» »

Mad Max 4 Fury Road

Mad Max 4 Fury Road

1
2
3 4 5

oo7 ::

Izi je izjavil:

Napaka v reviji. Ne gre za reboot ampak gre za nadaljevanje 1. dela Mad Maxa iz leta 1979.
Mad Max: Fury Road se namreč dogaja vmes med Mad Maxom (1. del) in The Road Warriorjem (2. del).

Mad Max 4 ima pravzaprav že zelo dolgo zgodovino s precej vzponi in padci.
Projekt Mad Maxa 4 se je pravzaprav začel že davnega leta 2003, kar pomeni, da bo ob napovedanem izidu 2015 star že 12 let :P

Zgodovina:
- Leta 2003 ravno hočejo začeti s snemanjem v Namibiji (Afrika), ampak ker je takrat izbruhnila Iraška vojna so zaradi varnosti cel projekt prekinili.
- Leta 2009 zadeva spet postane aktualna in odločijo se da bo novi Mad max 4 animirani film v 3D :O Risanko so hoteli narediti.
- Leta 2010 se premislijo in se spet odločijo za igrani film in najamejo igralca Tom Hardya.
- Leta 2011 naj bi začeli snemati tokrat v Avstraliji (Broken Hill), kjer pa se ravno takrat začne hudo deževje, ki popolnoma spremeni podobo tiste dežele. Puščavska dežela zaradi obilice vode zacveti in snemanje dobesedno pade v vodo :D
- Leta 2012 se odločijo, da bodo začeli snemati na prvotno mišljeni lokaciji iz leta 2003, in se vrnejo v Afriko v Namibijo. Torej se po 9. letih snemanje končno začne na prvotni lokaciji in do decembra 2012 posnamejo že večino materiala.
- Leta 2013 ugotovijo, da posneti material ni prave kakovosti (verjetno so preveč hiteli) in vse skupaj začno snemati na novo :))
- Leta 2014 je snemanje končano, zadevo zmontirajo skupaj in meseca maja testno predvajajo grobo kopijo filma izbrani testni skupini gledalcev. Nova katastrofa. Testni gledalci, milo rečeno, niso bili navdušeni >:D Izid filma zato prestavijo za 1 celo leto, na maj 2015 in se znova odpravijo na že tretje snemanje istega filma 8-)

In sedaj smo tu. Glede na vse te pripetljaje človek ne bi smel biti pretirano optimističen, ampak kot pravijo "v tretje gre rado". Jaz sem še vedno optimist, vidi se da se trudijo in kar nekaj filmov, ki so bili po prvih snemanjih katastrofa se je po ponovnem snemanju izkazalo za uspešnice. Upajmo, da bo tudi tokrat tako.


Pozabil si še napisat : In February 2013, the Namibian Coast Conservation and Management group accused the producers of damaging parts of the Namib Desert, endangering a number of plant and animal species- se pravi, da imajo orng stroje, da so razril puščavo>:D


Drugače me pa prav malo briga kakšen bo film jaz ga bom gledal 100% že zato, ker je originalen režiser George Miller. Triologija Mad Max mi je odlična čeprav tretji del je malo slabši ampak sta prva dva dela tako dobra, da je tretjemu malo oproščeno:)) po vrhu tega ta film čakam že 10 let se prav spomnim, ko sem v eni reviji bral, da bodo snemali Mad Max 4 sem bil ves navdušen potem pa ni bilo več nič. Res je, da s prva nisem bil povsem navdušen, da ne bo igral Mel Gibson ampak so izbrali dobro zamenjavo Tom Hardy. Če bi film snemali 2003 bi bil Mel Gibson še v dobrih letih tako pa ne vidim nič napačnega, da so ga zamenjali čeprav bo vedno Mel Gibson pravi Mad max. Pa še Cherlize Theron je v filmu in tudi s kratkimi lasmi zažiga>:D

Za mene eden najbolj pričakovanih filmov leta 2015:)

oo7 ::

Še nekaj slik:D






Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

bambam20 ::

Hmmm... ko gledam tele slike se mi porajajo izjemno mešani občutki. Zgodbovno "bi naj" bila štirka uvrščena med enico in dvojko. PO slikah sodeč , pa se vse skupaj bolj nagiba na dogajanje med dvojko in trojko. Enostavno so za čas, kamor bi se naj uvrstila zgodba avti preveč predelani , kar bi seveda bil razlog, da ni več možno dobit dobrih rezervnih delov in vsi izgledjao preveč zanemarjeni. To je po moje nemogoče, če se vzame dogajanje med enico in dvojko.

Kot drugo, sem pričakoval, da bo Theron imela kakšen divji kostum in dolge lase, ki bodo papolali. Dobimo pa clon Natalie Portman iz Vendete :).

Kot tretje. Maxov "kostum" , vsaj po slikah sodeč ni enak tistemu, kar poznamo.

Po moje, je tole brez veze. Film bo daleč od kakšne klasike. Tudi, če ga režira Miller. Enostavno ne vidim poante, kakšna bi lahko bila zgodba v 4-to, da bi bila zanimiva. Sploh pa , zgodba ni bila glavni čar Mad Max-a. Po moje bo tole še eden od filmov, ki so ga potegnili na plano zaradi hitrega zaslužka in bo šel mimo kot vsi preostali filmi, ki jih oživljajo.

Razlika je pač, da ko so snemali prvi del niso mogli vedet,, da bo postal tako orjaški hit, zdaj pa je po moje nemogoče preseči vse skupaj, ker so pričakovanja nerealna. Kaj sploh lahko še lahko dobimo. Oz. dobili bomo še eno brezglavo akcijsko klavnico. Enka in dvojka sta bila daleč od tega. Akcije je sicer bilo, ampak ne ravno preveč.

oo7 ::

Mad Max: Fury Road - Comic-Con First Look


Men je zelo všeč komaj čakam8-)

oo7 ::

Zdaj sem pogledal trailer že vsaj ta desetič:) ne morem si pomagat ta film čakam že 10 let odkar so najavili četrti del želim si ga pa odkar sem pogledal prvič Mad max triologijo se pravi več kot 20 let:P
Ta film je bil zame eden najbolj pričakovanih filmov v letu 2015 zdaj, ko sem pogledal trailer je pa kar daleč najbolj pričakovan8-)
Pa, da ne bi Slovenski kinematografi spustili ta film k bo hudo:))>:D

bambam20 ::

Phah... Na tačetku se mi zasvetijo učke :D in usta se mi razvlečejo v prešeren nasmeh, saj vidim Interceptorja. AMpak mi kaj kmalu pride ;(. Vsi vemo, kako je Max uničil Forda in tole ne gre skupaj, kar prikaže trailer.

Rečeno je bilo, da bi se naj zgodba dogajala po nekje med prvim in drugim delom: Ampak tole, kar je videno v trailerju mi ni všeč, da uničijo Interceptorja. Ravno interceptor je del Max-a ..

Blah.. Uvod v trailer je pa super....

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

Phah... Na tačetku se mi zasvetijo učke :D in usta se mi razvlečejo v prešeren nasmeh, saj vidim Interceptorja. AMpak mi kaj kmalu pride ;(. Vsi vemo, kako je Max uničil Forda in tole ne gre skupaj, kar prikaže trailer.

Rečeno je bilo, da bi se naj zgodba dogajala po nekje med prvim in drugim delom: Ampak tole, kar je videno v trailerju mi ni všeč, da uničijo Interceptorja. Ravno interceptor je del Max-a ..

Blah.. Uvod v trailer je pa super....



Ne ne bistvo Mad Max-a je Max Rockatansky in cestni spopadi. Seveda ima veliko vlogo tudi Interceptor posebej v prvem delu, kjer je imel opravka z motoristično bando. V novem trailerju uničijo Interceptorja ampak če pogledaš kakšne stroje imajo veš, da Interceptor ne bi zdržal 2 minute tako kot ne bi v drugem delu če ne bi vozil tovornjak>:D

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Phah... Na tačetku se mi zasvetijo učke :D in usta se mi razvlečejo v prešeren nasmeh, saj vidim Interceptorja. AMpak mi kaj kmalu pride ;(. Vsi vemo, kako je Max uničil Forda in tole ne gre skupaj, kar prikaže trailer.

Rečeno je bilo, da bi se naj zgodba dogajala po nekje med prvim in drugim delom: Ampak tole, kar je videno v trailerju mi ni všeč, da uničijo Interceptorja. Ravno interceptor je del Max-a ..

Blah.. Uvod v trailer je pa super....



Ne ne bistvo Mad Max-a je Max Rockatansky in cestni spopadi. Seveda ima veliko vlogo tudi Interceptor posebej v prvem delu, kjer je imel opravka z motoristično bando. V novem trailerju uničijo Interceptorja ampak če pogledaš kakšne stroje imajo veš, da Interceptor ne bi zdržal 2 minute tako kot ne bi v drugem delu če ne bi vozil tovornjak>:D


Ampak. Če pogledaš, da bi se naj četrti del dogajal pred Mad maxom 2, potem tukaj ni logike.

A, ja. Za moje pojme je Mad MAX = Max, Ford Interceptor + dvocevka + usnje :)....

Po trailerju sodeč se mi zdi, da bo ravno to problem, ker bo enostavno preveč akcije in streljanja. Ravno zadnje mi gre blazno na penis, ker je tega v prvih treh filmih res za en vzorec.

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Phah... Na tačetku se mi zasvetijo učke :D in usta se mi razvlečejo v prešeren nasmeh, saj vidim Interceptorja. AMpak mi kaj kmalu pride ;(. Vsi vemo, kako je Max uničil Forda in tole ne gre skupaj, kar prikaže trailer.

Rečeno je bilo, da bi se naj zgodba dogajala po nekje med prvim in drugim delom: Ampak tole, kar je videno v trailerju mi ni všeč, da uničijo Interceptorja. Ravno interceptor je del Max-a ..

Blah.. Uvod v trailer je pa super....



Ne ne bistvo Mad Max-a je Max Rockatansky in cestni spopadi. Seveda ima veliko vlogo tudi Interceptor posebej v prvem delu, kjer je imel opravka z motoristično bando. V novem trailerju uničijo Interceptorja ampak če pogledaš kakšne stroje imajo veš, da Interceptor ne bi zdržal 2 minute tako kot ne bi v drugem delu če ne bi vozil tovornjak>:D


Ampak. Če pogledaš, da bi se naj četrti del dogajal pred Mad maxom 2, potem tukaj ni logike.

A, ja. Za moje pojme je Mad MAX = Max, Ford Interceptor + dvocevka + usnje :)....

Po trailerju sodeč se mi zdi, da bo ravno to problem, ker bo enostavno preveč akcije in streljanja. Ravno zadnje mi gre blazno na penis, ker je tega v prvih treh filmih res za en vzorec.



Tudi če se spomniš je bil Max v prvem delu ustreljen v nogo. Na začetku drugega dela je šepal in imel nekakšno kovinsko oporo na kolenu v trailerju tega nisem zasledil. Mogoče pa se odvija zgodba med drugim in tretjim delom?



Leta v filmih Mad Max


c.1965 - Fifi Macaffee is born.
c.1973 - The "gyro captain" is born.

c.1975 - Max Rockatansky is born.

c.1981 - Bryson Williams - the Nightrider - is born.

c.1992 - Traffic on Transcontinental One - the first of the superhighways constructed by the Australian Central Bureaucracy - falls prey to the "Armalite Gangs". After the gangs begin targetting road trains, the All-National Retail Corporation declares Transcon One off-limits. Consequently, the price of consumer goods soars. In an emergency session of the Central Bureaucracy, an elite group of Main Force Patrol police drivers - the "Breaker Squad" - is commissioned to break the stranglehold on the highway. The 25th Olympics are held; they prove to be the last in the face of deteriorating worldwide social conditions and international political unrest.

c.1993 - The Main Force Patrol (MFP) begins training the Breaker Squad. Initially, one hundred recruits are sent on a special two week driving camp, after which the 89 surviving officers undergo ten days of instruction with the Special Commando Task Force. The Breaker Squad engages one of the Armalite Gangs just before 2am on a Saturday on the Transcon, while they are stripping a wreck. The gang is captured without fatality or escape; Max Rockatansky (at age 18) shoots out the tyres of the only gang member who reaches his rig. In the following eight months it takes to eradicate the gangs, the police are forced to split into smaller, more vulnerable groups to cover the most dangerous areas along the Transcon. Additionally, the MFP is increasingly bound by bureaucratic restrictions. This includes the establishment of the Office of the People's Observer (intended to safeguard an individual's rights after arrest). As a result, the Transcon becomes plagued with joy-riders seeking sanctuary over the state line, where conflicting state laws hinder or even prevent prosecution.

c.1995 - The "feral kid" is born.

c.1996 - Max meets Jessie.

c.1996-2000 - For four years in a row, sections eighteen to thirty-one of Transcon One boast more fatalities for each kilometre than any other super-highway in the country. In 2000 alone, eighteen offenders will die attempting a Big Run up the Transcon to the state line.

c.1998 - Max and Jessie's son Sprog is born.

c.2000 - MAD MAX ("A few years from now..."): Deterioration of Australian society and bureaucratic restrictions leads to fragmentation of the police force, and increasing anarchy on the superhighways, which are still subject to differing state laws. Environmental damage and the effects of the Armalite Gangs have destroyed the farmlands and the Central Bureaucracy declares the inland regions "Forbidden Zones". Only the road trains are still permitted to travel through what becomes known as the "wasteland". The remaining government attempts to maintain law and order, as well as food and water supplies, to the coastal cities. As a result, inland settlements and smaller coastal towns begin to die. The last of the V-8 Interceptors are constructed.

c.2000-2003 - ("Their world crumbled..."): The world situation worsens; the satellites beam the images of social decline into homes worldwide. Money becomes less important than the products of industrial society - particularly food and fuel. U.S. soldiers invade the Persian Gulf. During the prolonged battle, the oil-fields of the Middle East are set alight, destroying fuel production. The resulting conflict depletes the already scarce resources of the industrial nations, shattering their economies. In the U.S., fuel prices reach $7 per gallon. Finally, the supply of fuel is restricted to the essential services, which are fast breaking down. The stock market collapses, creating a world-wide economic depression. Outbreaks of fighting in the cities become steadily less sporadic. Factories grind to a standstill. Pappagallo, Chief Executive of Seven Sisters Petroleum in Australia, escapes the downfall of the cities with maps showing the location of a fuel pump in the wasteland. He constructs a rudimentary fuel refining plant and creates a farm near the fuel pump, intending to survive the fall of civilization. A small armed community is established and the compound is fortified.

c.2003 - THE ROAD WARRIOR/MAD MAX II ("You're a scavenger Max...a maggot... living off the corpse of the old world."): Australia has become a war-zone, as the road trains and tankers have ceased transporting supplies and fuel. Isolated pockets of civilization throughout the country - some of which have attempted to survive by turning themselves into armoured enclaves - are beset by roving bands of marauders and barbarians, who are dependent on the dwindling fuel supply.

c.2003 - WORLD WAR III - THE OIL WAR APOCALYPSE ("People stopped in the streets and listened: for the first time they heard the sound of silence."): As the service utilities of the industrial nations - the power generation, transport and manufacturing sectors - fail, national and international communication breaks down. Long-standing East/West tensions in the face of worldwide fuel shortages degenerate into pre-emptive attacks on the remaining fuel-rich countries. After endless political deliberations on both sides, the final acts of the war are strategic nuclear strikes between the East/West blocs intended to prevent either side from securing new fuel reserves. In Australia, centralised government crumbles. In most of the cities, panic and looting precede death and wholesale destruction. The remaining population scatters, leaving the cities to crumble and fall apart. Limited nuclear explosions near Sydney cause turbulence that damages a fleeing 747 under the command of Flight Captain Walker. It crashes in the desert some 500 kilometres from the city. The nuclear exchange causes widespread changes in the world's environment, the most notable of which is large-scale evaporation of the oceans, and a short nuclear winter. Sydney Harbour dries up and the city is abandoned. Australia's coastal regions become more arid - problems with food supplies force many to cannibalism. The collapse of civilization goes largely unnoticed in the wasteland; although the depletion of the fuel supplies and manufacturing technology brings about the end of the roving marauders. In the following few years, tribal settlements are established on the Sunshine Coast and elsewhere by people fleeing the savagery of the interior desert. Technology is at a pre-Industrial Revolution level in these largely agricultural communities.

c.2003-2018 - ("At last, the vermin had inherited the earth."): The survivors of the war begin to form small, tribal groups, fighting over the few remaining sources of food and energy. Isolated settlements develop in the desert amidst the barbarians, under the rule of people who possess technical knowledge or power. Some of the old gang leaders realise the futility of destroying the pockets of civilization, because eventually nothing is regenerated. Some of the survivors live in primitive harmony, while others form towns where savage violence is a way of life. Max survives a number of adventures; as his resources diminish he builds up his capital - a wagon train. He collects things, finds things, and is resourceful enough to improvise.

8.11.2005 - Flight Captain Walker leads a rescue party of nineteen people from the 747 crash site out into the desert, in search of aid. The children remaining behind have only vague memories of civilization, which become the basis of a religion based around the 747 and its artifacts, and eventual rescue by Walker. When the first party fails to return, the children send out three more groups over the following decade to find them, comprised of teenagers who have come of age.

c.2013 - The leader of the Great Northern Tribe dies felling timber.

c.2018 - MAD MAX BEYOND THUNDERDOME ("You know who I was? Nobody. But on the day after, I was still alive."): Out of the barbarism and destruction following the war, new order is created through trade, slavery and the salvage and re-use of industrial artifacts. Settlements such as Bartertown, constructed on the site of an old open-cut mine five hundred kilometres from Sydney, enforce peace through a series of harsh laws. Although the age of the gasoline-dependent marauders has ended, ownership is still based on strength, and both banditry and slavery are widespread.

http://www.madmaxmovies.com/archives/we...



Zdaj pa vprašanje kam bodo uvrstili novi film:)

oo7 ::

Še ena zanimivost iz trailerja:D



Tisti stric v trailerju, kjer si natakne gor masko z nekimi zobmi pri 1,33 minuti in pokaže ga še pri 1,46 minuti8-) to je Immortan Joe, ki je v prvem delu filma Mad Max igral The Toe Cutter-ja8-)

The Toe Cutter

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Izi ::

It is a reboot. At the April 30th, 2014 test screening in Burbank, CA. Director George Miller told attendees that the reason for a reboot was that too much time had passed between the last Mad Max film to do a sequel or a film set between, along with doing such would mean a plague of continuity issues. George also commented that he didn't want to do a "remake" as he had no intention on retelling a story already told. A reboot allowed him to bring the universe and wasteland 30 years up to date while keeping Max as he moviegoers remember him, a man with nothing to lose after the loss of his family.

Tako. Sam režiser se je šele pred kratkim izjasnil, da je od prvotne trilogije minilo že preveč časa, da bi novi film lahko bil nadaljevanje ali da bi bil umeščen nekje vmes med prejšnje filme.
Po novem je torej uradno da gre za Reboot oziroma za ponovno obujenje Mad Max zgodbe.
Režiser je še omenil, da noče narediti Remake, kar bi to pomenilo še enkrat pripovedovati že povedano zgodbo. Zato Reboot.

Šlo bo torej za novo Mad Max zgodbo z istim likom, ki ga že poznamo, ampak v novi puščavi brez povezave s prejšnjo zgodbo. Zgodba pa se bo dogajala po tem ko je Max že izgubil družino.

oo7 ::

Izi je izjavil:

It is a reboot. At the April 30th, 2014 test screening in Burbank, CA. Director George Miller told attendees that the reason for a reboot was that too much time had passed between the last Mad Max film to do a sequel or a film set between, along with doing such would mean a plague of continuity issues. George also commented that he didn't want to do a "remake" as he had no intention on retelling a story already told. A reboot allowed him to bring the universe and wasteland 30 years up to date while keeping Max as he moviegoers remember him, a man with nothing to lose after the loss of his family.

Tako. Sam režiser se je šele pred kratkim izjasnil, da je od prvotne trilogije minilo že preveč časa, da bi novi film lahko bil nadaljevanje ali da bi bil umeščen nekje vmes med prejšnje filme.
Po novem je torej uradno da gre za Reboot oziroma za ponovno obujenje Mad Max zgodbe.
Režiser je še omenil, da noče narediti Remake, kar bi to pomenilo še enkrat pripovedovati že povedano zgodbo. Zato Reboot.

Šlo bo torej za novo Mad Max zgodbo z istim likom, ki ga že poznamo, ampak v novi puščavi brez povezave s prejšnjo zgodbo. Zgodba pa se bo dogajala po tem ko je Max že izgubil družino.



No ja jaz nimam nič proti tem že zato, ker je originalen režiser in upam na novo triologijo:)
Verjamem, da se bo Tom Hardy dobro odrezal v vlogi Mad Max-a.
Ne bi imel pa tudi nič proti če bi naredil še en film z ostarelim Mel Gibsonom, ki bi se dogajal po tretjem delu.

Izi ::

oo7 je izjavil:

No ja jaz nimam nič proti tem že zato, ker je originalen režiser in upam na novo triologijo:)

Kar se tiče morebitnih nadaljevanj je kot vedno vse odvisno kako uspešen (finančno) bo film.

Bi pa rekel da je režiser sicer najprej mislil narediti nadaljevanje prejšnjega 1. dela, ampak je kasneje ugotovil, da bo v filmu vedno preveč neskladnosti z 2. in 3. delom stare zgodbe. Gledalci pa se pikolovsko vtaknejo v vsako malenkost, ki se popolnoma ne sklada (kot rupsi31 zgoraj).
Če pa reče, da gre za Reboot pa lahko vse naredi isto kot je mislil narediti že prej, ampak neskladij mu pa nihče več ne more očitati, ker gre pač za novo zgodbo :P

bambam20 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

No ja jaz nimam nič proti tem že zato, ker je originalen režiser in upam na novo triologijo:)

Kar se tiče morebitnih nadaljevanj je kot vedno vse odvisno kako uspešen (finančno) bo film.

Bi pa rekel da je režiser sicer najprej mislil narediti nadaljevanje prejšnjega 1. dela, ampak je kasneje ugotovil, da bo v filmu vedno preveč neskladnosti z 2. in 3. delom stare zgodbe. Gledalci pa se pikolovsko vtaknejo v vsako malenkost, ki se popolnoma ne sklada (kot rupsi31 zgoraj).
Če pa reče, da gre za Reboot pa lahko vse naredi isto kot je mislil narediti že prej, ampak neskladij mu pa nihče več ne more očitati, ker gre pač za novo zgodbo :P


Film bo zelo, zelo uspešen. To se vidi koliko ogledov je imel trailer v dveh dneh in večina je zadovoljih s tistim, kar so videli v trailerju. Sam nisem. Predvsem me moti, ker film vleče preveč vzporadnic na dvojko. Tudi tam smo imeli cisterno in Max-u uniči Forda. Tako, da to za mene ni ravno nova zgodba, pač pa prodajanje stare zavite v novo folijo.

Trojka je bila velik fail tudi zaradi tega, ker se je celotna dogajala v sami puščavi. Zakaj sta dvojka in enica tako odlična? Ker se pregoni dogajajo na cesti. Tako, da iz mojega vidika sem skeptičen, koliko bo film vsebinsko res dober. KOt pravim. Bojim se , da bo v filmu glede na trailer prevelika neskladnost glede streljanja, akcije. Slab občutek imam, da tokrat Max ne bo imel dostojnega in karizmatičnega nasprotnika. V prvih treh filmih jih je imel.

Tudi, če je nova zgodba bi se lahko Miller držal določenih smernic glede na glavni lik serije. Ford in dvocevka, usnjeni policijska obleka je ravno tako del Maxove zapuščine in se ga tako tudi privrženci spominjamo.

Pretiravam? mogoče. Ampak hudič je ravno v teh mali podrobnostih, ki so iz MAx-a naredile to, kar je postal.

Interceptor je ravno tako velika zvezda filma kot MAx. Zato, če ga mislijo takole uničit lahko kar nehajo snemat naslednji del. Pa Max v trailerju uporablja pištolo. Doh. Max v lifu ni nikoli uporabljal pištole. Vedno samo dvocevko ali pa nož.

Iz vidika zaslužka bo pa film uspešen. To pa nedvomno.

Zdaj pa čakat eno leto. To je absolutno preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Riff ::

tud če bi Mel Gibson igral v 4 ki bi bla dobra po mojem :)

Nikec3 ::



WOW, to bo vizualna ekstravaganca norosti! :O8-O:D
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

opeter ::

Wow, ta film je prišel na prvo mesto na mojem seznamu!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Hudo8-)

bambam20 ::

Nisem impresioniran, ker že v štartu sesujejo V8. Sicer bom pogledal ampak Max se je končal z drugim delom leta 1981. Finito.

vostok_1 ::

bambam20 je izjavil:

Nisem impresioniran, ker že v štartu sesujejo V8. Sicer bom pogledal ampak Max se je končal z drugim delom leta 1981. Finito.


Pretty much ja.

Zmajc ::

komaj čakam -- EPIC!

oo7 ::

Mad Max: Fury Road Official Trailer #2



Tole bo noro 8-):)>:D

1.55 kitarist :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

Poglej poglej, 15. maj piše na koncu.
Tole bo pa sedaj kmalu zunaj.

Nikec3 ::

Vidim da nisem edini, ki je noto navdušen. To bo vizualno najbolj suveren film v zgodovini. Česa takšnega še nisem videl. To preprosto ne more biti slabo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

piromanček ::

očitno bo tudi najbolj oranžen film v zgodovini :D

tx-z ::

Ravno sem hotel postat tale link :) Zgleda obetavno :)
tx-z

oo7 ::

Upam, da bodo s temi trailerji čim več ljudi zvabili v kinodvorane, da bo film uspešen in, da naredijo še eno triologijo Mad Max pa seveda tudi zato, ker ima film rating R :)

Jst ::

Meni se pa zdi, da bo to navaden action packed rollercoaster, zgodba pa v stilu "reši neko družino."

Za akcijske posnetke verjamem, da bodo verjetno nori. A film kot celota, pa brez kakršnekoli globine.

Nevertheless, pogledal si ga pa bom, samo ne v kinu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Jst je izjavil:

Meni se pa zdi, da bo to navaden action packed rollercoaster, zgodba pa v stilu "reši neko družino."

Za akcijske posnetke verjamem, da bodo verjetno nori. A film kot celota, pa brez kakršnekoli globine.

Nevertheless, pogledal si ga pa bom, samo ne v kinu.



Mad Max Fury Road bo še najbolj podoben filmu Gravity z razliko, da se je Gravity dogajal v vesolju Mad Max se v post-apokaliptičnem svetu. Zgodbe bo kolikor bo ostalo bo triler nabit, do konca z akcijo z odbitimi cestnimi pregoni kaj bi si sploš še želel drugega:D

mgermo ::

Vizuelno bo zadeva špilala, ostalo bo facepalm. Mark my words.

bambam20 ::

Rdeča nit mi je mal bedna s temi nevestami. AMpak ok. Vsak nov trailer zgleda bolj in bolj odfukan.

Zgodbovno s temi nevstami je kr neki ampak vsak novi trailer, ki ga pokažejo je bolj odfukano dober :). To se pa ne zgodi ravno prevečkrat da bi dobili več trailerjev za en film.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

stara mama ::

Tale slika se mi že 100 let valja po računalniku in vidim zgoraj, da ga bojo uporabli

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Zmajc ::

Fuck, upam da ne bo polomija! Trailerji so femomenalni.

Jst ::

>To se pa ne zgodi ravno prevečkrat da bi dobili več trailerjev za en film.

Na katerem planetu pa ti živiš? Prvo je Teaser, potem je official Teaser, trailer 1,2,3,4, official theater trailer 1,2, launch trailer 1,2,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

-valvoline- ::

Zadnj trailer, huuuuudo.
:D

opeter ::

Saj tudi stari Mad Maxi niso bli bogve kaj, sploh kar se zgodbe* tiče.

* Beri (pozor, spojlerji za tiste, ki še niso gledali nobenega od med meksov):
1. del: ubijejo protagonistovo družino, on se gre maščevanja. Nizkoproračunski avstralski "cestni" film, ki pa je zaradi srečnih okoliščin in določenega šarma postal kultni.

2. del: ta je že dosti bolj zanimiv od prvega dela, saj prikaže "prihodnost" oz. kaj je nastalo. Olje je najdragocenejša surovina (čudno, sem mislil, da bo to voda) v sredi puščave, zaradi tega so vojne med preživelimi, Max se znadje med dvema ognjema. Imaš dobre ljudi, ki so oblečeni v belo oz. svetlo (stereotip, ki me nekako spominja na film Alan Quatermain in izgubljeno mesto iz sredine 80-ih s R. Chamberlain, S. Stone in J. Earl Jones), ostali, hudobni pa so oblečeni v rjavo oz. temno (ali pa pomanjkljivo oblečeni, hehe)** ... Meks reši preživele pripadnike dobre druščino s taktiko, več pa ne bom razkril. Dejansko imajo ljudje podobno oblačilo kot večina (ZF in drugih fantastičnih) filmov iz tistega časa. Oglejte si ga!

** glej slike:

Mad Max 2


Mad Max 2


Masters of the Universe


Allan Quatermain and the Lost City of Gold



3. del: nadaljuje se drugi del z našim protagonistom in morda še kakšnim karakterjem iz dvojke. Samooklicana voditeljica želi ustvariti utopično mesto na sredini puščave, z elektriko, katera je izdelana iz prdcev svinj. Dejansko pa diktatorica sploh ne ve, da nima ona niti v roki, temveč palček-veleum, ki sedi na ramenih orjaka. Medtem se nekako znajdemo v vodnem paradižu poleg puščave, kjer je velikanska otroška "družina", ki ima svojevrsten pogled na svet s svojim idolom, katerega utelešenje vidijo v Meksu. Meks se, kot vedno znajde v "političnih" in drugih igricah, spotoma pa reši še nekaj otrok/družino ali dve.

Samo pa je recept tako dobro sestavljen, da večino časa dobimo solidno porcijo (ajd, mogoče je bil še tretji del dosedaj najbolj švoh). Ostalo pa ni pomembno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

bambam20 ::

opeter je izjavil:


1. del: ubijejo protagonistovo družino, on se gre maščevanja. Nizkoproračunski avstralski "cestni" film, ki pa je zaradi srečnih okoliščin in določenega šarma postal kultni.


To sploh ni res. MOtoristična banda do smrti povozi samo njegovega sina. Žena Jessie je v času, ko gre Maks na maščevalni pohod živa , vendar močno poškodovana in v oskrbi na intenzivni negi v bolnici.
Jessie umre veliko kasneje , kar vidimo na začetku drugega dela.

opeter ::

bambam20 je izjavil:

To sploh ni res. MOtoristična banda do smrti povozi samo njegovega sina. Žena Jessie je v času, ko gre Maks na maščevalni pohod živa , vendar močno poškodovana in v oskrbi na intenzivni negi v bolnici.
Jessie umre veliko kasneje , kar vidimo na začetku drugega dela.


Vseeno. Glavna tema filma je maščevanje, izživljanje nad nemočnimi ter seveda mučenje (z vseh strani). Nič globljega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Če koga zanima s kakšnimi kamerami so snemali film Mad Max Fury road

Cinematographer John Seale captures “'Mad Max: Fury Road'
http://www.codexdigital.com/news/cinema...

yoco ::

-valvoline- je izjavil:

Zadnj trailer, huuuuudo.
:D

Eden boljših trailerjev ever! :D

oo7 ::

Upam, da bo tudi pri nas v kinu zaenkrat nisem nikjer zasledil, da bo:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

oo7 je izjavil:

Upam, da bo tudi pri nas v kinu zaenkrat nisem nikjer zasledil, da bo:|

Pobesneli Max: Cesta besa
V kinu od 14. maja. V vseh Cineplexxih in ljubljanskem Kinu Bežigrad.

Napovednik s slovenskimi podnapisi


Režiser George Miller, ki se je domislil post-apokaliptičnega žanra in je ustvaril legendarno franšizo Mad Max, nas v Pobesnelem Maxu: Cesta besa vrača v svet cestnega bojevnika Maxa Rockatanskyja. Tega preganja njegova divja preteklost in je prepričan, da bo preživel edino, če se po svetu potika sam.

Vseeno pa se s skupino, ki se prebija prek pustinje v bojnem vozilu, za katerega krmilom sedi elitna carica Furiosa, pobegnejo iz Citadele, ki jo ustrahuje Immortan Joe, kateremu so odvzeli nekaj nenadomestljivega. Besni poveljnik zbobna vse svoje čete in upornike neusmiljeno preganja v skrajno napeti Cestni vojni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Zmajc ::

oo7 ::

Zmajc je izjavil:




Dober trailer. Upam, da bo film uspešen, da bo nova triologija.

Nikec3 ::

Sem rekel! "ne more biti slabo". Ni ostalo samo pri tem, kritike so vesoljske.

http://www.rottentomatoes.com/m/mad_max...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Nikec3 je izjavil:

Sem rekel! "ne more biti slabo". Ni ostalo samo pri tem, kritike so vesoljske.

http://www.rottentomatoes.com/m/mad_max...



Sploh nisem dvomil:)


Kolosej pa sploh ne predvaja tega filma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

krneki0001 ::

oo7 je izjavil:

Kolosej pa sploh ne predvaja tega filma?


Kolosej je propadel in je dolžan ogromne vsote.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

oo7 ::

Potem bom šel pa v Planet tuš v Novo mesto takoj na taprvo predstavo:)

bambam20 ::

Nikec3 je izjavil:

Sem rekel! "ne more biti slabo". Ni ostalo samo pri tem, kritike so vesoljske.

http://www.rottentomatoes.com/m/mad_max...



Vesoljske kritike je dobil tudi Furious 7, ki je zanič film.

Če si 4-ka, polna CSi-ja, neizvirne zgodbe, ki mošno jemlje iz Road Warriorja zasluži oceno 9, potem si MadMad 1 zasluži oceno 18, Mad Max 2 pa oceno 20.

oo7 je izjavil:

Potem bom šel pa v Planet tuš v Novo mesto takoj na taprvo predstavo:)


V Cineplexxu imaš v UHF , Kolosej ima pa sliko katodnega TV-ja. Izbira je tvoja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Sem rekel! "ne more biti slabo". Ni ostalo samo pri tem, kritike so vesoljske.

http://www.rottentomatoes.com/m/mad_max...



Vesoljske kritike je dobil tudi Furious 7, ki je zanič film.

Če si 4-ka, polna CSi-ja, neizvirne zgodbe, ki mošno jemlje iz Road Warriorja zasluži oceno 9, potem si MadMad 1 zasluži oceno 18, Mad Max 2 pa oceno 20.




To pa zdaj govoriš kot, da si videl že cel film:|
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Furiosa (Mad Max) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10712589 (503) 2dark
»

Mad Max (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7113700 (504) oo7
»

The Revenant (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5719838 (6039) oo7
»

Mad Max: The Wasteland (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
558862 (2874) oo7
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210957 (7413) gus5

Več podobnih tem