» »

Težava z flashanjem 8500LE v 9100!!!

Težava z flashanjem 8500LE v 9100!!!

kljukec ::

Včeraj sem probu flashnat svojega Radeona 8500le 128M v 9100 in ko sem vse naredil, kot je pisalo na tejle strani, tut bios sem tu dol pobral in vse naredu, kot je že to baje naredilo veliko folka, se mi je po ponovnem zagonu pokazal sam en velik zmazek (cca 6 širokih barvnih črt čez ekran;( ), iz katerih se nič več ne vidi, vendar se da priti v dos, ker sem še na srečo prej naštimal v biosu, da se mi sistem boota iz diskete.
Imam radeona 8500LE 128mb, na katerem je čip in na katerem piše ATI Rage Theater.
Please help me, kajti zdej nimam in tudi ne najdem prejšnjega biosa:'(

Še to - Kartica ima Samsungove rame
  • spremenil: kljukec ()

Lucio ::

Moreš bit pa zelo pameten flashat kartico brez predhodno shraniti starega!!!
Meni se je isto zgodilo pri flashu it 8500LE v 8500, vendar ker sem predhodno shranil bios mi je uspelo sistem povrniti v predhodno stanje čeprav na monitorju nisem videl nič. Sem pač tipkal na pamet, pa je šlo:D .

kljukec ::

Sej jst tut na na pamet tipkam, kajti moj monitor je tudi čisto črn. Sem še probu z biosom od 8500 pa ni šlo. Zdejle sem potegnu enih par biosov, ki sem jih najdu na netu za 8500le in jih bom sprobu, ko pridem domov. Upam da bo delal kateri izmed njih, drugače pa :'(

kljukec ::

;(( sem ga shranu sam bla disketa hin;(( , prepisu si pa nisem ker je bil:'(

bobby ::

a se nebi dal predhodno narest eno boot disketo za primer,da ti ne uspe??? recimo najprej potegneš dol original bios, ga shraniš, narediš eno boot disketo ki avtomatsko zažene flash grafične karte, vse kar je pa da pol narediš reboot računala po enem določenem cajtu k veš,da se je zadeva že flešala (uspešno ali pa neuspešno). tko ti ni treba na pamet delat. nisem programer al pa karkoli, ampak po moje bi se dal eno *.bat datoteko naredit, pa notr vse ustrezne parametre flešanja ruknt in to bi bilo to. je to izvedljivo???

upam da kdo ve, o čem govorim???
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kljukec ::

Sem že ugotovil proizvajalca po številki, ki je na kartici
P/N 1024-9149-2B-SA, je od Sapphira (powered by ATI). Če kdo ima to kartico, PLEASE pošlji bios na Mail

Mr.B ::

A koga zanima sicer ati originale 8500LE z 64MB
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ganzi ::

Js mam isto grafo kljukec.
Ampk ne znam shrant biosa na disketo.Povej kako pa ga dobiš.Aja pa kot ti 3dmarkov dobiš s ta grafo?

kljukec ::

Ti bom povedu, ko jo bom nazaj usposobu. Dej če imaš isto kartico naredi plissss sledeče

Bootaj z disketo in neredi backup biosa z ukazom
atiflash.exe -s 0 backup.rom
pa disketo mej noter na katero ti bo to posnelo, pol pa to pošlji na moj majl, ki je malo višje



ganzi ::

Rabm bol natančna navodila!
Če prov razum dam v disketnik zagonsko disketo pa prižgem računalnik?
Drgač mi pa nej nekdo bol natančn pove da mu bom pomagu.
Hvala

boštjan ::

pa na tej zagonski še utility flesh za ati kartice rabiš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem bios za Sapphire Radeona 8500LE 128MB DDR

Oddelek: Pomoč in nasveti
6838 (784) kljukec
»

RADEON 8500 => 9100 flash => USPEH!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492415 (1632) Zheegec
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33018911 (11543) sharp
»

Flashanje Radeon 8500LE 4ns RAM lahko problem??!?

Oddelek: Navijanje
131394 (1101) Binji
»

8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
272153 (1224) morphling1

Več podobnih tem