» »

Mad Max 4 Fury Road

Mad Max 4 Fury Road

1 2
3
4 5

oo7 ::

Review brez spoilerjev



On je tudi kritik na Rotten Tomatoes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Nikec3 ::

Po 91 kritikah je samo ena negativna, ocena pa je pri 9.1 8-O

http://www.rottentomatoes.com/m/mad_max...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Izi ::

Hmmm, zanimivo, le kdo bi si mislil, da lahko en akcijski film postane najboljši film vseh časov. Na IMDb ima tudi oceno 9.3, kar je najvišja ocena, ki si jo lasti samo par legendarnih filmov.
Sedaj me pa resno zanima kaj je tako neverjetno dobrega v tem dirkanju čez puščavo 8-)

Tr0n ::

Baje je akcijski materpiece. Bomo vidli. :)

Kurzweil ::

Na IMDBju je povsem "normalno", da v veliki večini primerov filmi začnejo z nerealno visoko oceno (oceno 10 je dalo preko 71% uporabnikov). Seveda prvi glasujejo tisti, ki sodelujejo pri samem filmu, naslednji so die hard fani, največkrat je realese v ZDA, kjer tudi nimajo ljudje IQ letvice preveč visoko. Film bo, če malce ugibam končal pri oceni 8.3-8.5 pa ga še sploh gledal nisem. Če lahko ima debilizem tipa Fast and Furious 7 oceno 7.8, potem se mi to sploh ne zdi nič nenavadnega. Kazalo je, da bomo gledali samo akcijo in CGI, ampak očitno ima Mad Max 4 Fury Road še kaj drugega. Ga bom z veseljem pogledal.

oo7 ::

Prebral sem nekaj review-jev in tisti, ki bo šel film gledati zaradi zgodbe bolje, da ostane doma. Tistim, ki je bil film Mad Max Road warrior odličen potem je to to.
Pa tudi vsi omenjajo, da je v tem filmu CGI-ja zelo malo razen seveda tistih tornadov in peščenih neviht ostalo je delo kaskaderjev. Pa tudi tresoče kamere pravijo, da ni opazit v filmu.

Še nekaj z snemanja filma Mad Max Fury road




Men so Mad Max filmi odlični posebej Mad Max 2 tako, da danes grem jaz gledat ta film 10000%:)


Na IMDB bo imel film na koncu oceno okoli 8 tako kot Gravity. Pač to ni film za vsakega tisti, ki išče ne vem kakšno zgodbo v filmu bo po vsej verjetnosti razočaran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

opeter ::

Kdaj bo to pri nas v kinu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

opeter je izjavil:

Kdaj bo to pri nas v kinu?


Danes:D

Izi ::

Danes ob 20:00 štarta v Kinu Bežigrad v Ljubljani :D

http://www.kino-bezigrad.si/item/16/pob...

opeter ::

Aha, hvala za info! :D

Bom šel gledat enkrat proti koncu tega meseca (oz. vsaj upam).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Jaz bom šel kar že ob 17.30:)) ne zdržim več

kuglvinkl ::

Izi je izjavil:

Danes ob 20:00 štarta v Kinu Bežigrad v Ljubljani :D

http://www.kino-bezigrad.si/item/16/pob...


Za Bežigradom imamo kino? :)
Your focus determines your reallity

yoco ::

Fak zj me pa res skrbi! :( Vse te dobre kritike! Upam, da na koncu sam ne bom razočaran. Sem že prevečkrat zaupal kritikom!

Izi ::

kuglvinkl je izjavil:

Za Bežigradom imamo kino? :)

Ja, to je novi stari kino.
Na tej lokaciji pritličju blokov v Plavi Laguni je bil kino že v prejšnjem stoletju, potem pa so večino kinodvoran po Ljubljani zaprli, ker je prišel Kolosej, ki je sedaj bankrotiral in spet se počasi odpirajo vse stare kinodvorane.

Kino Bežigrad so odprli čisto na novo kakšnih 14 dni nazaj.
Vsi stoli so novi. 260 jih je. Rdečih.


Kupili so tudi novo platno in pa nov projektor.
Projektor je stal 40.000 €. Sicer ne vem koliko so normalne cene ampak za 40 jurjev že ne more biti prav slaba slika 8-)

Pa še lokalček je zraven opremljen v stilu retro ameriških obedovalnic.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

opeter ::

A ni hotel hrvaški BLITZ kupiti Kolosej?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kuglvinkl ::

Izi je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Za Bežigradom imamo kino? :)

Ja, to je novi stari kino.
Na tej lokaciji pritličju blokov v Plavi Laguni je bil kino že v prejšnjem stoletju, potem pa so večino kinodvoran po Ljubljani zaprli, ker je prišel Kolosej, ki je sedaj bankrotiral in spet se počasi odpirajo vse stare kinodvorane.

Kino Bežigrad so odprli čisto na novo kakšnih 14 dni nazaj.
Vsi stoli so novi. 260 jih je. Rdečih.


Kupili so tudi novo platno in pa nov projektor.
Projektor je stal 40.000 €. Sicer ne vem koliko so normalne cene ampak za 40 jurjev že ne more biti prav slaba slika 8-)

Pa še lokalček je zraven opremljen v stilu retro ameriških obedovalnic.


Uau! :)
Your focus determines your reallity

oo7 ::

Evo sem pogledal film in kot velikanski ljubitelj filmov Mad Max lahko rečem, da so to post-apokaliptična nebesa na kolesih =)
Mad Max Fury Road je Mad Max 2 na steroidih. Vrhunska akcija neverjetni cestni pregoni in slika v postapokalitpičnem svetu bolje ne gre.
Cherlize Theron je odlična v tem filmu ravno tako Tom Hardy odlično nadomesti Mel Gibsona.
Najbolj huda fora pa kitarist:)) ko začne žagat na vrhu kamijona:))

Kot ljubitelju filmov Mad Max in post-apokaliptičnega žanra lahko dam temu filmu samo oceno 10/10 ali pa 100%. Ta film je pravi naslednik filma Mad Max 2.
Gledal sem v 3D, ko bo prišel ven na DVD ga bom pa najbrž gledal še vsaj 10x tako kot celo triologijo Mad Max =)


What a day. What a lovley day 8-)

bambam20 ::

oo7 je izjavil:


Gledal sem v 3D,


Se splača it gledat v 3D? Je občutek dober pri spremljanju dogajanja?

Kaj pa nasilje in kri, glede, daje rating R? Kamera je uravnotežena , lepo vidljivi kadri ali tresujoče in hitro preskakujoča, da zgrešiš kakšen detalj?

Si imeč občutek, da je Max kot en stranski lik, ki je pač v filmu, ker mora biti ali ima vidnejšo vlogo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

Osebno ima Jeremy boljše recenzije.

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:


Gledal sem v 3D,


Se splača it gledat v 3D? Je občutek dober pri spremljanju dogajanja?

Kaj pa nasilje in kri, glede, daje rating R? Kamera je uravnotežena , lepo vidljivi kadri ali tresujoče in hitro preskakujoča, da zgrešiš kakšen detalj?

Si imeč občutek, da je Max kot en stranski lik, ki je pač v filmu, ker mora biti ali ima vidnejšo vlogo?


Po pravici povedano je to prvi film, ki sem ga gledal v 3D pa še to zato, ker je bila prva predstava v 3D. Men se je zdelo super čeprav me je na koncu malo bolela glava pa ne vem ali od očal ali česa drugega.

Nasilja je ogromno kot se spodobi za tak film. Posento se mi je zdelo odlično pa tudi barve v tem filmu so mi bile res neverjetne. Kadri so izpeljani odlično kamera super CGI zelo malo razen tudi veliki peščeni vihar in tornado pa tudi tisto zgleda neverjetno lepo:)

V tem filmu se mi je zdel Max enakovreden z Furioso ampak v tem ni nič slabega, ker Furiosa je ravno tako zajebana kot Max =)

Če ti je bil Mad Max 2 všeč potem nimaš kaj razmišljat;) tudi kar nekaj poudarka je na V8 v vseh oblikah;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

opeter ::

Glede barv: torej ni tistega rjavkasto-sivkastega ozračja kot v marsikaterih "novodobnih" filmih (žal pa tudi igrah), ampak je očem bolj prijazno?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

opeter je izjavil:

Glede barv: torej ni tistega rjavkasto-sivkastega ozračja kot v marsikaterih "novodobnih" filmih (žal pa tudi igrah), ampak je očem bolj prijazno?


Ko je dan barve vlečejo malo na oranžno, ko je pa noč pa na modro.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Vanich ::

Ehehehe: "Vagina dentata" :)) (spodnja leva slikca)

opeter ::

@M-Power, wow, lepo izgleda.

@Pepca: si že gledal ta film?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vanich ::

opeter je izjavil:

@M-Power, wow, lepo izgleda.

@Pepca: si že gledal ta film?


Ne, samo, vem pa zanj - a se ga splača pogledat?

oo7 ::

Nekaj o originalnem filmu Mad Max

Režiser filmov Mad Max predno je posnel prvi film Mad Max je bil zdravnik in navdih za vse to nasilje je dobil od ljudi, ki so bili udeleženi v prometnih nesrečah.

Zanimivo je tudi kako je Mel Gibson dobil vlogo v filmu Mad Max:))
Mel Gibson je šel s svojim prijateljem, ki je šel na avdicijo za film Mad Max, ki je kasneje odigral vlogo Jim Goosa. Mel Gibson se je prejšnji dan stepel v baru in, ker je imel razbito glavo jim je postal takoj zanimiv. Rekli so mu naj se vrne čez 3 tedne na avdicijo ,ker rabijo norce za ta film. Mel gibson se je vrnil čez 3 tedne in ga sploh niso prepoznali in ga vprašali če bi prebral scenarij in tako dobil vlogo v filmu Mad Max, ki ga je iztrelila v enega največjih Hollywoodskih zvednikov.
Jim Goose


Ker je imel film Mad Max zelo nizek proračun so film snemali brez dovolenja z tapravimi motorističnimi bandami(Vigilantes in Hell's Angels) .Nekatere ljudi, ki sploh niso bili igralci jih je George Miller podkupil z gajbo piva:))

Režiser filma SAW je dobil navdih po filmu Max Max.

Max Rockatansy je dobil ime po Carl von Rokitansky, ki je bil patolog v 19 stoletju - Carl von Rokitansky @ Wikipedia


12 Mad Facts About Mad Max

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

opeter ::

Vanich je izjavil:

Ne, samo, vem pa zanj - a se ga splača pogledat?


Vsekakor, hehe :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zagor_tenay ::

prepričali ste me... grem v Cineplexx KR v ponedeljek, ko imajo dneve kina

bambam20 ::

Zagor_tenay je izjavil:

prepričali ste me... grem v Cineplexx KR v ponedeljek, ko imajo dneve kina



Jaz grem dons ob 21-ih pa da vidim to tako prehvaljeno in opevano čudo.

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

Zagor_tenay je izjavil:

prepričali ste me... grem v Cineplexx KR v ponedeljek, ko imajo dneve kina



Jaz grem dons ob 21-ih pa da vidim to tako prehvaljeno in opevano čudo.



Teb ziher ne bo všeč, ker filma še pogledal nisi in že praviš prehvaljeno čudo.

Kurzweil ::

Ja to je ena takšna bolezen, ki jo posedujem tudi sam. Ko mi 100 ljudi hvali zadevo vse povprek, se mi seveda, letvica kar se pričakovanja tiče dvigne previsoko in potem, dejansko gledam film "z mikroskopom", kakšni so v večini zaključki si lahko predstavljate, zato ne rad na veliko previram reviewe in zaupam v trailerje. To bolezen se zdravi tako, da si za vsako stvar zbiješ pričakovanja, tako nizko, da te lahko samo še pozitivno presenetijo. Je pa tu še ena stvar, danes imamo polno rit vsega in res težko nas še kaj zelo navduši.

Od filma vem kaj lahko pričakujem, žanr mi je seveda zelo ljub, če pa se izkaže, da Tom Hardy dejansko adekvatno zamenja Mela Gibsona, potem pa bom že presrečen. Če praviš, da so barve čudovite, potem absolutno ne dam gor 3D očal, ki zadevo zatemnijo do te mere, da stvar več ne dosega efekta. Isto je bilo recimo pri Avatarju, za gledam je bila stvar balzam brez 3D očal, ampak to sem šele videl po tem ko sem šel najprej gledat 3D. Razen IMAXa me težko po kar nekaj pogledanih filmih s špegli prepriča, da dam skoraj dvakratnih za karto, da mi potem pokvari kontraste.

spenstar ::

Sel bom v Cineplex Celje. Kaj priporocate potem 2D ali 3D?
SPENSTAR--builder

oo7 ::

spenstar je izjavil:

Sel bom v Cineplex Celje. Kaj priporocate potem 2D ali 3D?


To 3D Or Not To 3D: Buy The Right Mad Max: Fury Road Ticket

When it comes to the 3D conversion process, the only factor that I can fault Mad Max: Fury Road on is the brightness. Now, this is a problem for most films projected in 3D (and it might have something to do with the theater in which I screened this), but this issue particularly hampers this film in particular. The reasoning behind this critique is that there’s an extended night sequence that relies on a dark and murky blue-and-black color palette. This sequence is a little harder to see than the rest of the film, and the colors pop much more effectively once you take your glasses off.

http://www.cinemablend.com/new/3D-Or-3D...

Nissan_GTR ::

A legendarni avto Interceptor nastopa v filmu?

kuglvinkl ::

Ne, pač pa Nissan GTR.

Ok nej ti bo, je.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Nissan_GTR je izjavil:

A legendarni avto Interceptor nastopa v filmu?


Je, ampak ima takšno vlogo kot ulična svetilka mimo katere greš v trgovino podnevi. Če se ne zaletiš vanjo , ko buliš v svoj telefon je še opazil ne bi.

Tr0n ::

Cool akcija, odstekani stunti, ni pa to nek milestone kinematografije.

bambam20 ::

Evo, pa smo doma. Sicer se je malce zavleklo in mi v petek ni supelo iti na ogled sem zato šel včeraj.


Nedvomno priporočam ogled v 3D kdor ima možnost.

Film je res hud, sicer je zgodbovno po dvojki oz,. bi rekel, da je časovno nekje zelo blizu trojke oz. ravno tako bi moral izgledati Mad MAx 3 pred 30-imi leti!


Bom kratek. Film je res odličen. 2 uri dobesedno akcije , ki se dejansko dogaja zanimivo tam, kjer se mora. Na avtomobilih, tovornjakih, prikolicah... Ni da ni. še celo meni ljub Interceptor dobi delček svoje slave.

Hardy je opravil uprizoritev Maxa odlično. Furiosa je kull. Prava močna ženska. Sicer imam Charlize zelo rad. Nikoli ne razočara.

Zgodba kull, kamera mirna, vidiš dejansko vse, kar se dogaja, celo občasno dobimo malce upočasnjeno odgajanje.

Navdušen sem. Miller tako spretno vrti kamero, kri šprica, glavni negativec hud ... Ni da ni.


@M-Power je zadevo veliko lepše opisal kot jo znam jaz in se povsem strinjam z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Sarkozy ::

jaz bom še bolj kratek
2 uri čiste akcije
zgodbe ni
dialogi so redki in še takrat dolgočasni
Tom Hardy komaj spregovori 2 stavka
FF7 pa je v primerjavi z MM4, kot bi gledal Nodi-ja v avtomobilčku
se vam že cedijo sline? :P
Ils sont fous ces Slovenes!

Tr0n ::

Pa ja, ze zaradi akcije se ga splaca pogledat. 70 letni zdravnik George Miller pokaze Hollywood novincem ala. JJ Abrams in Michael Bay, kako se posname akcijski film. :)

oo7 ::

Kakšen se vam je pa kaj zdel kitarist?

Jaz mislim, da je bil zelo predan svoji nalogi nima veze kaj se je dogajalo okoli njega on je samo žagal:))

Tr0n je izjavil:

Pa ja, ze zaradi akcije se ga splaca pogledat. 70 letni zdravnik George Miller pokaze Hollywood novincem ala. JJ Abrams in Michael Bay, kako se posname akcijski film. :)


Se popolnoma strinjam. Geroge Miller obvlada upam, da naredi še kak film.


@ Sarkozy
Max je bil vedno bolj tihe sorte tako, da je prav, da malo govori =)

@rupsi31
Me vesli, da ti je bil film všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Kakšen se vam je pa kaj zdel kitarist?


Se popolnoma strinjam. Geroge Miller obvlada upam, da naredi še kak film.


@ Sarkozy
Max je bil vedno bolj tihe sorte tako, da je prav, da malo govori =)

@rupsi31
Me vesli, da ti je bil film všeč.



Kitarist je full hud :).

V planu je itak nadaljevanje Mad MAx:Furiosa.

Sam Miller je izjavil, da če bo MM4 finančno uspešen, da bo posnel še dve nadaljevanji :).

Nimam pripomb. Film trga :).

@Sarkozy je troll, ki nima pojma.

oo7 ::

George Miller's "Mad Max: Fury Road" Roars to a $109.4 Million Worldwide Opening With a Global Day-and-Date Release
http://www.streetinsider.com/Press+Rele...

Globalno 109,4 mio $ v štirih dneh za film z oznako R :)


Zaenkrat kaže kar dobro upam, da dobro zaslužijo, da George Miller lahko ustvarja naprej.

Zagor_tenay ::

Pogledal film, mi je bil všeč z eno napako. Novi Max igralec je bil zasenčen od Charlize Theron. Pa ni mi čisto jasno kdaj naj bi se ta zgodba dogajala. Verjetno med prvim in drugim delom.

oo7 ::

Če bo film uspešen in dobi nadaljevanje se bo imenoval Mad Max Wasteland 8-)



Zagor_tenay je izjavil:

Pogledal film, mi je bil všeč z eno napako. Novi Max igralec je bil zasenčen od Charlize Theron. Pa ni mi čisto jasno kdaj naj bi se ta zgodba dogajala. Verjetno med prvim in drugim delom.



1.What would you call this film? A sequel? A reboot?

George Miller: I like to call it a revisit.


2.When looking at the four films as a whole, where does Fury Road take place in the timeline?

Miller: If you put a gun to my head, I’d say after Thunderdome, but it’s very loose. I can’t even work out the chronology of the first, second and third, let alone the fourth thirty years later.


3. So they're all like one-off movies?

Miller: They’re kind of like standalones exploring the whole world – like Westerns. The loner, you know? I think it predates cinema, actually. There was always the wanderer, who wandered the wasteland looking for some kind of meaning or purpose. From samurais to Vikings, and especially Westerns.

bambam20 ::

Zagor_tenay je izjavil:

Pogledal film, mi je bil všeč z eno napako. Novi Max igralec je bil zasenčen od Charlize Theron. Pa ni mi čisto jasno kdaj naj bi se ta zgodba dogajala. Verjetno med prvim in drugim delom.


Oh. Ne bodi smešen. Zgodba ,okolje, prisotnost posledic radijacije , vse nakazuje, da je dogajanje blizu trojki.

Če bi bilo dogajanje pred dvojko, bi še videli ostanke sodobne civilizacije, avti bi bilo bolje ohranjeni, dogajanje ne bi bilo ravno osredotočeno izredno na puščavo, ljudje bi bili še bolj človeški.


Tudi stari Max je bil dokaj zasenčen v dvojki od bikerja Wez-a, vodjo Papagalota v rafineriji, Humungus ga tud delno zasenči in tisti Ferral Kid ravno tako :D, v trojki ga pa v celoti zasenči Tina Turner. Si upam napisat, da ga delno zasenči v eniki tudi vodja motoristiščne bande Toecutter.

Miller je dobro naredil reboot, ustvaril močne like , kar je najbolj pomembno za sam film.

Mene Millerjev Max malce spominja na špageti trilogijo, ki jo je posnel Sergio Leone, kjer Mož brez imena ak.a. Blondie, ki ga igra Clint Eastwood ni dejansko edini glavni in močan lik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Sarkozy ::

oo7 je izjavil:

Če bo film uspešen in dobi nadaljevanje se bo imenoval Mad Max Wasteland 8-)


res je
Naslednji Mad Max ima že naslov

Miller pravi, da je scenarij že pripravljen, hehe
verjetno mu je vzelo veliko časa 8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

petrus ::

Celo "Red Letter Media" hvali ta film, kar je res redkost:
stati inu obstati

Zagor_tenay ::

Oh. Ne bodi smešen. Zgodba ,okolje, prisotnost posledic radijacije , vse nakazuje, da je dogajanje blizu trojki.


Interceptor je bil uničen v drugem delu, v trojki ga ni bilo, sedaj pa se je spet pojavil v novem filmu... iz tega sem sklepal, da je dogajanje pred drugim delom

petrus ::

Komentar z YouTuba: "This flick was two hours of heavy metal album covers."

In še en: "0/10, No one wore their seatbelt!" :)
stati inu obstati
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Furiosa (Mad Max) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10712395 (309) 2dark
»

Mad Max (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7113607 (411) oo7
»

The Revenant (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5719746 (5947) oo7
»

Mad Max: The Wasteland (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
558765 (2777) oo7
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210866 (7322) gus5

Več podobnih tem