» »

Prosim za pomoč- izgubljene slike in posnetki- "crknjen" in formatiran disk

Prosim za pomoč- izgubljene slike in posnetki- "crknjen" in formatiran disk

Naya ::

Takšna je situacija. Pred pol leta sem po delih kupila računalnik in tam so mi ga tudi sestavili. Dodali so mi tudi moj "stari" trdi disk, na katerega sem bolj kot ne dajala samo stvari za "back up" itd. Sedaj pa mi je včeraj crknil "tanovi" disk- glavni, v bistvu. Računalnik ga nikakor ne zazna (tako da predvidevam, da je "šel"). Sprva ga je še nekako zaznaval in v tem času sem tudi naredila veliko napako- sem mislila, da je problem v windowsih (od začetka je namreč samo "zmrznil" in deloval počasi), in sem jih šla na novo gor devat, pa seveda sem prej formatirala disk. In sem po nesreči formatirala moj "stari" disk. Vse je valda zbrisano. Saj ne bi bilo problema, ne gre se mi za glasbo, filme, dokumente in podobno,... Rada bi obnovila slike od hčerke, v prvem letu, ki so bile, na tem disku, ki je crknil, in seveda kot "back up" sem jih imela samo na drugem disku, ki sem ga pa formatirala- po nesreči!!! Baje, da je nekako lažje dobiti posnetke in fotke iz formatiranega diska. Kako, lepo prosim za kak nasvet??? Bom zelo hvaležna. Na kake cd-je, dvdje pa nisem nič snemala. Povsem malomarno. Mi v 12-ih letih nikoli ni zatajil trdi disk, nikoli nisem po nesreči nič zbrisala, nič mi ni izginilo, zato sem tokrat prav žalostna...

KoMar- ::

Toliko tem je bilo v zadnjih 30 dneh odprto o povrnitvi podatkov, da bi res lahko uporabila iskanje!

Naya ::

Saj sem brala, v bistvu sem tako tudi prišla do tega foruma. Samo ne vem, če se mi bo sploh obneslo. Ne bi rada naredila nazadnje še večjo škodo. Pa ne razumem sedaj najbolje- moram nabavit še en trdi disk, nanj inštalirat kak program za recovery in od tam pognat??? Je tako?

Kolikšne so v bistvu cene pri kakem Kotarju??? Gre se v bistvu za podatke cca. 3 giga na 160 gb disku.

Okapi ::

Diska se ne dotikaj, nobenih programov ne nameščaj in ne poskusi slik rešiti sama, ker boš najverjetneje vse še bolj pokvarila. Poišči koga, ki se spozna na takšne reči, ali nesi na kakšen boljši servis, in z malo sreče boš dobila vse, kar je bilo na formatiranem disku, nazaj.

O.

KoMar- ::

moram nabavit še en trdi disk, nanj inštalirat kak program za recovery in od tam pognat

Da.

Naya ::

Diska se ne dotikaj, nobenih programov ne nameščaj in ne poskusi slik rešiti sama, ker boš najverjetneje vse še bolj pokvarila. Poišči koga, ki se spozna na takšne reči, ali nesi na kakšen boljši servis, in z malo sreče boš dobila vse, kar je bilo na formatiranem disku, nazaj.

O.


Mi znaš okvirno povedati ceno? Koliko kaj računajo? Sem tudi to nekaj brskala po netu, pa nič konkretnega našla.

bluefish ::

kotar.si in podobni se ukvarjajo s tem. Začetna diagnostika stane tam okoli 20EUR, potem ti pošljejo ponudbo. Pri tebi je verjetno problem v crknjeni elektroniki in obnova ne bi smela biti draga, samo pod okoli 100EUR ne računaj.

Naya ::

kotar.si in podobni se ukvarjajo s tem. Začetna diagnostika stane tam okoli 20EUR, potem ti pošljejo ponudbo. Pri tebi je verjetno problem v crknjeni elektroniki in obnova ne bi smela biti draga, samo pod okoli 100EUR ne računaj.


Ja, en disk formatiran, pri drugem je pa nekaj crknilo... Sicer bi raje videla, če bojo lahko kaj dobili iz formatiranega- ker imam več gor. Vem, da ni ravno poceni (kolikor sem prebrala, samo konkretnih cen ni)... Aja, torej recimo jaz jutri odnesem oba diska tam...-in za koliko časa ocenijo situacijo? Par dni? Potem pa povejo, kaj in kako? Ok, dokler je nekje do 200 evrov, ni problema, če je pa več, pa... :-( Bom videla.

Okapi ::

Disk, tisti z backupom, ni pokvarjen. Saj je lepo napisala, da ga je pomotoma formatirala. Obnova, če ni potem še kaj gor dajala, bi morala biti trivialna, ampak ne toliko, da bi ji lahko priporočili, da se reševanja loti sama. Po mojem bo servis zaračunal kakšnih 50 evrov, vse, kar je več, je oderuško.

O.

Naya ::

Disk, tisti z backupom, ni pokvarjen. Saj je lepo napisala, da ga je pomotoma formatirala. Obnova, če ni potem še kaj gor dajala, bi morala biti trivialna, ampak ne toliko, da bi ji lahko priporočili, da se reševanja loti sama. Po mojem bo servis zaračunal kakšnih 50 evrov, vse, kar je več, je oderuško.

O.


Raje ne bi sama, ja, ker če se le da rešiti kaj, nočem biti jezna sama na sebe, da sem kaj narobe naredila in zakaj nisem prepustila profijem. Eh, budala sem, namesto, da bi formatirala C pogon, sem stisnila na D... Pa je šlo vse.

Saj pravim, sem pripravljena odšteti kar nekaj denarja, da se mi te slike in posnetki dobijo nazaj- in v bodoče bom posnela še na kup cd-jev oziroma dvdjev!; ampak vseeno upam, da me ne bojo preveč "odrli". >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Naya ()

Daedalus ::

Iz formatiranega diska se bojo dale rešit stvari, zelo verjetno v celoti. Računali pač bojo kolko bojo, se vela pozanimat prej. Če bojo predragi, pa pošlji zs...

Saj sem brala, v bistvu sem tako tudi prišla do tega foruma. Samo ne vem, če se mi bo sploh obneslo. Ne bi rada naredila nazadnje še večjo škodo. Pa ne razumem sedaj najbolje- moram nabavit še en trdi disk, nanj inštalirat kak program za recovery in od tam pognat??? Je tako?


Nah. Pravilno je tako, da narediš image formatiranega/poškodovanega diska nekam drugam in pol iz imaga rešuješ stvari. Originalnega diska se pač ne tika več, kot je nujno potrebno. Ni lih fino, če ti sredi obnavljanja podatkov disk crkne.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Naya ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Naya ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnovitev podatkov

Oddelek: Strojna oprema
10913 (516) gendale2018
»

Podjetje za reševanje podatkov

Oddelek: Strojna oprema
264454 (3575) solatko
»

Popravilo diska

Oddelek: Zvok in slika
223953 (3036) T-Mac
»

Okvara trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
6757 (679) SimplTech
»

Na eBayu spet prodali ameriške vojaške skrivnosti

Oddelek: Novice / Diski
354488 (3089) Lawler_

Več podobnih tem