» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
25 / 27
»»

einstein :P ::

Mi lahko kdo pomaga?

Ponovno sem v upanju na uspeh namestil w8 in dobim pri halotu tole:




Instaliral sem pa en extension pack z vsemi starejšimi dx-i... ampak še vedno ne dela, kaj naj naredim?

Hvala, lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

D3m ::

Kateri extension pack pa? Iz microsoftove strani?
|HP EliteBook|R5 6650U|

smash ::

einstein :P je izjavil:

Mi lahko kdo pomaga?

Ponovno sem v upanju na uspeh namestil w8 in dobim pri halotu tole:




Instaliral sem pa en extension pack z vsemi starejšimi dx-i... ampak še vedno ne dela, kaj naj naredim?

Hvala, lp


zakaj ti to sploh jamra..jaz pri inštalaciji nisem inštaliral nobenega directx-a posebej

bluefish ::

KTr1sk ::

bluefish je izjavil:

Microsoft gifts Windows 8 pirates with a free activation key

hehe ta je dobra ja, že od samega začetka vem da je ta možnost uporabna, samo nevem kako je tukaj dovoljeno o tem govoriti,torej če se za 180dni aktivira z KMS strežniki, lahko potem brezplačno (do 31.januarja se dobijo brezpačno kode http://windows.microsoft.com/en-GB/wind... in se aktivira


ko dodaš v windowsih media center in uporabiš legalno serijsko številko :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mare_BrainD ::

Papa metro :D

Mare
BrainD

Zgodovina sprememb…

bdoxx ::

se da kako odstranit - onemogočit klasično namizje?

Assass1n ::

Mare možgan, dej navodila napiši pa še za gadgets:D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

KTr1sk ::

Assass1n je izjavil:

Mare možgan, dej navodila napiši pa še za gadgets:D

tukaj dobiš je free
http://winaero.com/blog/exclisuve-how-t...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Lonsarg ::

bdoxx je izjavil:

se da kako odstranit - onemogočit klasično namizje?


Klikneš z desno na desktop v start meniju, pa klikneš odstrani...:)

Mare_BrainD ::

Za windows 8 start menu, najbolše če gres na paris :
http://www.partis.si/torrent/podrobno/2...
Ze crekana verzija.

Drugače pa:
http://www.stardock.com/products/start8/

Navodila. Instaliraš in dela.
Mare
BrainD

smash ::

samo zanima me, zakaj bi nekdo hotel imel nazaj start menu, ko pa so ga odstranili? namreč dvomim da ga bodo vrnili nazaj v win9, win10 oz v naslednjih verzijah...zatorej se je bolje privajati že v začetku

kaj točno pa počnete preko start menuja? mi lahko nekdo našteje konkretno, ker pri sebi ne najdem nobenega pametnega razloga za obstoj start menuja

Lonsarg ::

Zato da ko odpre star meni, lahko še vedno gleda v ozadju okno programa, ki ga ima odprtega, je folk navajen da to gleda. Ker tiste 0.5 sekunde, kot tipkaš ali klkkaš nekaj na start meniju res gledaš drugam hehe.

Mare_BrainD ::

smash je izjavil:

samo zanima me, zakaj bi nekdo hotel imel nazaj start menu, ko pa so ga odstranili? namreč dvomim da ga bodo vrnili nazaj v win9, win10 oz v naslednjih verzijah...zatorej se je bolje privajati že v začetku

kaj točno pa počnete preko start menuja? mi lahko nekdo našteje konkretno, ker pri sebi ne najdem nobenega pametnega razloga za obstoj start menuja


Tudi sam, ne najdem koristi od njega. Stvar navade...
Mare
BrainD

PARTyZAN ::

Mene Start screen nervira, ker ti 100% jemlje fokus iz opravila, ki ga počneš. Potem je tu še fail search, ki je razdeljen na aplikacije, nastavitve in datoteke (datotečni search je neuporaben za iskanje po več particijah). Ne razumem tudi zakaj je potrebnih toliko več klikov za shutdown/restart/sleep.

Kar se tiče ostalih nameščenih aplikacij ... start screen postane precej hitro greznica, katere se ne da organizirat po mapah. Dobiš en kup razmetanih ikon, ki jih ne rabiš. Metro aplikacije negirajo visoke resolucije desktop monitorjev z neizkoriščanjem prostora. Vse metro aplikacije, ki jih "odstraniš" v resnici niso odstranjene. Na disku ostaja svinjarija.

Trenutno mi je žal, da sem skeširal 30€ za upgrade. Nikoli več.

Malajlo ::

Tole me spominja na android userje, li imajo deset strani nekih ikon, od katerih jih uporabljajo pet. Ok, sedem. Je pa fajn gledat mozaik ikon, to pa res.

roCkY ::

V bistvu je logika ista oz. vsaj telo podobna. Namesto v mape si ikone razporediš na več zaslonov na androidniku v WIN8 pa v stolpce in se z miškinim drsnikom pomikaš desno-levo.
Mi je povsem OK varianta.

PARTyZAN ::

Ni enako, ko po inštalaciji ene desktop aplikacije dobiš v metroju 3 nove ikone.

Potem me hudo nervira ogaben desktop. Odstranjen aero, sence za okni so neobstoječe (vmesnik je izgubil vso globino). Če si navajen uporabljat aplikacije nemaksimirane, si oči "matraš" s podzavestnim ugotavljanjem katero okno je nad katerim. Stvar izgleda kot, da jo je oblikoval nekdo, ki živi 15 let v preteklosti.

axee ::

Saj bi sodeloval v debati, ampak zaenkrat PARTyZAN dobro povzema napake osmice.

Morda je OCD, kakšna obsesija ali nekaj, ampak že z časov starega start menija so biliproblemi. Bližnjica do programa je bila lahko v start meniju, lahko je bila v mapi, celo podmapi, notri so bili razni readme in manual pdf-ji, unistallerji, spet nekje brez..

Start meni bi bil SUPER, če bi windows omejil samo na bližnjice za programe. Na simpel način bi videl kaj vse imaš nameščeno na računalniku, kot recimo v androidu.

Metro pa to samo še bolj posvinja, ker avtomatsko dodaja te ikone..

Ljudi, ki zagovarjajo Win8 čisto razumem, hitro so se navadili. Mene moti samo, da sem se navadil na vsak sistem, samo na W8 se ne morem. In ne gre se za navado, ampak za logičnost, premišljenost in optimiziranost UI-ja za primeren hardware. In metro ne paše nikamor drugam kot na tablice.

M$ bi se res lahko znebil slovesa počasnih in bloatanih sistemov, če bi le razvijal desktop naprej, ga POENOSTAVIL, ne pa poneumil. Win 8 desktop je FTW, ampak tudi če so opcije da ugasnem metro me znervira že to, da ne moram kliknt na tray ikono in pričakovati desktop UI.

krneki0001 ::

Meni ni ravno važen izgled, pa sence in aero vmesnik tudi ne. Zame mora sistem biti hiter in odziven, kar win8 sigurno je.
"Uporabljam" pa metro. V metroju imam 5 ikon - desktop, mail, zemljevide, store in skydrive. Ostale ikone sem vrgel dol, ker jih ne rabim. Če hočem kaj sistemskega, grem z miško v spodnji levi kot in pritisnem desni gumb, pa imam kompletno izbiro control panela in ostalega kar rabim. Ostale ikone so pa na desktopu. Tudi ko kaj novega inštaliram tiste ikone prestavim na desktop namesto v metro.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Janac ::

Včeraj stricu na prenosnik iz leta 2007 naložil windows 8 PRO, deluje b.p.

axee ::

Je kdo že testiral storage spaces? Kako je z hitrostmi? Imam nek "server" z 8 več terabajtnimi diski (skoraj vse verzije od 1TB naprej) in zato RAID zame ne pride v upoštev.. Me zanima, če je to zanesljivo..

Aja, pa je kdo že zasledil kakšen "kalkulator", kot ga ima drobo ali pa synology?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

smash ::

sam da se razumemo...jaz govorim o start meniju, nekateri pa o start screenu..sam da bo jasno, da gre za različni zadevi

darkolord ::

. Ne razumem tudi zakaj je potrebnih toliko več klikov za shutdown/restart/sleep.
Mmmm, ja, cel klik več za shutdown, pa isto klikov za sleep/restart.

atomc ::

Ciao, ali obstaja kak slovenski program za Win8-Metro,(tv spored,novice, ...) razen tistih, ki so že naloženi.

primo ::

SynTax64 je v enem postu na temo:
Vse lepo in prav vendar mi sedaj po nakupu v samem čarovniku pri ustvarjanju ISO-ta ne ponudi če želim 32 ali 64 bitno verzijo. Vsi ki ste kupili kako do 64 bitne verzije?

Jaz sem imel nameščen 64 bitni Windows 7 in dobil 64 bitno Osmico. Baje je odvisno od tega.

Odgovoril:
Maš prav glede na nameščeno različico ti kreira ISO.

Torej moraš downloadat strogo na tistem računalniku, na katerem boš tudi inštaliral win8? Moj problem je takšen, da bi inštaliral win8 na računalniku, ki ga imam v avtu (carpc). Torej ne morem z neta povlečt win8 na domači računalnik in potem inštalirat na tistega v avtu, ki ima drugačen hardware?
še to. V avtu imam win7 32 bit, doma 64 bitne

Hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primo ()

AvtoR ::

axee je izjavil:

Saj bi sodeloval v debati, ampak zaenkrat PARTyZAN dobro povzema napake osmice.

Morda je OCD, kakšna obsesija ali nekaj, ampak že z časov starega start menija so biliproblemi. Bližnjica do programa je bila lahko v start meniju, lahko je bila v mapi, celo podmapi, notri so bili razni readme in manual pdf-ji, unistallerji, spet nekje brez..

Start meni bi bil SUPER, če bi windows omejil samo na bližnjice za programe. Na simpel način bi videl kaj vse imaš nameščeno na računalniku, kot recimo v androidu.

Metro pa to samo še bolj posvinja, ker avtomatsko dodaja te ikone..

Ljudi, ki zagovarjajo Win8 čisto razumem, hitro so se navadili. Mene moti samo, da sem se navadil na vsak sistem, samo na W8 se ne morem. In ne gre se za navado, ampak za logičnost, premišljenost in optimiziranost UI-ja za primeren hardware. In metro ne paše nikamor drugam kot na tablice.

M$ bi se res lahko znebil slovesa počasnih in bloatanih sistemov, če bi le razvijal desktop naprej, ga POENOSTAVIL, ne pa poneumil. Win 8 desktop je FTW, ampak tudi če so opcije da ugasnem metro me znervira že to, da ne moram kliknt na tray ikono in pričakovati desktop UI.


Vse kar si napisal dejansko drži, pa sem z Win 8 zelo zadovoljen. Metroja praktično ne uporabljam skoraj nič. Namestil sem si "Pokki" start menu in Gadget pack. Tako sem dobil Osmico z vso funkcionalnostjo sedmice. Edino česar nimam je Aero, kar pa sploh ne pogrešam. V bistvu mi je minimalističen izgled oken v osmici bolj estetski in bolj všeč kot aero v sedmici.

Janac ::

Mogoče kdo ve zakaj prdie do tega:


?

Dogaja se zdaj ko sem zamenjal CPU in plato. Tak imam namen danes ponovno namestit.

D3m ::

Ponovno namesti Windowse.
|HP EliteBook|R5 6650U|

solatko ::

Kakšen gonilnik ni vredu - glej grafiko in chipset.
Delo krepa človeka

MINY ::

je imel kdo kakšne probleme pri inštalaciji gonilnikov ATI grafike??? imam paviliona DV7 pa amd grafiko, in mi nikakor noče inštalirat driverjev, mobility radeona 4200HD normalno inštalira, vprašaj se naredi pri 6600M, to pa ni šans da mi uspe inštalirat, vedno ko jo inštaliram vrže ven error in se sistem restarta... namestil sem framework 3.5 in ni nič bolje, driverje sem probal 12-10, potem catalyst win8 release in nikakor noče namestit, problem se pri inštalaciji pojavi takrat ko zaslon utripne... windowsi so pa 8 pro 64bit

D3m ::

Zanimivo. Jaz nimam problemov na Win8 Pro.
|HP EliteBook|R5 6650U|

vprasodg ::

MINY je izjavil:

je imel kdo kakšne probleme pri inštalaciji gonilnikov ATI grafike??? imam paviliona DV7 pa amd grafiko, in mi nikakor noče inštalirat driverjev, mobility radeona 4200HD normalno inštalira, vprašaj se naredi pri 6600M, to pa ni šans da mi uspe inštalirat, vedno ko jo inštaliram vrže ven error in se sistem restarta... namestil sem framework 3.5 in ni nič bolje, driverje sem probal 12-10, potem catalyst win8 release in nikakor noče namestit, problem se pri inštalaciji pojavi takrat ko zaslon utripne... windowsi so pa 8 pro 64bit


Tudi jaz nisem imel problemov... Poišči morda starejše driverje al pa piši na support od grafe, če pozannjo že to težavo...
Imaš vprašanje, ki bi ga rad zastavil?
Ali odgovor na že objavljena vprašanja?
Obišči www.vprasanjainodgovori.si

Unavailable ::

Meni se zdi da bi lahko bil Metro UI kar v redu zadeva...če bi se ga le dalo uredit, kot se je dalo uredit npr. Start menu na XP-jih in prej.
Za poiskanje in odpiranje nekega programa ima Win8 naslednje opcije;
- Desktop (nepreveč uporabno kot od vekomaj)
- Metro UI (postane takoj zabasan in nepregleden)
- Search (ti ne pomaga dosti, če se ne spomneš imena programa)

Vse te zgornje funkcije so uporabne če nekdo uporablja samo peščico programov, npr. mail, pa www, pa še kaj malega.
Če pa imaš kak večji programski paket, kjer ima nek program zraven še deset podprogramov, ki se jih le občasno rabi, vseskupaj postane ena velika zmeda.

Kar pogrešam, je kak enostaven postopek, da se lahko dostopa do programov po neki logični poti, primer;
Programi >> Grafika >> 3Dprogs >> 3DWorks

Po trditvah Microsofta, so sedanjo obliko Win8 naredili tako, da se približa uporabnikom tabletov in telefončkov....WTF??? Ne bi dodal drugega.
Sicer pa direktor oddelka naj bi bil že bivši, in se špekulira o vrnitvi Start menuja.

smash ::

Unavailable je izjavil:

Meni se zdi da bi lahko bil Metro UI kar v redu zadeva...če bi se ga le dalo uredit, kot se je dalo uredit npr. Start menu na XP-jih in prej.
Za poiskanje in odpiranje nekega programa ima Win8 naslednje opcije;
- Desktop (nepreveč uporabno kot od vekomaj)
- Metro UI (postane takoj zabasan in nepregleden)
- Search (ti ne pomaga dosti, če se ne spomneš imena programa)

Vse te zgornje funkcije so uporabne če nekdo uporablja samo peščico programov, npr. mail, pa www, pa še kaj malega.
Če pa imaš kak večji programski paket, kjer ima nek program zraven še deset podprogramov, ki se jih le občasno rabi, vseskupaj postane ena velika zmeda.

Kar pogrešam, je kak enostaven postopek, da se lahko dostopa do programov po neki logični poti, primer;
Programi >> Grafika >> 3Dprogs >> 3DWorks

Po trditvah Microsofta, so sedanjo obliko Win8 naredili tako, da se približa uporabnikom tabletov in telefončkov....WTF??? Ne bi dodal drugega.
Sicer pa direktor oddelka naj bi bil že bivši, in se špekulira o vrnitvi Start menuja.


win-Q in dobiš vse programe po logični poti

Lonsarg ::

Lej tudi CE se vrne start meni, se bo vrnil le v legacy desktop mode, ki pa bo scasoma itak umrl. Za gnezdenje bliznic pa bo itak prisla resitev v smislu grupiranja ala Android/iOS enkrat najverjetneje.

smash ::

Lonsarg je izjavil:

Lej tudi CE se vrne start meni, se bo vrnil le v legacy desktop mode, ki pa bo scasoma itak umrl. Za gnezdenje bliznic pa bo itak prisla resitev v smislu grupiranja ala Android/iOS enkrat najverjetneje.


zakaj točno bi legacy desktop mode izumrl? saj je vendar metro na pc-ju neuporaben za karkoli resnega...odkar imam win8, metro vidim, samo kadar iščem kakšno aplikacijo, ..no ja vreme kdaj kliknem, to pa je tudi vse

Isotropic ::

Janac je izjavil:


Dogaja se zdaj ko sem zamenjal CPU in plato. Tak imam namen danes ponovno namestit.

win so zaklenjeni na maticno plosco, vsaj ce so original. ce so piratizirani, je druga.

Zgodovina sprememb…

vprasodg ::

Imaš vprašanje, ki bi ga rad zastavil?
Ali odgovor na že objavljena vprašanja?
Obišči www.vprasanjainodgovori.si

smash ::

je možno, da je polasno poganjanja youtube HD videov kakorkoliko povezana z inštalacijo win8 - od kar imam win8, enostavno mi ne predvaja HD videov v realnem času...ima še kateri od vas podobno situacijo, ko mu je prej delalo, z win8 pa dela občutno počasneje?

mogoče je kaj z driverji?

roCkY ::

Nebi smelo biti težav z WIN8. Vsaj bral nisem nič na to temo.

Si mogoče na T2. V zadnje času poročajo o precej težavah s prenosom iz YT. Morda namestitev novega OS ravno sovpada s tem.

smash ::

roCkY je izjavil:

Nebi smelo biti težav z WIN8. Vsaj bral nisem nič na to temo.

Si mogoče na T2. V zadnje času poročajo o precej težavah s prenosom iz YT. Morda namestitev novega OS ravno sovpada s tem.


jp t-2...sem jim že poslal mail

Janac ::

Spet imam enak problem kot sem dal zgoraj screenshot, sem nanovo namestil OS, driverji seems to be OK.

krneki0001 ::

Driver za grafiko je zanič.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Janac ::

Je mogoče da je grafika zanič?

freesty ::

Kaj to se ti pojavlja pri CPU@5ghz? Vidim, da ti v podpisu pise...

Probi resetirat bios na factory defaults.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

za 24/7 mam na stock, torej ni navit.

freesty ::

Zakaj pa ti potem pise v podpisu @5ghz, ce pa ni @5ghz. Je sploh stabilen na 5Ghz?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

pingo76 ::

Po nekaj mesecih čačkanja po W8P sem zaključil da preskočim povsem te windowse. Razlog? Prinese mi ne nič pretirano uprabnega le otežuje (ne preprečuje) mi določena opravila. Metroja ne maram (čeprav imam rad android OS) in sumim, da pri povprečnem uporabniku bo sčasoma W8 tako zasvinjan, da ti v 10 letih ne uspe s sedmico pa če si še tako daš duška.
Hitrost je primerljiva z sedmico. Kakovost dela na w8 kot tehnika pa je katastrofa. V enem podjetju kjer izvajamo migracijo parka iz XP na W7 mašine (cca 60 dp) smo ravnotako sprejeli predlog za "skip this shite" enoglasno. Zadnja verzija M$ strežniških paketov ima tudi ta vmesnik.

Ma naj plunejo v zrak ter nato pljunec ulovijo z očesom, nato repeat za drugo oko. Zakaj bičanje microsoftovcev je dejansko kaznivo dejanje? Jaz bi jih zelo!
P.S: 7-ko sem hitro sprejel in jo imel že v štartu rad (in jo še imam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Bolf3nk ::

Prinese mi ne nič pretirano uprabnega le otežuje (ne preprečuje) mi določena opravila.


Le kaj ti otežuje?
in sumim, da pri povprečnem uporabniku bo sčasoma W8 tako zasvinjan, da ti v 10 letih ne uspe s sedmico pa če si še tako daš duška.


Na podlagi česa pa sklepaš to? Kar tako na pamet?
««
25 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518679 (15414) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746351 (39324) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636650 (32493) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938079 (32653) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42199085 (81030) techfreak :)

Več podobnih tem