» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
9 / 27
»»

flbroker ::





:))

darkolord ::

2000 so pozabl vmes, tko da se cela teorija poruši :)

flbroker ::

Ampak Win 2000 ni desktop sistem, tako da teorija še vedno drži? :)

darkolord ::

Nego, kaj pa je?

mtosev ::

flbroker je izjavil:

Ampak Win 2000 ni desktop sistem, tako da teorija še vedno drži? :)

windows 2000 je workstation, win 2000 server pa je server OS
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

flbroker ::

A je kdo od vas v tistem času kupil PC ali pozna koga ki je, ki je imel nameščen Windows 2000? Jaz ne. Windows 2000 je bil namenjen podjetjem, ne domačim uporabnikom zato se ne more šteti kot desktop sistem. Vsaj meni je nakako tako ostalo v spominu. Potem bi komot lahko zraven dodali še server in nt varijante ki so win2k predniki in nasledniki.

mtosev ::

ne seri. win 2000 ni bil nikoli preveden v slovenščino in zato ga večina ljudi ni uporabljala ali preizkusila
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

krneki0001 ::

Dej ne seri. Eni sploh nismo uporabljal win95/98, ker smo uporabljali windows NT 4.0, še prej windows NT 3.51, potem pa smo prešli na windows 2000. Tudi XP-jev nismo uporabljal, smo iz win2000 prešli na visto in potem na windows 7.

Da bi pa slovenske windowse uporabljal je pa še večja bedarija.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

flbroker ::

Potem pa naj nekdo fotošopa demotivator in doda W2003, 2008, Home Server in prihajajoči 2012, pa ostale prazgodovinske verzije vse do msdosa, da bo slika cela. :)) To kar je nekdo uporabljal, nekdo drug pa ne nima ama nobene veze z ničemer, kr neki. Še večja bedarija pa je da nekdo kot razlog neuporabe navede jezik. Evo še en citat z wikipedije za vse pametne:

While Windows 2000 upgrades were available for Windows 95 and Windows 98, it was not intended for home users.[9]

krneki0001 ::

sedaj pa že mešaš zadeve. Server je nekaj drugega kot workstation.

NT 4.0 so bili vzporedno z windows 95 in 98 (samo tega najbrž ne veš, ker si bil še premali takrat), potem pa so prišli windows2000 (NT 5.0), ki so nadomestili NT 4.0. Torej če ne šteješ win2000 kot workstation, potem ni treba niti njihovega nadaljevanja - XP, vista in windows 7, ki so vsi NT X.X.

Ker sem imel vedno samo dvoprocesorske plate, mi win95 in 98 ali milenikum sploh nisop delovali na mašinah doma. Zato sem tudi uporabljal NT varianto, ker so imeli podporo za več procesorjev.

In win2000 so delovali odlično na domačih mašinah. Hitreje in bolj stabilno od XP-jev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Windows 2000 je večina pri nas poznala kot strežniški OS. Na desktopih v poslovnih okoljih pa po krivici ni bil preveč razširjen iz čisto banalnega razloga, ker ni bil preveden v slovenščino, medtem ko so Windows 98 bili. Sicer pa kot je zgoraj omenjeno gre za isto serijo OS, iz katere izhaja tudi XP in Windows 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mtosev ::

flbroker je izjavil:

Potem pa naj nekdo fotošopa demotivator in doda W2003, 2008, Home Server in prihajajoči 2012, pa ostale prazgodovinske verzije vse do msdosa, da bo slika cela. :)) To kar je nekdo uporabljal, nekdo drug pa ne nima ama nobene veze z ničemer, kr neki. Še večja bedarija pa je da nekdo kot razlog neuporabe navede jezik. Evo še en citat z wikipedije za vse pametne:

While Windows 2000 upgrades were available for Windows 95 and Windows 98, it was not intended for home users.[9]
po tvoji logiki tudi windows xp professional ni za domačo uporabo,ker piše professional in je samo home namanjen za domačo uporabo jaz sn mel že leta 2000 uporabljal win 2000 in je bil odličen od za razliko od 9X sranja in razhin random blue screenov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

amigo_no1 ::

dronyx je izjavil:

Windows 2000 je večina pri nas poznala kot strežniški OS. Na desktopih v poslovnih okoljih pa po krivici ni bil preveč razširjen iz čisto banalnega razloga, ker ni bil preveden v slovenščino, medtem ko so Windows 98 bili. Sicer pa kot je zgoraj omenjeno gre za isto serijo OS, iz katere izhaja tudi XP in Windows 7.

V 3/4 javnih knjižnic in kdo ve koliko OŠ&SŠ je bil nameščen po tvoje server OS (govora je o kištah za obiskovalce & kištah v učilnicah) ?? Ne ga lomiti s takimi, no.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

amigo_no1 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Windows 2000 je večina pri nas poznala kot strežniški OS. Na desktopih v poslovnih okoljih pa po krivici ni bil preveč razširjen iz čisto banalnega razloga, ker ni bil preveden v slovenščino, medtem ko so Windows 98 bili. Sicer pa kot je zgoraj omenjeno gre za isto serijo OS, iz katere izhaja tudi XP in Windows 7.

V 3/4 javnih knjižnic in kdo ve koliko OŠ&SŠ je bil nameščen po tvoje server OS (govora je o kištah za obiskovalce & kištah v učilnicah) ?? Ne ga lomiti s takimi, no.

Ne razumem, kaj mi hočeš s tem povedat. Jaz nisem napisal, da je obstajala samo Windows 2000 server različica, ampak da je večina pri nas uporabljala windows 2000 server (kot strežniški OS).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

krneki0001 ::

Pri nas sta obstajali obe varianti, tako kot drugje. In večina ustanov ter povprečnih uporabnikov je bila na win2000 workstation namesto na XP-jih. Bili so cenejši, bili so bolj stabilni in bili so hitrejši. U bistvu je XP bil nadgradnja win2000 z lepšim izgledom in z dodatkom veliko blue screenov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

Xp pred SP1 je bil eden najbolj nestabilnih windows OSov, samo tega se večina ljudi pač ne spomni več.

Če ne bi tako hitro WIndows 7 prišla, bi se pač prijela Vista, ampak Microsoft ni ponovil XP napake. Napaka je bila iz finančnega stališča, da niso novega OSa naredili, pač pa XP nadgradili.

dronyx ::

Moram reči, da mi še vedno ni jasno, kaj naj bi Metro aplikacije pomenile na desktopu. Ko sem prebral članek o deployu Metro apliakcij, mi je jasno še manj.

Metro aplikacije naj bi se očitno prevenstveno nameščale samo iz Windows Store, torej odpade klasika, ko preseneš iz interneta nek setup.exe in zaženeš ročno namestitev, ki na koncu kreira ikono na namizje in program doda v Control panel, kjer ga lahko kadarkoli odstraniš (če imaš ustrezne pravice).

To sicer ni nujno slabo, ker bo Metro aplikacija prek Store tudi vzdrževana (popravki itd.), za klasičnega Windows uporabnika pa bo to velik korak nazaj in huda omejitev.

Za razne poslovne aplikacije, ki tečejo v bolj nadzorovanem okolju (Store naj bi se dal na PC povsem onemogočiti, ali pa omejiti, katere aplikacije so uporabniku sploh na voljo), je predvidena tudi "ročna namestitev" mimo Store, vendar kakor je razloženo v zgoraj linkanem članku zadeva izgleda precej komplicirano in trenutno si ne predstavljam, da bi se to v podjetjih lahko masovno prijelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

noraguta ::

dronyx je izjavil:

Moram reči, da mi še vedno ni jasno, kaj naj bi Metro aplikacije pomenile na desktopu. Ko sem prebral članek o deployu Metro apliakcij, mi je jasno še manj.

Metro aplikacije naj bi se očitno prevenstveno nameščale samo iz Windows Store, torej odpade klasika, ko preseneš iz interneta nek setup.exe in zaženeš ročno namestitev, ki na koncu kreira ikono na namizje in program doda v Control panel, kjer ga lahko kadarkoli odstraniš (če imaš ustrezne pravice).

To sicer ni nujno slabo, ker bo Metro aplikacija prek Store tudi vzdrževana (popravki itd.), za klasičnega Windows uporabnika pa bo to velik korak nazaj in huda omejitev.

Za razne poslovne aplikacije, ki tečejo v bolj nadzorovanem okolju (Store naj bi se dal na PC povsem onemogočiti, ali pa omejiti, katere aplikacije so uporabniku sploh na voljo), je predvidena tudi "ročna namestitev" mimo Store, vendar kakor je razloženo v zgoraj linkanem članku zadeva izgleda precej komplicirano in trenutno si ne predstavljam, da bi se to v podjetjih lahko masovno prijelo.
ma obenem pomeni to tudi da ne boš mogel mixat win32 in winrt ker aplikacija nebošla skozi verifikacijo. ravno tako windows.object in system.object v .netu ne sovpadata. named pipes niso več opcija za interprocesno komunikacijo, etc... vse skupaj je precej na hitro vkup nametano.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

dronyx ::

Po mojem ta zadeva z Metro okoljem v ničemer ne posega v distribucijo obstoječih win32 ali win64 programov, čeprav Microsoft razalag, da naj bi bil kasneje Store na voljo tudi za njih. Tako kot je sedaj videti, bodo Windowsi 8 dejansko dva okolja v enem, kar se mi zdi s stališča vzdrževanja problematično in ne preveč posrečeno.

bluefish ::

dronyx je izjavil:

Za razne poslovne aplikacije, ki tečejo v bolj nadzorovanem okolju (Store naj bi se dal na PC povsem onemogočiti, ali pa omejiti, katere aplikacije so uporabniku sploh na voljo), je predvidena tudi "ročna namestitev" mimo Store, vendar kakor je razloženo v zgoraj linkanem članku zadeva izgleda precej komplicirano in trenutno si ne predstavljam, da bi se to v podjetjih lahko masovno prijelo.
Kot že v drugi temi o Osmici.
Zakaj rineš poslovne in druge aplikacije, ki niso narejene za Metro, v nov vmesnik, ko pa jih je še vedno možno namestiti ter uporabljati na star način?

mjolnir ::

Sem se tudi jaz odločil nehat jokcat, kok je metro beden in sem se ga malo resneje lotil. Zadeva, po tem ko se je navadiš je kar vredu ter zelo hitra + explorer v metrotu je tok dobro narejen, ter zelo hiter. Ta OS je definitivno odzivnejši/hitrjši kot sedmica (mogoče se mi tako le zdi) in najverjetneje ne bo tak fail kot nekateri napovedujejo.

Spc ::

flbroker je izjavil:

A je kdo od vas v tistem času kupil PC ali pozna koga ki je, ki je imel nameščen Windows 2000? Jaz ne. Windows 2000 je bil namenjen podjetjem, ne domačim uporabnikom zato se ne more šteti kot desktop sistem. Vsaj meni je nakako tako ostalo v spominu. Potem bi komot lahko zraven dodali še server in nt varijante ki so win2k predniki in nasledniki.

Hmm jaz sem imel zelo dolgo windows 2000 in jih tudi uporabljal.
Zakaj bi bilo to samo za podjetja ?
 

amigo_no1 ::

Zakaj bi bilo to samo za podjetja

Ker je njegova predpostavka napačna, je tudi odgovor tak.

modicr ::

krneki0001 je izjavil:

U bistvu je XP bil nadgradnja win2000 z lepšim izgledom in z dodatkom veliko blue screenov.
+ NT 3.1
- NT 3.5
+ NT 3.51
- NT 4.0
+ NT 5.0 (Windows 2000)
- NT 5.1 (XP 32-bit)
+ NT 5.2 (XP 64-bit, Windows 2003, WHS)
- NT 6.0 (Vista)
+ NT 6.1 (W7)
- NT 6.2 (W8)
+ NT 6.3? (W9)
Me zanima, če bodo izdali NT 6.3 ali bodo naslednji Windows NT 7.0 ???
(c) nisem patentiran

Lonsarg ::

Glede na to, da so Windows RT API(Metro API) napisali za NT 6.2, kaj preveč bistveno ne bodo mogli spreminjati več kernela. Kar ne pomeni da ne bo 7.0 cifre.

Konec koncev zo tudi z skokom iz 5.x na 6.x uspeli kompatibilnost obdržat, čeprav so velik del na novo spisali in eloten kernel modulizirali, da so ga končno z NT 6.2 zadosti zmanjšali in optimizirali, da ga lahko celo v Windows Phone 8 vtaknejo.

krneki0001 ::

Kompatibilnost za nazaj bo pri osmici okrnjena. Če je aplikacija delovala na XP, v sedmici pa samo v XP-modu, potem v osmici ne dela več.
S tem so dokončno pokopali winXP in združljivosti za nazaj ne bo več.

To ni moaj izjava - to je povedal en expert na NT konferenci, na njegovem predavanju o windows 8.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

Am... WIndows 8 ima vso minus ene redke res low level zadeve identično WIndows 7 in je torej z starimi XP itd programi kompatibilen ravno toliko kot Windows 7, identično. Res je, da Windows XP mode se noče inštalirat na Windows 8, to je pač Microsoft načrtno naredil, ne ker XP mdoe ne bi delal. Ni pa noben problem kakega drugega virtualizacijskega programa inštalirat, če Microsoft ne misli Windows 8 podpirat.

Aramis ::

Mogoče kdo ve v čem je problem. Namreč na drugi disk sem namestil windows 8 cp. Dela vse lepo in prav, le dual boota mi ni naredil... tako mi vedno boota prvo v W7.

Se da to kako nastavit?


LP

RockyS ::

Me zanima če bo RTM pred koncem julija na travnikih :)

krneki0001 ::

Lonsarg je izjavil:

Am... WIndows 8 ima vso minus ene redke res low level zadeve identično WIndows 7 in je torej z starimi XP itd programi kompatibilen ravno toliko kot Windows 7, identično. Res je, da Windows XP mode se noče inštalirat na Windows 8, to je pač Microsoft načrtno naredil, ne ker XP mdoe ne bi delal. Ni pa noben problem kakega drugega virtualizacijskega programa inštalirat, če Microsoft ne misli Windows 8 podpirat.


XPmode se ne more inštaliran na windows 8, ker ima windows 8 v sistemu že vgrajen hyperV in lahko v virtualizacijo naložiš XP-je, vendar zato rabiš licenco XP-jev, ki je za sedmico nisi rabil. Si pa za sedmico rabil microsoft virtual PC inštalirat, da je XPmode delal.

RockyS je izjavil:

Me zanima če bo RTM pred koncem julija na travnikih :)


Naj bi izšel prve dneve avgusta, iz nepreverjenih informacij pa sem slišal, da naj bi bil datum bližje in sicer 18.07.2012, takrat kot visual studio 2012.

Aramis je izjavil:

Mogoče kdo ve v čem je problem. Namreč na drugi disk sem namestil windows 8 cp. Dela vse lepo in prav, le dual boota mi ni naredil... tako mi vedno boota prvo v W7.

Se da to kako nastavit?


LP


Kako pa imaš nastavljeno v boot time? Namreč lahko nastaviš, da nič ne čaka z ekranom in da kr v prvo opcijo boota takoj. Nastavi kake 30 sekund čakanja, pa se ti bo odprl meni. (odkar so mašine tok hitre, enih enkranov sploh ne pokaže več - u bistvu jih, samo jih ti niti ne zaznaš.)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Aramis ::

To se nastavi v Bios-u ali system configuration?

edit: sem snel program easy BCD program, pa mi tam niti ne zazna windows8 :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

krneki0001 ::

Nastavi se v windowsih
control panel -> system -> advanced system settings -> zavihek:Advanced in spodaj potem startup and recovery
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

XPmode se ne more inštaliran na windows 8, ker ima windows 8 v sistemu že vgrajen hyperV in lahko v virtualizacijo naložiš XP-je, vendar zato rabiš licenco XP-jev, ki je za sedmico nisi rabil. Si pa za sedmico rabil microsoft virtual PC inštalirat, da je XPmode delal

Zakaj za vraga bi rabil licenco, če boš na istem računalniku imel nameščen XP zaradi združljivosti? To naj bi bil korak naprej od Windows 7 (aja, tisti, ki jim je Windows 8 namenjen, ne bodo niti znali namestiti XP moda!)?

dzinks63 ::

Poizkusno sem naložil zadevo na en star comp in me je vse skupaj prijetno presenetilo.


Win 8 dela na p4 3.2GHz z HT , 1.5GB rama, stari ata100 disk, povsem na nivoju, kot povsem uporaben OS, praktično ni razlike med XP. Zbota se celo precej hitreje. Samo delo zaradi samega win 8 pa sploh ni problem, par urc navajanja in ti je vse jasno. Pač potrebno je skočiti v vodo in začeti plavati. Driverji so se vsi naložili sami, le za zvočno je bilo potrebno malo net prekopati. V glavnem noben baubau in to bo povsem sprejemljiv Windows in to ne bo nobena Vista , če je kdo še vedno na XP-jih, lahko gre na win 8 brez bojazni. Problem so lahko le nekatere stare komponente in driverji za njh, za domačo uporabo pa sploh ni panike.

dronyx ::

@dzinks63: Mislim da so sedaj še zadnji dvomi v Windows 8 padli.

krneki0001 ::

dronyx je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

XPmode se ne more inštaliran na windows 8, ker ima windows 8 v sistemu že vgrajen hyperV in lahko v virtualizacijo naložiš XP-je, vendar zato rabiš licenco XP-jev, ki je za sedmico nisi rabil. Si pa za sedmico rabil microsoft virtual PC inštalirat, da je XPmode delal

Zakaj za vraga bi rabil licenco, če boš na istem računalniku imel nameščen XP zaradi združljivosti? To naj bi bil korak naprej od Windows 7 (aja, tisti, ki jim je Windows 8 namenjen, ne bodo niti znali namestiti XP moda!)?


Preveč ste geeki razvajeni in bi stalno neke nove sisteme dajal na računalnike in stalno neke nove programe inštaliral. Pozabte, tega v resni firmi ni. Operacijski sistem menjaš, ko je star tok zastarel, da ne gre dalje, ali pa če imaš vse programje predelano za novo verzijo, pa migriraš. Drugače ne.

In ja, XP so na koncu svoje poti. Konec je z njihovo podporo in počas boste moral pozabit nanje in prilagodit programje novim sistemom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

noraguta ::

krneki0001 je izjavil:

Kompatibilnost za nazaj bo pri osmici okrnjena. Če je aplikacija delovala na XP, v sedmici pa samo v XP-modu, potem v osmici ne dela več.
S tem so dokončno pokopali winXP in združljivosti za nazaj ne bo več.

To ni moaj izjava - to je povedal en expert na NT konferenci, na njegovem predavanju o windows 8.

kak dober vir na temo?

nobenega xp modeta ni, so zgolj binary-ji.

programi kateri pa direkt poljubljajo HW in driverje so pa druga pesem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Bolf3nk ::

windows 8 sem hotel namestit preko USBja. Setup poteka vredu, dokler se ponovno ne zažene pc. Takrat mi boota direktno v w7 in ne dokonča namestitve w8?

Babel ::

Zgleda ok in kar funkcionalno..

Samo me je malo strah, da MS strategija s tem dejansko uspe in spet monopolno zavlada vsej elektroniki.. Tako bi Android propadel, Linux pa pristal še bolj v temi. Potem bi nam lahko prodajali nov SP vsak mesec in vsako funkcijo posebej.

Jaz sem na Winsih samo za to, ker se nikomur v mojem fohu ne ljubi razvijat opreme za Linux. Raje bi videl, da MS gre v neko zdravo manjšinjsko razmerje, pa prevlada opensource.

darkolord ::

Potem bi nam lahko prodajali nov SP vsak mesec in vsako funkcijo posebej.
To bi lahko počeli že zadnjih... 20 let?

krneki0001 ::

Oprema za linux???
Misliš se nobenemu linuxašu ne da narest driverjev zato, da bi oprema normalno delovala tudi na linuxu?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Babel ::

@darkolord: to je zdaj komaj aktualno, ko smo se navadili na ročne zadevice in itunes pa google play pa to. Misliš, da ne sanjajo v tej smeri?

@nebivedu: mislil sem programsko opremo seveda. Ne, ne da se nikomur prilagajati stvari, ki še na matičnem OS komaj delujejo..

darkolord ::

Babel> to je zdaj komaj aktualno, ko smo se navadili na ročne zadevice in itunes pa google play pa to. Misliš, da ne sanjajo v tej smeri?

Mislim, da nimajo tako velikega interesa v direktnem lupljenju končnih uporabnikov (da bi morali plačevati za vsak kakec).

Babel ::

To idejo sem dobil zato, ker vidim da že sam zdaj na galaxy note kupujem vse živo, od touch-tipkovnice, posebej koledar, posebej zadevo za opravila in same takšne prčkarije.

Če mi uspejo uvaliti M$ $tore bom vsekakor podlegel takšnim "izboljšavam" za par dolarjev...:P


Raje kot za vedno nove generic Winse bi plačal enemu majstru-linuxašu 150€ vsaki dve leti, da mi zmoda zadevo točno tako kot jo rabim. Tako bi programerji zaslužili bolje, jaz pa se ne bi več rabil nikoli ukvarjati z vedno novimi BSOD-i. Sanja svinja kukuruz : )

darkolord ::

Babel> Raje kot za vedno nove generic Winse bi plačal enemu majstru-linuxašu 150€ vsaki dve leti, da mi zmoda zadevo točno tako kot jo rabim.

Sam da za 150€ dobiš glih par ur majstra...

Babel ::

Pravi majster ima eno uro dela s tem, s čem jaz izgubim 3 dni..

Pri MS se po plačilu 150€ garanje komaj začne, pa ne samo 3-dnevno.

darkolord ::

Garanje?

Babel ::

Spraviti OS in SW v potrebni obseg in funkcionalnost... In odpravljat probleme. Do partition backupa. Ne poznaš tega?:)

techfreak :) ::

Zdajle je W8 rabil 5 minut, da je prišel iz sleepa v normalno delovanje, potem pa se mi je še AMD gonilnik parkrat sesul.;(( Očitno še imajo par stvari za popravit.

Največja težava, ki sem jo opazil do zdaj je pa to, da mi občasno po sleepu vse okne iz drugega zaslona vrže na primarnega.

krneki0001 ::

Babel je izjavil:

... Tako bi programerji zaslužili bolje, jaz pa se ne bi več rabil nikoli ukvarjati z vedno novimi BSOD-i. ...


Hmm, jaz BSOD-ja nisem videl že zelo zelo dolgo. Recimo od viste naprej. Težko verjamem, da jih ti kaj več vidiš. Če pa jih je pa pomoje nekaj hudo narobe s tvojo mašino.

Babel je izjavil:

Pravi majster ima eno uro dela s tem, s čem jaz izgubim 3 dni..

Pri MS se po plačilu 150€ garanje komaj začne, pa ne samo 3-dnevno.

hahaha. windowse se skonfigurira v pol ure, da vse deluje tako kot mora.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

««
9 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518798 (15533) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746646 (39619) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636848 (32691) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938318 (32892) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42199505 (81450) techfreak :)

Več podobnih tem