» »

kje se nahaja senzor ?

kje se nahaja senzor ?

sidney ::

hardware sensors monitor mi kaze neko temperaturo 65°C. Sisoft sandra mi pa pokaze, da je to temperatura power/aux. Pretacal sem celo plato, ampak nikjer ni nobenega mesta, kjer naj bi se kaksna stvar precej grela ??? Kje naj bi bil ta senzor. ?
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

msmiha ::

Ja to bi naj bila temparatura severnega mostu ali pa plate. Sam pomojem ti kaže narobe.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

sidney ::

ne vem, zanimivo je, da mi kaze na 2 programih isto. pa se to: senzor je nastiman pravilno, saj druge variante sploh ne delajo...;(
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

matias ::

napajalc mogoce?
ps: a majo napajalci tud odcitavanje temperature? :)

the_unborn ::

gremo po vrsti, vse mozne lokacije:
socket, jedro proca, northbridge, southbridge, graficna, disk, kaksen senzor na kablu
to so vejetno vse mozne lokacije, zdej pa preucuj

morphling1 ::

Lepo bi bilo če bi povedal katero plat imaš, ne pa da se tu ugiba :\ . Drugače je pa Abit KD7 (verjetno tud NF7) edina plata ki ima system senzor zraven chipseta in napetostnih regulatorjev zato in nenavadno da se greje tako kot cpu. Sicer pa poglej v knjigico pa boš našel pozicijo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

the_unborn ::

morph: tudi abit sr7-8x ima "premisljeno" postavlejn senzor, tako da mas temp vedno cez 50:)

morphling1 ::

No zgleda da je to potem lasnost več Abitk, nevem točno v čem je fora, ali bi ga dali pod chipset da bi potem res bral samo to temperaturo ali pa nekam kjer ni veliko grelnih teles da bi nekako bral temperaturo škatle. To kar je pa zdaj vmes med mosfeti ki se grejejo kot hudič ter čipsetom pa nič ne koristi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sidney ::

Plata je QDI synactix 5ep. HDD ni, CPU ni, Chipset sem potipou, pa ziher nima 65°C, ker bi me ze mal pekel. Sej pravm, da sem pretipou celo plato, vsak cip posebej. Edina moznost ostaja napajalnik, samo zanga nisem cist zihr, da ma senzor. V navodilih tut nism nc najdu (jo mam pred sabo).... al pa res narobej kaze:( :(
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako gledate temperature CPU in GPU

Oddelek: Strojna oprema
313470 (2794) Pro_moted
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728761 (6160) Vuli
»

Temperatura ni prava?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201367 (1087) Keyser Soze
»

Koliko stopinj nad sobno temperaturo imate v ohisju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101966 (1753) Donheled
»

Temp Detection

Oddelek: Pomoč in nasveti
131335 (1207) Marjan

Več podobnih tem