» »

Povezave z netom kar zmanjka...

Povezave z netom kar zmanjka...

Avenger ::

Torej, mam ADSL povezavo, dinamičen IP, na modem sem povezan prek d-linkovega routerja. Router vsakemu kompjuterju v mreži avtomatsko dodeli interni IP, sej veste, 192.168... Mam athlona XP 1800+, 512 rama in Winse XP professional, brez service packov, ampak updejtane. V mreži so trije računalniki, dva moja, en sosedov.

Problemi:
-ko pridem w winse, oziroma ko vstopam, mi napiše "duplicate name exists on the network". Glede na to, da imajo vsi trije računalniki različna imena, to ne more bit to. Edin mogoče, da je na dveh računalnih isto ime uporabnika, sam nekako ne verjamem da je to to. Sem iskal po googlu, pa je pršlo vn neki čist kompliciranga, pa povsod drugač je pisal.
-vsake toliko časa povezava z netom enostavno crkne, čeprav še vedno lahko pingam karkoli, ampak prek browserja na stran ne morm prit, na nobeno, ICQ crkne, etc.

Najbrž je tistle oboje povezan, sprož se pa ko se neki zgodi, al ko router refresha povezave, al kaj jaz vem... a ve kdo od vas?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ToniT ::

Obvezno najprej zamenjaj ime svojega računalnika, pa čeprav misliš, da so imena različna.
Pa naj NE BO prvih 11 znakov enakih, kot prej.
Potem pa poročaj...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782555979 (4248) Kroos
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333600 (2594) Ursus
»

win XP zahteva geslo

Oddelek: Omrežja in internet
51507 (1283) Klenobo
»

2 ADSL modema, 1 mreža

Oddelek: Omrežja in internet
71115 (917) plavko61
»

težave z mrežo

Oddelek: Pomoč in nasveti
111084 (872) robinzon

Več podobnih tem