» »

Zakaj delamo vedno več, kljub neizmernemu napredku

Zakaj delamo vedno več, kljub neizmernemu napredku

1 2 3
4
»

donfilipo ::

ABX je izjavil:

Imamo pa na račun socialne države dosti bolj varno okolje in ni straha se sprehajat okoli po Sloveniji.

To je zame bolj vredno kot 30% večja plača.


Moram tu nekaj dodati. Socialna država je sladkor, ki čudovito etično deluje res samo, če za njo stoji primerna delovna etika, morala in nadzor. Tam kjer deluje, celo anarho kapitalisti, vidijo vzor dobre države. Ni recimo Danska klasičen vzgled desničarjev, zlasti zaradi neverjetne socialne države. Balkanjerosi iz celega sveta so tja navalili, in imajo s tem problem!

No za balkanjerose se pa tudi jaz resnici na ljubo strinjam, je pa nemara res boljše, večja zaposlenost, kot socialna država. Za sam sistem namreč. Je veliko bolj stabilno!!!!

Sieg. Kar je je, zdej grem pa v mal prostovoljno u Dachau:D

Na žalost pa je stranpot po balkansko tudi običajna. Izgleda kot socialna država, pa to ni, in zgleda da je brezposelnost 12%, je pa s skrito nezaposlenostjo med zaposlenimi in nikjer prijavljenimi, dejansko še veliko večja!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

guest #44 ::

Balkanjerosi smo štartali bolj ali manj iz podobnega izkodišča kot germani, franki, anglo-saksonci. Sledni danes veljajo za najbolj civilizirane družbe, medtem ko smo balkanjerosi eni in isti umazani primitivci.

Morda imajo res geni kaj vmes.

Mipe ::

Bolj soseščina.

jype ::

jverne> Morda imajo res geni kaj vmes.

Kako pa potem pojasniš mene?

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Morda imajo res geni kaj vmes.

Kako pa potem pojasniš mene?


Mutation @ Wikipedia

Sicer pa na st-ju je precej mutantov, pejd na kak bolj splošni forum pa se pogovarjaj z bolj splošnimi ljudmi.


Trenutno sem brezposeln pa mi folk govori kako naj grem vleč nadomestilo na zavod, brez sekunde pomisleka. Kot da je sesanje državnih jošk samoumevno. Precej "balkanski" vzorec.


Jaz pač ne odstopam od svojih načel...vsaj ne še in zato jih čudno pogledam ko mi to rečejo.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

medtem ko smo balkanjerosi eni in isti umazani primitivci.
Jverne, ne vse po sebi in svoji familiji sodit.>:D

O.

ABX ::

donfilipo je izjavil:

ABX je izjavil:

Imamo pa na račun socialne države dosti bolj varno okolje in ni straha se sprehajat okoli po Sloveniji.

To je zame bolj vredno kot 30% večja plača.


Moram tu nekaj dodati. Socialna država je sladkor, ki čudovito etično deluje res samo, če za njo stoji primerna delovna etika, morala in nadzor. Tam kjer deluje, celo anarho kapitalisti, vidijo vzor dobre države. Ni recimo Danska klasičen vzgled desničarjev, zlasti zaradi neverjetne socialne države. Balkanjerosi iz celega sveta so tja navalili, in imajo s tem problem!

No za balkanjerose se pa tudi jaz resnici na ljubo strinjam, je pa nemara res boljše, večja zaposlenost, kot socialna država. Za sam sistem namreč. Je veliko bolj stabilno!!!!

Sieg. Kar je je, zdej grem pa v mal prostovoljno u Dachau:D

Na žalost pa je stranpot po balkansko tudi običajna. Izgleda kot socialna država, pa to ni, in zgleda da je brezposelnost 12%, je pa s skrito nezaposlenostjo med zaposlenimi in nikjer prijavljenimi, dejansko še veliko večja!!!


Nič samo po sebi ne dela čudeže, potreben je konstanto nadzorovat in popravljat zadevo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

jverne> Mutation @ Wikipedia

Zelo slabo pojasnilo. Če bi držalo, bi morali imeti enojajčni dvojčki praktično enake vrednote.

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Mutation @ Wikipedia

Zelo slabo pojasnilo. Če bi držalo, bi morali imeti enojajčni dvojčki praktično enake vrednote.


Jype, sej me nisi dobesedno vzel ne?
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za trgovska in proizvodna podjetja so roboti že cenejši od suženjske delovne sile (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16851842 (46865) Mr.B
»

Foxconn v eni tovarni več kot polovico zaposlenih zamenjal z roboti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7020381 (16386) Invictus
»

Foxconn se želi do leta 2018 70-odstotno robotizirati (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33062252 (55090) TESKAn

Več podobnih tem