» »

Izšel nativni Firefox za Android

Izšel nativni Firefox za Android

Mozilla.org - Čeprav je bil Firefox na Androidu podprt že sedaj, je bil ta nekoliko počasnejši, ker je uporabljal gradnike XUL. Mozilla je zato že nekaj mesecev razvijala Firefox za Android, ki uporablja domače gradnike, kar zelo blagodejno vpliva na hitrost. Po majski beti je sedaj pred nami končna verzija Firefoxa 14 za Android, ki jo seveda lahko snamete z uradne strani ali poiščete v Google Playu.

Novega je torej precej, saj je pod pokrovom dobršen del napisan povsem na novo. To se zelo pozna na hitrosti, saj je Firefox več kot dvakrat hitrejši od stare verzije in po besedah proizvajalca poskočnejši tudi od ostalih brskalnikov za Android (merili so z lastnim testom Eideticker). Hitrejša sta tako zagon kakor tudi izris strani (rendering). Druge pomembne novosti so še podprt Flash in nov uporabniški vmesnik. Awesome Screen omogoča sinhronizacijo zgodovine brskanja, zaznamkov, gesel in drugih podatkov med računalnikom in androidno napravo. Izboljšana je tudi podpora standardu HTML5, ki postaja vse prisotnejši. Kakor vsi moderni brskalniki tudi Firefox podpira tehnologije Do Not Track, HTTP Strict Transport Security in upravljanje vseh gesel z enim glavnim geslom.

20 komentarjev

black ice ::

Zakaj novi FF ni združljiv s HTC Desire?

Rotty ::

A se FF še komu resetira vsakič, ko bi ga rad povezal na Klik NLB skupaj s Cert managerjem?

matejdro ::

(merili so z lastnim testom Eideticker).


Vsaj nekdo, ki testira hitrost samega brskalnika, ne pa javascript.

Shegevara ::

ahjoj pa ravno sem se navadil na prejšni FF za android. Meni je bila tako luštna left-side bookmark zadeva, pa izginjajoči url-naslov mesta, sploh me pa moti ker se ne da teksta označevati. Solchen fällen :|

Pat_MaGroin ::

Nativni? :)

Nagi Bator ::

Izšel "nativni" FF, ki uporablja domače "gradnike"

???!???
Prosim, resnično prosim, nehajte uporabljat prevode v lastni režiji, saj kljub temu, da z užitkom prebiram novice na ST, jih v zadnjem času (ki traja že precej dolgo) enostavno dostikrat ne razumem več :|
Za pojem, za katerega obstaja slovenski prevod, se ga ne uporabi, medtem ko se v nasprotnem prevod izmisli.
Vem, da moja pripomba nima veze s samo temo v novici in bo verjetno izbrisana, ampak po prvem stavku novice nisem dalje bral, saj je ne razumem.

murmur ::

Kaj pa za android < 2.2 ?

hojnikb ::

black ice je izjavil:

Zakaj novi FF ni združljiv s HTC Desire?

Sam res, men ga na marketu tut ne najde ??
Sej pa ni tak zanič device (še armv7 podpira...)
#brezpodpisa

gendale ::

seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

hojnikb ::

Sn vidu ja. Škoda...
Bomo pač na Operi ostal ;)
#brezpodpisa

black ice ::

murmur je izjavil:

Kaj pa za android < 2.2 ?

Na 2.3.7 ne dela, pa ni tako zasterel SW, kaj šele na predpotopnih verzijah :P

smash ::

nativni???

Andrejpan ::

Shegevara je izjavil:

ahjoj pa ravno sem se navadil na prejšni FF za android. Meni je bila tako luštna left-side bookmark zadeva, pa izginjajoči url-naslov mesta, sploh me pa moti ker se ne da teksta označevati. Solchen fãllen :|


Tale zadnja zadeva je pa resni fail :(

FireSnake ::

Nagi Bator je izjavil:

Izšel "nativni" FF, ki uporablja domače "gradnike"

???!???
Prosim, resnično prosim, nehajte uporabljat prevode v lastni režiji, saj kljub temu, da z užitkom prebiram novice na ST, jih v zadnjem času (ki traja že precej dolgo) enostavno dostikrat ne razumem več :|
Za pojem, za katerega obstaja slovenski prevod, se ga ne uporabi, medtem ko se v nasprotnem prevod izmisli.
Vem, da moja pripomba nima veze s samo temo v novici in bo verjetno izbrisana, ampak po prvem stavku novice nisem dalje bral, saj je ne razumem.


Nisi sam...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kenpachi ::

Jaja, niste še poslušali prof. Franca Jagerja očitno... :)
Zaraki Kenpachi.

poweroff ::

Se da dobiti kje namestitveni paket MIMO Android marketa?
sudo poweroff

broken/link ::

Zgodovina sprememb…

Big_Al ::

ko meni market šteka uporabim to orodje:

http://codekiem.com/2012/02/24/apk-down...

tomaz321 ::

"Nativni" - ja, ja in spanglish je jezik, ko te razume severna in južna amerika; GROZA- cenzura popusti tam, kjer je najbolj potrebno!!!

Bistri007 ::

Glede "nativnega" Firefox: ali ni že prej bil v celoti NDK?

Samo da so sedaj izrisovanje UI iz XUL prenesli na OS. Kaj se sedaj uporablja za UI: NDK ali Dalvik koda?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Juncker Googlu zaradi Androida naložil za 4,34 milijarde evrov kazni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
10037712 (22141) bpolonca
»

Zbogom, Presto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6019696 (15357) Jst
»

Izšel nativni Firefox za Android

Oddelek: Novice / Android
205960 (4302) Bistri007
»

Firefox za Android z domačim vmesnikom

Oddelek: Novice / Brskalniki
167073 (5118) axee
»

Fennec postal Firefox

Oddelek: Novice / Android
103501 (2890) destroyer2k

Več podobnih tem