» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
17 / 27
»»

Anney ::

Tole se je nazadnje updejtalo.

http://support.microsoft.com/kb/2756872

dunda ::

Moje skromno mnenje po nekajdnevni uporabi Win8.

Sam sistem je videti ok, vendar je uporabniški vmesnik zame res obupen. Verjetno je v redu na telefonih, na desktopu pa mi nikakor ne sede. En del mojega nelagodja lahko pripišemo navajenosti, pa vseeno. Nekatere stvari so res nerodno skrite. Čeprav imam dostop do osmice in sem bil še prejšnji mesec navdušen, bom za sedaj kar ostal na sedmici.
https://www.kacnje.eu

Zheegec ::

No ja, izboljšana podpora za več monitorjev je vredna svojega denarja, tako da definitivno Win8 for me :)
Samo delovanje Win8 je pa dosti slabše, če se naredi upgrade sem opazil.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

darkolord ::

Mimogrede, bom še enkrat napisal za tiste, ki tega ne poznajo:

Bližnjica tipk Win+X.

Heisenberg ::

darkolord je izjavil:

Mimogrede, bom še enkrat napisal za tiste, ki tega ne poznajo:

Bližnjica tipk Win+X.



verjetno nisem edini ki se mu ne ljubi stegovati do tipkovnice in če se le da vse naredim z miško....večinoma sem pač naslovnjen nazaj v fotelj in z eno roko surfam z drugo pa pir v rok :)

krneki0001 ::

Win8 uporabljam tam nekje od aprila 2012. Tok sem se razvadil nanje, da mi je sedaj, ko sem windows 7 dal na eno mašino, prav težko delat z win7.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

k4vz0024 ::

In kaj so takšne prednosti pred win 7?

AlesSLO ::

Looooooka ::

Anney je izjavil:

Tole se je nazadnje updejtalo.

http://support.microsoft.com/kb/2756872

E...to je ta patch ja.

k4vz0024 :: danes, 18:00:15

In kaj so takšne prednosti pred win 7?

Zadeva JE hitrejsa. Edini minus je res pac...navada na start meni. Pa ce se clovek res ne more odvadit mas kot ze napisano alternative.
Enako velja za windows 2012. Obcutno hitrejsi boot time.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

simnov ::

Že po kakšnem tednu dojameš , da start gumba sploh ne potrebuješ.In hitrejši je od Windows 7.

bluefish ::

Itak, da ne potrebuješ Start gumba, ko pa se W8 zažene v Start meni.

k4vz0024 ::

Looooooka je izjavil:

Anney je izjavil:

Tole se je nazadnje updejtalo.

http://support.microsoft.com/kb/2756872

E...to je ta patch ja.

k4vz0024 :: danes, 18:00:15

In kaj so takšne prednosti pred win 7?

Zadeva JE hitrejsa. Edini minus je res pac...navada na start meni. Pa ce se clovek res ne more odvadit mas kot ze napisano alternative.
Enako velja za windows 2012. Obcutno hitrejsi boot time.


Pa je Win 8, ki ga primerjaš, enako obremenjen s "staro šaro", ki se z leti nabere v registru?

Najbrž je Win 8 bootload res hitrejši. Pa bi lahko rekli, da gre na račun izklopa Aeroglasa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

darkolord ::

Pa bi lahko rekli, da gre na račun izklopa Aeroglasa?
Ne.

Lonsarg ::

Vse te low level izboljšave (boot time pa te stvari) so posledica Windows kernela, ki je iz Vista-Win7-Win8 doživel updateiz 6.0-6.1-6.2.

Blotwara pa iz novih modernih aplikacij ne moreš več dobiti. Vse Windows 8 aplikacije so sandboxane na kernel nivoju in komunicirajo izključno preko Win RT APIja, za razliko od Win32 aplikacij, ki so imele dostop do vsega kar obstaja na računalniku... To je iz stališča varnosti in bloatwera na desktopu revolucija(po drugi strani pa nekaj, za kar je bil skrajni čas). Čez kako leto bo po googlu že polno informacij, kako izklopiti desktop na x86 mašinah, zato da lahko otroci in stare mame brez skrbi uporabljajo računalnik pa ne moraje kaj pokvarit, ali pa virusa staknit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

blackbfm ::

aero ostaja, samo "skin" je drug, tisti glass je bil dodelan fancy, ta pa izgleda kot da bi na hitro potegnu par kvadratov v paintu.

k4vz0024 ::

Če glass ne znižuje performanc, zakaj ni ostal kot opcija.

Looooooka ::

darkolord je izjavil:

Pa bi lahko rekli, da gre na račun izklopa Aeroglasa?
Ne.

Tko kot je rekel...ne.
So spremenili celo arhitekturo.
Oz po domace...vrstni red loadanja servisov in odvisnost enega od drugega je optimizirana...tako da pac samo zato, ker imas mrezno ne rabis cakati, da se ta prizge in ob tem se vsi servisi, ki so odvisni od nje, samo zato, da lahko ti odpres notepad v winsih.
XP-ji recimo imajo tist cheap bootvis...ampak to ni niti priblizno enako kot sprememba celotnega sistema.
V glavnem men je ze samo zaradi tega to dovolj dober razlog za upgrade. Nic ne najeda bolj kot to, da ves, da bos cakal 2-3 minute, da bos lahko odprl neko butasto datoteko(tebi se pa mudi ven).
Tle tega problema ni vec.

k4vz0024 je izjavil:

Če glass ne znižuje performanc, zakaj ni ostal kot opcija.

Ker vecina ljudi NE vklopi zadev, ki so prizgane.
In jasno da zadeva znizuje performanco...zato je bla pa disejblana na masinah s slabsimi graficnimi.
Plus tok dreka so pozrli glede aerota(da je samo lepa fasada na drek sistemu), da so sli pac v cist drugo smer.
Jst sm tist aero ugasal na vseh masinah. Tud ce sem mel ne vem kok rama in ne vem kaksno graficno.Zadeva je za brezveze kradla plac z debelsimi gumbi...nepotrebnimi robovi in sencami. Saj nisem prizgal racunalnika zato, da bom gledal 3d efekte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

bdoxx ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php... 144€ O.o
//samo ob nakupu novega rač.
niso rekli da bo 80€?

Spc ::

bdoxx je izjavil:

http://www.dinokomp.si/product_info.php... 144€ O.o
//samo ob nakupu novega rač.
niso rekli da bo 80€?

Pa kdo bo to sploh kupil za desktop ?
 

Anney ::

Microsoft Windows 8 64-Bit Vollversion OEM dt. (PC)

http://www.hoh.de/software/betriebssyst...
88€

Microsoft Windows 8 Pro 32/64-Bit Upgrade v. XP, Vista, 7

http://www.hoh.de/software/betriebssyst...
54€

mtosev ::

Spc je izjavil:

bdoxx je izjavil:

http://www.dinokomp.si/product_info.php... 144€ O.o
//samo ob nakupu novega rač.
niso rekli da bo 80€?

Pa kdo bo to sploh kupil za desktop ?
ti maš linux al kako?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spc ::

Windows 7 je dosti bolj uporaben za desktop.
Če primerjam Win 8 / Win 7.
 

mtosev ::

jaz lahko uporabljam čisto vse windows ose od 3.1 naprej. eni ste verjetno preveč izbirčni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Anney ::

Zakaj sej je skorja popolnama enako kot 7, ko si enkrat v namizju (majhne spremembe v grafiki, kar niti ne vpljiva toliko na funkcionalnost), s tem, da je win 8 veliko bolj optimiziran in posledično hitrejši.
Mmeni je bomba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

krneki0001 ::

Spc je izjavil:

Windows 7 je dosti bolj uporaben za desktop.
Če primerjam Win 8 / Win 7.


V čem? Sej je, ko si enkrat na desktopu, vse enako. No en gumb manjka, ampak jaz ga ne pogrešam.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Spc ::

Windows 8 je mobilni telefon na desktopu in ni primeren za desktop ali notebook.
Video:

http://www.youtubeclean.com/watch?v=X0f...
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

krneki0001 ::

Spc je izjavil:

Windows 8 je mobilni telefon na desktopu in ni primeren za desktop ali notebook.
Video:

http://www.youtubeclean.com/watch?v=X0f...


Da pa ni na za na prenosnike? Kje si to bedarijo slišal? Uporabljam osmico že odkar je prva verzija prišla ven (aprila letos) ravno na prenosniku, ker dela z osmico neprimerljivo bolje od sedmice in tudi baterija zdrži mnogo dlje časa. Ko prideš v desktop je pa itak vse enako, le da je win8 bolj odziven od sedmice.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Nisem rekel, da ni za prenosnike oz da ne deluje na prenosnikih, rekel sem da ni primerna za prenosnike.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

blackbfm ::

Zakaj sej je skorja popolnama enako kot 7, ko si enkrat v namizju (majhne spremembe v grafiki, kar niti ne vpljiva toliko na funkcionalnost), s tem, da je win 8 veliko bolj optimiziran in posledično hitrejši.


Ni isto, preklapljanju se ne izogneš.

Kar se hitrosti tiče, če deluje deluje zanemarljivo hitreje. Razen boot (čeprav mi velikokrat popolnoma zašteka) in shutdown, tu se najbolj pozna.

nofaith ::

Keri da ne bom reku kaj niste dojel da windows 8 nikol ni bil na telefonih in nikol nebo. Lahko si malo za nazaj preberete saj je to bilo že velikokrat povedano
Windows8 ni enako windows phone 8
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Lonsarg ::

Windows Phone 7 je bil 100% različen od Windows 7. Windows 8 pa je samo 5% različen od Windows Phone 8, aplikacijo se da praktično hkrati za oboje spisati. Windows 9 zna pa biti že kar na telefonih direkt, ali pa Windows 10.

Zheegec ::

Na telefonih bo Windows8 RT (isto jedro in isti appi).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lonsarg ::

Zheegec je izjavil:

Na telefonih bo Windows8 RT (isto jedro in isti appi).

Po sedanjih informacijah ne, lahko pa da nas Microsoft preseneti. Bo pa WP8 uporablal isti API za aplikacije kot WIndows RT. Torej podobno kot iOS tablet in phone aplikacije, isti API ločene aplikacije.

Če pa nas Microsoft 29.10 preseneti z tem, da bodo na Windows Phone tekle Windows RT aplikacije(v snap načinu kakopak), potem pa bo to IMO taka revolucija, da boga konkurenca...

Assass1n ::

Imam laptop katerega sem kupil rabljenega na njem pa je vista nalepka. Kako jaz preverim če lahko na podlagi tega kupim upgrade na 8. Gre to tako, da kupim windows in ga potem dam na drug komp, ali je omejeno na ta laptop.
Če kupim za 80, imam vrjetno to to, ni važno na kater komp ga dam, vrjetno le na enega, in mi dela brez vseh omejitev?
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Lonsarg ::

Za nakup upgrade licence Windowsa 8 je vse kar rabiš original licenca od Xp,Vista,Windows7. Kako je pa z aktivacijo pa ne bi vedu. Tudi mene zanima, če je vezana aktivacija na sistem, kjer imaš trenutno Vista licenco, al lahko kam drugam daš. Ter seveda kolikokrat lahko aktiviraš itd.

TechBeats ::

bdoxx je izjavil:

http://www.dinokomp.si/product_info.php... 144€ O.o
//samo ob nakupu novega rač.
niso rekli da bo 80€?



pfft, ko jih jebe..

Kaj pa tisti 69.69$ prednaročilo?? MS Slovenija največji nategator kar jih je.. In ta 144€ banalna cena prav tako.
AciD TriP

Zheegec ::

Pro bojo okoli 140€, Navadni Windows 8 pa 100€. Pa Dinokomp ima narobe napisano. Sedaj FPP verzije ne bo več, je samo še DSP verzija, KI SE PA PO NOVEM LAHKO PRODA BREZ NAKUPA RAČUNALNIKA. Je pa še vedno VEZANA NA PC.

Upgrade bo pa okoli 60€, oziroma 15€ za tiste, ki so v zadnjih nekaj mesecih kupili računalnik z Windows7, s tem da bodo slednji dobili upgrade na Win8 Pro.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lonsarg ::

Upgrade preko interneta bo pa še cenejši:)

Ganon ::

Kako se dan pred izidom še vedno ne ve, koliko bo stal OS stal pri nas?? ;((

TechBeats ::

Zheegec je izjavil:

Pro bojo okoli 140€, Navadni Windows 8 pa 100€. Pa Dinokomp ima narobe napisano. Sedaj FPP verzije ne bo več, je samo še DSP verzija, KI SE PA PO NOVEM LAHKO PRODA BREZ NAKUPA RAČUNALNIKA. Je pa še vedno VEZANA NA PC.

Upgrade bo pa okoli 60€, oziroma 15€ za tiste, ki so v zadnjih nekaj mesecih kupili računalnik z Windows7, s tem da bodo slednji dobili upgrade na Win8 Pro.



Največji nateg je samo to, ker na Microsoft SLO strani kaže link za prednaročilo potem te pa rukne na Microsoft USA in tam pa sam popušiš k. Slovenija ne obstaja oz ne moreš naročiti ta prednaročilo, a v Avstrijo pa lahko LOL, debilno do konca.
AciD TriP

Zheegec ::

Dobro, Microsoft v Sloveniji je itak katastrofa. Od dobave, do tech supporta in ostalega. Tako, kot Apple.
No, MS vsaj solidne operacijske sisteme dela zadnja leta, pa dobre konzole, ampak tam je pa uvoz še slabši :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lonsarg ::

Zakaj bi kdo, ki obiskuje slo-tech naročil upgrade DVD za okoli 60€? Če si na tem forumu ti pa najbrž ni težko prek interneta izvest upgrade za 20€ ali več ceneje. 40$ je, bomo vidli koliko bo evrov z našim davkom zraven.

TechBeats ::

Ja tisti 69.69$ oz 69€ je full verzija Windows 8 Pro 32 in 64bit DVD. Jaz bi rajši to naročil kot pa te čudne upgrejde.. Pol če bom nadgradil matično, ram, processor bom spet moral kupiti nov ključ?
AciD TriP

Lonsarg ::

NE 69.99$ je Upgrade verzija DVDja(tukaj je angleška verzija v funtih:). Torej IDENTIČNA zadeva, kot tistih 39.99$, z to razliko, da pri cenejši verziji ne dobiš DVDja, ampak iso, ki si ga lahko sam zapečeš na DVD, če ti to paše.

Navadna celotna verzija ni nobenih akcij nikjer in stane kakor smo ugotovili okoli 100EUR, oziroma okoli 140 za Pro verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

galu ::

Tako to gre.

Latex ::

Same dobre mašince, samo kaj ko brez toucha samo živce zgublaš z to osmko.

GrimReaper ::

Zheegec je izjavil:

Za start meni je najbolje start8 od Stardocka.

Se strinjam, je vreden tiste 4€.
Start meni je pa tak kot bi že moral bit zraven Win8, videz se odlično sklada z videzom v Win8. Pa moram rečt da mi je Win8 izgled z oglatimi oblikami zelo všeč.
Enako všeč mi je nov logo, ki ga ima tudi Start8.
Programov za start meni je še veliko, ampak se noben ne more primerjat s Start8. Classic Shell s SevenVG skinom je sicer blizu, ampak mi ni všeč da se ob zagonu za kakšno sekundo pokaže Metro, pa dodajanje ikon v zgornji del Start menija je nekam štorasto, ker moraš ročno iskat poti do programov.

Edino kar morajo še popravit pri Start8 je rokica na zgornjem robu ekrana, funkcije sicer ni več (za zaprtje desktopa), ampak prikazuje pa se.
Tko da zaenkrat sem to rešil da sem v Start8 enablal vse hot cornerje in jih potem disablal s programom Skip Metro Suite.

Po firmah ki kupujejo nove računalnike z Win8, bi pa sam nujno inštaliral zraven Classic Shell, Metro itak nima kaj delat v podjetjih, ker to je bolj za igrat, in samo otežuje delo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Lonsarg ::

Evo upgrade verzija v digitalni obliki za 29.99€.
http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ganon ::

Ko kupiš nadgradnjo, dobiš ISO in lahko narediš clean install? Recimo, da nadgrajuješ iz Win XP. Pa še nekaj. Kaj se zgodi, če zamenjam disk, procesor, grafično ...? Kako je s škatelno verzijo? Kakšne so omejitve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

spirit ::

Pri Windowsih, kot tudi pri igrah in vsem zadnje čase je važna samo in izključno samo koda (ključ), potem je pa vse kar je potrebno dobiti program za katerega je koda (ključ) namenjen, torej če hočeš clean install rabiš nekje dobit ISo za tvojo verzijo in potem uporabiš ključ, ki ga dobiš ob nakupu in to je to...
««
17 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518672 (15407) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746333 (39306) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636636 (32479) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938077 (32651) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42199062 (81007) techfreak :)

Več podobnih tem