» »

win XP zahteva geslo

win XP zahteva geslo

Rokomah ::

V omrežje imam povezano tri računalnike. Na enem je operacijski sistem XP HE, na preostalih dveh pa win98. Izklopljene imam vse požarne zide in šerane vse potrebne opcije, pa vendar, v primeru, da želim v omrežju pristopat iz računalnika kjer je win98 na računalnik kjer je win XP, le ta zahteva geslo. Ker to ne znam pravilno nastaviti, je povezava nemogoča. V nasprotni smeri (iz win XP na win98) pa ni težav.

Kako pravilno nastavim gesla, da bo povezava mogoča ali še bolje, kako se izognem vnašanju gesla?

HVALA

PaJo ::

Na vseh racunalnikih se prijavi z istim uporbniskim imenom in geslom pa te nikjer ne bo sprasevalo zanj in bo delalo vse cisto ok:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Rokomah ::

Hvala na odgovoru...
Kaj pa če na vsak računalnik v omrežju pristopa druga oseba (trije računalniki v omrežju in trije različni ljudje), ki občasno uporabljajo podatke na mojem računalniku (win XP). Moj računalnik vedno zahteva geslo, čeprav ta opcija ni določena iz moje strani.

ToniT ::

Dostop do windows XP preko omrežja je privzeto mogoč samo z uporabniškim imenom, ki ima geslo!

Rokomah ::

Prijava na vseh računalnikih v omrežju z istim uporabniškim imenom in geslom ni možna, ker je več različnih uporabnikov.
Kako drugemu uporabniku, ki pristopa v omrežju z win98 na moj računalnik, kjer je winXP omogočim izmenjavo podatkov preko mreže. Sedaj moj računalnik (winXP) zahteva geslo, ki pa ga nisem nastavil ali pogojeval. Vsi uporabniki v mreži smo prijavljeni s svojim imenom in geslom.

Hvala

Klenobo ::

Probaj generiti uporabnike lokalno na WinXP in jih dodaj v pravice do dostopa shara.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ročna nastavitev varnosti v registru za wivXP HE

Oddelek: Pomoč in nasveti
81278 (1160) Rokomah
»

WinXP v omrežju z win98

Oddelek: Omrežja in internet
101362 (1200) Rokomah
»

omrežno geslo za win98

Oddelek: Omrežja in internet
51335 (1235) ricola78
»

Šeranje diska v domačem omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
51094 (968) ToniT
»

(LAN) Moj racunalnik zahteva geslo za seznam sheranih map

Oddelek: Operacijski sistemi
331620 (1280) jlpktnst

Več podobnih tem