» »

Prenosnik se ne poveže na wlan

Prenosnik se ne poveže na wlan

Drekcpekc ::

Pozdravljeni,

Imam problem ko se mi en prenosnik (Hp compaq 6710b) noče povezat na router oz. je povezava "omejena" oz. le lokalno omrežje.
Router ima vse zaščite izklopljene, torej nič gesel... Je nastavljeno na odprto omrežje.
Medtem je en prenosnik normalno povezan, in še en tretji prenosnik se tudi normalno poveže. Torej imamo tri prenosnike od katerih je eden sedaj povezan, drugi se tudi poveže normalno vendar sedaj ni, ta tretji se pa nikakor noče.
Driverji so najnovejši, ima windows vista buisiness 32bit. Če ga pa povežem preko ethernet kabla na isti router pa deluje normalno.

Kaj bi lahko bilo narobe?
Sem izklopil požarni zid vendar se še vedno ni povezal.

Duhec ::

Si Wlan vklopil (se dotaknil) preko touch senzorske tipke? Gori modro, rumeno ali nič ?
Preberi še tole okoli nastavitev v Biosu:
http://ahmadmushtaq.com/hp-compaq-6710b...

Drekcpekc ::

Wlan je vklopljen. Drugač je prenosnik službeni (očetov) in se mu v službi normalno poveže na njihovo omrežje. A je možno da je "zaklenjen" samo na njihov wlan?

amigo_no1 ::

start meni, run, cmd, ipconfig /all.

Mac filter na routerju ? Kako dela brez kodiranja povezave (wifi) ?

Drekcpekc ::

Ni nič MAC filtra, nič zaščite. Za tale ipconfig sem pa naredil kot si rekel, ampak nevem kaj naj s tem potem naredim :/.
Drugače se druga dva prenosnika normalno povežeta, enkrat so bili tudi trije naenkrat povezani in so normalno dostopali do interneta. Samo tale se nikakor noče.

Scorpia ::

Vista zna učasih biti muhasta. Zadnjič sem dobil dva prenosnika, kjer obema ni hotel wlan delati, prek nekega omrežja. Pa oba sta bila različne firme. Sicer če si neki ročno upisoval naslov je delovalo, ampak to ni to. Lahko na routerju spremeniš drugačen način dodeljevanja ip naslovov.
Jaz sem rešil težavo tako, da sem obema nadgradil na win7, pa isto omrežje deluje brez problema.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793565316 (2145) c23po
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405131 (3537) seba-beba
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315295 (3976) Mikec17
»

Akcija - kateri prenosnik bi vi kupili?

Oddelek: Kaj kupiti
61842 (1842) Fizikalko
»

Prenosnik do 1200evrov

Oddelek: Kaj kupiti
182382 (2028) roli

Več podobnih tem