» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
26 / 27
»»

Lonsarg ::

Jao kaki ljudje delaji v IT brez vizije. Tam kjer jaz delam tudi ne bo W8 najverjetneje, pa ne ker "sucks", "is shit" in ostale najstniske izjave o novih operacijskih, pac pa zato, ker se nam ne da ubadati z uporabniki(oziroma je skoda denarja za kakega vec zaposlit v podpori), ki se ne bodo znajdli. Se rabi najprej kriticna masa ljudi, ki ima to doma, nato pa gre uporabniski vmesnih v firme, pa z tem ni W8 nic slabsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

pingo76 ::

Azgard. Torej z uporabo w8 se imaš za vizionarnega IT-jevca? Lej vsakemu svoje, meni prinesejo preglavice uporabnega pa nič (zanekrat).
Tisti kao najstniški "is shit" dejanko pomeni tudi dobršen del tudi to, kdo se bo ubadal z uprabniki meddrugim za enaka opravila kot prej ki bi jih sicer znali brez w8.
Brez vizije? Ni mi treba jemat za sveto vsako stvar od MS-ja samo zato ker jo je na polico postavil. Spominjaš me na tiste vizionarje pred časom ki so hvalili visto vsepovprek...
Sam si napisal da ni nič slabši. Torej zakaj bi se morali vsi privajat na pseudo uporabne vmesnike če pa je w7 na "nivoju"?

Bolf3nk je izjavil:

Prinese mi ne nič pretirano uprabnega le otežuje (ne preprečuje) mi določena opravila.


Le kaj ti otežuje?
in sumim, da pri povprečnem uporabniku bo sčasoma W8 tako zasvinjan, da ti v 10 letih ne uspe s sedmico pa če si še tako daš duška.


Na podlagi česa pa sklepaš to? Kar tako na pamet?

Otežuje mi delo z veliko več klikanja kot je potrebno.
Da bo zasvinjan sklepam na blef šele potem ko sem se naigračkal z "ikonami" UI-ja. (ne os, da se razumemo za to je vsak svoj mojster. Za UI je bilo mišljeno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

smash ::

pingo76 je izjavil:

Azgard. Torej z uporabo w8 se imaš za vizionarnega IT-jevca? Lej vsakemu svoje, meni prinesejo preglavice uporabnega pa nič (zanekrat).
Tisti kao najstniški "is shit" dejanko pomeni tudi dobršen del tudi to, kdo se bo ubadal z uprabniki meddrugim za enaka opravila kot prej ki bi jih sicer znali brez w8.
Brez vizije? Ni mi treba jemat za sveto vsako stvar od MS-ja samo zato ker jo je na polico postavil. Spominjaš me na tiste vizionarje pred časom ki so hvalili visto vsepovprek...
Sam si napisal da ni nič slabši. Torej zakaj bi se morali vsi privajat na pseudo uporabne vmesnike če pa je w7 na "nivoju"?

Bolf3nk je izjavil:

Prinese mi ne nič pretirano uprabnega le otežuje (ne preprečuje) mi določena opravila.


Le kaj ti otežuje?
in sumim, da pri povprečnem uporabniku bo sčasoma W8 tako zasvinjan, da ti v 10 letih ne uspe s sedmico pa če si še tako daš duška.


Na podlagi česa pa sklepaš to? Kar tako na pamet?

Otežuje mi delo z veliko več klikanja kot je potrebno.
Da bo zasvinjan sklepam na blef šele potem ko sem se naigračkal z "ikonami" UI-ja. (ne os, da se razumemo za to je vsak svoj mojster. Za UI je bilo mišljeno).


jaz imam win8 zdaj že kakšne 2-3 mesece in ne klikam nič več kot prej..daj mi primer klikanja in zasvinjanja sistema...pa ne mi rečt, da dejansko uporabljaš metro? saj ti vendar ni treba!

krneki0001 ::

Otežuje ga tebi in ostali geekom. Navadni uporabniki (95%) so ob windows 8 zadihali. V parih firmah sem postavil atom računalnike in windows 8 gor. V enem tednu so vsi tako zadovoljni, da nobene stare verzije windowsov nebi niti povohal več. Par me jih je celo prosilo, če jim še za doma zrihtam enak računalnik z istim sistemom.
Na tako mašino jim daš win 8, office, mail in programe za delo (ki itak laufajo na serverju) in teh 10 ikon v metro. Za njih je tako zelo pregledno in olajšano delo. Pa še hitro dela in so res zadovoljni s tem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

pingo76 je izjavil:

Azgard. Torej z uporabo w8 se imaš za vizionarnega IT-jevca? Lej vsakemu svoje, meni prinesejo preglavice uporabnega pa nič (zanekrat).
Tisti kao najstniški "is shit" dejanko pomeni tudi dobršen del tudi to, kdo se bo ubadal z uprabniki meddrugim za enaka opravila kot prej ki bi jih sicer znali brez w8.
Brez vizije? Ni mi treba jemat za sveto vsako stvar od MS-ja samo zato ker jo je na polico postavil. Spominjaš me na tiste vizionarje pred časom ki so hvalili visto vsepovprek...
Sam si napisal da ni nič slabši. Torej zakaj bi se morali vsi privajat na pseudo uporabne vmesnike če pa je w7 na "nivoju"?.


Še sam si napisal "zaenkrat", zakaj pol kurčiš sistem, ko pa sam priznavaš, da ni zaenkrat vreden vpeljave. Izjave pa daješ, kot da je v splošnem Windows 8 zanič, v bistvu pa mi zdaj deluje, da je tvoja edina kritika, da Win8 ni vreden vpeljave, tu se 100% strinjam, ampak to niti slučajno ne pomeni, da je zanič.
In ja, kot ITjevc se moraš znajti v različnih sistemih. Če delaš na Windows platformi večinoma torej pomeni, da sprobaš vse novatarije od Microsofta. Ti naj bi od povprečnih uporabnikov znal več, ne pa da bo prišel en najstnik z Androidom, pa se ne boš znašel z telefonom, ker imaš kak Windows Mobile al pa Symbian.

Prav je, da si kot IT konzervativen na delovnem mestu, ker drugače je nočna mora, če vpeljuješ nove stvari. Prav pa tudi je, da pa sam doma takoj prve dneve šaltaš na vse novotarije.

pingo76 je izjavil:

Spominjaš me na tiste vizionarje pred časom ki so hvalili visto vsepovprek...

Vista = Windows 7, razlike niso omembe vredne, sam da je VIsta imela slab marketing pa hardware ni bil ready, pa uporabniki so bli XPjev navajeni, edine razlike. Tak da ja, vsi ki smo rekli, da je Vista dober sistem smo imeli prav, ker Windows 7 vsi hvalijo.

Tak da ne vem kaj si naj o tebi mislim, kako lahko en ITjevc pada na fore Vista is bad, Windows 7 je kul. Jao kje živim, pa sem mislil da v tej iluziji živijo samo tehnično nepodkovani uporabniki.

D3m ::

Vista je "resource hog".
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Lonsarg je izjavil:

Tak da ne vem kaj si naj o tebi mislim, kako lahko en ITjevc pada na fore Vista is bad, Windows 7 je kul. Jao kje živim, pa sem mislil da v tej iluziji živijo samo tehnično nepodkovani uporabniki.


Na mojem laptopu sem mel predinstalirano visto in je takoj letela dol, xpji pa gor. Nato sem od Win7 RC (ze ta je delal fantasticno) dalje imel vedno 7ko...hja piratsko na zalost...no, sem reku imam licenco za Visto, dva SPja sta ze zunaj, so ja kaj postimali da deluje na nivoju 7ke, saj sta ja prakticno enaka sistema. Seveda je po 3eh dneh Vista spet letela dol in Win7 gor.
Tako da mi ti ITjevec reces da je vista=win7...ne bo slo pod nobenim pogojem to skozi, zal. Razlike v delovanju na mojem sicer ze starem laptopu so prevec ocitne.

Bolf3nk ::

spet eden izmed tistih, ki je imel čudežne probleme z visto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

D3m ::

Jaz z Visto nisem imel probleme, se je pa poznalo pri hitrosti sistema, ko sem zamenjal za Win 7.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Bolf3nk je izjavil:

spet eden izmed tistih, ki je imel čudežne probleme z visto


Bravo...sedi 1 ;((
Nobeni cudezni problemi, na zalost...le Traktor scratch je bil totalno neuporaben na Visti ker je vse stekalo in to z SP2 ki je bil ze zelo zelo dodelan, medtem ko je na 7ki delal kot namazano. Dovolj?
Fak ste eni cudaki tu. Pac Vista in Win7 ni isto, to je dejstvo!

pingo76 ::

Azgard, vista je bila živ obup ob izidu in po Sp-jih. D3m je napisal glavni problem zakaj je bila zanič. oz. ker ti beseda povzroča kurjo polt bom raje rekel izrednomanjuporabna. :P
Win7 je vse kar bi Vista morala biti pa jim ni takrat uspelo. Je pa res da ji ni manjkalo dosti a vseeno po izidu w7 je vista praktično nezanimiv os.

"Tak da ne vem kaj si naj o tebi mislim, kako lahko en ITjevc pada na fore Vista is bad, Windows 7 je kul. Jao kje živim, pa sem mislil da v tej iluziji živijo samo tehnično nepodkovani uporabniki."
Hmm misli si karkoli, vista je pač povsem neomembe vredna kot os. Če je že kupljena hvalabogu za downgrade na XP možnost pri MS-ju. (vsaj dokler MS še drži XP-je pri življenju). Razen če žeilš uporabnika zamorit in poslušat njega ko pravi: kako melje in melje moj pc...

"Še sam si napisal "zaenkrat", zakaj pol kurčiš sistem, ko pa sam priznavaš, da ni zaenkrat vreden vpeljave. Izjave pa daješ, kot da je v splošnem Windows 8 zanič, v bistvu pa mi zdaj deluje, da je tvoja edina kritika, da Win8 ni vreden vpeljave, tu se 100% strinjam, ampak to niti slučajno ne pomeni, da je zanič."

Ne ni edina kritika.
No prav, ni zanič (priznam da sem pretiraval). Če windowsv 7 nebi bilo bi jih najbrž imel mnogo raje kot XP (in visto), zalsti brez metro ui. Tako pa mi w7 sedejo mnogo bolj.
To da ni vreden upeljave tudi ne morem reči 100% ker se bi morda našel kak mali kolektiv kjer bi jim to celo sedlo. No saj sem tudi sam srečal nekaj zagovornikov w8. Računalnik uporabljajo pa večinoma toliko, da če bi jim dal en adroid tablet nebi prav nič pogrešali windowse (morda bi jim bilo celo bolj všeč).
VSekakor pa večina uporabnikov pod pogodbo pa me direkt pošlje v 3pm če jim uvalim w8. No vsaj tisti ki res nekaj delajo. Tisti ki čačkajo po FB 3/4 dneva (ja obstajao take službe še vedno) pa bi morda bili celo happy saj je nekaj novega.
Formiranje trenutnega parka uporabnikov za uporabo UI-ja metro ali celo brez njega je izguba časa po nepotrebnem.

To, da sem konzervativen IT-jevec pa povsem drži. Nudimo sicer ogromno naprednih tehnologij našim strankam a pri marsičem ostajamo na "last stable" ideologiji tako za hardver kot za softver. Paralelno pa experimentiramo nove thenologije a mine kar nekaj časa, da jih spustimo v pravo delovno okolje. Saj veš, nikoli ne moreš biti dovolj previden.
Tudi linuxa ne maram kot desktop os (nobenega) za navadne uporabnike. Za vse ostalo pa kapo dol.

W8 imamo za igračkanje in za "vajo" nudenja podpore tistim ki bodo potrebovali podporo na W8. Ne morem si privoščiti, da jih nebi znal uporabljat. Sem mislil, da mi bodo mnogo bolj všeč sčasoma pa ni kaj prida bolje.

Vsakemu svoje, da bo W8 uspešen toliko kot W7 ne verjamem bo pa videl občutno več občinstva kot ga je bila deležna vista. :) Kakšen bo W9 pa še sam MS najbrž ne ve.

Aja, nikakor ne morem zaključiti brez da zapišem še to.... poizkusil sem fizično en prav luškan tablet od asusa rang 600+EUR z w8. Klub temu, da imam rad MS os-e. Je bila zadevca bistveno slabše uporabna od dveh blizustoječih konkurentov. (nek iPad xy, in nekaj nexus 7 rang z androidom iconia?!? bah, pozabil...).
Škoda saj sem imel občutek da bi w8 na tablici lahko bil prav fina zadeva. Seveda to govorim kot moje subjektivno mnenje. Ziher bo kdo ki mu bo pač všeč.

Večinoma se moram ukvarjat z iphoni, airbooki, iPadi... ki jih (grej zlomka) tudi ne maram a jih veliko strank na mojo (ne njihovo) žalost ima. Navadil sem se jih a nikakor mi ne uspe apple prilesti k srcu. Android mi je mnogo bolj všač (kot geek-u).

No saj smo različni, upam da smo pomirili duhove in gremo konstruktivno lahko naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Bolf3nk ::

klinker je izjavil:

Bolf3nk je izjavil:

spet eden izmed tistih, ki je imel čudežne probleme z visto


Bravo...sedi 1 ;((
Nobeni cudezni problemi, na zalost...le Traktor scratch je bil totalno neuporaben na Visti ker je vse stekalo in to z SP2 ki je bil ze zelo zelo dodelan, medtem ko je na 7ki delal kot namazano. Dovolj?
Fak ste eni cudaki tu. Pac Vista in Win7 ni isto, to je dejstvo!



čudežno da eni nismo imeli problemov... res zanimivo

klinker ::

A sem reku da je crkovala?! Traktor scratch pac ni delal prav ker je ob loadanju komada v drugi deck vse zacelo stekat, medtem ko na win7 tega problema ni blo. Je bil samo odgovor na izjavo Vista = Win7, ker to pac ni res.
Je jasno, al bos se vedno trolal prazno slamo?

pingo76 ::

Bolf3nk je izjavil:

klinker je izjavil:

Bolf3nk je izjavil:

spet eden izmed tistih, ki je imel čudežne probleme z visto


Bravo...sedi 1 ;((
Nobeni cudezni problemi, na zalost...le Traktor scratch je bil totalno neuporaben na Visti ker je vse stekalo in to z SP2 ki je bil ze zelo zelo dodelan, medtem ko je na 7ki delal kot namazano. Dovolj?
Fak ste eni cudaki tu. Pac Vista in Win7 ni isto, to je dejstvo!



čudežno da eni nismo imeli problemov... res zanimivo

Res.
Tudi sam sem imel eno izredno oskubljeno visto x86 kot HTPC os za XBMC ki je delovala res odlično za ta namen. Res pa je, da jo je manjkalo 3/4 in je bila za kaj drugega večinoma neuprabna.

Stock vista je bila 100% obup. S tweakanjem si marsikaj pridobil a to je jalovo početje za poslovno rabo.

klinker ::

Mah, meni na zalost niti tweakanje ni pomagalo. Sem prvo sumu pocasen 5400rpm HDD a sem ga nato za WD black 7200rpm zamenjal pa ni prav nic pomagalo, tako da sem takrat sel nazaj na XPje da sem lahko sploh rolal, nato pa na 7ko RC ko je izsla in je vse delovalo celo boljse kot na XPjih...odzivnost in vse je blo precej boljse.

Bolf3nk ::

Sem imel visto 3 leta in nisem imel nobenega problema. Niti Š od štekanja.

3/4 folka je začelo pljuvat po sistemu, ker je pač tako slišalo od drugih.

Podobno se dogaja s windows 8. Metro je sux, neuporaben itd. Kdo pa te sili da ga uporabljaš na PCju? Imaš klasično namizje, ki je enako kot v windows 7. Start pa je itak neuporaben in ga v osmici ne pogrešam. Win+x je dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

klinker ::

Pa dobro a ti kaj beres? Ce samo surfas nima kaj stekat, ko pa si zagnal kaj malo bolj konkretnega je tako XP kot Win7 delal neprimerno boljse. Nimamo vsi enakih zahtev in ne uporabljamo vsi enak sw. Verjamem da je tudi z boljsim HWjem cisto drugacna izkusnja saj je moj laptop star prav tolko kot je stara Vista, saj je takrat komaj izsla. Dejstvo je pac da je Win7 ohoho boljse optimiziran, glede na to da na mojem krsu dela opazno boljse od Viste. Sploh pa SPji pravtako niso resli problema, ker sem poskusu tudi SP2 kasneje, saj so precej hvalili da je zdaj to to, ampak Scratch se vedno ne dela kot bi mogu medtem ko pa na win7 dela odlicno.

pingo76 ::

Bolf3nk je izjavil:

Sem imel visto 3 leta in nisem imel nobenega problema. Niti Š od štekanja.

3/4 folka je začelo pljuvat po sistemu, ker je pač tako slišalo od drugih.

Podobno se dogaja s windows 8. Metro je sux, neuporaben itd. Kdo pa te sili da ga uporabljaš na PCju? Imaš klasično namizje, ki je enako kot v windows 7. Start pa je itak neuporaben in ga v osmici ne pogrešam. Win+x je dovolj.


Hja super zate ni kaj in rariteta v svetu viste. Tudi vsi lastniki mercedezov klasa A niso šlo na streho in so bili zato vrhunski. :/
Lepo, da ti je vse všeč pri w8. Meni pač sux in ne pravim, da mora ostalim tudi. Vsakemu svoje, jaz vem zakaj mi smrdijo drugi pa vedo zakaj jim dišijo.
Tukaj nismo zato sa se skregamo če jw win8 fail ali ne... le da delimo uporabniške izkušnje ki bodo nekomu pomagale pri odločitvi... najbrž.

Visto pa pustimo raje pri miru itak ima vsak svoje mišljenje in kljub temu je le še za zapis v zgodovino. Kdor meni drugače naj odpre temo če se mu že da.

Lonsarg ::

To, da je Vista štekala je bilo zelo pogosto, ampak to zato, ker ti računalniki niso bili zadosti močni, da poganjajo Visto, ker ja, je bila zelo požrešna, en velik minus, ki pa nima nobene veze več, ko imaš enkrat good enough računalnik. Tudi Crysis je štekal marsikomu, pa ni razglasil zadevo za zanič. In ja, računalniki, ki so izšli hkrati z Visto so bili v večini primerov preslabi za Visto, sploh pri Laptopih.

Win7 pa tut niti slučajni ni čisto v svojem svetu, pač za kakih 30% bolj optimiziran je, to je pa tut to, no pa prižiga se enormno hitrej. Optimizacija Win7 - Win8 je podobno velika, pa je noben tolk ne izpostavlja, kot se je izpostavljalo Vista - Win7. To pa pač zato, ker zdaj so računalniki itak že prehiteli potrebno moč opracijskih sistemov.

Štekanje je bil pa drugače daleč od edinega agrumenta, ali glavnega agrumenta. Samo fora je, da so vsi ostali agrumenti zdaj popadali v vodo, ker ostali agrumenti proti Visti(uporabniški vmesnik torej) se lahko enakomerno uporabijo tudi proti WIndows 7, ampak sedmica je pa kul, pa ne bomo več teh agrumentov uporabili proti Visti, ker pol bi morali reči, da je tudi Win7 zanič. Tak se zdaj dogaja ko se za nazaj govori. Windows 9 se bo najverjetneje hvalilo in se našlo nek drug protiagrument za osmico, no tokrat ni nujno, tokrat samo ugibam. Ker Windows 8 je navsezadnja največja sprememba v zadnjih 30 let Microsofta in to je kar težko prebavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

klinker ::

Ja...ampak ti si napisal da je Vista = Win7 in to ni res kot vidis. Ravno na slabsih sistemih se pozna kako dobro je OS optimiziran.
Za moje pojme/delo je vec kot 30% bolje optimiziran. V Cubase sem dejmo primer v visti lahko 10 trackov obdeloval na 1x...v XPjih se ene par vec, medtem ko sem v 7ki 15. To so cifre za primer, ampak procentualno je blo dejansko tako.
8ka pa je sploh bomba...res hitra zadeva, skoda samo da mi grafe ne podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

pingo76 ::

"Ker Windows 8 je navsezadnja največja sprememba v zadnjih 30 let Microsofta in to je kar težko prebavit."

O to pa res.

"Za moje pojme/delo je vec kot 30% bolje optimiziran. V Cubase sem dejmo primer v visti lahko 10 trackov obdeloval na 1x...v XPjih se ene par vec, medtem ko sem v 7ki 15. To so cifre za primer, ampak procentualno je blo dejansko tako.
8ka pa je sploh bomba...res hitra zadeva, skoda samo da mi grafe ne podpira."

30%? Ok, razumem di ti pač W8 ugaja (no, ne razumem, rečmo da ti verjamem). Glede real world testov je težko najti omembe vredne razlike v hitrosti poganjanja aplikacij. To, da lahko sedaj delaš 30% učinkoviteje (če sploh, v mojem primeru je -30%) zaradi vmesnika pa je že druga stvar. Nekaj malega je težav s kompatibilnostjo (nedoživel, le prebral).
Ali res opaziš razlike v Cubase-u med w7 in w8 na enakem hardware?
Tukaj pravijo da je isti šmorn boljalimanj. http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

klinker ::

Beri bolje...med Visto in Win7.
8ko sem par dni potestiral in mi le po obcutku bolje tece od 7ke. Drugo je vmesnik katerega se je pac treba navadit pa bo.

pingo76 ::

klinker je izjavil:

Beri bolje...med Visto in Win7.
8ko sem par dni potestiral in mi le po obcutku bolje tece od 7ke. Drugo je vmesnik katerega se je pac treba navadit pa bo.


Saj sem! Zato sem explicitno vprašal ker se ni dalo lepo sklepat in govora je bolj 7vs8, Z visto sem menda zaj... jaz vseskupaj dejmo ji zaslužen R.I.P. :)
Po občutku. Frišno naložen os... hja tudi meni bi se zdelo hitreje... najbrž.
Errm, ali zaradi metroja zaženeš prej Cubase proti w7? (ni troll vprašanje ampak sumim, da ti drugje pride bolj prav metro kot pa da bi imel kakršnokoli izboljšavo za uporabo cubase-a).

klinker ::

Kako se ni dalo lepo sklepat, ce pa so v odstavku lepo omenjeni XP, Vista in win7. Ni zastonj 8ka omenjena v novem odstavku, se ti ne zdi?
Drugace pa glede 8ke ja, je mozno ker je pac frisen sistem...samo ne ciljam tolko na performance kot pa nekako drugacno delovanje...kot da bi bil win8 bolj fluiden, kar ne pomeni da hitreje dela ampak lepse. Nekako kot da bi primerjal Android in WP oz. iOS...vsi trije hitri ampak je obcutek na WP in iOS bistveno boljsi kot na Androidu.
Pac kar se mene tice je MS tako z Win8 kot WP na zelo dobri poti in po moje so delo odlicno opravli na obeh platformah. Drugo je ce se clovek noce privadit novega vmesnika, kar se pa prej ali slej bodo mogli. To so samo zacetni stranski ucinki evolucije in nic vec.

smash ::

veliko jamranje čez visto je bilo zaradi še nenapisanih driverjev

klinker ::

Ja dobro to je pac logicno ker je blo jedro cist drugo, samo tu ni MS kriv ampak proizvajalci HWja. S casom se je pa to itak postimalo. Meni tudi driverji za grafo iz win7 ne delajo na win8, pa za to ni MS kriv

D3m ::

smash je izjavil:

veliko jamranje čez visto je bilo zaradi še nenapisanih driverjev


Dober primer je nvidia.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pingo76 ::

http://www.loopinsight.com/2013/01/04/w...
Nista ravno talenta ampak marsikaj drži.

vostok_1 ::

Meni je škoda, da niso Metroja bolj implementirali v vse. Trenutno deluje bolj ali manj kot nek layer. Jz bi hotu bolj izpopolnjenega.

krneki0001 ::

vostok_1 je izjavil:

Meni je škoda, da niso Metroja bolj implementirali v vse. Trenutno deluje bolj ali manj kot nek layer. Jz bi hotu bolj izpopolnjenega.

Sej ga še bodo, tole je samo uvod, da se ljudje malo navadijo, potem bo pa prišel razširjen.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

pingo76 je izjavil:

http://www.loopinsight.com/2013/01/04/w...
Nista ravno talenta ampak marsikaj drži.


Skoraj nič ne drži če uporablja računalnik čisto običajen uporabnik. Namreč kateremukoli uporabniku, ampak izključno uporabniku računalnika, (nima pojma o računalnikih, ampak samo ve kaj mora kliknit, da bo lahko delal), sem pokazal windows 8 in mu pustil da je 5 minut delal s tem sistemom, je rekel, da je odlična zadeva in da mu je všeč, da ima z enim pritiskom na windows tipko fullscreen meni z vsem kar potrebuje, pa da je pregleden in da za službo več ne rabi. en Metro vmesnik un userja sem namreč pripravil ravno za take uporabnike. Samo navaden user brez pravic spreminjanja česarkoli sistemskega na računalniku, na metroju vidi pa ikono za word, excel, calculator, mail in internet explorer, ter bližnjici do uporabnikovih dokumentov.
In to je navadnim uporabnikom všeč. Geeki s tem pač niso zadovoljni, ampak geekov je 5%, navadnih uporabnikov pa 95%.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

pingo76 ::

"en Metro vmesnik un userja sem namreč pripravil ravno za take uporabnike. Samo navaden user brez pravic spreminjanja česarkoli sistemskega na računalniku, na metroju vidi pa ikono za word, excel, calculator, mail in internet explorer, ter bližnjici do uporabnikovih dokumentov.
In to je navadnim uporabnikom všeč."

Kar mi je všeč pri vsem skupaj je le to da nam IT-jevcem ne bo nikoli zmanjkalo dela saj uporabniki bodo čedalje bolj "butasti" (logična posledica poenostavljanja). Če prej niso vedeli kaj natančno delajo bodo zdaj še manj, res pa da enostavneje.
Tisti odstotek 5 vs 95 je malo prešvoh ker povprečen uporabnik klasičnih windowsev je že dovolj, da lahko (ni nujno) zasovraži w8.

"Skoraj nič ne drži če uporablja računalnik čisto običajen uporabnik."
Torej smatraš, da je običajen uporabnik (tistih 95%) nekdo ki uporablja pc tako kot bi tablico? Res je, da povprečen uporabnik ni ravno biser in ne izkoristi kar mu pc lahko nudi (ni mus da to tudi rabi), tolko zakrneli (večinoma) pa tudi niso...

Torej edina univerzalna trditev ki naj bi držala za w8 je: Če si geek tace stran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Lonsarg ::

Tut g33k rad vidi, da je OS porihtan in user friendly, hoce pa seveda vse g33k bonboncke in windos 8 jih se vedno ima, prav vse. In glede na to, da so nevidni v Metro UIju, se bos pocitil se bolj geekovsko, tak da res ne bi rekel, da W8 ni za geeka:)

Reycis ::

Navidezni problemi z visto heh. Tudi sam se tako mislil dokler nisem imel opravka z visto. Že samo z DHCP klientom ma tok težav da je uporaba wirelessa dostikrat zelo otežkočena. Tudi patch ki je na voljo za to mi problema ni rešil. MS si je izmislil en svoj standard za DHCP in ga uturil v visto in ga večina serverjev ne podpira - večina ruterjev in Andriod tethering naprimer. Nadalje si home pro verzija ni sposobna zapomnit gesla za share na mreži, čeprav ponuja checkbox za "zapomni si". Edino v čemer je vista podobna sedmici je start meni in razporeditev elementov v kontrolni plošči. Sicer pa je precej slab sistem. Žal tistega acerja uporabljam za službene namene pa nočem riskirat s piratskim sistemom.

Nummy ::

Uporablam win8 ene dva tedna in trenutno mi vse dela razen zvočne kartice, ki ni več podprta. (zvok je še, ampak mikrofon ne dela in podobne stvari...) Sam metro mi je grozen, totalno neuporaben in grd, prav tako mi je zelo žal, da so vrgli ven aero glass effect na oknih in sedaj vse zgleda enobarvno in grdo. FAjn bi bilo, da bi lahko uporabnik preklopil na stvari kot so bile v win7, ne pa da moram imeti gor dodaten program samo za start meni...
Poleg vsega naštetega MS-ju zamerim da so skenslali podporo za XNA in da so zbluzili vse kar se tiče razvoja za win8. Sedaj se ne ve ne kje je rep ne glava in kako kaj narediš, da lahko laufaš na PC-ju, tablici in telefonu. Kolikor sem razbral iz napisanega na njihovi strani je sedaj na voljo samo C/C++ za aplikacije in DX poleg za igre. Totalna bedarija. Namesto da bi imeli en enoten jezik in knjižnjico s katero bi lahko razvijal aplikacije za vse naprave se moramo sedaj sadomazohirat s predpotopnim jezikom in low level grafično knjižnco... Tuki se bo MS sam sebe zaklal, če ne bodo kmalu nekaj pogruntali, ker taka podpora razvoju kot je sedaj je tak kot nič.
Dobra stran win8 je edino to, da so hitri kot šus. Praktično se mi kompjuter zažene v parih sekundah, management RAM-a je veliko boljši, prav tako super podpora za SSD diske. Prav tako tudi večina starejših aplikacij gor deluje BP. Ob nakupu win8 sem imel veliko upanje, da bomo lahko končno z .NET-om lahko izdelovali aplikacije za PC- tablice in telefone skupaj, sedaj pa vidim da nas je MS tu pošteno nategnil.
Prav tako upam, da bodo kmalu vrgli ven ta metro ali pa vsaj dali možnost izklopa, ker če nimaš touch screena je totalno beden.

Lonsarg ::

Pa ravno Windows 8 je prinesel nov poenoten Win RT API, v katerem dejansko z nekaj izjemami hkrati razvijaš aplikacijo za win8 ter za windows phone. Pa še na .net ima korenine ta API.

In tudi, zate je DX11.1 predpotopna low level knjižnica, ter C# predpotopni jezik? Očitno si le nisi vse prebral o novem WinRT APIju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Nummy ::

Lonsarg je izjavil:

Pa ravno Windows 8 je prinesel nov poenoten Win RT API, v katerem dejansko z nekaj izjemami hkrati razvijaš aplikacijo za win8 ter za windows phone. Pa še na .net ima korenine ta API.

In tudi, zate je DX11.1 predpotopna low level knjižnica, ter C# predpotopni jezik? Očitno si le nisi vse prebral o novem WinRT APIju.

DX ni pretpotopni, ampak preveč low level, da bi z njim lahko začel takoj z razvojem špilov. Če tebi paše kar izvoli, nisem tak sadomazohist. C# je kul, ampak kolikor sem bral z njim ne moreš razvijati aplikacij ki bodo tekle povsod, če pa že - so omejitve. Trenutno je standard, ki ga MS podpira C/C++ in DX za igre. Win7 in win7.5 phone sta imela podporo za XNA. Win8 phone je nima več. (bojda naj bi lahko še laufal gor samo nisem še nikjer dobil official confirm). Prav tako so tisto stran za razvijalce tako razj****li da človeku rata prov slabo gor brskat. Ne vem zakaj so moral razturit stran, ki je bila prej več kot super? Glavni razlog MS-ja za tak korak je bil kao da hočejo dati native podporo in hitrejše delovanje.
Pri današnjem HW-ju je to res sila potrebno... Sam sem delal na n XNA projektih in nikjer nisem padel ob steno performance-a. Če vse narediš tako kot je treba vse lepo laufa tekoče. Praktično je MS z izzidom win8 naredil korak nazaj pri prijaznosti do razvijalcev, namesto da bi šli naprej. Izgovori, ki jih uporabljajo pa so dostikrat že na meji patetičnega.
Aja pa da ne pozabim, MS še vedno hoče imeti 100$ letne članarine, če hočeš svoj SW prodajati na njihovem marketu. Poleg vsega tega, pa še jemlejo nekaj % od vsakega prodanega izdelka. Mislim da s tako taktiko ne bodo prišli daleč.
Popravek, MS ima v planu ali pa so dali že podporo za Unity3D za razvoj špilov, ampak Unity ni zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Lonsarg ::

Če WinRT uporablja DX knjižnice, potem se lahko katerimkoli orodje, ki se trenutno uporablja za pisanje DX iger uporablja še naprej. Z tem da seveda razvijalci tega orodja morajo podpreti Windows 8, kar če mislijo ostat relavantni tudi vsi bodo sčasoma. Torej ja, trenutno je mal luknja zdaj trenutno.., monogame že dela na WinRT podpori:
http://davebost.com/blog/2012/08/31/mon...

Tako C++ kot C# lahko uporabljata 100% ves WinRT API, omejena je samo HTML5 opcija, ki ima dostop samo do nekaterih WinRT APIjev. Jasno da se da z C# vse narediti, če se pa Microsoft že dolgo časa fokusira na C# kot glavni jezik za pisanje aplikacij, bi blo pa res malce čudno, če bi bil fokus na C++/C.

Nummy ::

Lonsarg je izjavil:

Če WinRT uporablja DX knjižnice, potem se lahko katerimkoli orodje, ki se trenutno uporablja za pisanje DX iger uporablja še naprej. Z tem da seveda razvijalci tega orodja morajo podpreti Windows 8, kar če mislijo ostat relavantni tudi vsi bodo sčasoma. Torej ja, trenutno je mal luknja zdaj trenutno.., monogame že dela na WinRT podpori:
http://davebost.com/blog/2012/08/31/mon...

Tako C++ kot C# lahko uporabljata 100% ves WinRT API, omejena je samo HTML5 opcija, ki ima dostop samo do nekaterih WinRT APIjev. Jasno da se da z C# vse narediti, če se pa Microsoft že dolgo časa fokusira na C# kot glavni jezik za pisanje aplikacij, bi blo pa res malce čudno, če bi bil fokus na C++/C.

MonoGame nima zastonj licence za win8 in win phone. Če hočeš prodajat karkoli moraš spet kupovati licenco. http://monogame.net/price
Za C# nisem 100%, da uporablja isti API oz. da lahko teče na PC-ju, tablicah in telefonih. Kot sem že napisal, info o tem nikakor ne morem najti na MS-jevih straneh. Preprosto se na njihovem novem "developer" portalu sploh ne znajdem več. MS se je do win8 fokusiral na C# kot glavni jezik, vendar so s prihodom win8 vse podrli in obrnili na glavo. Na forumih in devstack sem bral, da bojda lahko poganjaš XNA aplikacije na telefonih in tablicah ampak ne kto metro aplikacijo - to so bile nepreverjene informacije. Bom danes nasnel dol visual studio express 2012 pa pogledal kako zadeve stojijo. :)

Še en popravek: ko sem ravno hotel potegniti dol visual studio 2012 za win8 sem spodaj prebral:
Easily transition your skills to develop Windows 8 apps by using XAML in conjunction with C#, VB.NET and C++. Web developers can also use HTML5 and JavaScript or build hybrid applications to get the best of every environment.
Očitno je C# še vedno podprt, ampak sedaj je samo vprašanje ostalih knjižnjic ala XNA in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

smash ::

Nummy je izjavil:

Uporablam win8 ene dva tedna in trenutno mi vse dela razen zvočne kartice, ki ni več podprta. (zvok je še, ampak mikrofon ne dela in podobne stvari...) Sam metro mi je grozen, totalno neuporaben in grd, prav tako mi je zelo žal, da so vrgli ven aero glass effect na oknih in sedaj vse zgleda enobarvno in grdo. FAjn bi bilo, da bi lahko uporabnik preklopil na stvari kot so bile v win7, ne pa da moram imeti gor dodaten program samo za start meni...
Poleg vsega naštetega MS-ju zamerim da so skenslali podporo za XNA in da so zbluzili vse kar se tiče razvoja za win8. Sedaj se ne ve ne kje je rep ne glava in kako kaj narediš, da lahko laufaš na PC-ju, tablici in telefonu. Kolikor sem razbral iz napisanega na njihovi strani je sedaj na voljo samo C/C++ za aplikacije in DX poleg za igre. Totalna bedarija. Namesto da bi imeli en enoten jezik in knjižnjico s katero bi lahko razvijal aplikacije za vse naprave se moramo sedaj sadomazohirat s predpotopnim jezikom in low level grafično knjižnco... Tuki se bo MS sam sebe zaklal, če ne bodo kmalu nekaj pogruntali, ker taka podpora razvoju kot je sedaj je tak kot nič.
Dobra stran win8 je edino to, da so hitri kot šus. Praktično se mi kompjuter zažene v parih sekundah, management RAM-a je veliko boljši, prav tako super podpora za SSD diske. Prav tako tudi večina starejših aplikacij gor deluje BP. Ob nakupu win8 sem imel veliko upanje, da bomo lahko končno z .NET-om lahko izdelovali aplikacije za PC- tablice in telefone skupaj, sedaj pa vidim da nas je MS tu pošteno nategnil.
Prav tako upam, da bodo kmalu vrgli ven ta metro ali pa vsaj dali možnost izklopa, ker če nimaš touch screena je totalno beden.


zakaj rabiš start meni? jaz ga namreč v sedmici skoraj nikoli nisem kliknil

nofaith ::

Nummy

start menu za win8 jst ga mam je ful uporaben. v bistvu še bolj kot navaden v win7
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Nummy ::

smash je izjavil:


zakaj rabiš start meni? jaz ga namreč v sedmici skoraj nikoli nisem kliknil

Zato ker na screenu nikoli nisem imel ikon kot so "my computer" in podobno. Prav tako sem imel notri tudi seznam najbolj pogosto uporabljenih programov (kar sicer nisem rabil veliko) in svoj lasten seznam, ki sem ga lahko sam prilagodil po meri. Poleg vsega pa sem imel potem naprej tudi seznam vseh programov. Recimo najbolj na jetra mi gre včasih inštaliram kak program ali špil gor in mi na namizje ne da ikonce ime programa pa je dostikrat dovolj čudno da ga ne znam iz prve napisat pravilno. In potem je edina opcija, da ga najdem v tistem meniju.

Poleg vsega naštetega mi je dostikrat prav prišla windows tipka, ker ko jo pritisneš v 7-ki se ti odpre meni in taskbar postavi v ospredje. Zelo uporabno če laufaš programe na windowed - full screen in rabiš hitro priti do taskbara ali pa do "notification" bara.

nofaith je izjavil:

Nummy

start menu za win8 jst ga mam je ful uporaben. v bistvu še bolj kot navaden v win7

HVala bom sprobal zadevo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Lonsarg ::

9% gamerjev je že na Windows 8. Windows XP procent je pa počasi zadosti nizek, da bojo igre mogoče počasi zahtevale DX11.
http://thenextweb.com/apps/2013/02/02/w...

simnov ::

Kako se izključi limit za TCP/ip .

techfreak :) ::

Očitno je C# še vedno podprt, ampak sedaj je samo vprašanje ostalih knjižnjic ala XNA in podobno.

C# je še vedno podprt, zakaj le ne bi bil? XNA že nekaj časa ni bil posodobljen in očitno ni namenjen Win8/WinRT. Recimo SharpDX pa ima že nekaj časa podporo za Windows RT in Windows Phone 8.

Je pa vsekakor res, da gre Microsoft v zadnjih časih bolj na C++, čeprav tudi tu imaš dostop do .NET Frameworka in ni toliko razlik med C++ in C#.

Nummy ::

techfreak :) je izjavil:

Očitno je C# še vedno podprt, ampak sedaj je samo vprašanje ostalih knjižnjic ala XNA in podobno.

C# je še vedno podprt, zakaj le ne bi bil? XNA že nekaj časa ni bil posodobljen in očitno ni namenjen Win8/WinRT. Recimo SharpDX pa ima že nekaj časa podporo za Windows RT in Windows Phone 8.

Je pa vsekakor res, da gre Microsoft v zadnjih časih bolj na C++, čeprav tudi tu imaš dostop do .NET Frameworka in ni toliko razlik med C++ in C#.

Glej problem je v tem, da recimo majhen indie developer (ala jaz) nima časa ne resource-ov da bi na novo izumljal novo toplo vodo glede stvari, ki so bile recimo v XNA samoumevne. Poleg vsega tega, sem veliko časa preživel na frameworkih (in enginih) XNA style. Zdej če grem delat špil z sharpDX, moram praktično vse napisat na novo (enako kota da se grem praktično sadomazohirat z openGL v Javi). Nimam ne časa ne volje. XNA mi je praktično dal foundation na katerem sem preprosto naredu špil. Prav tako mi je bil zelo všeč njihov način izrisovanja grafike (batching). Preprosto nisi rabil točno slediti zaporedju izrisa ampak si samo preprosto metal notri stavke za izris, zraven pa samo poskrbel da je bila zadeva na tapravem nivoju in vse je delal out-of-the-box. Sorry, ampak to kar je MS naredil sedaj je korak nazaj za vsakega indie developerja, ki noče plačevati licenc za ne vem kakšne frameworke in engine. Trenutna situacija je boljša samo za večje firme, ki si lohk privoščjo kupit drage licence.
In poznam kar nekaj špilov, ki so bili razviti s pomočjo XNA in so potem končali na steam-u. Nekako sem imel upanje, da bo win8 korak naprej in da bi lahko isto kodo poganjal tudi na telefonih in tablicah ampak MS ma svoje muhe zdej. Odkar je Bill Gates prepustu drugim da komandirajo MS se je začelo eno velko sranje... Ne štekam več teh kapitalistov.

techfreak :) ::

Se strinjam, XNA je bila zelo dobra rešitev za indie developerje. Še vseeno pa se je opustitev XNA že nekaj časa omenjala.

ANX Framework ( http://anxframework.codeplex.com/ ) bi naj bil podoben XNA in uporablja SharpDX, ki je najhitrejši C# wrapper za DirectX. Zaenkrat podpira Windows in Windows RT, delajo pa tudi na OpenGL varianti ki bi omogočala poganjanje na Linux/OS X.

Nummy ::

techfreak :) je izjavil:

Se strinjam, XNA je bila zelo dobra rešitev za indie developerje. Še vseeno pa se je opustitev XNA že nekaj časa omenjala.

ANX Framework ( http://anxframework.codeplex.com/ ) bi naj bil podoben XNA in uporablja SharpDX, ki je najhitrejši C# wrapper za DirectX. Zaenkrat podpira Windows in Windows RT, delajo pa tudi na OpenGL varianti ki bi omogočala poganjanje na Linux/OS X.

Zaenkrat je še v povojih vendar zgleda obetavno. Upam da bodo kmalu dokončali content pipeline in potem je zadeva že 75% uporabna. Čeprav bi bilo veliko bolje, če bi MS preprosto dal XNA kot open source ven in naj potem ljudje sami uporabljajo. Za win8 pa bi preprosto moral k igri samo dodati dll fajle ali pa inštalirati redistributable paket pred zagonom. Čas da začnemo težit MS-ju.... >:D

smash ::

Nummy je izjavil:

smash je izjavil:


zakaj rabiš start meni? jaz ga namreč v sedmici skoraj nikoli nisem kliknil

Zato ker na screenu nikoli nisem imel ikon kot so "my computer" in podobno. Prav tako sem imel notri tudi seznam najbolj pogosto uporabljenih programov (kar sicer nisem rabil veliko) in svoj lasten seznam, ki sem ga lahko sam prilagodil po meri. Poleg vsega pa sem imel potem naprej tudi seznam vseh programov. Recimo najbolj na jetra mi gre včasih inštaliram kak program ali špil gor in mi na namizje ne da ikonce ime programa pa je dostikrat dovolj čudno da ga ne znam iz prve napisat pravilno. In potem je edina opcija, da ga najdem v tistem meniju.

Poleg vsega naštetega mi je dostikrat prav prišla windows tipka, ker ko jo pritisneš v 7-ki se ti odpre meni in taskbar postavi v ospredje. Zelo uporabno če laufaš programe na windowed - full screen in rabiš hitro priti do taskbara ali pa do "notification" bara.

nofaith je izjavil:

Nummy

start menu za win8 jst ga mam je ful uporaben. v bistvu še bolj kot navaden v win7

HVala bom sprobal zadevo :)


zanimivo..nimam nobene ikonce na desktopu..vse kar rabim je to, da pritisnem win dows tipko in začnem pisat...to da vmes instantno preklopi v metro, ni moteče

če bi rad vse programe je mislim da win-q


poleg tega pa še win-e, win-r, itd itd....saj se človek navadi

start menu je skor brezveze če ne že prestar in je čas za kaj novega

Nummy ::

Pogrešam edino še glass efect od win7-ke na oknih. :)
««
26 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518560 (15295) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746016 (38989) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636378 (32221) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937860 (32434) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42198448 (80393) techfreak :)

Več podobnih tem