» »

Tezave z graficno

Tezave z graficno

Zoidberg ::

Evo en problem. Imel sem P3 450Mhz, 512MB PC100, kr eno DFI plato in mi je GeForce2 MX400 dobro delal potem pa kupim nov racunalnik (vidite v podpisu) in dam tega GeForca notri in vse vredu dela razen iger:'( . Pozenem 3dmark in dela potem pa dam play demo in ne dela cudno. No si mislim graficna ni kompatibilna pa z prijatlom zamenjam Za GeForce 2 Titanium in nekaj casa dela potem se pa dones spet spolne da noce:'( (dela mi isto kot z prejsno graficno) kaj bi bilo lahko narobe. Aja st tem ko recem ne dela mislim ko recimo zalaufam GTA3 (ko dvokliknem ikono) racunalnik zmrzne za 30s se vedno gledam namizje potem pa se ekran stemni in se enkrat vklopi v 640x480 in 16 barv. Napise pa Sistem has recoverd from serious error device failure al neki tacga in nato moram resetirati windowse.

Hvala za odgovore
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.
  • premaknilo: bastadu ()

boštjan ::

sicer vem da bo zvenelo noro,a vseeno.mogoče bo tvoj problem zgino če boš formatiral

Zoidberg ::

Ali je to mozno zato ker imam na compu windows XP in sevice pack 1. Prej nisem imel service packa na starem racunalniku.

boštjan ::

naj to ne bi bilo krivo,kakšen maš napajalnik,ker sem vido da maš kar 3 diske gor nametane+2optiki.torej slab napajač je tudi lahko kriv

Zoidberg ::

mel sem 340W pa ni delal. pol sm ga pa z "kurslusam" skuru in sedaj mam enga za casnga 250W tko da to verjetn ni
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

boštjan ::

jaz pa bi reko da glih to je to,mogoče

stealth ::

Kaj pa driverji? Če ti zamrzne samo v novejših igrah, so tudi driverji možni.

Če ne pa, kot ti je že nekdo prej povedal, poskusi sformatirat disk in še enkrat vse inštalirat.

Zoidberg ::

formatiral sem vceraj zato ker sem moral ker je 8 GB mankal sm mel na clip prkloplen. no zdej sm nanov nalozu windowse in vse to in najnovejsih detonatorjev nemorem instalirat. drugace pa igre se vedno nedelujejo razen rollercoaster tycoon 2. Tko da nevem. Kje bi dobil starejse detonatorje.

stealth ::

Po mojem mnenju gre najverjetneje za strojno napako. Če je možno, poskusi zamenjati RAM, ali pa če imaš 128MB + 128MB poskusi najprej odstraniti enega, probaj če dela. Če ne dela, daj tistega nazaj not in drugega vzami ven, in spet probaj.

Podobno poskusi tudi z diski, ker sem pogledal po netu in ugotovil, ta tvoja plata podpira 4 IDE naprave, ti pa jih imaš 5 - 3 diske, DVD in CD/RW (razen če nimaš katere SCSI). Poskusi odklopiti enega od diskov.



Informacije o tvoji plati:
http://www.hexus.net/review.php?review=...

Zoidberg ::

maxtorja imam preko serilellota prklopljenga na serial ata ram imam pa v eni ploscici

stealth ::

Če je možno prosi kakšnega prijatelja/soseda, da ti za 15 min posodi RAM (DDR) in sprobaj, če bo z njegovim delalo.

Napajalnik bi naj bil v redu, ampak vseeno še najprej poskusi računalnik zagnat s priklopljenim samo enim diskom in eno CD/DVD enoto.


Drugih idej pa (razen da računalnik pelješ na servis) na žalost nimam.

morphling1 ::

Si dal najnovejše nforce driverje 2.0 gor ? Tam notri so vključeni tudi detonatorji 40.72 ki so dobri driverji, instalirajo pa se če imaš nvidia grafično seveda. Btw. IDE disk priklopljen na SATA adapter je počasnejši, kot če bi bil na IDE 100 kablu. Napaka ne verjamem da je v strojni opremi, prej v softwareu oz uporabniku
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Gapi ::

Živjo
Jest sem včeri kupu to kartico pa mi vn vrže isto napako. Pa me zanima če si napako že najdu?
Pa a je to bla software napaka al hardwarae?

Pa še zanimivost lahko povem da mi z Windows original gonilniki bolje dela kot pa nvidija se pravi da do te napake ne pride. V Linuxu z Nvidija gonoilniki mi pa mašina zmrzne.

AngelOfDeath ::

daj točno napišite kaj vam bs javi :)

Zoidberg ::

Jaz sem zamenjal grafično in sedaj deluje. Zdaj imam GeForce2 Ti in zadeva deluje kot je treba.

Lp Zoidberg


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z kompatibilnostjo gr. kartice z osn. ploščo

Oddelek: Strojna oprema
141156 (920) medo12
»

TOCA 3 Demo (70%)

Oddelek: Igre
121122 (798) ||_^_||
»

GeForce2 MX v MS-6163 Pro ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81287 (1163) servo
»

GF4 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
191196 (897) BroTheR
»

GF2 problem!

Oddelek: Strojna oprema
211312 (1037) _Mortal_

Več podobnih tem