» »

Kingsoft Antivirus 2012 izšel!

Kingsoft Antivirus 2012 izšel!

1
2
3

RockyS ::

darkolord je izjavil:

"Cloud sistem" = server


Kvečemu cloud sistem = "server"

darkolord ::

RejZoR> cloud je pa ekosistem serverjev in klientov, ki so konstantno povezani med sabo

Kako eleganten wording za... serverje.

Tisti, ki so se znajdli, so čisto enostavno svoje rešitve čez noč prekrstili v "cloud".

RejZoR ::

Še vedno ni prav. Server je server. Cloud sistem pa opisuje skupek večih takih sistemov, ki niso samo serverji ampak so serverji in klienti, ki so neprekinjeno povezani dokler so pač online. To kar delajo antivirusi je dejanski cloud, da pa cloud obešajo na vsak online storage service se pa nisem jezst spomnil.
Slednji pa so dejansko v večini primerov čist navadni serverji. Kot bi imel FTP samo da je vse ovito v fancy vmesnik, ki ga pri FTP-jih običajno nimaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

Cloud je skupina servejev pod nadzorom (ko niso obremenjeni se fukncionalnosti prenašajo na manj serverjev in se neobremenjeni lahko ugasnejo). In brez klientov. Klient si ti, ko se priklopiš na server. Razen če si mislil vmesnike (in jih napačno imenoval klienti), na katere se kot klient priklopiš ti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

RejZoR> Cloud sistem pa opisuje skupek večih takih sistemov

Ni nujno - al je en al jih je 1000, vseeno je. Tudi pri "serverjih" jih je več medsebojno povezanih pri večjih storitvah.

RejZoR> ki niso samo serverji ampak so serverji in klienti, ki so neprekinjeno povezani dokler so pač online

Aha in pri "navadnem serverju" ne moreš imeti odprte povezave?

RejZoR> Slednji pa so dejansko v večini primerov čist navadni serverji. Kot bi imel FTP samo da je vse ovito v fancy vmesnik, ki ga pri FTP-jih običajno nimaš.

Enako je pri "antivirus cloudu" - client downloada definicije, uploada sumljive fajle. Al je poll/pull al push, je vseeno.

RejZoR ::

Jah whatever, zarad mene lahko definiraš kakor hočeš ampak to ni ne definicija niti fora clouda pri antivirusih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

Lahko potem razložiš?

VidKo ::

Naj nekdo poskusi zagnat task manager z desnim klikom v opravilni vrstici. Meni ga blokira in prenese v karanteno kot win32.malware.heur_generic.b.(kcloud)
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

amigo_no1 ::

Si kaj šaril po KAV nastavitvah ?
Kateri os ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

VidKo ::

XP Professional SP3. Nisem nič šaril. Grem čekirat še z ostalimi orodji.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

RejZoR ::

Hehe, kot kaže ti je dejansko zaznal neko golazen (videl na Wilders Security) :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

VidKo ::

jp, na Win 7 mašini tudi (Samsung Kies). Svašta :)
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Anney ::

Meni vse normalno dela, eni jamrajo tudi glede calc.exe.

RejZoR ::

Jah sej Notepad.exe, Calc.exe, ta dva fajla sta največkrat okužena, ker ju vsi poznajo in sta vedno prisotna na vseh sistemih. In pol avtomatično sklepajo, da je false positive in ne upoštevajo opozoril antivirusov. Je pa tko da ima večina antivirusov take fajle whitelistane, kar pomeni, da je verjetnost za false positive na teh dveh praktično nemogoč (razen če gre za kakšen internal fail kjer se taka stvar vseeno izmuzne). Ampak to je zelo zelo zelo redko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Kar pa se tiče analize fajlov, vse firme, ki kaj dajo nase imajo praktično v celoti avtomatizirane sisteme, ročno se pregleduje samo specifične stvari, ki jih ti stroji izvržejo posebej. Dnevno pregledat po 50k samplov ročno je praktično nemogoče.


Saj to AV firme počnejo že od kar obstajajo.

Firma dobiva razne datoteke z crawler-jem po internetu, virustotal-like services, AV programih samih,... In z internimi mehanizmi analiziranja za vsako datoteko določijo hash in pattern. Tiste datoteke, ki so označene za virus/spyware/malware/... jih avtomatsko doda v definicije. Potem so pa še datoteke, ki so MOŽNO malware - takšne, se pa pregleda na "roke" - z vsemi internimi mehanizmi za analiziranje "na roke" (ne pomeni, da gredo gledati ASM). Drugače AV firme sploh ne bi mogle obstajati, če bi delale drugače.


---

Cloud je pa marketing stunt za gruče serverjev. Dejansko so se iz včeraj na danes odločili, da bodo ljudje lažje razumeli, da imajo datoteke/servise/aplikacije/... v "Oblaku;" lepše in bolj "strokovno" se sliši, kot pa da jih imajo nekje na internetu - Serverju.

Je pa res, da so z razvojem tehnologije in pocenitvijo CPU power in disk capacity, lahko začeli z masovno uporabo aplikacij/servisov/virtualnih mašin/digital lockerjev na serverjih. In da so ločili klasično razumevanje Servejev, so se odločili, da bodo zadevo poimenovali Cloud.

Cloud je gruča serverjev, ki ponuja razne storitve. (Se lepše sliši, kot pa da Serverji ponujajo storitve.)

Sedaj vsi, ki jim omeniš Cloud, takoj pomisijo na zadeve ki tečejo "na internetu."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

darkolord ::

Jst> Cloud je gruča serverjev

Pa da smo natančni, niti gruča ni potrebno, da je.

RejZoR ::

Mja no, na začetku so dejansko analiziral ročno. Tistih 500 samplov na leto ni bila nobena ovira, to je roughly 2 na dan. Dandanes pa je fizično nemogoče pregledat.

Zbirajo pa iz različnih virov, nekaj je iz AV testov, nekaj iz online skenerjev ala VirusTotal, mail serverjev, file serverjev, samih userjev, imajo pa tud honeypot-e, ki se obnašajo kot casual userji, so pa namenske kište za zbiranje nesnage. Delež pa si jih izmenjujejo tud firme med seboj.

Zdej "serverje" so vsi imel odkar je obstajal auto update sistem, cloud pa je drugačna žvau in kot taka obstaja šele par let. Zdej v pikolovske detajle se ne mislim vtikat, ker si kot vidim vsak definira po svoje. Tud sicer nima veze kako se temu reče, gre se samo da so sedaj uporabniki sami del tega zbiralnika nesnage, ki se vse posreduje AV firmi in obdelani podatki so takoj dostopni vsem uporabnikom.
Kar bistveno zviša detekcijo, odzivnost na outbreake in temu primerno se pisci zaklege sedaj trudijo, da dvignejo kar se da malo prahu ob releasu, da zadeva zdrži dalj časa preden jo zaznajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Cloud je en tak fin buzzwork. Eni so pač nasedli Cloud hypu, kot da je to nekaj novega (no, če smo pošteni, dejansko JE), najboljšega po narezanem pršutu.

Na wikiju je lepo napisano:

There are three types of cloud computing:[5]
-Infrastructure as a Service (IaaS),
-Platform as a Service (PaaS), and
-Software as a Service (SaaS).

Using Infrastructure as a Service, users rent use of servers (as many as needed during the rental period) provided by one or more cloud providers. Using Platform as a Service, users rent use of servers and the system software to use in them. Using Software as a Service, users also rent application software and databases. The cloud providers manage the infrastructure and platforms on which the applications run.


Kot sem opisal prej: z napredovanjem tehnologije, kot so CPU power, storage, hitrejši networking; so lahko začeli ponujati zgoraj opisane storitve. To so poimenovali Cloud.

Tako da spreminjam stališče: oboji imamo prav. Tisti, ki trdi[m/j]o, da Cloud = Server, in tisti, ki trdi[j/m]o, da je Cloud nova tehnologija.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Jah pri antivirusih konkretno to ne drži čist.

Server = navaden update definicij samo v relaciji: update server -> klient. End of story.

Cloud = komunikacije v obe smeri: server < -- > klient, uploadanje samplov glede na rezultate lookupa, reverse pattern matching in ostale komunikacije za potrebe detekcije.

Zdej ja, v normalnih pogojih vse drži, da je cloud samo kup serverjev, ampak cloud pri antivirusih konkretno opisuje točno specifičen behavior oz način delovanja, ne samo dejstvo, da je vkupu pač velik serverjev.

EDIT:
Matr no ta butast forum, ne moreš niti puščice narisat, da ne stoka okoli tagov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Še preden se je beseda Cloud sploh pojavila, so obstajali ti. Online Virus Scannerji, kjer si ponavadi moral inštalirati IE ActiveX komponento.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

blackbfm ::

Ma jz kar pike dobim sam da vidim besedo cloud:))

Tist RejZoR kar ti opisuješ je lahko čist navaden server:))

RejZoR ::

Jst je izjavil:

Še preden se je beseda Cloud sploh pojavila, so obstajali ti. Online Virus Scannerji, kjer si ponavadi moral inštalirati IE ActiveX komponento.


Sorry sam inštalacija ActiveX pa s cloud nima absolutno nobene veze. To so bili čist navadni on demand skenerji, ki si ga pač snel preko ActiveX in je tekel v browserju namesto kot EXE iz diska. To NI cloud.
Itaq pa sploh ne vem kaj se trudim ker itaq bluzite neki svojega s svojimi serverji. Pa naj bojo serverji če tolk hočete.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

b3D_950 ::

Poanta clouda je v tem, da imas aplikacije/storitve prirejene/narejene, tako, da jih lahko uporabljaš kjerkoli/kadarkoli in na praktično na katerikoli napravi s tem, da je vse v "syncu". Kako je ta cloud strukturno zgrajen (hardware/software) je pa druga zgodba. Server je zgolj škatla s procesorjem/diski/itd.. Ne moreš kupit server za 600€ pa trdit, da imaš cloud.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

blackbfm ::

Ma dej ne sanji..ti povem kaj je cloud, to je v bistvu en posran marketinški buzzword. To kar zdaj reklamirajo kot neke težke cloude ni nič novega, samo pocukrano pa lepše zapakirano je.

RejZoR ::

Prov, je pa posran buzzword. Zdej pa že nehite smetit temo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

b3D_950 ::

blackbfm je izjavil:

Ma dej ne sanji..ti povem kaj je cloud, to je v bistvu en posran marketinški buzzword. To kar zdaj reklamirajo kot neke težke cloude ni nič novega, samo pocukrano pa lepše zapakirano je.


Novo res ni, ker že obstaja nekaj let.
Se pa strinjam, da je to tudi zaradi marketinga. :O
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

RejZoR ::

Vidim, da eni nimate pojma o antivirusih in flancate, da je cloud vse eno in isto sranje. Beseda je ista, delovanje pa niti slučajno ni. Sploh nima nobene veze z buzzwordi, marketingom in drugimi neumnostmi.
To je tema o Kingsoft AV-ju, o cloudu se pejte pa kregat sem: https://slo-tech.com/forum/15
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Anney ::

Panda ima isto: http://www.cloudantivirus.com/en/#!/free-antivirus-download
(Panda's Collective Intelligence servers have analyzed 242.867.822 viruses and known goodware.)

Za enkrat uporabljam oba, testno pa še ni problemov, pozna kdo kako stran za stestirat, brez notepad variante.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

StoneFox ::

Anney je izjavil:

Panda ima isto: http://www.cloudantivirus.com/en/#!/free-antivirus-download
(Panda's Collective Intelligence servers have analyzed 242.867.822 viruses and known goodware.)

Za enkrat uporabljam oba, testno pa še ni problemov, pozna kdo kako stran za stestirat, brez notepad variante.


Kateri se ti zdi boljši?

Anney ::

Ob delujeta, za enkrat še nisem mel težav z nobenim. Mogoče je panda malo počasnejša, osebno mi je pa Kingsoft vizualno boljši.

Kako bi jiva kaj stestiral, ma gdo kakšen virus za posodit? :)

Samurai ::

Včeraj se mi je zgodila neka čudna zadeva s tem antivirusom.
Na novo sem namestil Win7 in Kingosft AV in ko se je ta AV po dveh restartih posodobil mi je v Win7 prenehala delovat tipkovnica (priključek PS/2), USB miška je lepo delovala.

V nadzorni plošči sem šel v upravitelja naprav in sem pognal iskanje nove strojne opreme, mi nikakor ni zaznal tipkovnice!!!
Totalna zmeda, ker ni našel ne generične tipkovnice kot tudi statusne lučke niso delovale, sem rekel da probam še z varnim zagonom.

V BIOSu je ta tipkovnica delovala in sem z F8 pognal varni zagon, kjer so se gonilniki ponovno namestili in je delovalo kasneje tudi v normalnem zagonu.

Res ne vem, ampak mislim da je Kingsoft AV z enim popravkom med stotimi pokvaril zaznavanje tipkovnice.

Za vse, ki boste kdaj imeli probleme s tipkovnico in rabili tipkat po internetu za rešitvijo je tudi zanimiva opcija v Win7, klikneš gumb START in vpišeš "osk" kar pomeni on screen keyboard.

Spock83 ::

Že vidim kako bo folk nalagal po pisarnah. Kitajci pa bodo vse skopirali. Lol

RejZoR ::

Zadeva je free za domačo uporabo ne za komercialno! Kdor nalaga tole na komercialne sisteme krši licenco.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Btw, zunaj je update SP4.0, ki prinaša nekaj popravkov in patching engine, ki skrbi, da je sistem posodobljen kot je treba.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

#000000 ::

No tale fičr sem probu danes jest na enem kompu, hotu posodobit win xp sp2 na sp3, probal trikrat in vedno nek error, a pred par dnevi instalirana mašina, no potem sem poskusil instalirat sp3 posebej brez da ga kingsoft potegne dol in instalira, no zdej pa sploh ne gre, ker kingsoft kar nekaj po svoje preimenuje datoteke al pa jih skrije ne vem, in pol ne gre več nikakor. Sp3 pa išče manjkajoči file query.dl_. ki kot zgleda sploh ne obstaja, sem prečekiral v drugih xp mašinah.

RejZoR ::

Danes je izšla verzija SP5.0, ki prinaša kar nekaj pomembnih novosti, predvsem System Reinforcement, ki še dodatno okrepi zaščito v primeru da se kljub vsemu kaj izmuzne klasičnim definicijam in cloud sistemu.
Kar je sicer dokaj redko ampak vseeno.

Kakorkoli že, več si lahko preberete tukaj:
http://www.kingsoftsecurity.com/forum/v...

Obstoječi uporabniki boste update dobili avtomatično...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

k4vz0024 ::

Je kompatabilen z Zone Alarm?

RejZoR ::

Nimam pojma ker ne uporabljam ZoneAlarm-a ampak nikjer še nihče ni omenil, da ne deluje, tko da pomoje je ok. Edino za Vipre izdelke se je vedelo da niso združljivi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

_Denny_ ::

Iščem že kar nekaj časa pa mi ne uspe najti...kako se stvar obnese v primerjavi z Avastom 7 Free? Predvsem me zanima primerjava hitrosti skeniranja (pred in po indeksiranju, če ga ima), false-positive in, če je prisoten lag pri zagonu aplikacij. Avast se mi je zameril s tečnimi reklamami za Mobile Security in upgradom na Pro verzijo, je pa nadležen tudi autosandbox, ki ti po desetih sekundah zapira čisto legitimne aplikacije (na srečo se da izklopiti...).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Jst ::

Sandbox moraš nastaviti, pa deluje super. Je pa res, da jaz ne bom obnovil licence, ko mi poteče. Postal je glomazen, kar mi pa ni všeč.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

_Denny_ je izjavil:

Iščem že kar nekaj časa pa mi ne uspe najti...kako se stvar obnese v primerjavi z Avastom 7 Free? Predvsem me zanima primerjava hitrosti skeniranja (pred in po indeksiranju, če ga ima), false-positive in, če je prisoten lag pri zagonu aplikacij. Avast se mi je zameril s tečnimi reklamami za Mobile Security in upgradom na Pro verzijo, je pa nadležen tudi autosandbox, ki ti po desetih sekundah zapira čisto legitimne aplikacije (na srečo se da izklopiti...).


Lol, za Andorida mogoče nisi opazil checkbox "Don't show this again" ? Veš, če klikneš tisto ti ne bo več kazalo. Za Pro verzijo pa pokaže samo 1x afaik kot test pilot oglaševanje.

Kar pa se tiče Sandboxa, seveda zapre aplikacije po 15 sekundah, ker je to Auto Sandbox. Ko aplikacijo pretestira jo avtomatično da na exclusion list če je čista in ti ob naslednjem zagonu ne teži več.
Navaden sanbox v plačljivi verziji pa lahko poganja sandboxane stvari kolikor časa želiš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

_Denny_ ::

Tisti checkbox sem opazil že pri najavi beta verzije, a je stvar par dni po uradnem releasu bila nadležna pri vsakem updatu, za upgrade pa se je res pokazalo samo enkrat. To oglaševanje sicer ni primerljivo z Avirinim (brez igranja z gpeditom in avnotify.exe), ima pa vseeno grenak priokus.
Glede Auto-sandboxa...zgleda sem potem imel težave s tem, ker mi je zapiralo večino aplikacij dokler jih nisem sam dodal na exclusion list. Kaki mesec nazaj mi je prekipelo in sem vse skupaj rajši disablal; mi je bil navaden v 6.x dosti bolj všeč, ker si lahko pri prvem zagonu aplikacije sam izbral, če jo hočeš ali nočeš v sandboxu.

No, da ne bomo samo offtopic: sem inštaliral (wtf, hitrejše od ene sekunde) in imam zaenkrat dober vtis. Vmesnik je eden izmed preglednejših, hitrost skeniranja je zadovoljiva, našel pa mi je tudi 3 trojance, ki jih Avast ni. Edino kar me moti je to, da ni scheduled scana, verjamem pa, da bo v kratkem dodan.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

#000000 ::

Za xp tole definitivno odpade sem poskusil tudi na win7, sicer dela ampak nič posebnega, ne vem kako jim uspe gonit AV s tako malo resursi, tole popije podobno kot nod32 (verzija iz leta 2003 je žrla 8 mb), sem pa ratal malo skeptičen do kitajske programske opreme, sploh če je free, ker vem da ni zastonj kosila. Tko da tole se niti slučajno ne bo vrtelo na nobeni mašini v moji lasti.

RejZoR ::

In pol je tud avast! zloben ker ima free verzijo? Pa AVG, AVIRA, MSE, Panda Cloud itd itd ? Kingsoft se financira iz komercialnih licenc (tole tukaj je samo za domačo nekomercialno rabo). Pa tržijo tud nedk Kingsoft Office paket, ki mislim da je plačljiv.

S free uporabniki pa si povečaš zmogljivost cloud sistema, več folka kot imaš not, bolj učinkoviti so.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

#000000
Zakaj odpade za win xp ?


Kingsoft Office nima veze z AV sceno.Kakor so videti screenshoti gre za čisto kopijo MS office 2003.


btw, plačljive verzije Kingsoft Internet Security 9 Plus se ne da kupiti,
ko na http://www.kingsoftresearch.com/product... klikneš "Buy KIS" te preusmeri na nedelujočo stran http://www.kingsoft.com.au/payments/ste... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

RejZoR ::

In zakaj Kingsoft office nima veze z AV sceno če je to izdelek iste firme preko katerega se slednja financira? to je tko kot bi rekel da Windows in office nimata nobene veze za Microsoft Security Essentials, ki je prav tako brezplačen. Misliš da je MS taka dobra dušca, da bo kar šenkaval vse okoli? MSE je lahko brezplačen, ker se financirajo iz drugih virov, ki z AV-ji prav tako nimajo (po tvojem) nobene veze.

avast! se isto financira s celim kupom drugih storitev, ki so plačljive in tud nimajo veze z AV-ji. Password manager recimo pa kriptiran VPN pa backup storitev pa rescue disc itd itd...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Wox ::

Jaz ga uporabljam kakšen mesec in pol poleg MSE. V začetku je javljal kar precej false positivov, zdajle pa deluje čist OK in nevsiljivo.
Commodore 64

amigo_no1 ::

Windowsi niso free, MSE lahko namestiš če greš skozi "Genuine windows check".

btw, MSE ni na voljo v slovenščini ?
http://windows.microsoft.com/en-GB/wind...

RejZoR ::

Ja sej to ti govorim ane. Kingsoft trži cel kup izdelkov, ki niso free, KAV 2012 pa pač je. Isti drek kot MS-jev primer samo da Kingsoft pač nima tega genuine checka in da ne proizvajajo OS-a ampak pač drug software.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Kingsoft Antivirus 2012 trenutno ne zazna nekaj osnovnih malware:

Youtube video: Kingsoft Antivirus Free Edition Test and Review


Slab občutek, ko to gledaš.

av-comparatives.org ga še ne testira, čudno da ne testira tudi MSjevega...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617756 (16494) mat xxl
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332443 (14877) hdx
»

zastonjski antivirus

Oddelek: Programska oprema
405040 (3213) mtosev
»

Comodo Internet security free

Oddelek: Programska oprema
356424 (4639) BorutK-73

Več podobnih tem