» »

Pojav cone 30km/h v LJ in MB

Pojav cone 30km/h v LJ in MB

Matako ::

JanK je izjavil:


Lezeci policaji pa imajo ta problem, da ustavijo vse, tudi resilce in gasilce...


Problem je tudi, da ljudje potem dejansko vozijo počasneje - nastopi pomankanje kršiteljev.
/\/\.K.

Mufasa ::

Toliko v vednost...v Minhnu napačno parkiranje v ponedeljek...15€...15€ ne 150€!!

solatko ::

para - čudno, jaz se po conah vozim 33 po števcu in me nihče še ni prehitev, morda pa ti zaradi varnosti voziš 25 ali še manj, kar pa drugi vozniki ne morejo, ker jim gre v štandgasu avto hitreje.

Mufasa - Ampak, v Munchen-u ne boš naredil prekrška, za katerega nebi dobil vsaj opomin. Če pa narediš toliko prekrškov, kot nekateri vsak dan v LJ, bi bili pa tam ravno tako ob jurja ali večEUR.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

jype ::

Mufasa> Toliko v vednost...v Minhnu napačno parkiranje v ponedeljek...15€...15€ ne 150€!!

In če v enem dnevu desetkrat narobe parkiraš dobiš devet kazni.

T-h-o-r> upam, da bosta jype in bluefish kaj pojasnila :)

Bova. Vozite se počasi.

šernk ::

Kar te bo enkrat izučilo...pri nas te pa nima kaj izučit...če dobiš od 10ih prekrškov 5x opomin in 4x kazen je bolje kot pa če dobiš od 10ih prekrškov 1x kazen višjo kot bi bilo vseh 10x v nemčiji.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

darkolord je izjavil:

amigo_no1> Prometni znak velja do preklica, do prvega križišča

Znak za začetek naselja po tvojem velja do prvega križišča?

Edino tu je očitno izjema, velja do prečrtanega znaka, ki je ponavadi na koncu naselja.


para! je izjavil:

Js k se vozm natanko 30km/h skozi eno cono 30 na obrobju LJ, s tem povzročim da me _vsi_ prehitevajo, kljub temu, da gre za cesto kjer se težko srečata dva avtomobila in kljub temu, da so vsi ovinki na tej cesti nepregledni in so dvorišča hiš od roba cestišča oddaljena zgolj dobrih 20cm. Vsi prehitevajo, dobesedno. Mi je sicer vseeno, men cruisanje ugaja, samo kot zanimivost.

lp

Povzročaš povečano nevarnost v prometu.

jype ::

šernk> Kar te bo enkrat izučilo...pri nas te pa nima kaj izučit...če dobiš od 10ih prekrškov 5x opomin in 4x kazen je bolje kot pa če dobiš od 10ih prekrškov 1x kazen višjo kot bi bilo vseh 10x v nemčiji.

Se strinjam. Skratka, več policistov in višje plače, da bodo bolj profesionalni.

cordoba ::

Jaz sem dobil kazen 300 in 3 kazenske točke, ker sem v trnovskem pristanu vozil 43. Seveda je tam cona 30, ampak res šele sedaj to vem, ker je znak postavljen takoj ko zaviješ iz krožnega. Pri tem moraš paziti na pešce, na vozilo na krožnem in pa seveda še pešča z desne strani. Res bom potem videl še ta znak, ki je btw za moje pojme premalo viden. Bi pa v tej ulici bila komot vsaj 40 km/h. Če jih pa res tolk skrbi za varnost pa naj dajo ležeče policaje.

Venum ::

Mufasa je izjavil:

Toliko v vednost...v Minhnu napačno parkiranje v ponedeljek...15€...15€ ne 150€!!

Iz take kazni se vsaj neki naučiš na mirn način, v Sloveniji pa rataš živčn zarad take vlke kazni, da pol delaš še več prekrškov.

Mater mi gre na živce tako imenovana pravna država.

jype ::

Nitro2O> Mater mi gre na živce tako imenovana pravna država.

Ta teden mamo akcijo ti lahko za pol cene polommo kolena če te dobimo narobe parkirat.

dzinks63 ::

Jure, zresni se malo, saj si dovolj pameten, ne se spuščat na nako nizek nivo.

amigo_no1 ::

Kje je "predlagaj izbris" za trola ?

jype ::

Kako nizek nivo, samo demonstriram mu, da mu gre pravna država bistveno manj na živce kot mu bi šla brezpravna ureditev na, no, kolena.

Razumem, da se njemu zdi, da se je država zarotila proti njemu, ko ga taka kazen doleti, a mu zagotavljam, da je zgolj slabo (s premalo zornih kotov) premislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Venum ::

Ne, nisem dobil še nobene kazni. Ampak se mi zdi, da država nastavla "limanice" za voznike, ker moreš bit na določeni lokaciji in ob določenem trenutku že superčlovek, da ne nardiš kakšnega prekrška, zaradi butasto postavljenih znakov (kako naj človek vidi znak, če je pred njim veja od drevesa?)

cordoba je izjavil:

Jaz sem dobil kazen 300 in 3 kazenske točke, ker sem v trnovskem pristanu vozil 43. Seveda je tam cona 30, ampak res šele sedaj to vem, ker je znak postavljen takoj ko zaviješ iz krožnega. Pri tem moraš paziti na pešce, na vozilo na krožnem in pa seveda še pešča z desne strani. Res bom potem videl še ta znak, ki je btw za moje pojme premalo viden. Bi pa v tej ulici bila komot vsaj 40 km/h. Če jih pa res tolk skrbi za varnost pa naj dajo ležeče policaje.

Na strani predlagam vladi sm opisu točno ta problem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

jype ::

Tudi če ni znaka je najmanj vljudno se skozi Trnovo vozit počasi, razen po očitnih vpadnicah s širokimi pločniki, ker gre za gosto naseljeno območje.

Volk| ::

para! je izjavil:

Razlog, da je toliko con je seveda jasen: polniti občinski proračun.

Ja, seveda. Ker cone 30 same od sebe dajejo kazni, ane. Jih lahko postavijo še 1000, pa če ne bojo policajev redno tja pošiljal, so nardil minus.

lp


Me zanima kaj bos reko, ko bos se peljal 40 na uro pa bos dobil poloznico za 500€. Te bi rad videl junaka, ki bo ploskal.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

bluefish ::

To je 33% višja hitrost. Malo?

Venum ::

jype je izjavil:

Kako nizek nivo, samo demonstriram mu, da mu gre pravna država bistveno manj na živce kot mu bi šla brezpravna ureditev na, no, kolena.

Razumem, da se njemu zdi, da se je država zarotila proti njemu, ko ga taka kazen doleti, a mu zagotavljam, da je zgolj slabo (s premalo zornih kotov) premislil.

Fora je da se Slovenija ima za pravno državo, ampak po doživetem in videnem smo daleč od tega...

solatko ::

bluefish - In temu se reče divjanje - pred dobrim letom smo se po vseh teh cestah vozil 50, pred šolami pa 40, pa se ne spomnim, da bi bila v zadnjih 20 - ih letih, kakšna hujša nesreča, tam pa kjer je bila, pa je še danes omejitev 50 ali celo 60km/h, zato mi ne trolat o izboljšanju varnosti v mestu.
To je narejeno izključno za polnjenje občinskih proračunov.

Lovijo tudi sredi noči, ko ni živga človeka na cesti.
Delo krepa človeka

Venum ::

jype je izjavil:

Tudi če ni znaka je najmanj vljudno se skozi Trnovo vozit počasi, razen po očitnih vpadnicah s širokimi pločniki, ker gre za gosto naseljeno območje.

Ja in iz CPP bi naj vozil po omejitvah oz. bi se mogu prilagajat razmeram na cesti. Na cesti. Če ti nekdo skoči na cesto valjda boš bremzu, ampak kako naj človek vozi v coni po omejitvi, če "ni" znaka? Tut če vidiš da je gosto naseljeno naselje in ne vidiš znaka za cono voziš 50, razn če je kaj na cesti ali je slaba oz. razn če vidiš kake otroke v bližini. Doživel sem tut da je bla omejitev v bolj gosto naseljenem naselju večja kot v manj, zato je brezveze posploševat, ker je nekje v Sloveniji tako, nekje pa tako (včasih skregano z vsako logiko).

solatko je izjavil:

bluefish - In temu se reče divjanje - pred dobrim letom smo se po vseh teh cestah vozil 50, pred šolami pa 40, pa se ne spomnim, da bi bila v zadnjih 20 - ih letih, kakšna hujša nesreča, tam pa kjer je bila, pa je še danes omejitev 50 ali celo 60km/h, zato mi ne trolat o izboljšanju varnosti v mestu.
To je narejeno izključno za polnjenje občinskih proračunov.

Lovijo tudi sredi noči, ko ni živga človeka na cesti.


podpis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

Mr.B ::

Po domače, če ste pozabili, se je pred kratkim zmanjšal €€€, za prekrške v mestu :-). Nekako pa je potrebno kompenzirati :-)

Drugi primer je zelena jama. Pod pretvezo, da bodo imeli ljudje ki tam živijo kje parkirati, postavljajo park avtomate. Seveda vse skrbi, spoh medije, kaj to pomeni za vozače, kako bodo ob "promet", no pozabijo pa povedati da redarji s paji odvažajo ob 6:30, ter zvečer po sedmi uri delajo obhode...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dzinks63 ::

Me zanima kaj bos reko, ko bos se peljal 40 na uro pa bos dobil poloznico za 500€.

Sedanja vlada je že pripravila predloge za nižje kazni, saj so tudi sami uvideli, da so nekatere kazni precej neživljenske, eden izmed njih je tudi za manjše prekoračtve hitrosti v coni 30.

To temo smo že imeli na ST.

Tako se denimo kazen za prekoračitev hitrosti na območju umirjenega prometa za 10 kilometrov na uro s 300 evrov niža na 80, ukinja se tudi izrek treh kazenskih točk. Če bo prekoračitev nižja od petih kilometrov na uro, bo kazen le 40 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

solatko ::

dzinks63 - Zaenkrat je samo predlog, ki glede na finančno situacijo, verjetno v DZ ne bo potrjen.
Drugo je smiselnost 6 ih vrst omejitve hitrosti v naselju - 10, 30, 40, 50 - splošna za naselja, 60 in celo 70.

Ena od bolj bedastih v Bežigradu - Linhartova od Dunajske proti Topniški (štiri ali celo pet pasovnica, urejene kolesarska steza in pločnik, odlična preglednost), je omejitev 50, sama Topniška od Linhartove do Dunajske pa dvopasovnica, z nešteto uvozi in 6 - mi križišči, pa ima omejitev 60. Zakaj se ne uredi normalno tri vrste hitrosti, kot je to v urejenih mestih zunaj - to je 10 za cono, kjer je več pešcev, kot prometa, 30 pač za cone in 50 ali 60 za ostale ceste v mestu.

Sedaj ni malo ulic, na katerih so vse tri omejitve na razdalji nekaj 100 m. Ena izmed takih je Pod Ježami in naprej Partizanska. Od tunelčka do Papirservisa je cona 30, potem je splošna 50 in za ovinkom je še 40 pred prehodom za pešce in ležečim policajem, naprej do Zaloške pa spet 50.
Vozniki dejansko ne vemo več, kako naj vozimo, tako, da je še najboljši predlog, na štiripasovnicah 60, drugje pa 30.
Delo krepa človeka

Venum ::

Ali bi dobil kazen, če pri izvozu iz krožnega nebi dal smernika ko si čisto sam na cesti? Zanima me tut za nasploh...Smerniki so da pokažeš DRUGIM udeležencem kam si namenjen da primerno reagirajo, če je pa cesta prazna pa komu boš pol kazu kam greš.. (po logiki). Zanima me kak je z zakonodajo.

WarpedGone ::

A bo kej narobe če se *vedno* znotraj Lj furam 25?
BW me je enkrat za podobno idejo označil za butla. Še vedno to velja, al sedaj to pomeni da bom *ultravaren voznik*?

Zjutri med 7:30 in 8:00 bo to sploh užitek počet!
Zbogom in hvala za vse ribe

m0LN4r ::

@ solatko
To zmešnjavo omejitev lahko vidiš vsepovsod. Nekje pri Podčetrtku je vas kjer je najprej naselje, potem znak 70 čez 100 metrov prečrtano 70, vmes eno križišče potem spet 70, konec vasi, prečrtano 70. Nato čez 100 metrov znak 60 verjetno ker je avtobusna, pa potem nikjer prečrtano 60.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

Če se "furaš" preko otrok pred šolo, ne boš varen niti pri 25.

Komaj čakam, da vas nadomestijo roboti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

solatko ::

Nitro2O - Če boš naletel na inkasanta, boš brez pardona plačal.
W1 - Če boš imel za seboj več kot dve vozili, gre za klasično oviranje prometnega toka in si zopet v prekršku (seveda pa se lahko umikaš).
m0LN4r - O teh problemih s signalizacijo, sem že nekajkrat imel debato z raznimi prometnimi strokovnjaki na tem forumu. Signalizacija je napram tisti, na Hrvaškem, Avstriji ali Italiji, totalno v gurcu, tako kot naša prometna politika s statistiko o vzrokih za prometne nesreče vred.
Zopet ena cvetka - v zadnji nesreči na AC, ko je voznik zaspal, je vzrok prometne nesreče - PREVELIKA (NEPRILAGOJENA) HITROST.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

m0LN4r ::

Kje pa lahko prijaviš hitro vožnjo, da pridejo malo z radarjem merit?
Men gre pa na živce, ko na maistrovi zvečer dirkajo tisti, ko grejo ravno proti železnici in tisti ko zavijajo desno na cankarjevo (podirajo rekorde kak hitro zvozijo ovinek). Nikoli še ni bilo radarja. Nesreča pa vsak mesec :D

Pa še kul je poslušat kako tekmnovalno pospešujejo na križišču maistrova/prešernova ko posveti zelena luč na semaforju. Enim kr trga gume/motorje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WarpedGone ::

seveda pa se lahko umikaš

Na dunajski se nimam velik možnosti umikanja - na avtobusne ne smem zapeljat, kaj še lahk druzga nardim? Nič. Sta dva pasova, bojo že prehiteval... kadar bojo slučajno lahko.

Sicer je pa pri 20khm sigurno 10x manj mrtvih kot pri 25kmh. Bom raje vozil 20kmh...
Nekateri se bojo delal norca iz mene ampak natanko ista logika je tudi izza 50/30 reasoninga.
Zbogom in hvala za vse ribe

solatko ::

Pokliči 112, morda je pa tudi kak policaj med njimi, fantje skoraj nimajo možnost trenirat hitro vožnjo za morebitne posebne primere (lov podivjanih voznikov, beg roparjev.....,)
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Jaz vem, definitivno za divjanje po polnoči, ko je na semaforjih utripajoča rumena in mladinska->maistrova postane glavna cesta. To je dvopasna, enosmerna dolga 500m nikoli radarjev, tam stanujem in vidim.
 Mladinska-Maistrova

Mladinska-Maistrova

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

oracle ::

jype je izjavil:

Volk|> Razlog, da je toliko con je seveda jasen:

Idiote, ki mislijo, da so sami na cesti prisilit v to, da skozi mesta vozijo počasi in previdno.

Volk|> Torej, pazite se, ker če spregledate cono 30 lahko hitro ostanete brez 1000€

Skozi mestne ulice raje vozite 30 ves čas.

Točno tako. Cona 30 ni zato, ker z avtom ni možno prevoziti hitreje. Pač pa zato ker je na tistem območju povečano tveganje nesreče s pešci, kolesarji.

Ena taka NOVA cona je ob ljubljanski "plaži". Cesta je sicer široka in pregledna, vendar tam je ogromen pretok ljudi in nemalo je pijanih. In tud če povoziš človeka po njegovi krivdi ti zna kar precej zagreniti življenje (če že ni dovolj da njemu).

Venum je izjavil:

Ali bi dobil kazen, če pri izvozu iz krožnega nebi dal smernika ko si čisto sam na cesti? Zanima me tut za nasploh...Smerniki so da pokažeš DRUGIM udeležencem kam si namenjen da primerno reagirajo, če je pa cesta prazna pa komu boš pol kazu kam greš.. (po logiki). Zanima me kak je z zakonodajo.

Težko boš dokazal, da si zanesljivo (100 %) videl, da si edini. Razen če je križišče sredi prazne ravnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

oracle ::

Mufasa je izjavil:

Toliko v vednost...v Minhnu napačno parkiranje v ponedeljek...15€...15€ ne 150€!!

Rumeni parkingi v LJ so 200;(( Sem bil prav šokiran! No, šok ni bil tako zelo negativen, ker kazen ni bila na mojem vozilu. Bil je namreč nek avto z MB registracijo, HA!>:D

cordoba je izjavil:

Jaz sem dobil kazen 300 in 3 kazenske točke, ker sem v trnovskem pristanu vozil 43. Seveda je tam cona 30, ampak res šele sedaj to vem, ker je znak postavljen takoj ko zaviješ iz krožnega. Pri tem moraš paziti na pešce, na vozilo na krožnem in pa seveda še pešča z desne strani. Res bom potem videl še ta znak, ki je btw za moje pojme premalo viden. Bi pa v tej ulici bila komot vsaj 40 km/h. Če jih pa res tolk skrbi za varnost pa naj dajo ležeče policaje.

Po radarju si vozil 48, po svojem števcu pa vsekakor preko 50.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Volk| ::

oracle je izjavil:

jype je izjavil:

Volk|> Razlog, da je toliko con je seveda jasen:

Idiote, ki mislijo, da so sami na cesti prisilit v to, da skozi mesta vozijo počasi in previdno.

Volk|> Torej, pazite se, ker če spregledate cono 30 lahko hitro ostanete brez 1000€

Skozi mestne ulice raje vozite 30 ves čas.

Točno tako. Cona 30 ni zato, ker z avtom ni možno prevoziti hitreje. Pač pa zato ker je na tistem območju povečano tveganje nesreče s pešci, kolesarji.

Ena taka NOVA cona je ob ljubljanski "plaži". Cesta je sicer široka in pregledna, vendar tam je ogromen pretok ljudi in nemalo je pijanih. In tud če povoziš človeka po njegovi krivdi ti zna kar precej zagreniti življenje (če že ni dovolj da njemu).

Venum je izjavil:

Ali bi dobil kazen, če pri izvozu iz krožnega nebi dal smernika ko si čisto sam na cesti? Zanima me tut za nasploh...Smerniki so da pokažeš DRUGIM udeležencem kam si namenjen da primerno reagirajo, če je pa cesta prazna pa komu boš pol kazu kam greš.. (po logiki). Zanima me kak je z zakonodajo.

Težko boš dokazal, da si zanesljivo (100 %) videl, da si edini. Razen če je križišče sredi prazne ravnice.


Torej po celi LJ in po MB je primerna hitros 30 na uro? Poglej malo slike, kje postavljajo 30, pa bos videl da je čist glupo. Ne pravim za vrtce in šole, toda že na vsaki cesti je cona 30
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

WarpedGone ::

Z jamranjem po forumih se ne bo doseglo nič.
Z ustvarjanjem prometnega kaosa (varna vožnja na polovici omejitve FTW) pa precej več.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

WarpedOne> Z ustvarjanjem prometnega kaosa (varna vožnja na polovici omejitve FTW) pa precej več.

Ja, končno se bo nehalo vlagat v nepotrebno infrastrukturo za motorni promet, ker bodo vsi normalni ljudje začeli uporabljati kolesa.

solatko ::

jype - kaj pa tisti, ki zaradi raznih vzrokov, ne morejo voziti kolesa. Ti si dejansko en velik egoist in gledaš samo na svojo rit.
Delo krepa človeka

WarpedGone ::

Tisti bomo vozili 25 skozi ljubljano. Kje je problem?
Mogoče bodo nekateri celo doumeli da mešanje površin namenjenih premikajočim se kupom jekla in površin z enostavnim in pričakovanim dostopom otrok ter nato birokratsko reševanje tako nastalih problemov z absurdnimi omejitvami pač ni dobra ideja.

Najlepše je tik ob regionalki z desetletja dolgo omejitvijo 90 (izven mesta, regionalka), postavit OŠ in nabit omejitev. Primer izpred predmestja Celja. Da je to glavna prometna žila iz celja proti jugu ni nikomur padlo na pamet, tista tabla se jim zdi kot povsem primerna in zadostna rešitev. Da so zaFookal s samo postavitjivo OŠ direkt ob regionalno cesto ni nikomur na misel pršilo niti v sanjah.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

Cona 30 seveda ne služi samo ohranjanju življenj v bližini vrtca. Služi tudi kanaliziranju tranzitnega prometa iz spalnih naselij na za to namenjene prometnice. Ker življenje ni samo promet, tudi vsakega ukrepa ne gre presojati zgolj izza volana.

WarpedGone ::

V teoriji ja, v praksi pa ...
Zbogom in hvala za vse ribe

blink ::

Volk| je izjavil:

St235 je izjavil:

Razlog, da je toliko con je seveda jasen: polniti občinski proračun. Sedaj, ko redarji merijo z radarji, je to postal največji biznis v občini.

100x predebatiran bullshit, kazni predstavljajo zanemarljiv delež proračuna pa četudi jih napišejo 10x več kot do sedaj.

Zanimivo pri vsem tem pa je to, da vsi prometni znaki veljajo do križišča, cona 30 pa do preklica(to je po neki samovolji določil en sodnik v LJ, ostali pa to posnemajo - info in policijskih vrst). Zakon je jasen: znak velja do križišča oziroma do preklica(kaj pride prej), če želiš, da znak velja dlje, mora biti ponovljen.
Pri coni 30, pa očitno to ne velja(naj bi bilo to zapisano v nekem(meni neznanem) pravilniku). Od kdaj pa mora šofer poznat pravilnike? Ni dovolj poznat zakon?

Neumnost dneva. To ni nikakršna samovolja sodnika ali zapis v obskurnem pravilniku ampak del CPP, ki jo je vsak udeleženec v prometu dolžan poznat, če ne naj gre na upravno enoto in vrne vozniško, ker očitno ni sposoben varne udeležbe v prometu.

Nikakor pa tvoja nevednost ni merilo kaj je pravilno. Predvidevam, da tudi omejitev 50km/h zaradi naselja upoštevaš samo do prvega križišča. ker je zakon po tvoje jasen, da vsi znaki veljajo samo do križišča.


Najdi mi člen v CPP kje piše, da cona 30 velja do preklica, ne do križišča, pa ti bom verjel. Pa glej da bo CPP ne kak pravilnik.


Vsaka Cona (cona 30, cona 40, cona umirjenega prometa, cona za pešce) ima začetni IN končni znak. To je vse kar moraš vedeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

jype ::

WarpedOne> V teoriji ja, v praksi pa ...

V praksi pa se boste prej naveličali omejitev in kazni, kot vožnje tam, kjer motorna vozila niso zaželjena.

blink ::

toxius je izjavil:

@blink Mene so dobili točno tukaj v Šiški (tole ni reklama za ta detektor, ki je verjetno nateg)


to pišeš,da je nateg zato ker to veš iz lastnih izkušenj, ker imaš detektor, ali pa pač posplošuješ ker si tako nekje slišal?

Res je, da je velik lažnih alarmov na teh detektorjih, ampak meni osebno je pomagal velikokrat pravilno in mi prišparal €€€ ;)


Škoda denarja. Jaz od takrat raje kar po predpisih vozim.

Looooooka ::

Pri nas majo se boljso "foro".
Poleg omejitve 30 so zravn zabil se znak, da se tam igrajo otroci(po vseh ulicah...) pa z glavne "ulice" na vse manjse so zravn zabil se znak, da je tm dead end.
In zdej morm it taxi cakat 200 metrov stran, ker si noben vec ne upa not zavit.
Kdorkol je to uvedel bi ga z najvecjem veseljem poslal v tri krasne...

Matako ::

jype je izjavil:

WarpedOne> V teoriji ja, v praksi pa ...

V praksi pa se boste prej naveličali omejitev in kazni, kot vožnje tam, kjer motorna vozila niso zaželjena.



Ja saj. V našem širšem koncu so se stanovalci očitno naveličali ne samo conskih omejitev ampak tudi enosmernih in jih zadnje čase ne jebejo več 5%. Je pa res, da so v zadnjih letih mogoče včasih kar malo prezakomplicirali enosmerni režim ulic in je na nek način z novo ljudsko iniciativo promet bolj tekoč :D. Sam se na srečo ne rabim vozakati po ulicah domačega mi kraja.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

barakus ::

Ravno prejšnji teden se je en avto zaletel v prednjega, ki se je ustavil pred prehodom na coni 30. Potem smo s kolegi debatirali, da so te omejitve dvorezni meč, ker marsikdo se začne z drugimi rečmi ukvarjat kot z vožnjo, ko vozi 30km/h.

Tudi sami smo našli primere pri sebi, ko si primoran vozit 30 zaradi fiksnega radarja in začneš počet raznorazne aktivnoti v avtu... začneš iskat in prižigat cigaro, browsat na mobilniku in podobne reči.

Vprašanje, če je taka vožnja kaj bolj varna... So pa posledice nesreče verjetno milejše zaradi znižane hitrosti.

bluefish ::

Vav, to je pa nekaj novega.

Kaj potem počneš v conah umirjenega prometa? Telovadiš v avtu? Nadoknadiš spanec?

WarpedGone ::

Roganja je preveč.

Upoštevanja osnovnih mehanizmov človeške psihe uhekanih v podzavest, pa *bistveno* premalo.
Zbogom in hvala za vse ribe

34054 ::

Slovenija je dežela še najbolj primerna za upokojence in te omejitve so samo odraz omenjenega. V petek zvečer prideš v naše najstarejše mesto in je popolnoma prazno (srečal sem skupino 4 ljudi in nato enega osamljenega starčka) večina lokalov pa zaprtih, - nato se opraviš v naše drugo največje mesto, - kjer lahko celo vsakih nekaj minut srečaš človeka ali dva. :)
Menim torej da so te table postavili zato da se ljudje čim dlje zadržijo v mestu - da bi naključni obiskovalci ne začeli razmišljati, če mogoče niso prišli v mesto duhov.

Ampak šalo na stran in roko na srce, priznati moramo da je ta signalizacija včasih postavljena malo zgrešeno in da pogosto ne služi namenu. Verjetno imamo vsi kakšnega znanca, ki se teh omejitev sploh ne drži in kakšnega ki rad globoko pogleda v kozarec in jih nato sploh ne zaznava. Če želimo varnost so primernejši drugačni ukrepi, kot je izgradnja pločnikov, nadhodov, kolesarskih stez, za otroke zaprtih parkov in igrišč itd...
Sicer pa, ko greš malo v tujino vidiš da stanje, (v smislu varnosti in urejenosti) ni boljše kot pri nas. :) Z izjemo Avstrije seveda, ki ima lepo število kolesarskih stez. :) Drugače pa je stanje v velemestih, saj vsi vemo, veliko bolj kaotično (in nevarno) kot v naših slovenskih vasicah in mestecih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko vozniki opazujejo/mo prometno signalizacijo

Oddelek: Loža
465148 (1609) fikus_
»

Vrhunska signalizacija slovenskih cest (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6713326 (7896) jype
»

Omejitve hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
788701 (5185) Miha 333

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48676621 (69321) Gandalfar

Več podobnih tem