» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
10 / 27
»»

krneki0001 ::

Babel je izjavil:

Spraviti OS in SW v potrebni obseg in funkcionalnost... In odpravljat probleme. Do partition backupa. Ne poznaš tega?:)


Ne nakladaj, ker tole je čisto nakladanje. Kako odpravljanje problemov? Ko windows 7 daš na mašino rabiš 30 minut za konfiguracijo, in še ene 5 ko naložiš ves SW kar potrebuješ gor. Nobenega odpravljanja problemov.

Partition backup? Ja, ko postaviš enkrat mašino, da vse deluje, narediš kompleten image sistema in ga shraniš. A tega kdo ne dela (če se greš resno firmo)?
Da bi ga pa vsak dan delal, je pa bedarija.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

flbroker ::

evo, zelo enostavna rešitev za metro problem

http://www.zdnet.com/blog/hardware/rest...

potem se poraja vprašanje kaj ima osmica pod haubo da je vredna nadgradnje? ali je metro edini "adut"?

techfreak :) ::

krneki0001 je izjavil:

Hmm, jaz BSOD-ja nisem videl že zelo zelo dolgo. Recimo od viste naprej. Težko verjamem, da jih ti kaj več vidiš. Če pa jih je pa pomoje nekaj hudo narobe s tvojo mašino.

BSODi so lahko tudi zaradi programske opreme. Recimo ext3 driver lahko brez težav povzroči BSOD, prav tako dodatki za Windows Explorer. Največ sem jih pa videl pri komunikaciji z mikrokrmilniki preko USBja.

Windows je prava katastrofa glede tega.

krneki0001 je izjavil:

hahaha. windowse se skonfigurira v pol ure, da vse deluje tako kot mora.

Windows že, kaj pa ostale programe? Tisto pa lahko vzame kar lep čas.

Cold1 ::

evo, zelo enostavna rešitev za metro problem


ViStart je nadomestek menija Start iz Viste, tako da niti pod razno ne dosega funkcionalnosti le tega iz Oken 7, niti ne omogoča dodatnih zmogljivosti, ki jih sicer ponujajo razne razširitve, recimo Classic Shell.

Poleg tega pa ne nadomešča preostalih delov vmesnika, ki jih je poslabšal Metro.

---------------------------

Podal si povezavo na zastarel članek, ki že ko je bil nov (marca) ni reševal problema, sedaj pa rešitev, navedena v njem, najbrž sploh ne deluje več.

Cold1 ::

BSODi so lahko tudi zaradi programske opreme.

To si težko predstavljam (razen če pod programsko opremo šteješ gonilnike).


Recimo ext3 driver lahko brez težav povzroči BSOD

Kar pa je zgolj in samo problem tega gonilnika, če ne deluje, ga ne nameščaj.


prav tako dodatki za Windows Explorer

V več kot desetletju uporabe le teh se mi to ni zgodilo niti enkrat, kaj za vraga pa uporabljaš (ali pa morda ne govoriš o razširitvah uporabniškega vmesnika)?


Največ sem jih pa videl pri komunikaciji z mikrokrmilniki preko USBja.

Kar seveda pade pod strojno opremo.

----------------------------------------


Windows že, kaj pa ostale programe? Tisto pa lahko vzame kar lep čas.

Potegneš programe iz Windows.old, v Program Files, njihove nastavitve v AppData in nato uvoziš še njihove nastavitve v register (za kar jih je potrebno popreje izvoziti v .reg datoteko), večina programja potem deluje brez problema, preostalih nekaj pa pač ponovno namestiš.

techfreak :) ::

To si težko predstavljam (razen če pod programsko opremo šteješ gonilnike).

Gonilnike sprogramiraš, ergo je to programska oprema.

Kar pa je zgolj in samo problem tega gonilnika, če ne deluje, ga ne nameščaj.

Aha, gonilnik za, pazi to, datotečni sistem lahko povzroči BSOD. Kul.

V več kot desetletju uporabe le teh se mi to ni zgodilo niti enkrat, kaj za vraga pa uporabljaš (ali pa morda ne govoriš o razširitvah uporabniškega vmesnika)?

Bila je razširitev za Windows Explorer, pač tisto kar se uporablja za pregledovanje map.

Kar seveda pade pod strojno opremo.

Strojna oprema je delovala brez težav, BSOD sem dobival zaradi programske opreme (sicer se pa nisem ubadal s tem, ali je za BSOD kriva implementacija na čipu ali pri gonilniku). Na Linuxu/Mac OSu sem se veliko več ukvarjal s komuniciranjem z mikrokrmilniki in NIKOLI nisem videl kernel panica.

-------------------------------
Danes je bilo zanimivo. Lepo nekaj delam na računalniku in dobim obvestilo, da se bo PC ponovno zagnal čez X minut zaradi posodobitev.:)):D:|:O8-O:P

Človek bi se vprašal, na kakšnih drogah so zaposleni na Microsoftu, da si dovolijo kaj takšnega? Še Linux (po mnenju nekaterih OS z najslabšim UX) distribucije ti povejo, da je potreben ponovno zagon za posodobitev sistema. Imaš se možnost odločit, kdaj boš to storil. Win pa nesramno reče "F*ck you, jst se bom restartu."

Cold1 ::

Gonilnike sprogramiraš, ergo je to programska oprema.

Ne, pod programsko opremo se šteje uporabniška orodja, ki jih le ti namestijo in ki imajo zgolj dostop, ki ga ima navaden uporabnik, onemogočenje OS-a tu gladko odpade.

Gonilniki ki tečejo na sistemskem nivoju pa, povsem jasno, lahko povzročijo hujše težave, če so slabo napisani.

Ne pretvarjaj se, da ti to ni bilo povsem jasno.


Aha, gonilnik za, pazi to, datotečni sistem lahko povzroči BSOD. Kul.

Vsak gonilnik, ki ni ločen od jedra sistema, lahko povzroči izredno zaustavitev, če je slabo napisan.
Če ti hibridni sistemi (kakršna so Okna NT) ne ustrezajo, pa uporabljaj kak drug, počasnejši OS.


Bila je razširitev za Windows Explorer, pač tisto kar se uporablja za pregledovanje map.

Ne ni bila, le ta bi ti lahko kvečjemu sesula Raziskovalca, nekaj drugega je šlo po zlu, za to pa te sprašujem kaj si uporabljal.


Strojna oprema je delovala brez težav, BSOD sem dobival zaradi programske opreme

Gonilniki niso programska oprema.


(sicer se pa nisem ubadal s tem, ali je za BSOD kriva implementacija na čipu ali pri gonilniku)

Skratka, ni ti jasno kje je vzrok problema (s tem se sploh nočeš ukvarjati), navkljub temu pa postavljaš trditve da je kriv OS.


Na Linuxu/Mac OSu sem se veliko več ukvarjal s komuniciranjem z mikrokrmilniki in NIKOLI nisem videl kernel panica.

Rečeno drugače, uporabljaš opremo, ki ni mišljena za Okna (oziroma ima zanje zgolj površno podporo) ter se čudiš da imaš težave.

---------------------------------

Danes je bilo zanimivo. Lepo nekaj delam na računalniku in dobim obvestilo, da se bo PC ponovno zagnal čez X minut zaradi posodobitev.

Okna se posodabljajo enkrat mesečno (drugi torek v mesecu), posodobitve na nedeljo kažejo, da jih nisi posodobil, najbrž zato, ker jih redko poženeš.


Človek bi se vprašal, na kakšnih drogah so zaposleni na Microsoftu, da si dovolijo kaj takšnega?

Privzeta nastavitev je izjemno agresivna, namenoma, mišljeno je da se prepreči bebastim uporabnikom, da bi v nedogled odlagali posodobitev, ter nato postali žrtve kakega napada.


Win pa nesramno reče "F*ck you, jst se bom restartu."

To nastavitev si sprejel, ko si nameščal Okna, in bi jo lahko kadarkoli spremenil; če je ne znaš, potem nima smisla da komentiraš v Okenskih temah (kvečjemu v rubriki za pomoč uporabnikom), če jo znaš, pa kljub temu pišeš nalašč zavajajoče komentarje, potem pač trolaš.

flbroker ::

Cold1 je izjavil:

evo, zelo enostavna rešitev za metro problem


ViStart je nadomestek menija Start iz Viste, tako da niti pod razno ne dosega funkcionalnosti le tega iz Oken 7, niti ne omogoča dodatnih zmogljivosti, ki jih sicer ponujajo razne razširitve, recimo Classic Shell.

Poleg tega pa ne nadomešča preostalih delov vmesnika, ki jih je poslabšal Metro.

---------------------------

Podal si povezavo na zastarel članek, ki že ko je bil nov (marca) ni reševal problema, sedaj pa rešitev, navedena v njem, najbrž sploh ne deluje več.


Meni je itak vseeno, M$ niso neumni da bi kar odstranili desktop verzijo, itak da bo, ljudje samo preveč paničarijo. počakajmo oktober pa bomo videli, metro forsirajo verjetno zaradi feedbacka.

danes sem se izkašljal 210€ za full w7 home premium licenco, damn, toliko o koraku s časom in osmico haha

amigo_no1 ::

cold1
Gonilniki niso programska oprema.

Kaj pa so če ne SW ? HW ?

Okna se posodabljajo enkrat mesečno (drugi torek v mesecu), posodobitve na nedeljo kažejo, da jih nisi posodobil, najbrž zato, ker jih redko poženeš.

Če je "kriza" objavi Ms popravek tudi kdaj vmes med tega terminoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Cold1 ::

@Flbroker
Meni je itak vseeno, M$ niso neumni da bi kar odstranili desktop verzijo, itak da bo, ljudje samo preveč paničarijo.

Metro je MS-ov vmesnik za vse naprave in vse scenarije uporabe; sicer sem mnenja da se bodo premislili, ampak zaenkrat mislijo povsem resno.


počakajmo oktober pa bomo videli, metro forsirajo verjetno zaradi feedbacka.

Razen če se je MS lagal o vmesniku novih Oken (kar se ni še nikoli zgodilo), je to, kar vemo o Oknih 8 danes, bolj ali manj to kar bomo dobili, ko izidejo.

-----------------------


@Amigo_no1:
Kaj pa so če ne SW ? HW ?

Ja, pod HW spadajo (tako kot strojna programska oprema - firmware).


Če je "kriza" objavi Ms popravek tudi kdaj vmes med tega terminoma.

Drži. Je pa redko.

flbroker ::

že da je vmesnik za vse naprave ampak v pre-consumer release si imel opcijo preklapljanja med metro in standard desktopom da bi potem to možnost onemogočili, verjetno zato da lahko dobijo čim več feedbacka ker testirati nov sistem na tablicah ne gre tako kot na PCjih, tako da verjamem da bo v končni verziji ta možnost preklapljanja omogočena, že res da bi radi sledili apple ampak tako nori pa po moje niso da bodo kar pozabili na PC uporabnike

techfreak :) ::

Glej, če lahko OS sesuje vsaka malenkost potem ima definitivno težave. Zanimivo je, da ostali (po tvojem mnenju slabši) OSi nimajo teh težav.

Gonilniki niso programska oprema.

Gonilniki niso uporabniška programska oprema, so pa definitivno programska oprema. Podobno je tudi z firmware-om.

Okna se posodabljajo enkrat mesečno (drugi torek v mesecu), posodobitve na nedeljo kažejo, da jih nisi posodobil, najbrž zato, ker jih redko poženeš.

Imam vključene avtomatske posodobitve, vsiljevanje z ponovnimi zagoni pa nikakor ni primerno.

To nastavitev si sprejel, ko si nameščal Okna, in bi jo lahko kadarkoli spremenil

Sem mislil, da bi do zdaj lahko popravili te zadeve, ampak jih očitno še kar niso. Nisem sistemc ali kaj podobnega, da bi poznal vse mogoče nastavitve OSa, sem preprosto uporabnik. Dejstvo je, da te OS ne bi smel ovirati pri delu.

amigo_no1 ::

Kaj pa so če ne SW ? HW ?

Ja, pod HW spadajo (tako kot strojna programska oprema - firmware).

HW je nekaj, kar lahko primeš z roko.Čestitam če ti to uspeva z driverji :|.

Cold1 ::

Glej, če lahko OS sesuje vsaka malenkost potem ima definitivno težave.

Glej, če želiš OS, ki ločuje gonilnike od jedra (in je temu primerno počasen) ga lahko dobiš, samo Okna NT to ne bodo (vsaj zaenkrat); in prenehaj trivializirati gonilnike z izrazi tipa "programska oprema" in "malenkost".


Gonilniki niso uporabniška programska oprema, so pa definitivno programska oprema.

Ne, niso; izraz programska oprema se nanaša na uporabniške programe, ne igraj semantičnih iger.


Imam vključene avtomatske posodobitve, vsiljevanje z ponovnimi zagoni pa nikakor ni primerno.

Torej ne želiš avtomatskih posodobitev (posodobitev se zgodi šele, ko je zagnana koda zamenjana s posodobljeno, v primeru jedra se to zgodi šele po ponovnem zagonu).
Izklopi jih, če ti ne ustrezajo.


Sem mislil, da bi do zdaj lahko popravili te zadeve, ampak jih očitno še kar niso.

Ničesar ni potrebno popravljati, sistem deluje natančno tako, kot je zasnovan; ko se posodobi datoteke, se sistem (če je potreba) ponovno zažene, tako da tudi uporabljaš posodobljeno kodo (namesto, da bi jo imel zgolj na disku).


Dejstvo je, da te OS ne bi smel ovirati pri delu.

Dejstvo je, da uporabniki niso nameščali posodobitev, leta dolgo, privzete nastavitve so temu primerne. Sploh pa, če postaneš žrtev napada, ker se posodobitev ni namestila, boš še precej bolj "oviran".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

techfreak :) ::

Kul, zaključek je, da BSODi še niso izumrli (kakor nekateri trdijo) in da jih lahko povzroči programska oprema.

Dejstvo je, da uporabniki niso nameščali posodobitev, leta dolgo, privzete nastavitve so temu primerne. Sploh pa, če postaneš žrtev napada, ker se posodobitev ni namestila, boš še precej bolj "oviran".

Še vseeno imaš možnost izklopiti posodobitve, torej si lahko žrtev napada. Stvar je samo v tem, da vsiljevanje ni primerno, ker tako bo uporabnik slej ko prej izklopil ali pa ponovno zagnal računalnik.

Sicer pa pozdravljam novost v W8 pri izklopu, kjer imaš sedaj možnost Shut down in pa Install updates and restart oz. nekaj v tem smislu.

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

Kul, zaključek je, da BSODi še niso izumrli (kakor nekateri trdijo) in da jih lahko povzroči programska oprema.

Ne in ne. Zaključek je, da si najprej potvoril pomen besedne zveze "programska oprema" nato pa zamenjal izjavo "Okna niso več občutljiva na nedelujoče programsko opremo" (ki drži) z izjavo "Okna ne poznajo zasilne zaustavitve" (si predstavljate OS, ki ne bi imel te funkcije?), ki seveda ne drži.


Še vseeno imaš možnost izklopiti posodobitve, torej si lahko žrtev napada.

Do lastne neumnosti si pač upravičen. Svoboda in to...


Stvar je samo v tem, da vsiljevanje ni primerno, ker tako bo uporabnik slej ko prej izklopil ali pa ponovno zagnal računalnik.

To lahko traja mesece ali leta (spanje ni enako ponovnemu zagonu, ravno tako ne hibernacija).


Sicer pa pozdravljam novost v W8 pri izklopu, kjer imaš sedaj možnost Shut down in pa Install updates and restart oz. nekaj v tem smislu.

To si imel tudi na Visti in Sedmici; novost je v tem, da se Okna 8 ne ustavljajo več, nikoli, sistem gre zgolj v neko obliko hibernacije (se pa ponovno požene uporabnikovo okolje) zato se jedrne posodobitve, brez te opcije, ne bi namestile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

techfreak :) ::

Ne in ne. Zaključek je, da si najprej potvoril pomen besedne zveze "programska oprema" nato pa zamenjal izjavo "Okna niso več občutljiva na nedelujoče programsko opremo" (ki drži) z izjavo "Okna ne poznajo zasilne zaustavitve" (si predstavljate OS, ki ne bi imel te funkcije?), ki seveda ne drži.

Programska oprema opisuje tako uporabniško kot tudi sistemsko programsko opremo, ki teče na računalniku. Pod definicijo računalnika (computer) pa spadajo tako PCji kot tudi PIC, ARM, AVR in podobno. Torej tudi OSi, gonilniki in firmware spada pod programsko opremo.

Okna so podobno kot ostali operacijski sistemi občutljiva na nedelujočo programsko opremo, torej tvoja trditev ne drži. Seveda tudi nikjer nisem omenil, da "zasilne zaustavitve" Okna ne poznajo.

To si imel tudi na Visti in Sedmici; novost je v tem, da se Okna 8 ne ustavljajo več, nikoli, sistem gre zgolj v neko obliko hibernacije (se pa ponovno požene uporabnikovo okolje) zato se jedrne posodobitve, brez te opcije, ne bi namestile.

Možnost je seveda bila (vsaj v W7), vendar si to moral posebej nastaviti. Privzeto imaš v Start meniju (kar uporablja večina uporabnikov) samo možnost namestiti posodobitve in potem izklopiti. Pri Windows 8 pa je Shutdown privzeta možnost. Za nekoga, ki se toliko ukvarja z Okni, bi te podrobnosti lahko poznal.

krneki0001 ::

techfreak :) je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Hmm, jaz BSOD-ja nisem videl že zelo zelo dolgo. Recimo od viste naprej. Težko verjamem, da jih ti kaj več vidiš. Če pa jih je pa pomoje nekaj hudo narobe s tvojo mašino.

BSODi so lahko tudi zaradi programske opreme. Recimo ext3 driver lahko brez težav povzroči BSOD, prav tako dodatki za Windows Explorer. Največ sem jih pa videl pri komunikaciji z mikrokrmilniki preko USBja.

Windows je prava katastrofa glede tega.


Samo to ni kriv sistem, ampak neumno in slabo napisani driverji. Toži proizvajalca driverjev, ne pa MS.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Aramis ::

krneki0001 je izjavil:

Nastavi se v windowsih
control panel -> system -> advanced system settings -> zavihek:Advanced in spodaj potem startup and recovery



Nikakor mi ne uspe naredit dual boota :S Je mogoče kriva kakšna nastavitev v BIOSu? Ali je kaj narobe z diskom?




Če pri first boot device nastavim da je to CD rom, mi boota v windows 8. Če pa pustim da je to disk, pa boota v windows 7.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

HIP_HOP ::

Pozdravljeni!

Na macu uporabljam bootcamp z Windows 7, ki bi jih rad nadgradil na Windows 8 Consumer Preview. To bo verjetno šlo brez večjih težav, a ne? Verjetno mi nadgradnja ne bo pokvarila boota.

Ker pa imam na voljo MSDNAA in bodo Winsi 8 izšli na začetku avgusta, me zanima, če bom lahko uporabil kodo winsov 8, jih registriral in normalno uporabljal naprej (torej klasično različico in ne Consumer Preview)?

Hvala!

Lonsarg ::

Iz beta verzij in podobnih stvari tudi če se da ni priporočljivo upgradat ampak se na novo nalaga.

Babel ::

krneki0001 je izjavil:

Babel je izjavil:

Spraviti OS in SW v potrebni obseg in funkcionalnost... In odpravljat probleme. Do partition backupa. Ne poznaš tega?:)


Ko windows 7 daš na mašino rabiš 30 minut za konfiguracijo, in še ene 5 ko naložiš ves SW kar potrebuješ gor.


Khm.. Blagor tebi, če potrebuješ samo Notepad. Meni samo OpenOffice vzame več kot 30min.

Je pa res, v mojem primeru je kriv nestabilen (ampak edini) SW (nezdružljiv z lastnimi predhodniki - tu ne mislim OO), ki sem ga prisiljen uporabljati zaradi strank, ne tolko winsi.. MS je kriv posredno, ker z monopolom preprečuje, da bi pisali tudi za Linux, kjer ima vse skupaj vsaj potencial nekoč delovati stabilno.

Babel ::

flbroker je izjavil:

evo, zelo enostavna rešitev za metro problem

http://www.zdnet.com/blog/hardware/rest...

potem se poraja vprašanje kaj ima osmica pod haubo da je vredna nadgradnje? ali je metro edini "adut"?


Ene 123mb rama prišparaš! Pa 3Wh na leto tudi ziher. Nekaj je, pa tudi kako lepo novo ozadje dobiš.

http://www.bit-tech.net/news/bits/2011/...


Jaz ne bi start menija vseeno ne bi odkopaval, še vedno iščem način kak ga izklopit v W7, pri tem pa ohranit Search.

KTr1sk ::

@aramis: če imaš dva fizična diska, lahko enostavneje narediš, da določiš v biosu sekudarni kot primarni disk kjer nimaš windowsow in inštaliraš win8 ter potem ko prižgeš pc, pritisneš (ponavadi F11-boot menu) in izbereš disk katerega želiš (torej ali win7 ali win8), tako imam jaz narejeno, drugače pa v tvojem biosu izgleda da ni zaznalo diska?

Glede win8, če ste opazili, zasede manj prosotora kot win7, ter hitreje se zažene...kar je res v prid mojemu 64gb ssdju, da ne bom rabil zaenkrat še nabavit večji ssd :) :).
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

krneki0001 ::

Babel je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Babel je izjavil:

Spraviti OS in SW v potrebni obseg in funkcionalnost... In odpravljat probleme. Do partition backupa. Ne poznaš tega?:)


Ko windows 7 daš na mašino rabiš 30 minut za konfiguracijo, in še ene 5 ko naložiš ves SW kar potrebuješ gor.


Khm.. Blagor tebi, če potrebuješ samo Notepad. Meni samo OpenOffice vzame več kot 30min.

Kaj pa imaš za konfigurirat v OO, da traja 30 minut?

Babel je izjavil:


Je pa res, v mojem primeru je kriv nestabilen (ampak edini) SW (nezdružljiv z lastnimi predhodniki - tu ne mislim OO), ki sem ga prisiljen uporabljati zaradi strank, ne tolko winsi.. MS je kriv posredno, ker z monopolom preprečuje, da bi pisali tudi za Linux, kjer ima vse skupaj vsaj potencial nekoč delovati stabilno.


A lahko špoveš kater software je to, da vidimo kaj je tako zanič?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Babel ::

@nebivedu:

V OO grem vse nastavitve skos, makre posnamem pa dodelim, pa addone poiščem, ki jih rabim - kako uro dela za mene.

Problemi se začnejo s Trados Studio 2009, ki mora biti nameščen skupaj s Trados 2007 in Multiterm 2009 (vse od SDL). Zadeva se poruši, če ni java inštalirana v točno določenih različicah (1.6.0.14, 1.5.0.10), finte so z dotnet, sploh raje ne začnem, ker me tako glava zaboli. Če to vse troje kdo spravi do funkcionalne faze na VM v Linuxu - dam €100 za navodila..

Sicer pa hvala za zanimanje:) Če naju ne bodo nagnali zaradi zastranitev..

krneki0001 ::

Za makroje in podobno, jaz postavim en sistem, naložim vse programje gor, ga skonfiguriram, stestiram, da vse deluje in naredim iz tega matrico. Potem pa samo matrice na druge računalnike postavim. Imam pa malo morje programja (websphere (kompleten paket deluje na javi - MQ, RAD, WTX, ...), visal studio 2010 + TFS, silverlight, ruby + QT, office 2007, en komplet od IBM-a (CICS transaction server, DB2 utilities + SQL server, Data studio), pa še malo morje programja za delovno okolje v bančništvu). Uglavnem program files napolniš na ene 90 do 100Gb. Zato tudi počasni prehodi in smo šele sedaj na Visti.

Enako svetujem tebi. Enkrat res dobro skonfiguriraš vse skupaj in ko vse deluje, narediš matrico, ki jo imaš potem za nalaganje na nove računalnike ali pa virtualke.

Vidim pa da ima tzrados kr dost problemov opisanih na netu. Očitno je zelo slabo napisano programje. V takem primeru jaz težim, da se programje zamenja. Stane, ampak je manj problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Babel ::

S čem pa narediš res matrico sw?

Ja, trados je totalna hroščatost. Zdaj mi je (po 3 dneh prckanja) prvič uspelo naštimati lepo modane win7, tako da res vse res dela v nulo. Tak da dvomim, da bom zelo kmalu selil vse skupaj na Win8:)

Za matrico na linux vsekakor plačam po dogovoru, že iz radovednosti : )

krneki0001 ::

Matrico narediš z norton ghost ali pa kakim drugim programom (clonezilla, o&o diskimage,...), ki zna narediti cel image diska. S programom narediš image diska in ga potem na ostale prenašaš preko mreže ali prenosnega diska.

Tukaj imaš kr nekaj teh programov opisanih
http://ghost.radified.com/ghost_alterna...

Za sebe sem si nabavil USB 3.0 ključek 128Gb in ga naredil kot boot ključek, gor imam sistem bartpe z vdelanim ghost 8.0. Nanj naložim image kopijo, potem pa z njim prenesem kopijo na novi računalnik. Zadeva uspešno deluje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Babel ::

@nebivedu:

Z "matrico" misliš torej sliko sistemske particije? Pa jo lahko potem obnoviš na katerem koli drugem sistemu, tudi če ima drugačno matično in procesor? Npr. če je slika delana na intel i5, pa bi jo prenesel na kak AMD e-350. Meni win7 niti ne boota, če npr s prenosnika poskušam bootat na desktopu.

krneki0001 ::

Zakaj bi prenašal vse kar si naštimal za I5 na E-350?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Babel ::

Na prenosnik.. Ali pa obratno, super bi že blo imeti eno sliko za vse računalnike. Bi to delalo, če pred slikanjem ročno skopiram gonilnike od matične v system32, misliš?

krneki0001 ::

V safe mode ga štartaš, pa pobrišeš vse iz device managerja, potem bo pa že sam inštaliral prave zadeve.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bug ::

Ellow

Preizkusil sem win 8...
Stabilnost je vredu....
Metro look je zanič, še posebej če si kak resnejši uporabnik.
Za začetnike, mladino, starejše, bi se še dalo prebaviti...
Imam deja vu občutek na leto 1995 in projekt s strani MS-a imenovan utopia. Komercialno Bob, ki pa ni zaživel... Že tedaj so izvajali študije kakšen vmesnik bi bil najbolj človeški inje bil to eden izmed njihovih največjih neuspehov.
Win 8 bodo verjetno v prihodnosti našli mesto na kakšnem mojem pc-ju ampak brez Metro vmesnika.

Lp,
Bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

V safe mode ga štartaš, pa pobrišeš vse iz device managerja, potem bo pa že sam inštaliral prave zadeve.

To se mi zdi pa precej amatersko početje in če gre res za drugačen HW zelo verjetno OS sploh ne štarta niti v Safe modu.

Microsoft ima za take postopke orodje (reče se mu sysprep, če želi kdo googlat na to temo - ena navodila so tule), ki ti omogoča, da pripraviš image, ki se potem distribuira na različne računalnike. Da se seveda v ta image dodati tudi vse gonilnike, če seveda veš, na katerih računalnikih se bo uporabljal, tako da se gonilniki namestijo avtomatično oziroma jih Windowsi ob prvem zagonu sami namestijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

krneki0001 ::

dronyx je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V safe mode ga štartaš, pa pobrišeš vse iz device managerja, potem bo pa že sam inštaliral prave zadeve.

To se mi zdi pa precej amatersko početje in če gre res za drugačen HW zelo verjetno OS sploh ne štarta niti v Safe modu.


Tukaj se motiš. sedmica dela na tak način, že mnogokrat sprobano - celo v safe mode ne rabiš it. Pogoj je da nimaš nobenih "zunanjih" driverjev inštaliranih. Ampak to pri službenih računalnikih ni problem.
Pa sem šel iz E8400 na I5-2500K in sem samo disk prestavil v novo mašino, pa je vse delovalo brez problemov.

dronyx je izjavil:


Microsoft ima za take postopke orodje (reče se mu sysprep, če želi kdo googlat na to temo - ena navodila so tule), ki ti omogoča, da pripraviš image, ki se potem distribuira na različne računalnike. Da se seveda v ta image dodati tudi vse gonilnike, če seveda veš, na katerih računalnikih se bo uporabljal, tako da se gonilniki namestijo avtomatično oziroma jih Windowsi ob prvem zagonu sami namestijo.

Ima orodja, vendar kot sem že prej napisal - za sedmico jih nisem potreboval.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dronyx ::

Sem te potem narobe razumel. Sem mislil, da postaviš Windows v celoti na enem PC, potem pa ta isti image uporabiš na drugem računalniku, z drugačno strojno opremo. V firmah imaš običajno večjo serijo enakih računalnikov, tako da se s sysprep niti ne splača ukvarjat. Narediš lepo za vsak PC svoj image.

krneki0001 ::

Točno tako.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Babel ::

@nebivedu, dronyx:
hvala za ideji! Bom sprobal eno in drugo ob priliki.
Meni disk od amd e350 sicer ni bootal niti v safemode na i5, ampak je čisto možno, da je s sliko drugače, ker ni toliko nesnage v njej.

amigo_no1 ::

Če recimo v windows katalog driverjev vstaviš vse mogoče kombinacije, ki se uporabljajo, potem v device managerju pobrišeš vse (torej govorimo v primeru, ko imaš že nameščen OS z vso pripadajočo prog. opremo), restartaš in narediš hdd image sistema, potem bi imho morala ta instalacija delati na vseh kištah ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

krneki0001 ::

Naj bi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ujovan ::

To so verjetno nekoga iz Nokie (kakšen Symbian oddelek) zaposlili za razvoj grafičnega vmesnika. :)

krneki0001 ::

Še ena dobra stvar. Danes sem opazil, da če z desnim klikom klikneš na iso datoteko, ti da možnost mount (poleg že stare opcije burn). In zadeva celo naredi navidezen cd/dvd.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

nofaith ::

Nice bye bye daemon tools :D. Js ijh naložim ka pride celotna verzija ker na preview me krnaprej iz bfja meče
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

krneki0001 ::

Sem ravnokar naložil visual studio 10 direktno iz tega mounta. Zadeva deluje brez problemov.

Na koncu pa samo eject narediš pa ga unmounta.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Spc ::

http://www.theverge.com/2012/7/25/31866...

Newell also emphasized the decision to launch on Linux, calling it a boon for the operating system as well as a "hedging strategy" against Microsoft. "I think Windows 8 is a catastrophe for everyone in the PC space. I think we’ll lose some of the top tier PC / OEMs, who will exit the market. I think margins will be destroyed for a bunch of people. If that’s true, then it will be good to have alternatives to hedge against that eventuality."

Profesionalno mnenje.
 

trnvpeti ::

Why Valve Wants to Port 2500 Games on Linux?

The big problem that is holding back Linux is games. People don't realize how critical games are in driving consumer purchasing behavior. We want to make it as easy as possible for the 2,500 games on Steam to run on Linux as well. It's a hedging strategy. I think Windows 8 is a catastrophe for everyone in the PC space. I think we'll lose some of the top-tier PC/OEMs, who will exit the market. I think margins will be destroyed for a bunch of people. If that's true, then it will be good to have alternatives to hedge against that eventuality.

krneki0001 ::

Spc je izjavil:

http://www.theverge.com/2012/7/25/31866...

Newell also emphasized the decision to launch on Linux, calling it a boon for the operating system as well as a "hedging strategy" against Microsoft. "I think Windows 8 is a catastrophe for everyone in the PC space. I think we’ll lose some of the top tier PC / OEMs, who will exit the market. I think margins will be destroyed for a bunch of people. If that’s true, then it will be good to have alternatives to hedge against that eventuality."

Profesionalno mnenje.


Od debelega in zamaščenega linux frika? Zanj je itak vse od MS-a zanič!
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

trnvpeti ::

krneki0001 je izjavil:

Spc je izjavil:

http://www.theverge.com/2012/7/25/31866...

Newell also emphasized the decision to launch on Linux, calling it a boon for the operating system as well as a "hedging strategy" against Microsoft. "I think Windows 8 is a catastrophe for everyone in the PC space. I think we’ll lose some of the top tier PC / OEMs, who will exit the market. I think margins will be destroyed for a bunch of people. If that’s true, then it will be good to have alternatives to hedge against that eventuality."

Profesionalno mnenje.


Od debelega in zamaščenega linux frika? Zanj je itak vse od MS-a zanič!

nestrpnost? balmer?

nofaith ::

pa wtf ta govori. windows 8 je katstrofa? kvečjemu bi reku da se ga vsi bojijo ker nima starta!!! pa kr neki. sej smo ze povedal zakaj pa starta ni vec- ker ga 95%ljudi ni znalo uporabljat. drgac je pa windows 8=win7 sam da je velik hitrejši več kustumizejšna in še lepši sam tega se bo treba navadt počas če se ze nemorte navadt hitr.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.
««
10 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518736 (15471) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746513 (39486) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636763 (32606) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938187 (32761) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42199293 (81238) techfreak :)

Več podobnih tem