» »

Kako bi vi ravnali v takšni situaciji.

Kako bi vi ravnali v takšni situaciji.

1
2
»

IceIceBaby ::

Nič ji ne omejuje da bi šla proč od takšnega kretena


Razen tega dotičnega kretena, ki ima nad njo fizično in očitno tudi psihično premoč.

Meizu ::

Jst se popolnoma strinjam s kalkom.

Ganon ::

mat xxl je izjavil:

V takem nimaš kaj, enkrat je znanec tako vmes posegel, tip je pa nož na vzmet potegnil in ga štihnil..... sicer ni bilo zelo hudo je pa moral v bolnico .........


Saj to, nikoli ne veš, na kakšnega norca naletiš. Jaz se ne bi vmešaval.

IceIceBaby ::

Če sem zaradi tega v očeh nekaterih sebičen - so be it.


Če bi pustil, da nekdo pretepe žensko, zato, da greš ti lahko čez par dni v miru na dopust si zelo sebičen, ja.

Ni treba fizično obračunavati. Če vidiš, da je zadeva resna lahko vprašaš, če je vse OK. Če vidiš, da je zadeva zelo resna pokličeš policijo.

Manu ::

bluefish je izjavil:

In kaj naj povprečen mimoidoči, ki ne želi težav, naredi?

Prijazno, z rahlim nasmehom vprašaš oba: "Ali je vse v redu?"

Že samo ta gesta, ki ne deluje nasilno in vsiljeno, lahko umiri napetost med parom.

Treba je pač malo vadit kako na najbolj prijazen, nevsiljiv in hkrati neustrašen način vprašat to vprašanje (ki je tudi pomensko nevtralno a hkrati jasno pokaže kam meriš).

Verjetno tudi meni ne bi uspelo tako, kot sem opisal, ampak bi pa probal. Vaja dela mojstra (na splošno v komunikaciji).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

bluefish ::

@IceIceBaby: S kake razdalje pa moraš zakričati, da se osebku ne utrga in se te loti s pipcem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gruntfürmich ::

verbalno se zneseš nad obema. če se ne skulirata zagroziš da boš poklical policijo.
to je uredu če narediš. fizično se vmešavat pa ni ravno kul...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IceIceBaby ::

bluefish, s takšne, da lahko pravi čas zbežiš, če se le da. Sicer je pa Manu lepo napisal. Včasih je že neka prekinitev dovolj, da vsaj malo pomiri vročo kri.

Včasih pa pač ne. Mogoče bo tip tekel za tabo in ti bo razbil gobec. Ampak se vseeno splača vmešati, če vidiš, da je zadeva resna.

jype ::

gruntfürmich> glej, najslabše je ko se ljudje stran obračajo in pravijo da to ni njihova stvar.

Jaz nisem trdil, da ni moja stvar. Nasprotno!

Trdim pa, da nimam nobenih možnosti na kakršenkoli način smiselno posredovati. Če bi bilo zelo očitno in neposredno ogroženo življenje, bi seveda bila druga reč in bi vsaj verbalno, zelo verjetno pa tudi fizično posredoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

solatko ::

jest10 - Preberi cel post, večina takih zadev se konča brez vsakega nasilja, vačsih celo s povabilom na kavico, ko se napihnjencem glava ohladi. Enkrat na par let, pa se kak pacient ne da prepričat, da to kar dela, ni nič frajerskega, da obstojajo klubi, s postavljenimi ringi in naj tam poizkusi, sparirat enakovrednemu pobu ali celo dekletu.
Včasih na modela to deluje, kot rdeča cunja na bika, ponori začne lovit muhe po zraku in takrat je pač potrebno to prekint, da se slučajno mimoidoči ne prehladijo. Ni potrebno veliko, hiter prijem zasuk in rahla brca v pravo točko (ne jajca), pacienta umiri, potem pa pride tisto pravo stiskanje živčnih točk, pri kateri ta velika sila, zajoka kot malo dete.
To po navadi, tudi v glavi njegove partnerice zbudi živalski nagon in po navadi sledi - uf koja si pičkica, plačeš, pa čovek te još nije ni počeo tuči (ali kaj v tem smislu v drugem jeziku - to izjavo sem pač slišal nazadnje, seldila je še brca v rebra dotične osebe, potem pa je odpeketala. Čez par dni sem jo videl z drugo 3 delno omaro, ki pa je bil popolnoma drugačen tip (miren, da nebi mravlje pohodil), treniran in si je tako kot si vsi pametni, odvečno energijo sprošča na treningu. Smo se skupaj zadržali kar nekaj prijetnih uric na pijači.

Dejstvo je, da ne trpim nasilja, sploh pa ne nasilja nad otroci, ženskami in živalmi. Če vidim da se butata dva, približno enakih kvalitet, se sploh ne vmešavam, ko pa je v igri silak in švohnejša oseba ali žival, pa mi moj kodeks časti, ne da mira in moram posečt vmes. Pravim, večinoma je že dialoh zadosti in se stvari po malo daljšem pogovoru, tudi na daljši rok uredijo, včasih pa ne gre drugače, kot da taki surovini pokažeš, kako krotek mucek je.
Zanimivo je, da je bilo mojih 80 kg, do sedaj popolnoma zadosti.
Delo krepa človeka

Avenger ::

krucymucy je izjavil:

sem pa jaz tipa malo bolj grobo odrinil stran od nje in jih nato slišal od nje češ kaj se grem da tepem njenega lubija.


To je bilo prav prvo na kar sem pomislil. Največ kar lahko narediš je, da opazuješ z razdalje in po potrebi pokličeš policijo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

25.november - dan boja proti nasilju nad ženskami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10914639 (9078) Hypathia

Nadlegovanje ali spogledovanje (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
671107550 (91522) Mavrik

Samoobramba - posledice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30048946 (42346) Mavrik
»

Anketa: Naslije v partnerskih zvezah

Oddelek: Šola
132221 (1696) alexa-lol

Moj sošolec pretepen, učiteljica se norčuje iz njega pred razredom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8814328 (11926) Gandalfar

Več podobnih tem