» »

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100

1
2
»

gamer ::

Kaj se tolk sekirate zarad teh kartic, čez pol leta boste pa spet usi nove kupoval, nabav zdej eno k mislš da jo rabš ne pa da po celi ljubljani letaš za eno kartico k je nebojo nikol dobl v onbeni trgovini v sloveniji,...
če hočes dva ramdaca nabav tisto all in wonder, vsaj mislm da majo tist use dva??(radeon9000pro), pa zakaj sploh nujno hočeš 9100 sej 9000pro ni tolk slabša da ni vredna pogleda,... skratka ni jih

Bumbar ::

Fantje pomoč!!!
Radeon 9000 pro 128 v 3DMark-u 650 markov!!!! Kartica je kupljena včeraj. Mam plato QDI KuDoz7E/333X-6A isto nova, duron 900,512 ddr 333, win XP pro.Drajverji so vsi najnovejši. Prosim pomagajte predem razbijem kišto na prafaktorje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bumbar ()

boštjan ::

3d mark2003?Ne sekiraj se prevec.Res pa je da nimas uravnotezenih komponent,mislim duron900 in plata z podporo 333MHz:\ ,mislim da je cas da si 1700+ kupis.

TribesMan ::

9000 is not an option. Ja tale manli je zeloo bogi. V mlacomu so mel innovision (oziroma tiste ki jih innovision prodaja pod svojo znamko) je bla pa rdece barve in z 128MB 5ns RAMa.

kuglvinkl tiste fore z G400 so mi znane in tam se res ne bi dalo tega naredit, ker je bila kartica drugacna (al je bil rahlo modificira cip) se ne spomnim tocno. Tu pa je drugi ramdac samo dodaten privesek na DVI izhod, kjer gredo potem analogni signali na une 4 dodatne pine od DVI-I.

Aja bostjan kako pa ti ves da je 3DMark 03 in ne 01?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Bumbar ::

Imam plan nabavit 2000+ ampak šele pri naslednji plači ($$$):D . A mi lahko svetuješ s katerim programom naj stestiram grafično?

A ja 3DMark je iz revije PC Format (marec).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bumbar ()

PassTrough ::

Dej fantje ne se " kregat " kdo je pametnejši , k s tem ne bo nobeden prav nč zaslužu ampak kvečjemu cajt zgubu!
Aja TribesMAn, kartico sem dobil v JAE , mel je samo 2 (zaenkrat) ena je šla kmen druga pa k sosedu na Brnčičevi(bla je OEM).....je Sapphirova in glej ga čuda gledam na njihovi strani o podatkih za RamDac in nič in zopet nič ne piše o 2 RamDac-ih ampak samo DualDisplay supported, ampak kartica ima 101% dva, tko da si zdele rko odrežem in vržem v WC če se motim !!!!!
Je pa dobr na TV film, monitor pa Oracle.

lp Primož

boštjan ::

@TribesMan saj sem vprašo in glede na nizek rezultat predvidevo da gre za 2003
@bumbar najboljši pokazitelj so igre,če ok tečejo,samo ta duron je kar ovira pri tebi.ker jaz sem duron750 in radeon7000 pa sem dosego čez 1000pik

TribesMan ::

ERIKON lokr jest vem se da laufat TV in CRT naenkrat brez dveh RAMDACev, ker un čip ki pošilja signal na TV je Rage Theater, ki pa je cisti privesek na DVI izhod. tako da ni nujno da ma dva RAMDACa če lahko gledaš movie na TVju in hkrati delaš na CRTju.

Najbl zihr je če gor vidiš čip dimenzij 7*7mm v zgornjem levem kotu GPUja, če je tam si zmagal, če ga ni pa... Aja bom poklical za vsak slučaj še malo v JAE če dobijo še kaj podobnega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

gamer ::

fantje saphire redeone 9100 imajo v eni računalniški trgovini u kranju in sicer "miška", dans sm biu tm in sm vidu 3 ampak ni 23k ampak 27k... mal mn... nism pa pogledu ce ma dva ramdaca, sej tu če bi nebi vedu kaj gledam:8) drgač je mela pa ene samsung rame gor pa niti nevem kakšni so bli, sam jest jo mislm drug mesc kupt al pa če bojo mel že geforceFX sam dvomm,... zadeva ma ful lepo škatlo:D

AtaStrumf ::

Sem bil dons v Mlacomu k sem moral nabavit dva Zalmanova Fanmate-1, da mal utišam mojo in bratovo mašino in k sem bil glih tam, sem rekel če ima kako R9100 na zalogi in je rekel, da ima in mi jo je celo dal za pogledat in ni slaba stvar. Drugega RAMDAC-a nisem opazil, proizvajalec je neznan, samo je imel pa 4ns RAM-e iste kot so na 9100Pro in pomoje se dal takle lepo navit na 275/275 kot nič in imaš Radeona 8500LE za đabe. No, šlo je za 128MB verzijo, ki je le še 3,5k cenejša od 128MB 8500LE, a tudi to je 10%.

Bumbar ::

Ej boštjan imaš prav. Ta preklet 3dmark je 2003. Zdej sem sprobu špile pa ful dobr laufajo. Nov procesor pa je v proračunu za naslednji mesec, okol petnajstga. Drugač sem navil durona na 1100. Bo kr uredo za enkrat.

lp
B

PassTrough ::

Ata Štrumph, mojga 9100 Sapphire 128DDR, če cel dan preizkušeno (laufajo - mularija) na 275/230 pa se stvarca čist nč ne pregreva !!! Bom jutr probal še mal pojačat, to čudo božje zgleda kr pusti navijat se...z Rage3D...

lp Primož

ATI Sapphire Radeon 9100 128DDR TV-out (OEM) 250/200 @ 275/230
INTEL Celeron 1700 @ 2004 Mhz na ABIT SA7 r. 2.0 BREZ KAKRŠNEGA KOLI doddatnega ventiliranja ...
Aja pa ta novi driverji so res kul, je kar kakšne 10% pohitritve v igrah in 3DMArkih, sem bral o tem pa sem seveda šu probat in RES JE !!!

lp

PassTrough ::

Gamer, sam GLEDE LEPE ŠKATLE, (pa ne to vzet z bla preseravanje) sam povem moje..., sem šou u JAE in gledam police HIGHTECH Radeon 9000PRo 128DDR EXCALIBUR - UAAAAAAAAAAAAAAAA in škatla še bolj UAAAAAAAAAAAAAAAAAA - je res super z uno sablo gor, pol pa prnesem domov in drugi dan sem ga že nazaj nesu- ker se na vseh teh HighTech-ovih Rami pregrevajo - zato se po nasvetu te firmo globoko izogibajte, pozna še druge primerke ki so imel in imajo iste probleme....
No in potem sem pa dubu po CIGANSK v polivinil vrečki 9100 in stvar dela - kot vidiš celo navita....
No pa sej nisem mislu zdej filozofirat, ampak tud mene lepe škatle prevzamejo kot otroka.
Kot naprimer pri HI-FI-ju, vse dobre stvari so redko lepega videza !!!!


AJA še vedno pa imam na polici za moj okus najlepšo škatlo od grafe 3DFX Voodoo 5500 - vsak mesec jo namažem in vijola reflektor vanjo - SEKA !!!!! SAm škoda k jih ni več, bog ve kaj bi dons mel na policah , če jih ne N... pojedla !!!?????

TribesMan, bom pogledu 100% ta teden ko bom zvočno kupu , da ne bom zdej kište šraufu pa še gospodov dan je jutr pa še skoki.....

lp PRimož

Zgodovina sprememb…

AtaStrumf ::

Jaz sem bil dons pri unmu tamalmu k sem vam pravil za RAM in je RAM čist taprav, sam zgleda, da so ga hotli nategnit, da k njim na servis pripelje, da mu dajo lepo nalepko (tako kot so meni ko sem bil še neumen - sam je šla pol tista nalepka kmalu dol in mašina ni vedela Mlacoma nikoli več >:D). Prasci, navadni prasci so. Zadeva seveda dela kot je treba. Nabavil je tudi unega 9100 128 za katerega sem vam pravil da ima 4ns Hynix RAM-e, samo so zgleda to neki zelo slabi RAM-i (kaki, ki niso dobro prestali testa al pa kaj takega) ker RAM niti na 235 (pričakoval sem najnajmanj 250 MHz, kot je 1000/4ns, pa ni šans. Sliko je lomilo da je bil veselje. Šele pri 235 je delalo kolikor toliko a še vedno so bili tu pa tam kaki problemi, zato sem odvil na default, ker je bila razlika manj kot 100 pik v 3D MArk-u. GPU pa pravtako ni šel niti 10 MHz višje in sem ga potem vrnil na Default. Sem precej razočaran. Raje bi pol mali vzel 8500LE 64MB. Res sem pričakoval več iz 9100 :'(. Mašinca mu v 3D Marku 2001 (ne SE) naredi cca 5100 pik. Gre za P III 866, 384 MB PC 133 SD RAM-a, WinXP, Catalyst 3.2. Pomoje bi mu kak Athlon 1700+ in DDR kar precej dviginl score, samo IGI2 dela na 1024x768x32 na nekako srednjih detajlih čist gladko, tako da je mali zadovoljen, ker prej na GF2MX je štekal čist preveč za kolikortoliko normalno igranje. Drugim priporočam 8500LE 64MB. Mislim, da je boljši nakup od 9100 128, ker so 9100 precej hendikepirane, sicer bi bilo z 8500LE konec.

Zheegec ::

Meni gre Sapphire R9100 128MB bp na 250/250, 275 bom pa še probal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boha ::

svoje sapphire 9100 128ddr kaj extra hladite ali uporabljate default hlajenje pri navijanju (ALIEN3001)

ker mene tudi precej rajca, da bi zvišal memory clock. rami so pa samsungi. mogoče kdo ve koliko ns so?

boha ::

aja, kaj za en 9100 pa prodajajo pri mlacomu? sapphire najbrž ne?

PassTrough ::

evo brez kakršnegakoli dodatnega hlajenja brez artifaktov 1 ura in pol 3DMarka 2001 se navit na 275/250 !!!!
Ne vem zakaj niso te frekvence že v bios zapekel, po moj ebi šel še več sam k je ram bl bogi !!

lp Primož

boha ::

kakšna je pa kaj razlika v igrah, oz. v 3dmark-u, če dvigneš z default 200 na 250?

gamer ::

erikon, jest sm reku pa saphire tko,... škatlo sm sam tko umenu k se mi je pač zdela lepa,... drgač bom pa verjetn OEM uzeu:D

PassTrough ::

Vem vem Gamer da si sam tko omenu, jst sem pa sam hotu rečt , kakšen vpliv ma lepa škatla name in nasplošno velik folka...

lp Primož

PassTrough ::

U 3DMarku cca. 280 Markov v povprečju k sem ga kr ornk zlaufou, da sem preveru in kartica je čist stabilna na 275/250, zdej se moram pa na modificiranje biosa spravt, tko da bom lahko overclockerja dol ruknu, upam da mi bo ratal!!!

lp Primož

TribesMan ::

Jest sm dons ubodel 9100 64MB RAMa od Sapphirea. Je precej koolski sam me pa neki ful moti veliko mest kjer bi morali biti (oziroma pri 8500 so bili) kondenzatorji je nenacinjenih (praznih) in ze kujem nacrt da grem jutr v HTE po eno pest SMD kondenzatorjev pol pa happy moding >:D . Drgac je navijal se nisem ker nimam cajta (se s TV tunerjem ukvarjam mal). Tak da mal ramislite tudi o taki vrsti poboljsanja. Je pa res da pol pa-pa garancija. Aja kaj pa volt modal ste jih ze?? Ker slisim da so te kartice vse po spisku precej under powered. Think about it!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

AtaStrumf ::

Pa ne pozabi na drugi RAMDAC :D. Me pa res zanima, če se da te kartice popravt v Radeone 8500, ker vsaj tista, ki sem jo jaz testiral je nekako pohabljena, ker ne verjamem, da bi se tolk slabo navijala, če bi imel GPU in RAM voltažo kot je treba.

TribesMan ::

Tudi RAMDAC bo sel gor prec ko ga dobim.

Ja glede navijanja bi mogel it core vsaj do 320 RAM pa do 275+
Seveda s spodobno voltazo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

PassTrough ::

Evo fantje ratal mi je, torej kdor poseduje Sapphirovega Radeon 9100 128 DDR TV-out, pišite na " primoz.jermancic@rtvslo.si " in poslal vam bom modificirana BIOS-a in seveda original za dotično kartico.
Torej v BIOS sem zapekel višje frekvence procesorja in pa seveda rama:
1) 275/250
2) 250/250
3) Original 250/230

Oba BIOS-a pa 100% delujeta, saj sem jih po 6 ur testiral v 3D Marku 2001 SE b.330 in ni nobenih artifaktov oz. nezaželjenih učinkov, torej je jasno :

KARTICA DELUJE BREZ PROBLEMOV NA 275/250 !!

Torej kdor hoče vse tri različice BIOS-a naj piše na zgoraj omenjeni naslov, seveda bom priložil tudi navodila ter AtiFlasher !!!

Jst sem že dol butnu Rage 3D Overclocker , ker ga več ne rabim !!!!
SAmo ni mi jasno zakaj so že tovarniško tako spustili frekvence ?!?

lp Primož

PassTrough ::

COSMO: Sapphire 9100 ima gor 4ns Samsunge

Ti imaš najbrš ver. z 64mB rAMA in zato 4 ns, jaz pa imam 128 Mb in je gor 5ns Ram firme A-Data (nikol slišal), zdej k sem jo flešal pa mi dela kao po defaultu 275/250 in to je maximum, pa zanimivo pri navijanju je da ko navijaš Ram je razlika več kot občutno ko pa procesor pa komajda opazna !!

lp PRimož

GTi ::

Ejga kwa pravte na neko firmo Xelo, ki dela Radeon-a 9100 64MB DDR DVI TV-out, kupš ga pa mimovrste

AtaStrumf ::

ERIKON procesor si navil 10%, RAM pa 25%. Zato pa taka razlika med učinkom.

PassTrough ::

Vem vem, hotu sem samo rečt, da pri efektivnosti igra ram večjo vlogo kot pa GPU, vsaj v mojem primeru !

lp PRimož

boha ::

damn! mojega sapphire-a 9100 128ddr ne spravim več kot na 260/220. na 230 so že artefakti. rami so samsungi. :|

Oblivion ::

Danes sm v Italiji vidu Sapphire Radeon 9100 128rama in 64 rama. Razlika v ceni je kar ocitna 128 rama stane 118€ medtem ko 64 rama pa 86€. Zanima me, kaj se bolj splaca. 128rama ma 5ns ram, 64 pa 4ns od samsunga. Kaj priporocate?

AtaStrumf ::

Jaz ti priporočam rabljenega 8500LE, ker se tile 9100 precej slabo navijajo. Če pa že hočeš 9100 pol pa vzemi 64MB verzijo z 4ns RAM-i.

Oblivion ::

Sm ze razmisljal o cem takem sam pol sm vzel Radeon 9000Pro, ma me je razocaral, tko da ga bom kr fotru dal in si nabavu kej boljsega. Sm pa poizkusal z navijanjem pa nism opazil nobenih razlik, tko da najbrz ne bom navijal nc, radeona sm mel na 305/305 pa je delalo vse isto. Zakaj se pa bolj splaca 8500le kot 9100? Cene so skoraj podobne, tko da ni problema. Sam zanima me.

boštjan ::

8500LE lahko v pristno 8500 zmodaš prek BIOS-a od grafične,samo ne vem kje še boš 8500LE sploh dobo.

Oblivion ::

8500 LE proda en moj frend za 15k. Cene se v Italji dobi, ce jo narocis seveda. Kar sm vidu prov pr temu frendu, mu ta 8500le ne dela kaj prevec dobro kot vsi opevate. Dela moj radeon 9000pro dosti bujsi. Zato mi je zlo cudno, zakaj bi prov to vzel. S ksno kartico pa naj bi se 8500 primerjala, ce bi 8500le zmodal? 8500le naj bi bla nekaj hitrejsa kot 9000pro. Zdej pa me zanima se v primerjavi s 9100, se jo splaca kupit al ne?

Zheegec ::

R8500LE=R9100 z novim imenom0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AtaStrumf ::

Stvar ni čist tolk enostavna! Sploh okoli teh 9100 in 8500LE je precej variacij, predvsem v smislu delovne frekvence kupljenega proizvoda in njegovega navijalskega potenciala. Prve LE, ki so ven prišle so delale na 250/250, namesto 275/275 kot je delal 8500. Teh 8500LE ni bil noben problem naviti do 8500 in še malo čez, zato so bile dokaj dober nakup (takrat so bile še zelo drage = čez 50k v Italiji po davku). Problem je da sedaj ko jim je cena padla tako nisko, se pojavljajo neke čudne LELE verzije, ki delujejo pri 250/200 MHZ isto kot nove 9100, ki so v bistvu isto 8500 LELE z novim imenom. Fora pa je da 8500LE ne bi smel biti 250/200 ampak 250/250 kar je brez dvoma boljša kartica od 9100 in 9000 PRO, samo kurc k ne veš vedno točno kaj prodajajo in prodajalci tudi niso vedno ravno v veliko pomoč, zato je treba pri nakupu 8500LE in 9100 zelo paziti, da dobiš dobro verzijo, ki ali dela že pri ustrezno visokih frekvencah ali pa se da do tja z dovolj veliko verjetnostjo naviti. Saphire-ke so baje kar dobre za navijat, ampak 5ns spominom sigurno ne, 4ns bi pa že moral delat na 250 in po možnosti še malo čez, tako da je teoretično to zelo fina kartica za tak majhen denar kot se prodaja. 8500-tk pa ni nikjer več za dobit kar je škoda, saj kot mi en kolega vztrajno dopoveduje zadeve še vedno laufa vse špile brez zatikanja, čeprav je zatikanje precej subjektiven pojem.

Oblivion ::

Lepo povedano. Se pravi, da ce vzames v Italji Sapphire 9100 64 (4ns ram) in dela na frekvencah 250/230 ne bo slab nakup. Jo se malo navijem in bo zadevca tekla. No upam, da bo to zdej prov. AtaStrumf najlepsa hvala za pojasnilo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati radeon 9200 - tak nateg da ni res...

Oddelek: Strojna oprema
272076 (1212) cpu
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397889 (6131) js
»

Overclockan BIOS za Radeon 9100 128 Mb DDR.....

Oddelek: Navijanje
272443 (2002) TribesMan
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327086 (5077) ferjan
»

9100 in 8500 radeon seveda

Oddelek: Strojna oprema
151257 (922) VASkO

Več podobnih tem