom

black block ::

kaj pa če nimaš disktenika (beri jih ne maram) mam boot cd če dam ta file na disk kako ga zaženem, ga lahko? Hvala za pomoč

Lp

ganzi ::

a bi mi lahko kdo povedu kje bi dobu bios da bi flashnu 128 mb radeona 8500le v 9100?
Pa zanima me a gre lah kej narobe?
Nekje sem bral da lahko ostaneš brez dvi izhoda(oziroma ta ne deluje).
A se potem da nazaj prvotni bios dat gor?
Kako bi pa ta bios ki ga imam spravil na disketo da bi ga potem lahko obnovil?

Tic ::

Ok, super ste. Zdej pa se final: Neko ne navije z 8500 biosom, NE LE, do maximuma. Pol nej pa 9100 da gor, pa navije se enkrat do maximuma. Tako bomo vedeli ce se splaca. Uzemte me resno :D
persona civitas ;>

||_^_|| ::

black block: probi, če ne dela mi pa povej pa ti pošlem posebi fajle (flasher&bios)

ganzi: če rabiš za 128MB mal tuki počekeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Primoz78 ::

Jaz sem updejtal v 9100 series...mam pa naslednjo konfiguracijo : Epox 8rda+, AthlonXP 2000+, 512MB ram 333 mhz samsung, SB Audigy, 80 GB WD800JB, Ati radeon 8500 64 MBretail @(290/290) ....pred flashanjem sem dobil v 3dmarku default nastavitve 9475 tock...po flashanju pa 9425 tock...tko da ni neke bistvene razlike, v Rage3d 3.7 tweakerju mi ga je zaznalo kot 9100 series pol pod nastavitvami pa mam blokirano na 8500-ko...ko probam menjat pa 9100 ni podprt....

lp Primoz

koyotee ::

totalno brez veze! 200 pik;( ;(

madviper ::

Ka se da to naredit tud z 9000Pro:D ?
I'd like to do something crazy!

typhoon ::

No lepo. Povejte mi prosim kaj naj pa jaz naredim s svojim Radeonom 8500le, ko sploh ne vem od katere firme je in tudi
ni mozno tega ugotovit.Poskusal ze vse mogoce identifikacije,zal neuspesno.Zelo vesel bi bil, ce bi ga vsaj na 8500 lahko flashal. Ce misli kdo, da lahko kaj pomaga, posljem vec podatkov, da ne bom predolg in niti ne vem,ce to sploh spada k tej temi.
LP typhoon

Matek ::

madviper, ne da se. V bistvu so 9100 enaki kot 8500, samo da so se zdaj preimenovali, saj so hitrejši od 9000 in njihovo dosedanje ime ni prikazovalo realnega stanja hitrosti (ker tisti kupci ki nič ne vemjo, bi avtomatsko mislili, da je 9000 hitrejši zaradi višje cifre) tako da ne, ne da se.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

vmlejnik ::

zdej men neki ni jasno.. pa verjetn mi bote znal pomagat..:)

9100 je enak kot 8500 al 8500le?
a je bols kupit 8500le pa ga flashat v 8500 pa pol 9100
al kupit 9100?
kaj je najhitrej? ;) Lp

||_^_|| ::

vmlejnik: vse skupi je en isti šit>:D Moj je bil najprej 8500le, pol je bil 8500, zdej je pa 9100>:D Edina razlika je med proizvajalci in srečno roko pr izbiranju.

vmlejnik ::

kaj pa to, da je 9100 sam 250/230 ne igra nobene vloge? al se da to navit pol ? 8500 ma recimo 275/275.. Lp

||_^_|| ::

Čist odvisno kok maš sreče. Eni delajo na 310/310, eni pa na 275/275 že štekajo.

typhoon ::

Mojemu Radeonu sem flashal bios tako kot je opisal II_^ _II in vse pokvaril. Na monitorju imam samo neke barvne zmazke. Je mogoce kartico kako spraviti v prvotno stanje? Sedaj uporabljam Diamond Viper na PCI slotu, da mi rac. sploh dela.Mi lahko kdo pomaga ali pa to naredi za primerno placilo seveda.
LP in Hvala

Lucio ::

ti samo pusti obe kartici notri in ponovno flashni z original biosom. Upam seveda da si ga predhodno naredu.
Pa ne pozabi v biosu dati da se boota iz PCI zlota grafika in ne iz AGP.
Sej je čist simpl. Sem imel že enkrat isti problem.

typhoon ::

Dobro. Bom poskusil, vendar bi prosil, da mi natancneje razlozis, ker tega nisem se nikoli delal. Kako nastavim v biosu, da boota iz PCI in ne iz AGP. Ce sta obe kartici gor se mi rac. ne zazene. Ali se bo sploh zagnal potem, ko to spremenim? Mi lahko navodila posljes na Mail?
Hvala

Zheegec ::

V BIOS pojdi pa najdi Initial Display First: pa daj na PCI, potem pa daj Save&Exit. Potem pa daj obe grafi noter pa flashni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
884378 (3005) Oblivion
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327139 (5130) ferjan
»

Težava z flashanjem 8500LE v 9100!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
10930 (777) boštjan
»

ATI 8500/8500LE spremenjena v 9100!?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71145 (980) Kriko
»

9100 in 8500 radeon seveda

Oddelek: Strojna oprema
151265 (930) VASkO

Več podobnih tem